Widok

OSIEDLE HEBANOWSKIEGO - CO Z NIM JEST NIE TAK?

Chełm Temat dostępny też na forum:
Znalazłam 32 oferty sprzedaży. Kilka z nich jest interesujących. Lokalicacja fajna pod względem dojazdu (wiem, że są korki na Małomiejskiej i na Zaroślaku, ale dojeżdżając z innych dzielnic też nie jest lepiej). Infrastruktura na osiedlu jest, ale... No właśnie, skąd aż tyle mieszkań na sprzedaż? Nie są to mieszkania od dewelopera, a z drugiej ręki. Wiecie może co sprawia, że po kilku latach od zakupu mieszkania aż tyle osób chce się ich pozbyć?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
U znajomej w mieszkaniu nie było problemów z mediami ani z wilgocią. Mankamentem były szachty wentylacyjne przez które dość głośno i wyraźnie słychać było co dzieje się u sąsiadów z góry.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
no tak, ale czy to jest powód do tego aby aż tyle osób sprzedawało mieszkania? osiedle składa się z 7 budynków więc ilość sprzedawanych mieszkań jest spora. stąd moje pytanie. mieszkańców wypytywać nie będę bo ci co chcą sprzedać prawdy nie powiedzą, a reszta będzie broniła swojego wyboru, nawet gdyby nieco mijali się z prawdą. tak więc nadal stawiam pytanie, co skłania mieszkańców do sprzedaży tak dużej ilości mieszkań? koszty utrzymania? położenie w okolicy dwóch dość ruchliwych ulic? bliskość oruni dolnej?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
nie ma gdzie postawić samochodu, a jak staniesz na ulicy lub pasie zieleni, to szykuj się na mandat lub lawete
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jestem mieszkanką tego osiedla i naprawdę nie ma na co narzekać. Może faktycznie cos jest z przewodami wentylacyjnymi, bo zwłaszcza wieczorem slyszę co porabia sąsiad na górze.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak to jest z tą akustyką? Mieszkając w bloku zwykle słyszy się sąsiadów, taki urok... No chyba, że tu jakoś wyjątkowo przez tę wentylację. Czy słychać rozmowy czy tylko jakies większe hałasy typu muzyka czy krzyki? Proszę o szczegóły. Też się zastanawiam nad kupieniem mieszkania na tym osiedlu...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
z osiedlem wszystko jest w porządku bo na nim mieszkam :), ale z tego co wiem, to trzy rodzinki które znam wyprowadzają się z naszego osiedla bo pobudowali własne domy.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3
to akurat rozumiem - każda sroczka swój ogonek chwali - a tak na poważnie to jakie tam jest ogrzewanie ? miejskie,gaz czy prąd
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ogrzewanie jest z miasta
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z okien widać cmentarz...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
cmetarza na bank nie widac, beda go widziec ci ktorzy beda mieszkac w nowych blokacie po drugiej stronie ulicy.
co do osiedla, to faktycznie sporo naszych sasiadow pobudowalo domy i my tez mamy taki zamiar. na osiedlu mieszka sie bardzo przyjemnie i spokojnie, jest zadbane i nie ma huliganow. koszty utrzymania nie sa wysokie, bo dla 3 osobowej rodziny zima wynosza ok 400zl. bloki jak to bloki zawsze w nich cos wyjdzie po czasie. nasz deweloper tez w paru kwestiach nawalil, np kiepska izolacja na tarasach balkonowych. mieszkamy tu 6 lat i moglabym tu mieszkac dalej, ale pojawila sie opcja kupna domu wiec czemu nie... szczerze polecam to osiedle do zamieszkania. a co do korkow to tutaj ich nie ma, a zamiejska mozna ominac jadac przez jablonskiego. tyle ze gorki z kazdej strony i zamiast zrobic park postwili tesco :(
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rzadko się zdarza, aby ludzie kupujący mieszkanie na takim osiedlu na kredyt za 300-400 tys. zamieniali je po pewnym czasie na budowę lub gotowy dom- średnio 2 x droższy...

Tak z ciekawości- jaką ofertę na dom dostałaś ?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3
mi też się nie chce wierzyć, że akurat wszyscy sprzedający zamieniają mieszkania na domy ;) .
to tak ja na terenie spółdzielni ujeścisko. lokalizacja super, a mieszkań sporo na sprzedaż. pozornie wszyscy zamieniają mieszkania na większe czy też na domy, a tak nprawdę chodzi o sposób zarządzania przez spółdzielnię oraz koszty.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1
Podstawowy problem osiedla to masakryczny dojazd!

Blisko jest do szkoły i przedszkola ale wyjazd w którymkolwiek kierunku w godzinach szczytu to mordęga!

Dodatkowo lokalizacja rozkład i usytuowanie budynków pozostawia wiele do życzenia.

Za taką cenę można znaleźć mieszkanko w lepszej lokalizacji z lepszym widokiem z okien.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3
to akurat jest prawda - ci którzy sprzedają mieszkania - zamieniają je na większe lub domu, w mojej klatce w ostatnim czasie 3 rodziny kupiły domy i jedna kupiła większe mieszkanie w nowych budynkach panoramy tuż obok. Nie ma co ukrywac - opłaty nie są niskie - napweno nie takie jakie w spółdzielni, ale za to mamy zadbane ogródki, zamknięte śmietniki i spokój. Jesta taka opinia, że mieszkaja tu bogaci - nie wiem, ale jedno jest prawdą - ja bym nigdzie się stąd nie wyprowadziła - zastanawiam się nad zamaną na większe na tym samym osiedlu. Mieszka się tu dobrze, jest cicho i spokojnie, nie ma żadnego palenia i picia pod klatkami, nawet żadna młodzież nie wystaje pod oknami. Gorąco polecam.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5
czyli typowa sypialnia, nikogo na ulicach, muzyki głośniej nie zrobisz, piwka z sąsiadem na ławce nie wypijesz...
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1
Bogaci powiadasz :-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
mieszkania na tym osiedlu 6 lat temu kosztowaly 2630zl za m2...policz ile dokladnie kosztowaly...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
A czym się objawia ta kiepska izolacja tarasów?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Developer zachwala,że w nowych blokach przy Zamiejskiej będzie widok na panorame Gdańska, a będzie widok na cmentarz w całej okazałości nie mówiąc o braku wystarczającej powierzchni na samochody. Po drugie smród spalin z korka na Zamiejskiej c)głośno-duże natężenie ruchu na Zamiejskiej
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja mieszkam na tym osiedlu od 7 lat. Naprawdę fajne osiedle. Większość ludzi to młode małżeństwa z dziećmi. Nie mam czego się czepić. Owszem wieczorem trudno zaparkować, choć zawsze znajdę miejsce na chodniku. Taka jest natura osiedli, ze ludzie często mają po 2 samochody i brakuje miejsc pod blokiem. Ogólnie jest spokojnie i czysto. Latem administracja dba o zieleń, zimą o odśnieżanie na pewno lepiej niż spóldzielnia Chełm obok. Opłaty nie są jakieś duże. Mamy jeszcze jedno, większe mieszkanie w spóldzielni, ale wolimy tamte wynajmować ,a mieszkać tu.
Jeśli chodzi o dojazd do centrum to jest super skrót przez Pohulankę (droga brukowa, serpentyna), prosto wlot na Kartuską (bez korków). Do obwodnicy prowadzi praktycznie dwupasmówka od Tesco,więc nie ma problemu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
skrót przez pohulankę? owszem, dobra opcja jak masz służbowy samochód, prywatnym nie polecam.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6
a najlepiej zima tam zjezdzac na dół,raz sie odwazyłam i myslałam padne
slisko waska i ruch jak smok
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5
niech mieszkańcy tego osiedla sprzątają po swoich psach!!!! - bo cwaniakują, że hej. u siebie pod blok nie pójdzie, a przyjdzie do nas na Jabłońskiego i zostawi niespodziankę, a jak się zwróci uwagę, to olewka, albo uwaga tekst - "że ja nie sprzątam w ramach protestu, bo jak żule stoją pod moim blokiem, to straż miejska nie chce przyjechać, to ja kup sprzątać nie będę" - normalnie klasa.

następnym razem to ja będę dzwonić po straż miejską, bo chamstwo mieszkańców z Hebanowskiego sięgnęło już zenitu, niech psy s****ą pod Waszymi blokami!
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 3
ja mysle ze kazdy własciciel psa powinien po nim sprzatac,mam swoje shiz -tsu i nie było takkiej razy zeby ono cosi poza sikami zostawiło.ale to nalezy wyuczyc,poprostu...we właścicielu
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3
ja po raz kolejny proszę Mieszkańców Hebanowskiego o sprzątanie po swoich psach, bo Wasza bezczelność jest okropna, przychodzicie wyprowadzać psy na Jabłońskiego, a u siebie zostawiacie czyste trawniczki, niech psy brudzą obok Waszych klatek i balkonów, jak nie umiecie posprzątać. Następnym razem będę dzwonić po Straż Miejską, bo co Mieszkaniec to inny powód (każdy śmieszny), a kupy się piętrzą i śmierdzą, nie Wam pod oknami, a nam z Jabłońskiego. Wziąłeś/aś psa to umiej wypełniać wszystkie obowiązki z tym związane!
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 4
I vice versa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

Prośba o pomoc gdzie warto mieszkać - zakupić mieszkanie, szereg. (25 odpowiedzi)

Jak w temacie prośba o pomoc dla ludzi z 3 miasta . Chce przeprowadzić sie do trójmiasta . i...

Czy warto zamieszkać w trójmieście lub okolicach. (74 odpowiedzi)

Mieszkam w centralnej Polsce i postanowiłem zmienić miejsce zamieszkania biorąc pod uwagę że...

czynsz SM KARWINY (35 odpowiedzi)

Czy moglibyście napisać mi ile płacicie za czynsz w mieszkaniu ok.60 m2 na 4 osoby?

do góry