Widok

Ocena obiektywna - z pewnego oddalenia...

Z Przymorzem zetknąłem się po raz pierwszy 18 lat temu, gdy wraz z moją rodziną przeprowadziliśmy się tu z centrum Sopotu... Frustracja, przygnębienie, poczucie zagubienia - tak chyba można określić Nasze pierwsze odczucia. Piękna sopocka kamienica z lat 20-tych ubiegłego wieku versus falowiec... Każdy kto mieszka w Trójmieście zrozumie na czym polega różnica. Z czasem przyzwyczailiśmy się do szarości, anonimowości, bycia czwórką mrówek w gigantycznym mrowisku. Przymorze jakie pamiętam z owego 1991 roku - to już przeszłość. Dzielnica poweselała, otworzyła się na "nowe"...jednym słowem odmłodniała. Obecnie spoglądam na nią z punktu widzenia "emigranta", wyjechałem bowiem do innego miasta, natomiast pozostała część rodziny pozostała i nie ma zamiaru się wyprowadzać ...:) Z każdym mym przyjazdem widzę coś nowego, budynki, usługi, zieleń, drogi rowerowe.. Pieknie się to wszystko zmienia, co najważniejsze - w dobrym kierunku. Dzielnica jest dynamiczna, rewelacyjnie skomunikowana, o pełnej dostępności usług i bliskości innych, nieco bardziej kameralnych części miasta (stara Oliwa ...) Przyjazdy takie jak moje, co kilka miesięcy, pozwalają chyba obiektywnie OCENIĆ i DOCENIĆ to
Moja ocena
Przymorze kategoria: Dzielnice i osiedla
usługi i handel: 6
 
lokalizacja: 5
 
bezpieczeństwo: 4
 
ocena ogólna: 5
 
5.0

* maksymalna ocena 6

popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też uważam, że dzisiejsze przymorze zmieniło się na lepsze pod względem komunikacji i dostępności wszelkich sklepów, rozmaitych usług i knajp. Przydałaby się jeszcze restauracja (taka z obsługą kelnerską , obrusami i metalowymi sztućcami :) )
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeszcze kilka lat temu uważałam Przymorze za dzielnicę smrodem i starością płynącą. Każdy z kim bym nie rozmawiała miał podobne spostrzeżenie.
Obecnie musze sie przyznać, że uznaje tą dzielnicę za cudowną i bardzo rozwiniętą. zmieniło sie wszystko o 180 stopni. Jedyny mankament to fakt braku sklepów, które byłyby otwarte po godz. 16 i gdzie po pracy kupiłabym żywność na obiad itp.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
jakto brakuje ?!?
przecież masz leclerc otwarty do 20:30 i real do 22:00
alfa centrum też jest długo czynna w tym kino do późnych godzin nocnych więc jest wybór spożywki i wszystkiego innego
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry