Widok

Odrzucenie spadku

Witam
Mam trzy pytania. Byłam u notariusza i dowiedziałam się , że jeżeli ja odrzuce spadek po wuju, pójdę do sądu złożyć wniosek o wyrażenie zgody na odrzucenie spadku w imieniu moich niepełnoletnich dzieci, sądy często odrzucają wniosek, jeżeli w grę wchodzi kasa itp ( nie mając żadnych dowodów że były długi..) Jeżeli sąd odrzuci mój wniosek , ja odrzuciłam spadek przed nimi, czy ciężko będzie to odkręcić.?
Co wtedy zrobić?
Chcę przyjąć ten spadek. Duże prawdopodobieństwo że jest on bez długów (sama kasa)..
Moje pytanie czy po przyjęciu spadku mogę sprawdzić czy widnieją gdzieś jakieś długi.? Gdzie się udać i jak to sprawdzić...
Co to jest spis inwentarza, jak to wygląda w rzeczywistości gdy, np dług będzie większy od pieniędzy które dostałam w spadku..
Dziękuję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Proszę rozpocząć od zlecenia spisu inwentarza i komornika. Wówczas pozna Pani aktywa i pasywa.
Odrzucić spadek może Pani w ciągu 6 miesięcy od dnia, kiedy dowiedziała się Pani o powołaniu do spadku.
https://spadek-adwokat.pl/odrzucenie-spadku-jak-odrzucic-spadek/

Od siebie polecam zapoznać się z tym artykułem. Opisane jest tutaj dokładniej jak wygląda procedura odrzucenia spadku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Remont - porady

Taras z desek kompozytowych - (66 odpowiedzi)

Czy ktoś ma taras z desek kompozytowych? Polecacie jakieś konkretne firmy? Jak deski się...

Za ile można urządzić 50m mieszkanie? (184 odpowiedzi)

Jak w tytule, niedługo będziemy urządzać 50m mieszkanie, mamy mało środków i niestety musimy to...

Pytanie dotyczące planowania remontu domu (3 odpowiedzi)

Jesteśmy w fazie remontu domu opartego na pomysłach na serwetce (północne Toronto, bliźniak z lat...

do góry