Widok

Nowe Kolibki

Nowe Kolibki powstają pomiędzy Gdynią a Sopotem, w miejscu które znajduje się blisko głównej arterii komunikacyjnej Trójmiasta, ale jednocześnie otoczone jest ciszą i spokojem jak na przedmieściu. Zaledwie kilka kroków jest stąd do lasu pełnego tras pieszych i rowerowych, niewiele dalej jest na plażę. Nieopodal powstającego osiedla znajduje się także rozbudowana galeria handlowa oraz ...
więcej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

wow

mieszkam niedaleko, a nawet nie wiedziałem o tej budowie. Salon fitness robi wrażenie. Lokalizacja wymarzona, pewnie mieszkania pójdą jak ciepłe bułki. :)
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 63

No właśnie i ja tam mieszkam teraz i chętnie ci odsprzedam to mieszkanie, bo hałas ze strzelnicy jest codziennie jak na wojnie.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jak na wojnie

Zgadzam się. Też mamy problem z hałasem ze strzelnicy na Bernadowskiej
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mam już dość tych strzałów na Bernadowskiej

Dziś jest sobota, strzały słychać od rana. Wiem, że będą strzelać cały dzień. Jutro też. Płakać się chce... z bezsilności.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 1

Trójmiasto jest najpiękniejszym miejscem na ziemi

a to jest kolejny dowód na to :)
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 53

Bzdura

Chyba nie byłeś nigdzie indziej w świecie )-:
popieram tę opinię 37 nie zgadzam się z tą opinią 5

Niekoniecznie

Przyjedż na północne dzielnice to zmienisz zdanie
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0

no pieknie spzredawcy IK reklamują inwestycje...

ha ha, jw
popieram tę opinię 46 nie zgadzam się z tą opinią 16

sluchajcie mam pytanie czy nie uwazacie ze ta bernadowska to wygwizdowo ? ni to sopot ni gdynia - jedziesz wyboista droga z dala od wsyzstkiego i nagle kilka budynkow ? Wszystko fajnie tylko ceny chyba jak z kosmosu
popieram tę opinię 65 nie zgadzam się z tą opinią 17

Za to strzelnica blisko. Wybuchy jak na wojnie od rana do wieczora
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0

Strzelnica Patryka Kalskiego

I polscy patrioci po sąsiedzku z ostrą amunicją
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0

co kto lubi

ja uwielbiam ciszę i spokój tam, jak ktoś chce mieszkać w centrum to niech mieszka, ale ja wolę las niż Świętojańską
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tam dalej az głowa podskakuje od przejezdzajacych pociągów? Ciekawe czy będą tam lozka się przesuwać i stoly bo niezle trzesie, to przy samych torach jest ciekawe kto dal na to pozwolenie?
popieram tę opinię 57 nie zgadzam się z tą opinią 18

huki ze strzelnicy

Teraz tam jest strzelnica w lesie, więc nikt nawet nie zwraca uwagi na pociągi.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zawiść

Chyba w zyciu Kolega tam nie był. Sama zawiść...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Piękne :) Invest Komfort mnie zaskakuje, niespecjalnie śledzę inwestycje deweloperów więc dopiero się dowiedziałam o tej. Robi wrażenie.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 34

Piękny projekt w fatalnym sąsiedztwie hałaśliwej strzelnicy z ostrą amunicją. Mieszkania dla głuchych tylko
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 1

słychac strzały hurr durr hahahahah ogarnij się
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Straszna sprawa z tą strzelnicą obok. Strzały z lasu zamiast śpiewu ptaków
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zieleń

Właśnie tego często brakuje przy nowych osiedlach, kilka krzaczków i bloki. A tu wygląda bardzo estetycznie i zieleni mnóstwo.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 26

A w tej zieleni na tej samej ulicy poligon i ciągłe huki wystrzałów. Nie dajcie się nabrać na tę zieleń. Odradzam lubiącym spokój
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kto świadomy kupi mieszkanie w sąsiedztwie otwartej strzelnicy?
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nikt nas nie informował o strzelnicy w lesie

Kiedy oglądaliśmy mieszkanie było bardzo cicho, dopiero po zamieszkaniu dowiedzieliśmy się, że mamy strzelnicę pod nosem, więc to nie jest kwestia świadomości, tylko przemilczenia tego faktu przez pana Rafała z IK.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 0

może mieszkańcy Nowych Kolibek i Rivusa wspólnie złożyliby pozew do sądu przeciw tej strzelnicy? jakieś ogłoszenie na osiedlu w tej sprawie by się przydało....
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pozew w sprawie strzelnicy

Ja bym pozwala Urząd Miasta, który zatwierdził regulamin otwartej strzelnicy na takim terenie.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

jestem za pozwem, mysle ze smialo mozna przylaczyc wspolnoty z bernadowa, tez slychac ta nieszczesna strzelinice, tym bardziej to dziwna sprawa ze obok jest rezerwat przyrody..
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Świetny design

Wygląda naprawdę dobrze i ta okolica... Robi wrażenie!
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 27

Ta okolica kiedyś rzeczywiście robiła wrażenie. Teraz dużo straciła przez strzelnicę, w której pod hasłem "Bóg, honor, ojczyzna" strzelają wielbiciele broni palnej. A mieszkańcy nic nie mogą zrobić, bo to legalna działalność sportowa. Tylko nocami jest spokojnie
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jestem jednym z mieszkańców właśnie. Mam już tak dosyć tej strzelnicy, że co weekend wyjeżdżam w spokojniejsze miejsce. A miałem mieszkać w spokojnym miejscu
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

A strzelnica?

W tej okolicy największe wrażenie robi otwarta strzelnica w zasięgu słuchu oraz to, że jest legalna. Żaden design nie jest wart takiego sąsiedztwa. Przykre, bo osiedle uważam za jedno z najlepiej zaprojektowanych w Trójmieście.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

moja ulubiona

moja ulubiona inwestycja w Trójmieście... najlepsza lokalizacja: mnóstwo, mnóstwo natury i pięknej zieleni.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 20

I strzelnica w lesie obok generująca ciągły uciążliwy hałas. Fatalne sąsiedztwo, zwłaszcza jeśli masz małe dziecko. Popołudniowa drzemka przy otwartym oknie. Niewykonalna
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pachnie obrażalskim pieniaczem...

jak już koniecznie chcesz udawać kilka osób naraz to nie rób tego aż tak nachalnie... sto komentarzy na ten sam temat nie pomaga wiarygodności. ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 9

Strzały w lesie

Co to za odpoczynek wśród ciągłych strzałów w lesie?
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0

poligon przy Nowych Kolibkach

Przed zakupem radzę popytać mieszkańców, jak się mieszka przy akompaniamencie strzałów broni palnej ze strzelnicy obok.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Osiedle wybudowane na terenach podmoklych. Zapytaj ie mieszkańców z naprzeciwka ( z tego starszego osiedla) jaki grzyb im wychodzi na ścianach i czuć stęchlizną. To po pierwsze. Po drugie wyjechać na Al. Zwycięstwa aby wyjechać z Bernadowskiej pod wiaduktem np. o 8.00 rano wiąże się z oczekiwaniem na światłach nawet kilkadziesiąt minut. O tym wszystkim wam Invest Komfort nie powie.
popieram tę opinię 36 nie zgadzam się z tą opinią 18

Nie ta liga finansowa

żeby sobie pozwolić na problemy takie jak grzyb na ścianach czy zapach stęchlizny. Takie rzeczy często mają miejsce w tanim budownictwie bez względu na to, gdzie jest położone osiedle. Wystarczy, że prysznicem popsikasz na ścianę i już wyjście tego dziadostwa murowane... W tym przypadku mieszkańcy nie muszą się tym martwić bo to luksusowa inwestycja, więc jakość jest zawarta w cenie. A nauczyć się omijać korki trzeba bez względu na to gdzie się mieszka, o ile mówimy o dużym mieście. Normalna część miejskiej rzeczywistości
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 7

Jaka to liga okaże się za 3-4 lata, to starsze osiedle tez kiedyś było nowe i drogie z tego co pamietam
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3

Osiedla IK

mają to do siebie, że wyglądają dobrze mimo upływu lat. Wystarczy spojrzeć na starsze inwestycje tego dewelopera (nawet sprzed ponad 10 lat) i samemu ocenić trwałość. Mało kto może się pochwalić takim poziomem wykonania.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4

a ja czekam góra 5 min na światłach

i to w porannym szczycie wioząc dzieci do szkoły.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

Tylko kolega nie dodał, ze mieszkania z osiedla starszego są położone sporo niżej a w nowym osiedlu jest wykonana płyta pod budynkami. Wyjazd...... no cóż - trzeba jeździć o 7.00.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

No i jeszcze zapomniał, że przydałyby się pancerne okna z powodu otwartej strzelnicy na Bernadowskiej
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Znafca

Następny "znafca". A to że osiedle stoi na wzgórzu to jakoś nie dotarło. W zyciu nie widzialem tam wilgoci w garażu i piwnicy a co dopiero w mieszkaniu...uff
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Yumbo

Powinni wyłożyć płytami Yumbo tak się robi w północnych dzielnicach Gdyni
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dojazd

Deweloper na 100% zadba o komfortowy dojazd. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

Cudowny klimat

Świetna inwestycja. Pracuję pod presją, nierzadko w stresie, więc potrzebuję spokojnej okolicy, w której mogę się zrelaksować i oderwać od obowiązków. Nowe Kolibki mi to zapewniają - w każdej chwili mogę założyć słuchawki i skorzystać z pięknego, leśnego otoczenia.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 20

Więcej napisz o tej strzelnicy

osiem odpowiedzi w ciągu kilku dni to przecież za mało! :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Więcej napisz o tej strzelnicy

osiem odpowiedzi w ciągu kilku dni to przecież za mało! :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Musisz pracować w wojsku chyba, skoro relaksujesz się słuchając wybuchów ze strzelnicy obok
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 1

Strzelnica

Odpoczynek pod ostrzałem za strzelnicy
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 2

Słuchawki

Te słuchawki to chyba po to żeby huków ze strzelnicy nie słyszeć
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1

nieprawda

Od II etapu osiedla to dokładnie 250 m . Nie mówię, że bardzo dużo ale bądźmy precyzyjni....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Lokalizacja

Bardzo dobre rozwiązanie lokalizacyjne. Na próżno szukać drugiego tak spokojnego, zielonego i pięknego osiedla, które równocześnie znajduje się tak blisko dwóch prężnie rozwijających się miast.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 8

niestety, obok otworzyli strzelnice... i juz po spokoju!
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie tak znowu obok

a poza tym to raczej zaleta - kolejne atrakcyjne miejsce w okolicy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 20

Na tyle blisko że słychać huk wystrzałów. Atrakcja to może dla użytkowników strzelnicy... dla okolicznych mieszkańców to ogromna uciążliwość!
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 1

Atrakcyjne jako poligon, ale do mieszkania i spacerów fatalne
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1

Atrakcyjne to są strzelnice wygłuszone w Gdyni, taki MOST np albo inne. Trzeba nie mieć kultury i za grosz przyzwoitości, żeby ludziom robić takie świństwo. Nie mówiąc o tym, że to ma negatywny wpływ na ceny mieszkań na tej ulicy.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tam jest spokojnie jak na wojnie - walą z pistoletów od rana do wieczora. Spokojnie to może było, ale to już nieaktualne
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pod ostrzałem

Zgadzam się. Koszmar. Najgorzej jest w takie dni jak dziś, po deszczu, ma się wrażenie, że ktoś strzela pod twoim balkonem.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

Strzelnica na Bernadowskiej

Przykra sprawa z tą strzelnicą. I dla ładu i dla mieszkańców
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1

Gdyby nie strzelnica w sąsiedztwie... to byłoby najpiękniejsze i najlepiej położone osiedle w Trójmieście...śliczne budynki w otoczeniu zieleni a jednocześnie wszędzie blisko.
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 5

Osiedle jest spory kawałek od strzelnicy

także odgłosy nie powinny przeszkadzać ze względu na odległość
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 17

no niestety słychać je baaaardzo wyraźnie..., więc szczególnie latem zdecydowanie przeszkadzają.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co nie zmienia faktu, że bardzo dobrze się tam mieszka a osiedle jest piękne
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5

Świetnie, jak ktoś lubi ostrzał z broni palnej non stop
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

na razie nic się zmieni w tym temacie, Miasto twierdzi, że nie ma podstawy prawnej.

https://www.gdynia.pl/bip/2019-6,7986/petycja-o-likwidacje-strzelnicy-zlokalizowanej-w-gdyni-malym-kacku-przy-ul-bernadowskiej-ze-wzgledu-na-szczegolna-uciazliwosc,542544
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1

Spokojnie,nowi sąsiedzi się wprowadzają i będziemy wytrwali w dążeniu do ciszy i spokoju w okolicy :) Pozdrawiam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

No nie powinny, ale przeszkadzają, głośno codziennie i jak na wojnie
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Strzelnica jest na tej samej ulicy, kilkaset metrów w linii prostej, a huki wystrzałów odbijają się od budynków. W miarę budowania kolejnych jest coraz głośniej
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ciągle strzały to hałas do którego nie można przywyknąć

To prawda, też mam wrażenie, że jest coraz gorzej. A może już po prostu nerwowo tych huków nie wytrzymuję.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Szkoda miejsca

Faktycznie ta strzelnica to hałasuje, a w lesie obok jest jeszcze głośniej
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gdyby nie strzelnica

Chciałam tam zamieszkać z powodu lokalizacji, ale przy strzelnicy to wykluczone.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wymarzona lokalizacja

Zgadzam się z poprzednikami: osiedle ma naprawdę wymarzoną lokalizację. Żadna inna inwestycja w Trójmieście nie oferuje bliskości lasu, morza oraz Gdyni i Sopotu naraz.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5

oraz bliskości otwartej strzelnicy, która podobno jest legalna i będzie tam hałasować nadal... taka to wymarzona lokalizacja...
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 1

Głupoty piszecie

Jak strzelnica w parku krajobrazowym może być legalna? Nie trzeba być prawnikiem, żeby to wygooglać. Jak ktoś wreszcie napisze porządne pismo do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, to się okaże.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Co za bzdury

Tak, najlepiej zniszczyć właścicielowi strzelnicy działalność bo Tobie przeszkadzają hałasy (które nomen omen wcale nie są aż tak kłopotliwe). Komunikację miejską i trąbienie aut może też zdelegalizujmy? :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 10

Komunikacja i trąbienie aut w parku Krajobrazowym?

Strzelnica jest w parku krajobrazowym a nie w mieście. Zapraszamy na Bernadowską, zobaczysz, że tu nie ma komunikacji miejskiej ani trąbienia aut tylko las i strzelnica uruchomiona pomimo protestów setek ludzi z kilku okolicznych osiedli
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mnie też przeszkadzają strzały w trójmiejskim parku krajobrazowym, to chyba łatwo przewidzieć jak się stawia strzelnicę w lesie ludziom pod oknami
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Trzeba przyjrzeć się dokładnie właścicielowi i tym którzy tam strzelaja (pewnie problemy z męskością). Szukać szukać aż coś się znajdzie i wykurzyć gościa. Skoro UM nie reaguje na głosy i prawa mieszkańców to ktoś ma w tym interes. Zaangażować trzeba ekologów nagłośnić temat i brudy wypłyną. To jest teren parku i nikt nie ma prawa zakłócać ciszy.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Cena mieszkania

Odkąd otworzyli strzelnicę wartość tych mieszkań musi spadać. To jak z lotniskiem albo innym hałasem
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czynnik decydujący

Dla mnie była nim oczywiście lokalizacja. Osiedle ma dobre połączenie z całą aglomeracją i jest położone blisko plaży, w dodatku przy samych "zielonych płucach Trójmiasta".
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

A jeszcze bliżej strzelnicy sportowej w lesie, skąd codziennie słychać huki. Fatalne sąsiedztwo.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Okolica

Też się zachwyciliśmy okolicą. A potem narodowcy otworzyli strzelnicę obok. Koszmar.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dopóki miasto albo Inwest Komfort nie załatwi problemu z hałasem ze strzelnicy to żadne zielone płuca nie zrekompensują nerwicy z powodu ciągłego ostrzału
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Super

wow
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 11

wow, jeśli ktoś lubi słuchać ostrzału pistoletów na balkonie i na spacerach
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Widziałam ostatnio w telewizji

niesamowite osiedle, nie wiedziałam, że takie mamy w Gdyni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 9

W telewizji nie słychać ciągłego ostrzału ze strzelnicy w lesie. Od 9.00 do 18.00 przez 7 dni w tygodniu huki z broni palnej aż nieprzyjemnie okno otworzyć.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Strzały, huki i wybuchy

Są tacy co kupują mieszkania przy lotnisku, Na pewno są tacy, co lubią odgłosy wojny. To osiedle dla nich
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Napisz jeszcze siedem komentarzy

o tej strzelnicy. W ogóle nie widać, że to wszystko jedna osoba... ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Strzelnica na Bernadowskiej

To idź też posłuchać strzałów na tym osiedlu, szybko zmienisz zdanie.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Byłem i słyszałem. Sam mieszkam przy lotnisku i mogę się zamienić.....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Piękne otoczenie

chciałabym mieszkać tak blisko zielonych płuc Trójmiasta...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 10

Jakie zielone płuca? Przecież to ten las, w którym na okrągło słychać strzały ze strzelnicy.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1

A chciałabyś mieszkać obok otwartej strzelnicy? To tam właśnie
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kupiłem tam mieszkanie. Sprzedam, jak tylko będę mógł z powodu huków ze strzelnicy sportowej na tej samej ulicy.
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 1

Strzelnica

Mamy podobnie w Rivusie na przeciwko. Strzały od rana do wieczora. Nawet w weekendy nie dają odpocząć
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

To się w głowie nie mieści, że można otworzyć strzelnicę w parku krajobrazowym ludziom pod oknami
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mieszkania po ostrzałem z broni palnej

Na tej ulicy ludzie mieszkają od kilkunastu lat, a strzelnicę pan Patryk Kalski otworzył w 2017. Taki prezent od Urzędu Miasta dla mieszkańców. Niechciany prezent to mało powiedziane.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nieznośny huk wystrzałów

Smutna sprawa z tą strzelnicą, bo osiedle piękne. Z tego co tu czytam raczej odstrasza chętnych od zakupu, ale to zrozumiałe. Sama niezbyt chętnie chodzę tam na spacer, bo nie uważam, aby strzały w lesie były czymś relaksującym
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ta strzelnica to jawna kpina z mieszkańców

Mnie odstraszył. Wystarczył jeden spacer po lesie w otoczeniu ciągłego huku z broni palnej
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 0

Strzelanie od poniedzialku do soboty wlacznie!!!

Ta strzelnica jest fatalna. Huk slychac non-stop. I to ma byc wypoczynek w swoim mieszkaniu za 1,5 banki. Petycja napisana i niestety guzik z petelka. Wlasciciel strzelnicy wygral. Trzeba bedzie to mieszkanie sprzedac i to jak najszybciej. A mialo byc tak pieknie i spokojnie:((((
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 1

A miało być tak spokojnie

W niedzielę też strzelali :(
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

strzelanina na Bernadowskiej

Czuję podobnie. Moje mieszkanie było trochę tańsze, ale huki strzałów bolą mnie tak samo.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bezradny Urząd Miasta

Petycje do miasta w sprawie tej strzelnicy piszą kolejne wspólnoty mieszkaniowe już od dawna. Nawet te z Sopotu, bo u nich też słychać strzały. Bez skutku, co ciekawe, bo w świetle ustawy o broni palnej nie można otworzyć strzelnicy na terenach przeznaczonych na cele m in. mieszkaniowe i rekreacyjne (rozporządzenie ministra środowiska do ustawy o broni)
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

to może tvn uwaga w sprawie strzelnicy?

Jeśli UM nie potrafi sobie z tym problemem poradzić (lub raczej - nie chce).Ja również kupiłem tam mieszkanie i uważam że ta strzelnica to jakieś nieporozumienie.Kto na to pozwolił?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Strzelane jest cały tydzień, w niedzielę też.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inwest Komfort nie powinien reklamować tej okolicy jako spokojnej

Sąsiednią Zwycięstwa i przejeżdżające czasami pociągi słychać jako odległy szum. Czasami wcale, zależy od kierunku wiatru chyba. Przestałam to w ogóle zauważać, ale do wystrzałów z broni palnej nie mogę przywyknąć. To bardzo drażniące dźwięki.
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 0

Całoroczny Sylwester

Jeśli ktoś lubi ciągły huk wystrzałów jak w Sylwestra, to wymarzone osiedle dla niego. Spokój, las i strzały od rana do wieczora
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 0

Strzały na osiedlu Nowe Kolibki

Dziś strzelają od rana, ciekawe kiedy zaczną biegać z bronią palną po Bernadowskiej. Od strzelnicy do Adventure Parku i z
powrotem. Taki sport. Nerwicy można dostać
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 1

Strzelnica Nowe Kolibki

Dziś jest święto i też strzelają w lesie od rana. Ciekawe, gdzie mieszka właściciel tej strzelnicy? Na pewno nie w Nowych Kolibkach
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 1

Strzelnica i pociagi!

Bylam tam kilka razy bo szczerze zastanawialam sie nad kupnem tam mieszkania. Niestety ten plan musial ulec zmianie. Po pierwsze pociagi, ktore przejezdzaja bardzo czesto i jest wtedy naprawde bardzo glosno, po drugie strzelnica.....Kto mial rozum, zeby wydac pozwolenie tak blisko mieszkan??? Huk strzalow jest bardzo odczuwalny. No i po trzecie..... Aleja Zwyciestwa.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 2

Strzelnica na Bernadowskiej

Zgadzam się w pełni. Takich cywilnych strzelnic otwartych nie można lokować na terenach przeznaczonych na cele mieszkaniowe ani rekreacyjne. Reguluje to rozporządzenie min środowiska do ust o broni. Na miejscu mieszkańców złożyłbym pozew na tej podstawie, bo uciążliwość hałasu jest trudna do udowodnienia. Ale to sprawa dla sądu administracyjnego jest, bo nawalił tu urzędnik a nie właściciel strzelnicy.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Petycja była napisana. Sprawa w sadzie została wygrana przez właściciela strzelnicy :(
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

To proponuje się odwołać, trójmiejskie sądy nie słyną z fachowości.
Poza tym jest wiele instytucji typu wojewódzki inspektorat ochrony środowiska ( ochrona przed hałasem) , podobna komórka powinna też być w UM. Mieszkałem przy zakładzie emitującym jednostajny hałas ( który był przed osiedlem) i udało się go wyciszyć, wszelkie postępowania łącznie ze 3 lata trwały (administracyjne, nie sądowe). Jedno jest pewne - urzędnicy pana Szczurka "zrobili dobrze" nie tylko mieszkańcom, ale i samemu właścicielowi strzelnicy, który na pewno nie będzie mógł się czuć swobodnie . A gdyby tak pozwać UM? W końcu to oni z jednej strony uchwalili plan zagospodarowania i jednocześnie normy hałasu dla tego obszaru, a z drugiej wydali pozwolenie na działalność z definicji wisząca się z uporczywym hałasem.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dobry prawnik powinien wygrać sprawę, bo prawo jest po stronie mieszkancow
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bo sprawę należy założyć przeciwko Urzędowi Miasta i zaskarżyć decyzję na podstawie niezgodności lokalizacji strzelnicy z rozporządzeniem ministra środowiska.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pozew do sądu w sprawie strzelnicy

Z tego co wiem petycji było kilka, korespondencja z Urzędem Miasta w sprawie strzelnicy trwa, ale pozwu jeszcze nie złożyliśmy.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Proszę rozkleić ogłoszenia lub na najbliższym zebraniu zabrać głos w tej sprawie. Wśród mieszkańców są chętni do złożenia pozwu przeciwko strzelnicy
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie było jeszcze sprawy w sądzie, tylko procedura urzędowa w sprawie nadmiernego hałasu emitowanego ze strzelnicy. Pomiary zostały źle wykonane i podobno nie wykazały przekroczenia norm.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kupiliśmy mieszkanie w nowym etapie. W dotychczasowym miejscu zamieszkania mieliśmy problem z halasujacym zakładem i doprowadziliśmy do jego wyciszenia. Osoby mierzące hałas z UM w Gdańsku byli profesjonalni i fachowo podeszli do sprawy. Jak zamieszkamy na Kolibkach i faktycznie problem będzie uciążliwy, to dorzuce element swojego doświadczenia w walce o spokoj. Pozdrawiam przyszłych sąsiadów.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wszystko zależy od kierunku wiatru. Jak wieje od strony strzelnicy to jest tragedia. Chętnie skorzystamy z Państwa doświadczeń w walce o ciszę. Na razie wszystkie urzędy nas zbywają. Pozdrawiam przyszłych sąsiadów.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pozdrawiamy przyszłych sąsiadów. My też liczymy na zamknięcie strzelnicy i kogoś kto przywróci normalność w naszym pięknym zakątku Gdyni.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja również pozdrawiam przyszłych sąsiadów.Spokojnie,będziemy wytrwali i damy sobie radę ze strzelnicą.Nie ma takiej opcji żeby takie kuriozum funkcjonowało dalej.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Do pociągów można przywyknąć, nie jest to uciążliwe po 1-2 miesiącach. Niestety, do strzałów nie przywykniesz. Prawdopodobnie najpiękniejsza lokalizacja w całym Trójmieście.

Skandal, że właściciel dostał pozwolenie na strzelnicę wbrew obowiązującej ustawie, w pobliżu bloków mieszkalnych, na granicy parku krajobrazowego...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

pozew do sądu

Dajcie jakieś info/namiary do kogo się zgłaszać w sprawie pozwu do sądu. Może na zebraniu wspólnot Nowych Kolibek i/lub Rivusa albo rozlepcie ogłoszenia na klatkach...Ja się chętnie przyłączę!
Zażalenia i protesty do UM Gdynia to za mało...
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ktoś wie gdzie/jak/u kogo można dowiedzieć się czegoś więcej o szykowanym pozwie? Chciałbym dołączyć się jeśli to możliwe, choć zamieszkam pewnie za 2-3 miesiące.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Strzały w Nowych Kolibkach

Właśnie wracam ze spaceru po Bernadowskiej. Rzeczywiście cały czas słychać strzały. Nie kupimy mieszkania w Nowych Kolibkach, choć osiedle bardzo nam się podobało, a pan Rafał był bardzo profesjonalny. Dobrze, że przeczytałam opinie mieszkańców. Dziękuję i współczuję.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 3

Urząd Miasta Gdynia ma gdzieś mieszkańców Kolibek

A w Nowych Kolibkach dziś strzały od rana tak głośne, że pomimo zamkniętych okien trudno się skupić na pracy.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oj, chyba ktoś się zdenerwował...

i napisał kilkadziesiąt wkurzonych komentarzy. :P Mieszkam w okolicy i strzelnica nie rujnuje mi ani sąsiadom życia. Faktycznie czasem w weekend albo na spacerze z psem coś tam słychać, ale nie jest to bardziej uciążliwe niż "normalne" miejskie dźwięki jak jazda samochodów czy zatrzymywanie się SKM.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 15

Raczej kilkadziesiąt wkurzonych osób napisało komentarze

A sądząc z ilości podpisów pod pełnomocnictwem w tej sprawie, które ja też ostatnio podpisałam, wkurzonych są raczej setki a nie dziesiątki. Strzały to jednak nie są "miejskie dźwięki".
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wątpię...

najlepiej widać to po tym, jak autor od razu reaguje. :D Pewnie nic innego nie robisz tylko tu siedzisz i czekasz aż się z kimś pokłócisz.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Jak można podpisać tę petycję? Gdzie? Dajcie info gdzie są zbierane podpisy przeciwko działalności tej strzelnicy. Ja też chce się dołączyć
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pozew do sądu

Petycji było kilka przeciwko strzelnicy w sprawie hałasu. Miasto je zlekceważyło, więc teraz szykuje się sprawa przeciwko miastu
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Gdzie/jak/u kogo można dowiedzieć się czegoś więcej o szykowanym pozwie? Chciałbym dołączyć się jeśli to możliwe.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Właściciel chwali się że służby mundurowe mają u niego zniżki
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Porozmawiaj ze swoimi sąsiadami, bo słabo się orientujesz. Albo wcale tu nie mieszkasz...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

w NK nikt nie zbierał podpisów pod żadną petycją... dlatego pytam gdzie można ją podpisać
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Proponuje udać się do laryngologa jeśli posiada się tak dużą wadę słuchu.Obecnie na strzelnicy słychać już odgłosy broni długiej i chyba jakiegoś działka.Dramat.I to jedna osoba zatruwa życie tak wielu.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mam dość strzałów

Mam dość strzelanek na mojej ulicy. DOŚĆ. Oficjalnie dołączam do wkurzonych. Mam nadzieję, że Invest Komfort też w końcu coś z tą strzelnicą zrobi.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 5

Strzelnica w parku Krajobrazowym?

Nie chce mi się wierzyć, że to legalne. Coś tu śmierdzi
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

U kogo strzelał Bosak? Wpisać w google i stanie się jasne
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

słuchajcie mam pytanie

Jaki deweloper/osiedle konkuruje z nowymi kolibkami i wypisuje te komentarze o strzelnicy? Bo to jest totalna bzdura, każdy kto tam mieszka wie, że jest cicho. Zastanawiam się, kto odwala taką brudną robotę na tym forum.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Przez ostatnie dni faktycznie jest cicho - być może lockdown/słaba pogoda i może strzelnica nie działa, ale nie zawsze tak jest. Mieszkam w NK już trochę czasu, wychodzę kilka razy dziennie z psem albo siedzę w ogrodzie i kiedy strzelają (bo jasne, że nie 24h/dobę), to zdecydowanie słychać. Wkurzające. A jak się pójdzie głębiej w las w stronę rezerwatu, to jest tylko głośniej i ma się ochotę wracać.
Natomiast jeśli ktoś siedzi w mieszkaniu z zamkniętymi oknami (okna, przyznaję, dość solidne), a wychodzi tylko poprzez wyjazd autem z garażu, to faktycznie może nie zauważyć.
Mam nadzieję, że jak będzie w końcu jakieś spotkanie wspólnoty, to przyjdzie mieszkańcom podyskutować o tej sprawie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Konkurencja na 100%

wystarczy zobaczyć w jakim tempie i ilości pojawiają się odpowiedzi... Janusze deweloperki ewidentnie obserwują to forum kilkanaście razy dziennie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ciekawe, która firma stosuje takie metody

Kilkanaście komentarzy z absolutną ściemą na temat hałasu. Powinni takich ludzi karać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4


Karać to można za pisanie nieprawdy. Uciążliwe odgłosy strzałów na Bernadowskiej to niestety przykra codzienność - powie ci to każdy, kto tu mieszka lub często bywa. Niestety wydaje się że deweloper nie interweniuje w tej sprawie w UM Gdynia, choć powinien w swoim dobrze pojętym interesie (apele i prośby mieszkańców władze Gdyni mają w nosie). Może, mimo uciążliwości strzelnicy mieszkania sprzedają się wystarczająco dobrze. Szkoda, że nikomu do tej pory nie udało się skutecznie zablokować działalności strzelnicy bo Bernadowska to jedno z najfajniejszych miejsc do mieszkania w Trójmieście a osiedle jest piękne.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

A jak wyglada kwestia z pociągami? Bardzo często przejeżdzają w dzień i nocy? Wiadomo kiedy będzie planowany remont Bernadowskiej?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pociągi trochę słychać (z oddali) ale to nie jest żaden problem. W każdym razie pociągi nie są uciążliwe. Przebudowa drogi w zasadzie już się zaczęła. Wycięto drzewa i wytyczono trasę aż do CH Klif. Ale koniec tej przebudowy to pewnie dopiero za rok lub dwa.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zazdroszczę zapału albo wypłaty

mnie by się nie chciało wałkować w kółko tego samego tematu widząc te wszystkie heheszki :D chyba że dobrze płacą
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Janusz ze strzelnicy skomentował.Widać uważnie śledzi forum.Chłopie daj żyć i wypoczywać tym którzy za ogromne pieniądze kupili tu wymarzone cztery kąty.Czy ty chciałbyś mieć taką kanonadę pod swoim oknem przez cały tydzień ze szczególnym natężeniem w niedziele i soboty?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Najlepsza okolica

Najlepsza okolica w Trójmieście. Hejterzy pewnie zazdroszczą bo z okien swoich domów widzą wielkie betonowe płyty albo socjalistyczne budownictwo...
Takie czasy, że zieleń więcej warta niż złoto. ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 8

mieszkam tu i żałuję tej decyzji. Ta strzelnica to jest koszmar. Codziennie 8-9 godzin strzelania jak na poligonie. Niestety, ale ani zieleń, ani niewątpliwy urok osiedla ani jego genialne położenie, ani mili sąsiedzi nie rekompensują uciążliwości tej strzelnicy. Ciągły huk wystrzałów to jedyny minus tego miejsca, niestety bardzo duży.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Myślę podobnie, dopóki działa tu strzelnica, to nigdy nie będzie ciche miejsce. Te strzały słuchać całe lato
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Strzały przez cały tydzień

Najgorzej jest latem, bo wtedy strzelnica działa pełną parą. W tym roku strzelali już od marca.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hejterzy? Mieszkam w Orłowie od 11 lat i też uważam tę strzelnicę za skandal a strzały słyszę z krótkimi przerwami od 3 lat. W moim wieku oprócz zieleni ceni się też ciszę i spokój.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

PKP ekrany

Co do hałasu pociągów to proponuje porozumieć się z pkp plk, dowiedzieć sie - z tego co czytałem w kilku miejscach, planują bądź planowali pomiary hałasu wzdłuż trójmiejskiego odcinka linii kolejowej i w miejscach gdzie hałas jest przekraczamy - montaż ekranów. Zresztą proszę spojrzeć na Gdańsk - Orunia, Przymorze - wszędzie gdzie w pobliżu zabudowa, tam stawiają ekrany. Oczywiście najlepiej żeby to były szklane ekrany żeby estetyka nie ucierpiała. Uwazam, ze Invest Komfort, planując nowy, 3ci etap tuż przy nasypie, powinien włączyć się w ustalenia z PKP, jak również miasto, które utworzyło taki a nie inny plan zagospodarowania. Proszę pamiętać, że normy hałasu są ściśle określone i mierzalne i nie ma mowy, żeby na mieszkańcach skupił się efekt zaniedbań któregoś z podmiotów - czy to miasta czy to PKP czy też inwestora, który sprzedał mieszkanie w miejscu, gdzie normy są przekroczone i nie informował o tym, nie zastosował specjalnych rozwiązań ochronnych.
Sam temat przerabiałem gdzie indziej i sprawa jednoznaczna - normy, pomiary, decyzje administracyjne lub sądy. Tylko trochę czasu i energii potrzeba.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

W Rivusie pociągi i ulicę czasami słychać, ale w oddali i niezbyt głośno, normalnie jak to w mieście. Za to strzelnica jest bardzo głośno, ale Invest Komfort nic nie robi w tej sprawie, z tego co wiemy
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pięknie tam jest. Uwielbiam ten kawałek Gdyni. Jedno z najlepszych miejsc do mieszkania imho
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Gdyby tylko nie strzelnica na Bernadowskiej byłoby wspaniale. Może Invest Komfort coś wreszcie zrobi w tej sprawie. Trzymam zabronione kciuki
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pytanie do mieszkańców

Rozważam kupno mieszkania. Słyszałam, że pozwolenie na tę strzelnicę ma być cofnięte, więc miasto rozwiąże problem strzałów w tym roku, ale droga dojazdowa to zabytek, więc musi zostać brukowana. Czy to prawda? Wiecie coś o tym?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Skąd informacja, że miasto w tym roku rozwiąże problem strzelnicy? Co do drogi jest informacja oficjalna od miasta o planowanej przebudowie drogi - więc w tym zakresie na pewno się poprawi.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co do strzelnicy to sugeruję uważać spacerując ulicą Spółdzielczą powyżej wylotu ze strzelnicy. Jak dla mnie pociski latają tam wśród drzew i trafiają w nasyp drogi, kto wie może i za nią. Policja powiedziała, że wyśle radiowóz... śmiechu warte.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ok - pytanie jednak było skąd wiedza o tym, że miasto do końca roku sprawę rozwiąże?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Strzelnica jest, ale nie uprzykrza życia

tak jak jest to opisane tutaj w wątkach. Wszystkie te negatywne komentarze to działanie jednej sfrustrowanej osoby (wystarczy spojrzeć na daty i godziny publikacji...). Poza tym, zawsze można przyjechać na spacer w pięknej okolicy i samemu się przekonać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 13

Oczywiście właścicielowi (który faktycznie "broni" komentarzami swoich racji) tej strzelnicy nie... Wszystkim innym z kilku dużych osiedli w około już tak. Działalność tej strzelnicy w tym miejscu to jedno wielkie nieporozumienie, na szczęście na wszystko są sposoby. Kwestia czasu i spokój zostanie przywrócony.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1

o tak, zdecydowanie polecam spacer! zwłaszcza w soboty i niedziele! wtedy najlepiej można poznać uroki okolicy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Strzelnica uprzykrza życie wszystkich okolicznych osiedli począwszy od NK,poprzez Rivus oraz bloki na Mazowieckiej aż do Osiedla Leśnego na Małym Kacku które nota bene było inicjatorem petycji w sprawie likwidacji tej chorej sytuacji
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pozdrawiam pana od strzelnicy

który komentuje praktycznie tą samą treścią wszystkie wątki, łącznie z tymi sprzed paru lat. Chciałabym mieć pańską motywacje!
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 4

Powiązania? Ciekawostka warto przeczytac

Koniecznie wpisać w google " u kogo strzelał Bosak" i kliknąć na pierwszy link - artykuł z niezależna.pl ( Trójmiasto blokuje linka). Może wtedy trochę rozjaśni się dlaczego władze Gdyni bez oporu zgodziły się na strzelnice w parku krajobrazowym przy rezerwatach przyrody, niedaleko osiedli mieszkaniowych. Ciekawe czy zwykły Kowalski też dostałby pozwolenie.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 3

Fatalny pomysł na spacer w tej okolicy. Co jakiś czas słychać głośne strzały. Po kilka, kilkanaście w serii. Odradzam tę okolicę
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5

Maciarewicz?

jakie strzały słyszysz? Tu jest cicho jak na wsi. Trudno uwierzyć, że to miasto.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6

Chodźcie wszyscy

zdemaskujmy Janusza od komentarzy o strzelnicy :D z konkurencji Górskiego podejrzewam
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 9

Janusz ze strzelnicy z narzeczoną rozpisali się w komentarzach :) To co jest nieuchronne - strzelnica wkrótce zniknie z terenu Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.Wiecie kto to ekolodzy i jaki ptaszek którego nie wolno straszyć zamieszkuje na tych terenach? Nie wiecie ? t wkrótce się dowiecie.O porach lęgowych,migracjach ptactwa itp :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Coś mi śmierdzi z tą strzelnicą

sama mieszkam na tym osiedlu i wiem, że nie mamy przez nią problemów. Nienaturalnie dużo komentarzy dotyczących strzelania i polityków ktoś tu napisał... Wydaje mi się że to konkurencja bo o ile strzelnica stoi to Bosak na pewno u nas nie mieszka. :D Wiedziałabym pierwsza, serio.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 7

Masz racje

rzesze niezadowolonych mieszkańców nie napisały żadnego komentarza o mieszkaniach za to kilkadzesiąt o Bosaku i strzelnicy? faktycznie dziwne. komuś ewidentnie zależy na tym żeby opluć okolicę trójmiejskiego parku, może to warszawka?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

warszawka na bank

też warszawkę obstawiam. żaden "nasz" deweloper nie buduje w pobliżu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Pytanie do ludzi/człowieka piszącego wszystkie 4 komentarze powyżej z tego samego IP - w jakim celu "warszawka" miałaby komentować tu cokolwiek o NK? Chciałbym zrozumieć.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czy ktoś co wie

Czy podczas remontu Bernadowskiej będą ustawiać ekrany dźwiękoszczelne przy torach?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak oglądałem projekty, to nie zauważyłem aby miały być ekrany. Ale można samemu zweryfikować w poniższym linku; na dole załączniki z rysunkami

https://bip.um.gdynia.pl/roboty-budowlane,6434/budowa-odcinka-ulicy-spoldzielczej-wraz-z-rozbudowa-ulicy-bernadowskiej-w-gdyni,559144
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

czekamy na ekrany dźwiękochłonne

Niestety nie. Ten etap remontu nie angażuje PKP czyli nie obejmuje remontu wiaduktu i budowy ekranów - co powinno być obowiązkiem PKP w miejscu z tak gęstą zabudową. Szpaler dużych drzew został wycięty wiec hałas pociągów dociera dalej. Mam nadzieję, że w wielu miejscach przy głównej linii torów zaczną powstawać ekologiczne, estetyczne ekrany.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Podobno PKP miało stawiać nowe ekrany w Trójmieście, może warto im podpowiedzieć Bernadowską.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

po co? pociągi mieszkańcom nie przeszkadzają
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Krotko przed wycieciem widzialem ze . Uschly. A to ci przypadek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najwyższa klasa

budownictwo bez zarzutu, każdy element wykończony starannie. Okolic też przyjemna: zielona, spokojna... naprawdę daje wytchnienie (szczególnie po trudnym tygodniu w pracy).
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5

Dobre miejsce

Na inwestycję. Mieszkam w okolicy i przyznam, że miło się patrzy na tak estetyczne osiedla.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

A milo sie slucha serii z karabinow? Non stop, piataek, swiatek niedziela? Odpoczynku tu nie zaznasz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

strzelnica nowe kolibki

ceny coraz wyzsze za metr a halasy ze strzelnicy coraz wieksze. skarza sie juz mieszkancy sopotu i to nie tylko kam potoku i brodwina. 2 rezerwaty przyrody obok. Gdynia powinna zostac za to pozwolenie zaskarzona, a Invest Komfort powinien placic odszkodowania lub umozliwiac odstapienie od umowy, jesli o tym fakcie nie informowal nabywcow. Gdzie jest WIOŚ? tolerowany bo ma prawicowe poglady?? a moze wiecej ciekawostek daloby sie odkryc, pan prezydent nie jest zainteresowany?
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zgadza się - napiszmy petycję ponownie

Chyba zaczęli używać broni większego kalibru gdyż faktycznie hałas pochodzący ze strzelnicy jest coraz większy.Wiem że także osiedla położone wyżej na Małym Kacku są zainteresowane ponownym podpisaniem petycji w/s likwidacji strzelnicy.Konkretnie chodzi o Merano Park,Bernadowo Park i Osiedle Leśne.Strzelnica Playground mieszcząca się na terenie Parku Krajobrazowego to brak poszanowania dla prawa, ludzi ,zwierząt i przyrody.
Mamy dosyć ciągłego poczucia że mieszkamy przy linii frontu,zwierzęta nie mogą się niestety wypowiedzieć.
Dlaczego taka inwestycja w Parku Krajobrazowym w bliskim sąsiedztwie Rezerwatu Przyrody Łęgi nad Swelinią w jednej z najpiękniejszych dzielnic Gdyni i Trójmiasta dostała zgodę na działalność ?
Nie ma już spacerów w lesie przy miłych odgłosach przyrody, te które są wywołują tylko nerwowe reakcje ludzi i zwierząt.
Skończył się spokój na tarasach w ogrodach, zwierzęta przestraszone można spotkać w nietypowych miejscach,ale za to garstka fanów strzelania ma zabawę.
To jakiś absurd, a wszystko za zgodą władz miasta
Zorganizujmy się i zgodnie z poniższymi przepisami ruszmy po swój,należny nam spokój i ciszę.
Dotychczas jedynie wspólnota mieszkaniowa Leśna 14-20 była w stanie złożyć do Urzędu Miasta petycję z prośbą o zamknięcie strzelnicy.
Mieszkańcy Osiedli Merano Park,Leśne,Bernadowo Park,Nowe Kolibki,Rivus a także budynków położonych przy ul. Mazowieckiej w Sopocie oraz osiedli mieszczących się jeszcze bliżej strzelnicy - zewrzyjmy szyki.Ten spokój nam się należy!
https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/ochrona-srodowiska-przed-halasem-i-wibracjami-16790569
Proponujemy aby jak największa liczba mieszkańców ze wspólnot mieszkaniowych podpisała się pod kolejnymi petycjami do własciwych organów nie wyłączając prasy i telewizji.
Kontakt i współpraca pomiędzy wspólnotami jest niezbędny i konieczny w celu uzyskania tak potrzebnego i należnego nam spokoju"
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zgadzam się, że dobrze byłoby coś z tą strzelnicą zrobić. Nie wiem czy od razu zamykać (i czy jest to prawnie możliwe) - może starczy, aby miasto wycofało im zatwierdzenie regulaminu, póki nie zaczną używać tłumików na swoje bronie. W ten sposób byłoby dużo ciszej, a właściciel strzelnicy nie miałby powodu, by bronić za wszelką cenę istnienia swojego interesu.

Pytanie jednak - jak chciałbyś taką akcję pisania petycji zorganizować? Jak poinformować i zgrać tyle osiedli, kiedy nawet w NK nie było żadnego zebrania od długich miesięcy, by mieszkańcy ze sobą porozmawiali. Nic nie wiem o istnieniu jakiegokolwiek forum, mieszkańcy zdają się być mało aktywni (w ostatnim głosowaniu nad uchwałą wzięło udział 22% uprawnionych z 2go etapu). Istnieje niby e-kartoteka, ale tam jest tylko wspólnota danego etapu.
Oczywiście, można napisać treść takiej petycji (najlpiej najpierw skonsultować z prawnikiem jej zawartość oraz możliwe dalsze sposoby postępowania, jeśli nie odniesie ona efektu), po czym rozesłać do zarządów okolicznych osiedli/wspólnot, aby to oni zorganizowali akcje podpisywania u siebie. Ale co oni z tym zrobią? Nie mamy na to wpływu.

Tak czy inaczej, COŚ można zrobić, tylko trzeba JAKOŚ zacząć.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Likwidacja strzelnicy

Witam wszystkich,

Istnienie tej strzelnicy w tym miejscu jest niepojęte i zdecydowanie trzeba doprowadzić do likwidacji tego miejsca. Nie tylko wspólnota z Leśnej pisała petycję w sprawie likwidacji, ale również mieszkańcy Nowych Kolibek oraz RIVUSa. Gdy kupowaliśmy tutaj mieszkania strzelnicy nie było, pojawiła się nagle - zgodne na działanie wydał Urząd Miasta, który teraz umywa ręce i twierdzi, że nic nie może.

W celu ułatwienia kontaktu oraz zebrania wszystkich zainteresowanych podpisaniem petycji oraz nagłośnieniem tej absurdalnej sprawy zapraszam do kontaktu mailowego: likwidacjastrzelnicy@gmail.com

W sprawie zostało zebrane już dużo materiału, zaangażowana w całość jest również kancelaria prawna. Najbardziej niezrozumiałe jest podejście Urzędu Miasta, który oczywiście nic nie może - ciekawe kto wydał zgodę na funkcjonowania? A no tak - ten Urząd Miasta który nic nie może. Na wniosek mieszkańców zostały przeprowadzane badania hałasu - szkoda tylko, że wykonano je w niewłaściwym miejscu, powiadamiając o nich właściciela strzelnicy, który to przypadkiem akurat wtedy strzelał z broni sportowej, a nie armat oraz broni maszynowej której używa się tam każdego dnia od rana do wieczora.

Zapraszam wszystkich zainteresowanych do kontaktu - najwyższy czas zamknąć to miejsce oraz wyciągnąć konsekwencje od wszystkich osób, które pozwoliły na jego otwarcie.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1
Gdzie znajdę takie petycje, chciałabym się dołączyć do sprzeciwu przeciw strzelnicy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Likwidacja strzelnicy Playground

Wszystkich zainteresowanych tematem likwidacji tego miejsca zapraszam do kontaktu mailowego: likwidacjastrzelnicy@gmail.com

Czas zamknąć to miejsce, proponuję przeniesienie na teren Urzędu Miasta Gdyni - w końcu im nie przeszkadza działanie tego obiektu i podobno nic zrobić z tym nie mogą. Trzeba wziąć w końcu sprawy w własne ręce i zlikwidować raz na zawsze ten poligon wojskowy ulokowany w środku Parku Krajobrazowego.
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 1
Zaangazujcie jak najwięcej ekologów przecież to teren parku i to jest płoszenie zwierząt. Nagłośnić trzeba temat wśród ekologow
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
co za pustostany ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

codzienny western za oknami

Dla mieszkańca Brodwina strzelnica też jest mocno uciążliwa (fajny las stał się lasem kiepskim, a i w domu czasem słychać strzały). Wyobrażam sobie jednak, że dla osób z Nowych Kolibek to jest codzienny koszmar. Twierdzenie, jakoby strzelnica wcale nie była głośna może pochodzić wyłącznie od kuzynek i szwagrów właściciela. Petycja tutejszej spółdzielni do miasta Sopotu została odpalona, tzn. przerzucona na władze Gdyni, a te nic nie zrobiły. Was jednak zachęcam do jak najenergiczniejszych kroków, bo Gdynia to ostatecznie Wasze władze: powinny być choc trochę wrażliwe na opinię (jeżeli nie na komfort życia) swoich wyborców. A propos komfortu to druga linia nacisku mogłaby pójść poprzez Invest Komfort. Czy sprzedając Wam mieszkania uprzedzali, że wylądujecie pośrodku poligonu? Jakoś sądzę, że nie. Piszcie do nich, groźcie pozwami i mówcie im wprost, że wszystkim będziecie odradzali tę lokalizację mimo jej niewątpliwych innych zalet właśnie z powodu strzelnicy. Życzę powodzenia.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nie kupujcie mieszkań na Nowych Kolibkach

Koszmarne władze, już Gdańsk jest bardziej wrażliwy i pomocny w podobnych sprawach. Trzeba zorganizować ekipę tv i przedstawić wszystko z perspektywy kilku osiedli. Niech chociaż raz ta niemota rządząca Gdynią wypowie się przed kamerą. Swoją droga Invest Komfort planuje tam większe inwestycje, ja komu mogę to mówię o tej strzelnicy, też założyłem profil. Wielu mieszkańców jest zdeterminowanych. Z tego co widzę, to mieszkania na NK przestały się tak szybko sprzedawać, jestem w 200 proc. przekonany, że to zasługa nagłośnienia problemu strzelnicy. Biznes to biznes. W końcu nawet pan Ciomek straci cierpliwość do bezczynności i dramatycznego niedasizmu instytucji, jaka jest urząd miejski w Gdyni.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Tak z ciekawości, jakie większe inwestycje planuje Invest Komfort? Chodzi o następne etapy Nowych Kolibek w stronę torów czy jeszcze coś innego?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wg mnie Smolna jest duza konkurencja dla NK etap IV - tam sie bardzo dobrze te mieszkania sprzedaja (w NK IV widoku na las juz nie bedzie). NK sa dopracowane wizualnie ale inne rzeczy (kilka jest naprawde upierdliwych) juz niekoniecznie. Jesli ktos planuje zakup na Nowe Kolibki to sugeruje mieszkania od pd-wsch. Wszyscy chca strone pd-zach a ona w tym miejscu akurat ma mniej swiatla ze wzgledu na ksztalt terenu i las.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Coś w tym jest. Etap IV będzie już bardzo blisko torów, tuż obok Adventure parku i stajni kucyków. Teraz jak budują drogę wzdłuż torów i zbiorniki retencyjne, to wycięli masę drzew i naprawdę bardziej słychać te pociągi. Słychać też strzelnicę, a wąski wyjazd pod torami jest upierdliwy.
Co do pd-zach - słońce chowa się za zalesione, dość wysokie wzgórze i ew. sąsiednie budynki. W lato u mnie w mieszkaniu po 18 już nie ma słońca
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam.Planuje zakup apartamentu w tym miejscu. bardzo podoba mi sie to osiedle.strzelnica coz mysle ze jest do zaakceptowania.najwazniejsza dlsa mnie jest lokalizacja komfort i bezpieczenstwo. pytanie do mieszkancow: jak wyglada sprawa z ochrona obiektu bo w folderze reklamowym nic o tym nie wspominaja.czy jest monitoring i fizyczna ochrona calodobowa. dla mnie to wazna sprawa bo juz raz zostalo mi wyczyszczone mieszkanie pomimo monitoringu ,kamery niby byly ale nik w to nie zagladal.Pozdrawiam i zdrowia w tych dziwnych czasach
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Tak, jest monitoring i całą dobę na zmianę siedzą "ochroniarze". Co jakiś czas muszą chodzić po osiedlu i zczytywać się w elektronicznych czytnikach w różnych miejscach. Nie wiem na ile monitoring działa, bo odkąd mieszkam (rok) to nie było żadnego zdarzenia, ale rola "ochrony" i zakres ich obowiązków są dla mnie niejasne. Nie za bardzo pilnują porządku, nie interweniują jak ktoś robi imprezę po 22 albo za długo, niezgodnie z regulaminem, zajmuje strefę fitness. Ale przynajmniej kurier może u nich zostawić paczkę...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chyba lepsza jest inwestycja IK Smolna. Nowsza i lepsza. I moze tez bardziej przemyslana. Obecnie ceny m2 na NK sa nieadekwatne do realnej wartosci. Etap IV (i byc moze V - jesli podziela) nie beda tak kameralne jak I. Coraz wiecej betonu, coraz mniej zieleni i coraz bardziej klasycznie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Aktualnie strzelnica nie jest do zaakceptowania
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wszystko jest OK' , tylko ....

Konieczne ekrany dzwiękochłonne wzdłuż torów , no i konieczny dla Osiedlowiczów Basen !!! ,Boisko do siatkówki oraz plac do ćwiczeń {podobny do tego na Bulwarze ! } ..
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Strzelnica

W folderze macie spokoj a w praktyce poligon ! Nigdy nie kupujcie tu mieszkania. Tego w Invest Komfort nie powiedza. Kilkuset mieszkancow okolicznych osiedli, z Nowymi Kolibkami wlacznie walczy i bedzie walczyc jeszcze mocniej, ale poki co ten las to zludny spokoj.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Uwaga strzelnica!

Przepiękne osiedle, natomiast strzelnica zabijająca sens mieszkania tam czyli cisza i spokój to duży problem. Do tego pociągi i wąski wyjazd pod torami. Szkoda, bo architektura to czyste piekno!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7

strzelnica

Zdaje się, że problem tej strzelnicy rozwiązał się z przyczyn naturalnych - co nie oznacza, że nie może powrócić.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry