Widok

OGRZEWANIE GAZOWE DOMU

Bojano Temat dostępny też na forum:
Czy ktoś poświęciłby chwilę czasu i napisał, jakie ogrzewanie najlepiej zrobić w domu jednorodzinnym w Bojanie. Będę mieszkańcem tej pięknej miejscowości i zastanawiam się, czy ogrzewanie gazowe będzie odpowiednie. Czy zdecydować się na tradycyjne węglowe? Dom ma 185 m kwadratowych, dwie łazienki i 4 osoby zamieszkujące. Bardzo proszę o opinie na temat swojego doświadczenia dotyczącego ogrzewania gazem. Nie wiem zbyt wiele na ten temat, a mam jeszcze czas, żeby zastanowić się nad optymalnym rozwiązaniem. Z góry dziękuję wszystkim życzliwym, którzy udzielą mi dobrych rad. Pozdrawiam... Wasz nowy sąsiad.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
odpowiedz na to pytanie to raczej do biura projektu oni oblicza szacunkowe zuzycie gazu w oparciu o izolacje zastosowana w budowie i srednie zapotrzebowanie na gaz a temperatury powietrza dla danych okresow w roku tez sa dostepne i wszystko mozna bardzo ladnie ustalic.Wez tylko pod uwage ustawienie domu a raczej jego naslonecznienie oraz ktora strona jest wystawiona na zachod bo to raczej zachodnie wiatry przewazaja w tym rejonie. Pozdrawiam z calym szacunkiem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeżeli cenisz sobie bezobsługowość systemu to gaz jak najbardziej, zwłaszcza że podłączasz się do gazociągu. Węglowe będzie zapewnie tańsze ale trochę więcej się trzeba przy nim narobić i masz zawsze brudny pył a i dym z komina jest brudniejszy. Ja mam gaz lekko wspomagany kominkiem (około 4m3 drewna zeszłej zimy) i nie narzekam. Miesięcznie za komfortową temperaturę zimą płaciłem średnio 750zł za dom około 200m. Drugą sprawą jest to jakie ogrzewanie planujesz: jeżeli tradycyjne kaloryfery to węgiel może być ale jeżeli podłogówkę i instalację niskotemperaturową to efektywny jest gaz z kotłem kondensacyjnym.
Przy gazie jest trochę zachodu z odbiorami, projektem i załatwianiem wszystkiego w urzędach - to ostatnie to najgorsza rzecz podczas budowy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Maxikaz ma rację, jeśli przeliczysz swoją pracę przy wiosłowaniu łopatą wrzucając do kotłowni a następnie do pieca to gaz jest równie opłacalny, jak węgiel. Zawsze ciepło, temperatura jaką sobie ustawisz, taką będziesz miał. Węgiel kopci pyłu wszędzie pełno, dwa lata to przerabiałem
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
A ja ogrzewam 300 metrow i mam ekogroszek. I jestm mega zadowolony tanio malo pracy przy tym i dymek bialy z komina. W sobote po pracy wyczyscic piec 20 minut, zasypac podajnik 5 minut, wypic jeszcze piwko sobotnie przy piecu i jest ok. Tydzien z bani. Cala zima przy takim metrazu okolo 4200-4500. Kolega ma niecale 200 metrow i miesci sie w 3000 zl. Ekogroszek musi byc koloryczne a nie tani.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bardzo dziękuję za odzew. Widzę, że mogę liczyć na poradę. To prawda, że ze względu na komfort i czystość obsługi (i środowiska) najlepszym rozwiązaniem będzie ogrzewanie gazowe. Czy mogą mi Państwo polecić kogoś, kto mógłby mi wykonać instalację? Znalazłem wykaz instalatorów z naszego województwa, ale nic o nich nie wiem. Zależy mi na uczciwym wykonawcy. Ze swojej strony też to gwarantuję. Masz rację O., że wszystko najlepiej ustalić w biurze projektowym, ale jednak doświadczenie to nie matematyczne rozwiązania. Dziękuję za odzew. Dziękuję Maxikaz, jm i tylko ekogroszek za poświęcenie mi czasu. Pozdrawiam serdecznie i czekam na dalszą konwersację w kwestii ogrzewania gazowego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
polecam Damiana Grablowskiego
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Pani Mario.B., dziękuję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pani Mario.B. z Bojana, jak znaleźć p. Damiana Grablowskiego?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
PHU Damian Grablowski
ul.Wybickiego 64
84-207 Bojano
tel 609235785
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
z tego co wiem bardzo uczciwy i dobry fachowiec
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
Ha, ha, ha, ha, haaaaaaaaaaa......
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3
Przy gazie raczej trudno o nieuczciwego wykonawcę. Jakby trafił się jakiś partacz to dość szybko poszedł by za kratki. Tu są normy wyśrubowane i wszystko musi być zgodne z projektem. Zwracaj tylko uwagę na uprawnienia (wykonawcze, projektowe i kominiarskie) - najlepiej by było żeby wszystkie papierki załatwiała jedna firma i tak się umówić żeby płacić dopiero po odbiorze przez gazownię. Ze swojej strony mogę polecić firmę Desto z Rumi. Zrobili wszystko sprawnie, czysto i szybko a jeszcze na etapie ustaleń wstępnych sporo doradzili. Tylko trochę kiepsko u nich zazwyczaj z terminami i jak są jakieś dodatkowe prace to trochę na nich trzeba czekać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja mam ogrzewanie gazowe w domu jak zjem bigos. Niestety , inny domownicy przebywaja wtedy na zewnatrz.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 12
powinno być odwrotnie, domownicy w domu a burak na polu
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 0
U Nas ogrzewanie gazowe robił Pan Grablowski, naprawdę solidnie, wszystkie uprawnienia do wykonywania pracy ma....
POLECAM!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 8
tez polecam pana Grablowskiego

!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 8
Nie polecam Pana Groblewskiego,nie dotrzymuje terminów,po otrzymaniu zapłaty za część wykonanej pracy,stwierdził że ma tyle pracy i nie dokończy tego co zaczął. Bierze kilka robót naraz,ciągle przekłada terminy. Najbardziej niepoważny człowiek jakiego w życiu spotkałam.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3

potwierdzam, gbur, cwaniak, ledwo kase odzyskałem, w plecy byłem kilka tys.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Rowniez potwierdzam, kombinuje na materiałach. Umawia sie na cos a pozniej chce kase za cos co nie zrobil.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

My Pana Damiana zatrudniliśmy z polecenia i mogę powiedzieć same dobre rzeczy, przede wszystkim praca wykonana solidne , czysto i fachowo, wszytko nam wyjasnił i pokazał, ale rozumiem oczywiscie że wszystkim się nie da dogodzić
Pan Damian ma odległe terminy bo jest dobrym fachowcem
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Pani Agnieszko, odnosząc się do Pani wpisów, bo jak mniemam wszystkie trzy niepochlebne komentarze są Pani autorstwa, chciałabym wyrazić swoje zdumienie taką postawą, Przecież to Państwo najpierw przełożyli termin robót o ponad miesiąc po czym wymagaliście żebym od razu po wezwaniu wchodził na budowę, nie pracujemy jako pogotowie i mamy swoje terminy i ustalone roboty więc nie rzucę wszystkiego żeby lecieć do Pani, ponad to nigdy nie kombinuję na materiałach, o co Pani mnie bezpodstawnie oskarżyła, zaliczka która od Państwa dostałem została przeznaczona na materiały które zostają dokładnie rozliczone po zakończeniu robót.
Rozumiem że jest Pani osobą porywczą ale na przyszłość radzę się dwa razy zastanowić zanim zacznie Pani oskarżać ludzi publicznie.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Damian, nie martw się, pełno teraz takich nowobogackich którzy wszystko od rodziców dostali, albo mają kredyt na 30 lat i myślą że są milionerami i mogą pomiatać wykonawcami
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

Okazuje się, że Sebastian, Damian Grablowski i wykonawca to jedna i ta sama osoba :) Przykre to... Na przyszłość polecam korzystać z różnych komputerów.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4

"Grablowski" to dobra marka. Ja tam dzwonię i z przyjemnością słucham miłego głosu, kulturalnego języka, co odstaje od tutejszej rzeczywistości Nie mam obaw, że wykona zlecenie, jak tylko co nieco grunt obeschnie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5

Najtańsza w eksploatacji jest pompa ciepła, chociaż koszt założenia spory. Przy ogrzewaniu budynku 200m2 miesięcznie zimą płacę ok 450zł, praktycznie do niej nie zaglądam, super urządzenie, warto pokusić się na dobry sprzęt.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ja mam ogrzewanie gazowe, za ogrzanie ok. 180m2 plus grzanie wody zimą (w najzimniejszych 3 miesiącach) wychodzi mi ok. 500 zł. Temperatura w domu: dzien 21, noc 19.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oczywiście 500 za mc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

również potwierdzam cwaniaczek który już się dorobił i myśli ze jest jedyny na rynku NIE POLECAM!!!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ale wiesz,że ten nr to niepełne IP? :)
Może należeć do różnych osób. I często takie wpisy na forum się pojawiają.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jako mieszkaniec Bojana proszę o Gaz ! Wystarczy spojżeć na Bojano „ centrum” wieczorem aż czarno niema czym oddychać .
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

A z warsztatów wieczorem unosi się taka zawiesina, że aż w oczy gryzie .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pompa ciepła powietrze woda, ogrzewanie podłogowe.

Pompę ciepła montowała mi ta firma:
https://klimat-tech.pl/

Jestem z nich bardzo zadowolona :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Fajna ta reklama, taka niezbyt nachalna
Mężowi odpadły zlecenia, bo ludzie znowu gaz podłączają ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

No jak komuś rachunek za prąd przy pompie ciepła na 5000 miesiecznie przyjdzie to 3 razy przemysli podłączenie gazu. Jeszcze "fachowcy' co to wcisną,że z dachu uciągną na panelach instalacje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Remont - porady

Łazienka - niebanalne i tanie urządzenie (28 odpowiedzi)

Myślimy o remoncie łazienki. Niestety większość rzeczy które mi się podobają są zwykle drogie, a...

Za ile można urządzić 50m mieszkanie? (181 odpowiedzi)

Jak w tytule, niedługo będziemy urządzać 50m mieszkanie, mamy mało środków i niestety musimy to...

Jakie schody? - co polecacie (53 odpowiedzi)

Pewnie wielu mieszkańców nowych domów w Baninie miało dylemat i pytanie dotyczące schodów...

do góry