Widok

Okulista podczas wirusa

Koronawirus Temat dostępny też na forum:
Czy gdzieś można wykonać profesjonalne badanie wzroku w tym okresie ?
Niestety skasowałem okulary, mam stałą znaczną wadę wzroku więc bez nich moje życie jest znacznie utrudnione
Okulary wraz z soczewkami można zamówić online, jednak badanie wiadomo - nie

Jakieś pomysły ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A dawno temu robiłeś poprzednie badanie? Większość firm trzyma wyniki poprzednich badań, może udało by się do nich dodzwonić i dopytać, jakie parametry były?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Skoro masz stałą wadę wzroku, to chyba wiesz, jaką? Podaj optykowi parametry, a on zrobi nowe okulary. A najlepiej się z nim spotkaj. Zamawianie przez internet to szkodzenie oczom - okulary to nie tylko moc soczewek, ale odległość między źrenicami, miejsce, w którym wypada źrenica na soczewce (mamy uszy na różnej wysokości i to raczej nigdy nie wypada pośrodku soczewki). Źle dobrane okulary to ból oczu i głowy... Umów się na wizytę do optyka - wiele salonów optycznych przyjmuje po umówieniu się na telefon. U mnie w rodzinie był ten sam problem w zeszłym tygodniu (skasowanie okularów) i udało się umówić wizytę na ten tydzień.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

tak to prawda, ona jest stała
pamiętam jednak że optyk już dopisywał jeszcze dodatkowe dane
właśnie nie mam wszystkich danych ze starych "recept"
są ogólne - moc ale nie ma dodatkowych typu oś i coś tam, ale nie pamiętam co - ma dwa dokumenty i oba są takie ogólne, ponieważ były robione bezpłatnie podczas zamawiana okularów - salony raczej niechętnie podają te dane raz że mało kto je rozumie, dwa aby nie naciągać ich na badanie - ja przynajmniej tych zapisków nie mam
okulary trochę kosztują, nie chciałbym się pomylić, co do online to byłby "mój pierwszy raz" - są też profesjonalni sprzedawcy prowadzący w ten sposób biznes z poprawkami, zwrotami w cenie ( widać to policzyli)
dziękuję za ostrzeżenie - nie zamierzałem kupić okularów "z rynku"

wiec dalej szukam, dziękuję za rady
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

może masz namiary tego optyka lub możesz z rodziny zapytać ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z tego roku mam:
D +5
L + 2.25
bez dodatkowych pomiarów, nie było oprawek które mi odpowiadały

Z 2012
D +5
L + 1.75 cylinder -0.5 oś90 stopni

czy dokładniejsze ustawienia z 2012 wystarczy "podmienić" L 1.75 na 2.25 ?

no albo nadal szukam okulisty bo chętnie pójdę na badanie do lekarza (nie koniecznie u optyka)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A skasowałeś okulary w całości, tzn. oprawki i obie soczewki? Bo z zachowanej soczewki optyk bez trudu odczyta moc. Nic nie podstawiaj, miałeś cylinder, teraz nie masz, to nie to samo...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Optyk na Zaspie (chyba Krupka). Bardzo zaangażowany facet. Ale wiem, że nie jest jedynym, który pomaga w sytuacjach awaryjnych, bo wcześniej dzwoniliśmy w kilka innych miejsc (np. do przychodni na Morenie - tam są dwa salony optyczne -tylko że trochę się obawialiśmy chodzić teraz po przychodniach, więc wybraliśmy salon, do którego można wejść z ulicy).
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Oliwa

Szukam pediatry Oliwa/Żabianka (16 odpowiedzi)

Poszukuje dobrego pediatry na nfz w okolicy Oliwy, Żabianki.Nasza cudowna pani dr ogranicza swoja...

Oliva Koncept (40 odpowiedzi)

Osiedle powstanie w otoczeniu zieleni, w pobliżu ogrodu zoologicznego. Budynki rozmieszczono na...

Chirurg stomatolog dobry (3 odpowiedzi)

Muszę usunąć parę zębów na raz. Jestem panikarą. Kogo Państwo polecacie najlepiej Gdańk Oliwa -...

do góry