Widok

Opieka po udarze?

Ratunku.Poradźcie mi proszę.Jak wygląda opieka nad chorym po udarze.Kilka dni temu mama moja miała udar niedokrwienny i jako powikłanie leczenia mały wylew.Stan jest nadal ostry.W dodatku sprawę komplikuje skaczący cukier i ciśnienie.Ma cała lewą stronę ciała niedowładną.Chociaż jest z nią kontakt.Rozumie nas ,mówi...chociaż bardziej to bełkot więc pokazuje nam zdrową ręką,otwiera oczy i stara się wykonywać polecenia rehabilitantki to lekarze twierdza ze się na szpital rehabilitacyjny nie nadaje Musimy teraz decydować co dalej opieka w domu czy ZOL?Od razu pomyślałam o domu.Niestety mamy male finanse.Mama z tata są oboje sędziwi, mieszkają na 2 piętrze.My mieszkamy osobno, pracujemy i mamy dwójkę maluchów.Trzeba by zapewnić opiekę całodobową.I cały sprzęt do domu.Na myśl o zakładzie serce mi zamiera.Mama by się chyba załamała tam psychicznie i chyba ja też.Dodam,że mama będzie karmiona przez Peg-a.Proszę Was podzielcie się Waszymi doświadczeniami nad opieką w domu lub zakładem opieki leczniczej.Nie wiem co robić, kręcę się w koło.Nie wiem co i gdzie i za ile.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Byłam jakiś czas wolontariuszką w ZOL w dawnym kolejowym i uważam, że opieka jest ok. Płaci się chyba 70 % emerytury lub renty. Jest określony czas przebywania pacjenta. Jest tam rehabilitacja i terapia zajęciowa. Nie wiem, jak dlugo czeka się na miejsce.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziekuje za podpowiedz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tylko i wyłącznie szukajcie szybko ZOL i to najlepiej bezpośrednio ze szpitala do ZOL a nie w domu czekać parę miesięcy. Broń Boże do domu - do takiego pacjenta nie przyjdzie w ramach NFZ żaden specjalista, jeśli są problemy z chodzeniem to tylko przewóz wszędzie karetką, chyba, że sami z drugiego piętra zniesiecie Mamę, rehabilitacja w domu to tak, ale kolejka i są limity, opiekunka z MOPRU jak nie ma limitów to wpadnie na 3 godzinki (płatna oczywiście, chyba że naprawdę bardzo niskie emerytury mają rodzice), więc możesz się już zwolnić z pracy lub wynająć opiekunkę prywatnie 20 zł / godzina. Nie ma żadnego wsparcia - wiem bo to przerabiam. PEG - super fajnie jak się nie zatnie i Mama się nie zachłyśnie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0


ado którego szpitala Mama trafiła po udarze? był tam specjalny oddział udarowy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry