Widok

Nowy ksiądz w parafii św. Boboli?

Właśnie wróciłem z mszy na której kazanie wygłosił jakiś starszy, siwy ksiądz. Czy ktoś wie kim jest? Nie widziałem też prałata Czerwińskiego. Czy wiecie, co się z nim dzieje? Pytam, bo jakiś czas nie było mnie w tym kościele, a nie obiło mi się o uszy żadna zmiana stanowisk.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wczoraj ten ksiądz po wygłoszeniu kazania oświadczył, iż zastępuje naszego proboszcza - który wyjechał na miesięczną rehabilitację.
Ciekawe...? tak nagle, w okresie kolędy?......
Życzę naszemu Proboszczowi wszelkich łask Bożych w tym Nowym Roku - i zdrowia przede wszystkim.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
Wasz kochany proboszcz został zawieszony, za machlojki z kupnem ziemie pod Kołobrzegiem za lewą kase.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 10
ks. Henryk Bietzke. Myślisz że ks. Czerwiński by został za to zawieszony teraz skoro to było ładne kilka lat temu i od dawna o tym wiadomo?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Nie pisz o rzeczach, o których nie masz pojęcia. Prałat Czerwiński sfinansował ZE SWOICH pieniędzy budowę gmachu Zespołu Szkół Katolickich. Gdyby nie jego oddana praca i zmysł inwestorski nic by się z tych planów nie udało zrobić. To jest WIELKI czyn, a zamiast podziękowań dostaje takie komentarze. Brak mi słów. Kwestia odejścia ma jakiś związek z konfliktem z kilkoma wikariuszami, którzy z zawiści do osiągnięć wytoczyli jakieś absurdalne oskarżenia. Stała się wielka strata dla całej parafii. Nie wiem co będzie teraz....
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 16
a może ktoś wie czemu wtedy odszedł też Piotr Lewańczyk? i możesz powiedzieć dokładnie jakie oskarżenia, co ci wikariusze dokładnie zrobili i w ogóle?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
zadna strata Mubarak odszedl to i 30-letnie rzady naszego boksera Czerwinskiego czas zakonczyc,nowy proboszcz Grabowka jest ok
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 24
tam chodzilo o pedofilie :D pamietacie napis na kosciele Stop pedofilii wreszcie ktos za to sie zabral! za kraty go
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 14
to niech ktoś w końcu napisze jasno i konkretnie co zrobił Czerwiński i Lewańczyk
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
UP! Mógłby ktoś to jasno i wyraźnie napisać. Jest coraz więcej niedomówień. A swoją drogą jak Wam się podoba nowy Proboszcz?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
A może jesteś ślepo zapatrzona w "prałata" ?
I nie chcesz dopuścić do siebie prawdy o nim ?
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 9
Ze swoich? a skąd niby posiadał takie środki ? to nie jest 5zł ani 1000zł. wiesz? zmysł inwestorski hahaha no,śliczna przykrywka,a ziemia pod Kołobrzegiem dużo warta napewno przyniesie duże zyski. Ta parafia wgl super,1m od grobów dzieci kopią piłke na boisku szkolnym. SUPER.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 13
za pieniądze z ziemi w Kołobrzegu wybudowano nową część zespołu szkół katolickich, zatem były to jego pieniądze. a co do ks. P.L to gdybyście poznali go osobiście i posłuchali jego prywatnie to zmienili byście o nim zdanie zdecydowanie na niekorzyść. można by powiedzieć że to trochę taki Judasz. Poza tym sam nic nie robił, ale oczywiście wszystko wiedział najlepiej i pozjadał wszystkie rozumy. Odnośnie napisów na murach to jakoś słabo widzę pedofilię w tym kościele :] tu raczej chodziło o zazdrość...
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 3
Jakie pieniądze z Kołobrzego? Ta "ziemia" nie została sprzedana, Andrzej Cz. miał w planach zbudowanie tam osiedla mieszkaniowego, namiastką tego właśnie oddaje do użytku nowo zbudowany biurowiec z mieszkaniami na miejscu starego komisariatu nr 5 przy ul.Unruga.
Ludzie otwórzcie oczy, ten człowiek to zwykły złodziej.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 9
Są dwie możliwości: albo nie masz elementarnej wiedzy o obłuskiej parafii, albo okłamujesz czytelników.

Cytat (ks. Andrzej Czerwiński):
"Przez jakiś czas trochę tułaliśmy się po różnych nawet dzierżawionych pomieszczeniach. Na szczęście udało się nam po podjętych decyzjach w roku 2006, w następnym roku, tj. 2007 w przeciągu ośmiu miesięcy wybudować nowy budynek szkolny z salą gimnastyczną i nowoczesnym wyposażeniem, jak również zmodernizować ogrzewanie kościoła, plebanii i wszystkich obiektów kościelnych, wraz z położeniem granitowej posadzki w kościele. Udało się to nam dzięki moim dobrze zainwestowanym funduszom w kupno a następnie sprzedaż gruntów z agencji mienia wojskowego w Kołobrzegu. "

źródło: http://www.bobola.gdynia.pl/pozegnanie-ks-proboszcza-andrzeja-czerwinskiego

I jeszcze mała sugestia kolego/koleżanko - pisząc na publicznym forum, że "ten człowiek to zwykły złodziej" możesz być pociągnięty do odpowiedzialności karnej z art. 212 KK. Uznaj to za małą, przyjacielską radę.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 8
Czy Ty człowieku masz klapki na oczach? To co on pisze to wielkie kłamstwo. Tylko Andrzej miał tupet, żeby co chwile zbierać na tace na prace remontowa...a ludzie naiwni dają na tace banknoty
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 13
trzeba zmienić tytuł wątku .. bo nowych księży jest trzech .. sami młodzi :D
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale za to porządni. a nowy ksiądz to był chwilowy zastępca pół roku temu
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
A co myślicie o nowym proboszczu? Bo o młodych to chyba się jeszcze nic nie da powiedzieć, chyba że ktoś ich znał już wcześniej ;-) Coś się już zmieniło od kiedy się zmienił proboszcz? No i na lepsze czy gorsze?!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zmiany są na lepsze. Więcej modlitwy, z odpowiednim zachowaniem, dodatkowe nabożeństwa. Nowy proboszcz jest lepszy, bo życzliwszy i chce sie modlić. A nowi wikarzy też są w porządku. Tartas podobno trzyma z wybrańcami, których lubi a Wiecki i Klawikowski są super. Dla wszystkich życzliwi, pogodni, pobożni
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 8
do góry