Widok

Olej silnikowy dla diesla

Jaki stosujecie olej silnikowy do diesla??
Co ile wymieniacie olej??
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

auto, przebieg, rocznik, olej .... to wszystko są zmienne bez uwzględnienia których odpowiedziami możesz sobie co najwyżej d...ę podetrzeć
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Raz w roku
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jedź http://www.mlipinski.pl/rodzaje-dodatkow-do-oleju/ wymiana oleju jest bardzo ważna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Skoda Octavia 1.9 TDI, 470 tys km, 2004 rok, motul specific 0w30 (typu long life), użytkowanie typowo miejskie. Od wymiany do wymiany nie dolewam i ubywa prawie nic. Wymiana co 20 tys km.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

co roku olej lejesz jaki ci sie podoba
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

no to już wiadomo, kto zalewa te szczyny 10w40 ze 100 litrowych beczek u mechaników
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

A co, 10w40 jest zły?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

zależy do jakiego samochodu. pewnie taki wlał mechanik bo zobaczył ze samochód ma ponad 200tys przebiegu :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kupuje http://www.mlipinski.pl/rodzaje-dodatkow-do-oleju/ olej bardzo wysokiej jakości.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Motul 913d, co 10tys
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Bizol_technology_5W_30_507 jedyny dostępny olej syntetyczny. Taki leję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Lepszy jest Bizon albo Żubr :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wszystko tak, jak zaleca producent. Jak ktoś mówi, że do starego auta trzeba lać "gęstszy" olej to jest imbecylem.
Ja w swoim aucie zmieniam co 8000 km, trochę częściej jak producent zalecił, zawsze leję ten sam olej z tymi samymi parametrami.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Najlepiej wymienić diesla a nie olej
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

a dlaczego wymienić diesla??
Jak ktoś ma taki samochód to niech jeździ. Teraz moda na eko samochody które pewnie po pewnym czasie się okaże że takie eko nie są bo zostanie dużo elementów do utylizacji. Ja sobie latam niezniszczalnym golfem 1,9 tdi. Leję do niego Shella Helixa. Zero problemów. A auta nie oszczędzam bo to taki tylko do jeżdżenia do pracy i jakieś fuchy.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja zalewam siebie i auto łychą. Tez brązowe i dobrze smaruje gardło
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

długo już uzywasz tego shella?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie wiem jak kolega wyzej ale j od nowosci :D jak auto kupiłem bo takie mi producent polecił mysle czy nie wymienic na jakis nowszy model oleju ale jak dobrze chodzi to po co wymieniac mam 5w40 helix
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zmień tego kopciucha na inny eko disle wyszły z mody
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Sprali ci to co masz w czaszce i wierzysz, że to jest eko.
Poczytaj sobie mONdralo raporty badczy z lat 90ych - 30 lat po lądowaniu na księżyciu - więc technologia chyba juz była?
Wtedy - gdy dominowała na rynku benzyna - badacze wychwalali diesla jako paliwo przyszłości, najbardziej eko ze znanych paliw. Sięgnij do starych rzetelnych artykułów. Później w latach 2000, okazało się, że jednak badacze byli w błedzie i nagle diesle są największymi trucielami.
Dostały EGRy, DPFy i beznzyna była przyszłośćią.
Po 2010 okazało się, że ZNOWU badacze byli w błędzie i benzyna też truje, i dostały swoje odpowiedniki DPFów.
Teraz eko są elektryki, których dołaowanie na stacji szybkiego ładowania kosztuje więcej (sic!) (dla niedowiarków - sprawdzcie ceny - ponad 1.5 PLN/kWh) niż typowego diesla czy benzyny, pomijając szkody przy produkcji.
Ale 'ciemny lud wszystko kupi'.

Nie, nie pochwalam kopcącego, dojechanego diesla.
Ale najpierw niech państwo zacznie naprawiać te kopcące autobusy.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Popieram. Do tego w Polsce, gdzie prąd wytrzwazany jest przez węgiel wyprodukowanie prada aby elektryk przejechał 100km wytworzy więcej smogu niż diesel na tym samym dystansie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

dlatego ja stosuje olej silnikowy który produkowany jest z gazu ziemnego Shell Helix Ultra 5 W40 mam Diesla TDI i stosuje ten olej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A co daje silnikowi to, że olej jest na bazie gazu ziemnego?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

To że auto jeździ na LPG bez przeróbki i nic nie musisz zgłaszać w urzędzie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Shell dzięki swojemu procesowi produkcji oczyszcza silnik ze zbędnego nagaru z silniku.
Elektryki są spoko do czasu Jak będą "stare" to kto zajmie się ich bateriami?? Jak je utylizować??
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A uświadomi mnie ktoś skąd w ogóle wiadomo jaki olej pasuje do konkretnego silnika? Jak z tym jest?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jak szukasz oleju do silnika i nie znasz się na tym to możesz skorzystać z aplikacji lubematch która pomoże Ci wybrać konkretny olej do konkretnego modelu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Motoryzacja

Automatyczne skrzynie biegów seriws (4 odpowiedzi)

Dzień dobry mieszkańcy. Chciałbym zapytać czy w Trójmieście jest jakiś godny polecenia mechanik...

Pomoc przy zakupie używanego samochodu (12 odpowiedzi)

Dzień dobry.Jestem świeżo upieczonym kierowcą - pierwszym w domu.Mamy odłożoną pewną kwotę...

[Gdzie?] Uzywane auto w miare uczciwie? (25 odpowiedzi)

Szukam uczciwego salonu w Trójmieście, gdzie mozna kupic uzywane auto i zostawic w rozliczeniu...

do góry