Widok

Nowe życie w Gdyni

Zaczynam nowy etap w moim życiu, wybieram Gdynię - tutaj zamierzam się przeprowadzić ...
Jaką dzielnicę plecacie?
Ważne by mój 8 letni synek też sie zaklimatyzował :)
A może i mi sie poszczęści...
Potrzebuję informacji gdzie dobrze zamieszkać, szkoła, plac zabaw, zakupy ...życie :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cześć, zależy gdzie pracujesz.Dzielnica Pustki Cisowskie - ok. 15 min autem do centrum Gdyni. Szkoła, hipermarket Tesco, dzielnica jest niesamowicia położona- z trzech stron otoczona wzgórzami morenowymi. Widoki jak w górach ! Ewentualnie Grabówek, Chylonia, Cisowa. Nie polecam dzielnic północnych tzn. Pogórze, Obłuże, Oksywie. Dojazd do centrum to katorga, korek na drodze dojazdowej występuje praktycznie cały czas a w godzinach szczytu dojazd do centrum to ponad godzina. Ewentalnie zwróć uwagę na Mały Kack, WIczlino, Dąbrowe. pozdrawiam
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tomek podał zachodnie lub północne dzielnice.
Ale warto wspomnieć również o wschodnich/południowych.
Orłowo czy Redłowo (pomiędzy Zwycięstwa a Zatoką) to oczywiście bardzo drogie rejony.
Ale sporo tańsza a nie mniej atrakcyjna jest Płyta Redłowska.
Blisko Centrum, osiedle dosyć stare, czyli dobrze obrośnięte infrastrukturą.
Głównie blokowiska a nie apartamentowce, co wpływa na cenę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

To prawda, Orłowo, Redłowo czy Płyta Redłowska to bardzo przyjazne miejsca do życia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mieszkam na Witominie-Leśniczówce i bardzo dobrze mi się tu żyje. Dzielnica w pełni rozwinięta, posiada wszystko: żłobki, przedszkola, szkoły, przychodnię, basen, place zabaw, sklepy, mnóstwo autobusów, blisko do centrum i SKMki, dzielnica otoczona lasem.
Co do minusów, to przeważają budynki z lat 70-tych, przez co jest dużo emerytów, a mniej młodych ludzi, jednak latem place zabaw są pełne, więc Twój syn z pewnością pozna kolegów. Oprócz tego w godzinach szczytu korkują się ulice Małokacka, Kielecka i Rolnicza - w zależności od dnia 10-30 min jazdy w korku, ale można wybrać komunikację miejską - wzdłuż ulicy Kieleckiej jest BUSpas.
Niestety mieszkania na Witominie są dość drogie. W nowym budownictwie trzeba się liczyć z kosztem powyżej 7tys/m2, chyba że nie przeszkadza Ci wielka płyta, to mieszkanie do remontu można dostać za ok. 5tys/m2.

Możesz też się zastanowić nad Wiczlinem. Są tam same młode osiedla, praktycznie sami młodzi ludzie i mnóstwo dzieci. Nowe mieszkania od Hossy oscylują w granicach 5tys/m2. Dzielnica już w pełni rozwinięta: pełne zaplecze sklepów, szkoły, ośrodek zdrowia. Największym (jak nie jedynym) minusem tej dzielnicy są ogromne korki w godzinach szczytu - rano w stronę centrum, a po południu w stronę obwodnicy. Znajomy z pracy przesiadł się na rower, ponieważ przy gorszych dniach wracał 7km nawet godzinę ( z Redłowa na osiedle Sokółka). Ale jeżeli nie pracujesz od 8:00 do 16:00, to można sprawnie się tam poruszać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na początek proponuję znaleźć ( wynająć ) mieszkanie w pobliżu pracy i zacząć zwiedzać miasto - dać sobie czas aby poznać dzielnice i wtedy osądzić gdzie będzie odpowiadać . Zamieszczane opinie wskażą co warto brać pod uwagę ale każdy ma swoje gusta i uwarunkowania . Nie mniej , Gdynia to dobry wybór .
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mogę sprzedać mieszkanie poziomowe ponad 84m2.za 400 tys .Może Dąbrowa,Dąbrówka. Do autobusu 3 min. Przychodnia w odległości 100m. Blisko przedszkole, szkoła,sklepy. Pozdrawiam. Tel.662 097 163.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

za 400k można kupić dom z działką za miastem a nie szereg na osiedlu na które nie można się dostać ani wydostać, poza tym niedługo rozpocznie się budowa drogi Kaszubskiej i Dąbrowa w ogóle będzie odcięta od świata wtedy zobaczymy ile będzie wart twój szeregowiec.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

swietnie , tylko ze wszyscy ludzie z wiosek (Bojano, okolice Wiczlina) i tak najpierw musza dojechac do Dabrowy zeby wjechac do miasta :) tak jest wszedzie wiec twoja filozofia chyba jednak niebardzo sie sprawdza
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja ze swojej strony rowniez polecam Pustki Cisowskie. Mialam okazje mieszkac w wielu dzielnicach Gdyni, sama mam mieszkanie w Centrum, ale na Pustkach mieszka mi sie najlepiej. Dookola lasy, dzieciaki caly dzien bawia sie na boiskach pod blokiem, ostatnimi czasy wprowadzilo sie bardzo duzo mlodych ludzi. Nie bez powodu ta dzielnica miala sie poczatkowo nazywac Sanatorium :) na Grabowku zdarzalo mi sie wzywac policje do przemocy domowej, Chylonia calkiem spoko, wszedzie blisko, w strone Obluza i ogolnie po tamtej stronie estakady w ogole bym nie patrzyla, wieczne korki, Dabrowa to samo. Redlowo i Orlowo super, ale ceny tam to jakis kosmos...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście (199 odpowiedzi)

Witajcie Jesteśmy z okolic Koszalina planujemy przeprowadzić się do 3miasta . Przeglądamy oferty...

Czy ktoś żałuje zakupu mieszkania na kredyt? (413 odpowiedzi)

Witajcie, mam pytanie do osób, które kupiły mieszkanie na kredyt: czy żałujecie, że wzięliście...

Projektant wnętrz Trójmiasto (76 odpowiedzi)

Szukam projektanta wnętrz w trójmieście w dobrej cenie czy możecie kogoś polecić ?

do góry