Widok

Nowe Koleczkowo

Nowe Koleczkowo Temat dostępny też na forum:
Inwestycja powstaje w Koleczkowie, które stało się w ostatnich latach szybko rozwijającą się podmiejską lokalizacją. W miejscowości, w zasięgu spaceru od nowego osiedla, znajdują się markety spożywcze, apteka, poczta, restauracja, kościół, a także szkoła. Z powstającego osiedla dojść można nad jezioro, a las zaczyna się tuż za ogrodzeniem.

Szybszą komunikację tego rejonu z miastem ułatwi ...
więcej
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Deweloper

Czy ktoś ma jakieś info o tej firmie? Poza tym, że powstała 05.2018 i ma kapitał zakładowy 50.000 PLN nic nie znalazłem...
Dzięki.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tragedia

Tragedia to bardzo słabe określenie na współpracę z tym deweloperem. Zapraszają na odbiory, chociaż budynek nie jest przygotowany nawet w minimalnym stopniu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wypad z koleczkowa
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 13
Nowe domy na sztuke w kredo jak ktos chce zawsze lepiej niz mieszkanie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Jesteś szeryfem Koleczkowa?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Zastanawiam się po co ten wredny komentarz?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

który?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wredne komentarze będą, bo na przykład ja nie chce tutaj osiedli I deweloperów....
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 9
Ale co ty masz do gadania? Komentowanie tutaj w takim tonie świadczy o Twoim niskim poziomie umysłowym, januszowym usposobieniu i frustracji. To tak jakby pisać sprayem na murze... Żenujące.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

PW - Baletnica forumowa. Poziomie, januszowym, frustracji, żenujące.... hahaha zrobiłaś mi dzień.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Chętnie się spotkam melepeto i wyjaśniamy temat. Inaczej zaśpiewasz. Lepiej wracaj już tam do siebie na grunt orny.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Melepeto... erudyto, inteligent od siedmiu boleści.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Za dużo mądrych słów co... Może wrócimy do tematu zamiast obrzucać się bezsensownie błotem?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

1.Nie, mogę tak bez końca. Zresztą na cholerę zaczynasz taki sposób konwersacji? (To niech pozostanie bez odpowiedzi, proszę).
2.Ok.
A w temacie? Koleczkowo jako wieś zaczyna być przeładowana samochodami, ruchem, korkami itd. Sami mieszkańcy jak Ci którzy zrobili jednokierunkowa na młyńskiej mają dość. Władza tzn Wójt i Rada, a za nią Radny, kompletnie nic nie robią, aby to zmienić. Brak świateł przy AiZ czy ronda, brak chodnika na chylońskiej czy łącznika chodnika do Bojana, to pilne problemy bez których nie powinny być wydawane zgody na budowę. To była kiedyś spokojna, piękna wieś z życzliwymi mieszkańcami. Dziś ludzie sobie wilkiem - patrz ulica młyńska. Brak sensownej komunikacji z trójmiastem wymusi na kolejnych mieszkańcach (pewnie większość ma nr. rej. na GA lub GD) większą liczbę samochodów. Ta wieś chcąc się rozwijać i przyjmować nowych mieszkańców musi otrzymać wsparcie od Gminy i zostać zmodernizowana. Już nie chcę porównywać nas do Kielna, bo znów się nasz kolega Anonim uczynni i rozmyje temat, ale przykład rozwoju Kielna i Koleczkowa przy tej samej liczbie mieszkańców w ostatnie 5 lat ? Na pewno nie był proporcjonalny. Niech tam się z deweloperką pchają.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzięki za tą sensowną opinię. Może S6 coś zmieni w temacie? Wieś będzie miała przecież węzeł, który powinien ładnie rozładować ruch na drodze wojewódzkiej i zyska szybki dojazd do węzła Wielki kack. Co do samej infrastruktury, patrzyłem chociażby na place zabaw i chyba jest tylko jeden? Słabo to wygląda ogólnie. Co do chodnika z Bojanem, zauważyłem - tragedia zwłaszcza dla dzieciaków.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sama S6 zmieni dużo, na gorzej, niestety są to opinie specjalistów od ruchu drogowego chociażby z dróg powiatowych w Pucku. Miałem przyjemność rozmawiań z Panem, który twierdzi, że ruch się zwiększy jak przy każdym węźle. Zwrócił, on uwagę na ciekawy aspekt budowy S6. Otóż, droga na Koleczkowo od ul. Chylońskiej będzie jedynym! dojazdem do tej drogi od Rumi, Redy a co za tym idzie część (jak nie większość) ruchu wakacyjnego będzie odbywała się przez naszą wieś! jak każdy korek na obwodnicy. Ta droga S6 powinna powstać i jestem jej przychylny, natomiast trzeba rozbudować drogę od strony Rumi do węzła, ponieważ korki będą się zaczynały od galerii Rumia. Ciekawe czy Gmina zlecała jakieś badania natężenia ruchu we wsi Koleczkowo po wybudowaniu S6. Jeśli nie, to jest to Gmina z kartonu. Samo słowo, że "po S6 powinno się poprawić", jest błędnym założeniem, niestety.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Słuszna uwaga jednak Marszewska i Chylońska chyba słabo nadają się na rozbudowę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

O widzę że ktoś jeszcze zauważa problemy tej wsi, to fajnie. Ja odpuściłem żale na forum, bo to nic nie daje potrzebne są bardziej radykalne środki.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Toja - możesz jaśniej? Jak i co robisz może w czymś pomóc?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chodziło mi o to, że też już pisałem na forum o problemach jakie ma wieś. I to tyle że sobie popisałem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

budowa ronda albo świateł przy a&z nie wiele zmieni ponieważ powstanie nowy korek przy kapliczce tj przy wjeżdzie do koleczkowa od strony kielna ( auta zjeżdzające z s6). Rozwiązaniem było by rondo własnie przy tej kapliczce i połączenie w tym miejscu również z chylońską ( budowa nowego kawałka od drewna kominkowego przez łąkę do kapliczki) .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Petycja w jakimś sklepie może coś zdziała. Zaczynając od świateł, albo pasa na prawo skręt (jakoś się może wciśnie)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rondo ma małą przepustowość. Patrz Żukowo czy Chwaszczyno.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bo kierowcy nie umieją jeździć ....
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dokładnie, połowa stojąc przegląda internet a jak już dojada do ronda to przysypiają i zamulają. Wjazd na rondo ma być dynamiczny a zjeżdżając włączyć kierunkowskaz należy
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bo to starego typu rondo jest jak w Kielnie. Tam już tylko rondo turbinowe jest potrzebne.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

zanim zaczniecie swoje wypociny na forum , moze sprawdzie plany na gminie ? Plan takiej trasy jak powyzej sugeruje ebi123 juz od kilku miesiecy lezy gotowy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No i super, czemu nie jest realizowany? Plan chodnika na chylońskiej był gotowy też pewnie kilka razy a sprawa ciągnie się przez kilka lat.
Ciekawe, jak długo plan drogi wójtowej leżał "gotowy"? Wlady - bez urazy - następnym razem zanim coś napiszesz, kura pomyśl.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

~wlady g. Wiemy o rondzie koło kapliczki, ja bynajmniej od kilku lat wiem o tych planach. No, ale co z tego? Plany chodnika to już się pisać nie chce. A w sprawie ronda to podobno Rysiek, aż do samej Warszawy pojechał i stracił na bilet.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale to nie jest wina dewelopera a tym bardziej tego kto kupuje dom w Koleczkowie. To nie ich wina że infrastruktura jest w takim stanie jaki znamy albo że ty bys chciała żeby tu była mała wioska. Więc chamstwo wobec innych na tym forum i wobec "napływowych" pokazuje tylko "nowym" obecnych mieszkańców Koleczkowa jako chamów i buraków.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Stefanie drogi wyborco, Nikt tu nowych mieszkańców ani przyszłych nie wyzywa. Mowa tu o deweloperach, którzy nastawiają domów, bloków a własnie w infrastrukturę poboczną jak drogi i chodniki do takich osad, osiedli nie inwestują, bo budują i sprzedają byle taniej.
Dlatego deweloperce w Koleczkowie stanowcze NIE, no chyba, że jako dobry partner, wspomoże wieś i gminę w rozbudowę infrastruktury drogowej. I o to powinna gmina zadbać przed wydaniem pozwolenia na budowę. Tzn my damy zezwolenie jeśli Firma X pociągnie chodnik od chodnika X do inwestycji. Jeśli nie, to "wypad z Koleczkowa".
Jeśli Stefanie jesteś mieszkańcem Nowym i spotkała Cię przykrość ze strony starych "wsioków" czyli między innymi mnie to ja całym sercem mówię Przepraszam.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Deweloper wybuduje (drogę, chodnik, architektura zielona, murek, plac zabaw etc) jeśli otrzyma taki zapis w pozwoleniu na budowę (lub w warunkach zabudowy) - lub przy okazji uchwalania (lub zmiany) MPZT ustali to to gminą - jeśli takiego obowiązku na niego się nie nakłada to w imię czego ma tutaj pakować swoje pieniądze? Więc jeszcze raz powtarzam to nie wina dewelopera a tym bardziej nowo-kupującego - a tylko i wyłącznie władz gminnych, które niewłaściwie podchodzą do tematu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To chyba logiczne jest. Winy dewelopera nie ma, on chce zarobić i idzie tam gdzie ma tania ziemię i może po taniości coś zbudować. Ale my nie chcemy jako mieszkańcy takich tanich inwestycji, bez inwestycji we wieś. Ale co my chcemy a co gmina to już inna bajka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Władzom gminnym obojętne są korki w Koleczkowie,obojętni są mieszkańcy, ba ,traktowani są po macoszemu. Najważniejsze jest Kielno. Może czas porozumieć się z Bojanem i wybrać wójta mieszkającego w jednej z tych dwóch wiosek? Pomimo braku wsparcia ze strony gminy obie wioski rozwijają się w błyskawicznym tempie.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

O masakra.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Koleczkowo

Przyłączenie Bojana do Gdyni (120 odpowiedzi)

Patrząc na obecny kształt gminy, przynależność Bojana do gminy Szemud wydaje mi się przestarzała....

S6- otwarta - korek w Koleczkowie znikł (28 odpowiedzi)

Szukam specjalistów którzy twierdzili że po otwarciu S6- korki w Koleczkowie będa jeszcze większe...

Zaginął pies Doberman 02.02.16 (10 odpowiedzi)

Pies zaginął w Koleczkowie w okolicy szkoły, pies zachipowany, na uczciwego znalazcę czeka...

do góry