Widok
Odbieralem mieszkanie w 2014 i za kazdym razem chwalili sie, ze grzeja w zimie na maksa i jakie to niby mega koszty im wychodza. Ja na szczescie nie mam grzyba ale nie oszczedzam na ogrzewaniu + wietrze regularnie (krotko ale na maxa:)), natomiast sasiad ma fajne czarne plamki w lazience i meeeeega pekniecie w pokoju:)
Najlepsze jest to, ze w hali garazowej suszyli (dzien i noc) jeden czy dwa boksy przy pomocy dmuchawy 5000W po tym jak juz byla oddana i oplacana przez lokatorow...
Najlepsze jest to, ze w hali garazowej suszyli (dzien i noc) jeden czy dwa boksy przy pomocy dmuchawy 5000W po tym jak juz byla oddana i oplacana przez lokatorow...
moja opinia odnośnie tego dewelopera jest taka ze sprzyjają Ci kiedy jestes potencjalnym klientem, wtedy im zalezy ale kiedy juz przelejesz kase na konto zwyczajnie maja czlowieka gdzies. od tygodnia nie moge sie doprosic o skan pisma, nie odbieraja telefonow i nie raczą nawet oddzwonic. a jeszcze tego samego dnia jak dokonalismy odbioru i podpisalismy akt wydzwaniali z ankieta na temat wspolpracy. załatwiony, odhacziny, bedzie nastepny...troche to przykre bo moj obecny deweloper-TARGO tak sie nie zachowywal, coż czeka nas ciężka przeprawa. a jak Wam się współpracuje z administratorem, firmą Patronat?
nastepny pracujacy dla Hossy. Na ich osiedlach smierdzi i to kazdemu. Zalezy od pogody. Czasem jest lepiej lub gorzej. Mi grzyb wyszedl juz po paru miesiacach. W lazience mialem wszystko na wierzchu. Nawet rura sasiada z loftu byla u mnie. Ustalenia aranzacyjne roznily sie tez dosc widocznie. jednym slowem - pomieszkam, odloze, sprzedaje i nigdy wiecej hossy. ODRADZAM
Mieszkamy od dwóch lat w lofcie, więc mogę trochę opowiedzieć z doświadczenia. Jeśli chodzi o ciepło, to u góry i na dole temperatura jest mniej więcej podobna. Muszę tu jednak zaznaczyć, że na antresoli postawilismy ściankę i wydzieliliśmy sypialnię, więc ciepło z dołu ma mniejszą przestrzeń do "zagospodarowania". W sypialni temperatura zależy od tego czy mam włączony kaloryfer, ale to chyba normalne? ;)
Jeśli chodzi o łazienkę, to u nas są dwie, po jednej na piętrze. Z tego co widziałam, na planach, to w nowszych budynkach robią niestety tylko jedną łazienkę - na dole. Schody też nie muszą być problemem. Widziałam w Ikei takie bramki na schody dla dzieci. Wiem, że bardzo dobrze sprawdziły się u znajomej. Jeśli chodzi o to, czy mieszkania na ostatnim piętrze są zimniejsze, to trudno mi to stwierdzić. Całe życie mieszkałam na ostatnim piętrze. Na poprzednim mieszkaniu, kiedy wpadały do mnie sąsiadki-kolezanki z niższych pięter zawsze się dziwiły, że u nas tak ciepło, a teraz też jest ciepło i nie chodzi o to, że grzejemy "na cały regulator", bo tak nie było i nie jest. Jeśli chodzi natomiast o osiedle Shiraz, to też braliśmy je pod uwagę, ale nie spodobało mi się to , że leży poza granicą administracyjną Gdyni(nie wiem czy wszystkie części). Jak się tam zameldujecie, to będziecie mieć na aucie numery rejestracyjne z Pucka. Poza tym nie pasowała mi też ta pustka po jednej stronie i blokowisko z drugiej. Jedyne ładne sąsiedztwo to Osiedle Morskie. Ale to oczywiście kwestia gustu, a jak wiadomo z gustami się nie dyskutuje.;)))
Jeśli chodzi o łazienkę, to u nas są dwie, po jednej na piętrze. Z tego co widziałam, na planach, to w nowszych budynkach robią niestety tylko jedną łazienkę - na dole. Schody też nie muszą być problemem. Widziałam w Ikei takie bramki na schody dla dzieci. Wiem, że bardzo dobrze sprawdziły się u znajomej. Jeśli chodzi o to, czy mieszkania na ostatnim piętrze są zimniejsze, to trudno mi to stwierdzić. Całe życie mieszkałam na ostatnim piętrze. Na poprzednim mieszkaniu, kiedy wpadały do mnie sąsiadki-kolezanki z niższych pięter zawsze się dziwiły, że u nas tak ciepło, a teraz też jest ciepło i nie chodzi o to, że grzejemy "na cały regulator", bo tak nie było i nie jest. Jeśli chodzi natomiast o osiedle Shiraz, to też braliśmy je pod uwagę, ale nie spodobało mi się to , że leży poza granicą administracyjną Gdyni(nie wiem czy wszystkie części). Jak się tam zameldujecie, to będziecie mieć na aucie numery rejestracyjne z Pucka. Poza tym nie pasowała mi też ta pustka po jednej stronie i blokowisko z drugiej. Jedyne ładne sąsiedztwo to Osiedle Morskie. Ale to oczywiście kwestia gustu, a jak wiadomo z gustami się nie dyskutuje.;)))
Anteną bym się nie przejmowała, od urodzenia mieszkam w mniej więcej takiej samej odległości od tego masztu. Ostatnio kiedy przejeżdżaliśmy z Rumi do Wiczlina czuć było właśnie ten straszny smród, ale roznosił się od Łężyc w stronę Rumi. Jeżeli tak miałoby śmierdzieć za moim oknem to by była tragedia. Mnie te tarasy bardzo zachęcają ponieważ lubimy spędzać czas na powietrzu, letnie wieczory itp. Na balkonie nie ma takiej opcji, ponieważ siedzi się kompletnie na widoku. I też dziecko można sobie w wózku postawić na świeżym powietrzu. Te schody to może być problem, widziałam u znajomych takie bramki żeby dzieci nie przechodziły, to może być jakieś rozwiązanie, u nich się sprawdzało.
Chciałabym zobaczyć jak tot mieszkanie wygląda na żywo, na planie wszystko fajnie, a ciekawe czy w rzeczywistości tez tak super. Jak wysoko jest w mieszkaniu i czy faktycznie, aż tak by całe ciepło uciekało. Fakt jest tez taki, że mieszkania na ostatnim pietrze zawsze są zimniejsze, bo nie ogrzewane przez sąsiada z góry:D
Ogólnie mieszkania tego typu bardzo mnie zachęcają ponieważ są inne, nietypowe. Moim zdaniem dają możliwość stworzenia ciekawszego wnętrza, niż takie zwykłe jedno poziomowe mieszkania w bloku.
Chciałabym zobaczyć jak tot mieszkanie wygląda na żywo, na planie wszystko fajnie, a ciekawe czy w rzeczywistości tez tak super. Jak wysoko jest w mieszkaniu i czy faktycznie, aż tak by całe ciepło uciekało. Fakt jest tez taki, że mieszkania na ostatnim pietrze zawsze są zimniejsze, bo nie ogrzewane przez sąsiada z góry:D
Ogólnie mieszkania tego typu bardzo mnie zachęcają ponieważ są inne, nietypowe. Moim zdaniem dają możliwość stworzenia ciekawszego wnętrza, niż takie zwykłe jedno poziomowe mieszkania w bloku.
Zgadza się, Shiraz III to już zupełnie coś innego. Nam chodziło bardziej o Shiraz I i II -> to jest to luksusowe osiedle 65m i 83 m. Proszę dokładnie obejrzeć stronę, nieźle to wygląda. Dlatego my się zastanawiamy nad tym. Zawsze dalej od tego wielkiego masztu Radiowo-Telewizyjnego i dalej od anteny na Dąbrowie. Niema dobrych lokalizacji, Gdańsk np. ma bardzo blisko wysypisko Szadółki, tam to by było samobójstwo kupić, ale ta Eko Dolina też nie jest ciekawa, sporo się naczytaliśmy, nawet są filmy w serwisie YouTube odnośnie gazów ulatniających się. Sprawa ta nie jest nagłaśniana w Gdyni, wiadomo dlaczego. Śmieciarka za śmieciarką jedzie. Jedna za Drugą. 5 km w linii prostej na Google Earth, więc pomiar jest miarodajny.
Pyta Pani o Tarasy, no słyszeliśmy, że 1,5 roku temu było sporo włamań. Jedna pani mówiła, że strach było chodzić wieczorami, teraz podobno kamery pomagają i problem jest mniejszy. Z tarasu można w łatwy sposób przejść do sąsiada, więc odpukać, jeśli ktoś się włamie do naszego sąsiada to już jest u nas :( i to właśnie jest niebezpieczne. No i ten wiatr, głowę urywa.
A co Pani sądzi o dzieciach w Lofcie, jak ten problem rozwiązań, co zrobić aby było bezpiecznie ?
(barierki, kraty ? może są jakieś dobre i w miarę tanie rozwiązania) ?
A jak poradzić sobie z ogrzewaniem ? Zamknąć górę ? zabudować ? Czy to ma sens ?
Nigdy się nikomu nie dogodzi, rozmawialiśmy z wieloma znajomymi, dla każdego liczy się coś innego, jedni bardziej na wypisko narzekali inni na anteny, jeszcze inni na dojazd i lokalizację.
Pyta Pani o Tarasy, no słyszeliśmy, że 1,5 roku temu było sporo włamań. Jedna pani mówiła, że strach było chodzić wieczorami, teraz podobno kamery pomagają i problem jest mniejszy. Z tarasu można w łatwy sposób przejść do sąsiada, więc odpukać, jeśli ktoś się włamie do naszego sąsiada to już jest u nas :( i to właśnie jest niebezpieczne. No i ten wiatr, głowę urywa.
A co Pani sądzi o dzieciach w Lofcie, jak ten problem rozwiązań, co zrobić aby było bezpiecznie ?
(barierki, kraty ? może są jakieś dobre i w miarę tanie rozwiązania) ?
A jak poradzić sobie z ogrzewaniem ? Zamknąć górę ? zabudować ? Czy to ma sens ?
Nigdy się nikomu nie dogodzi, rozmawialiśmy z wieloma znajomymi, dla każdego liczy się coś innego, jedni bardziej na wypisko narzekali inni na anteny, jeszcze inni na dojazd i lokalizację.
Hejka
My też myśleliśmy nad Loftem, ale sami do końca nie wiemy, sporo się dowiedzieliśmy na korzyść ale też bardzo dużo było negatywnych spraw.
1.Co do kosztów eksploatacji to nie wiemy dokładnie, pewnie są wyższe niż w tradycyjnym mieszkaniu. Problem bardziej dotyczy ciepła, które wędruje sobie do góry tworząc duszny balon na piętrze, na dole jest zimniej -> tak nam mówił znajomy, ale coś w tym było. Mówił coś o zmianie kaloryferów na inne, jakieś drogie, ale nie znamy się do końca aż tak.
2.Ekodoliny nie czuć, jest niby daleko, niby... bo sami nie wiemy do końca, rozważaliśmy większe problemy, bo i maszt na Dąbrowie i antenę w Chwarznie (radiowo-telewizyjną). Ktoś podobno robił pomiary jakieś i było z tym różnie.
3.W siedzibie słyszeliśmy, że się nie negocjuje, ale ludzie piszą, że się da, to sami nie wiemy.
4.O budynkach nie wiemy, bo myślimy nad innym osiedlem, pewnie Sokółka Zielenisz wygra, a może Shiraz Park, który jest chyba bardziej luksusowym osiedlem.
5.Jeszcze czytaliśmy kiedyś na temat małego dziecka, że jest ciężko w Lofcie, chodzi głównie o schody. Dla niektórych nie jest to problem, ale my się o to boimy. Nasz kolega już raz spadł z tych schodów, więc żartów nie ma. Teraz przeklina, sypialnię na górze i problemy z WC. Ale to jego odczucie. Beczy i beczy, a, że za ciepło, a to duszno, jakiś dziwny jest chyba.
6.Tarasów też nie jesteśmy pewni. Trzeba mieć naprawdę duże zaufanie, chociaż widzieliśmy ostatnio Pana Ochroniarza w mundurze. Zero zabezpieczeń u góry. Tutaj ktoś tego nie przemyślał.
My też myśleliśmy nad Loftem, ale sami do końca nie wiemy, sporo się dowiedzieliśmy na korzyść ale też bardzo dużo było negatywnych spraw.
1.Co do kosztów eksploatacji to nie wiemy dokładnie, pewnie są wyższe niż w tradycyjnym mieszkaniu. Problem bardziej dotyczy ciepła, które wędruje sobie do góry tworząc duszny balon na piętrze, na dole jest zimniej -> tak nam mówił znajomy, ale coś w tym było. Mówił coś o zmianie kaloryferów na inne, jakieś drogie, ale nie znamy się do końca aż tak.
2.Ekodoliny nie czuć, jest niby daleko, niby... bo sami nie wiemy do końca, rozważaliśmy większe problemy, bo i maszt na Dąbrowie i antenę w Chwarznie (radiowo-telewizyjną). Ktoś podobno robił pomiary jakieś i było z tym różnie.
3.W siedzibie słyszeliśmy, że się nie negocjuje, ale ludzie piszą, że się da, to sami nie wiemy.
4.O budynkach nie wiemy, bo myślimy nad innym osiedlem, pewnie Sokółka Zielenisz wygra, a może Shiraz Park, który jest chyba bardziej luksusowym osiedlem.
5.Jeszcze czytaliśmy kiedyś na temat małego dziecka, że jest ciężko w Lofcie, chodzi głównie o schody. Dla niektórych nie jest to problem, ale my się o to boimy. Nasz kolega już raz spadł z tych schodów, więc żartów nie ma. Teraz przeklina, sypialnię na górze i problemy z WC. Ale to jego odczucie. Beczy i beczy, a, że za ciepło, a to duszno, jakiś dziwny jest chyba.
6.Tarasów też nie jesteśmy pewni. Trzeba mieć naprawdę duże zaufanie, chociaż widzieliśmy ostatnio Pana Ochroniarza w mundurze. Zero zabezpieczeń u góry. Tutaj ktoś tego nie przemyślał.
Od ponad dwóch lat mieszkamy na Patio i smród z ekodoliny czuliśmy tylko raz, latem w zeszłym roku, w nocy około 23.00. W międzyczasie dochodziły tu różne "zapachy", ale rozchodziły się raczej z okolicznych pól i chociaż nie za fajne to jednak były stanowczo łatwiejsze do wytrzymania niż smród z wysypiska. Poza tym nigdy nie było takiego smrodu jak choćby na Szadółkach, bo ten jest nie do wytrzymania. :(
Witam,
My odebraliśmy m-c temu na Patio i z tą ceną to duże znaczenie ma jak długo pozostało do przedodbioru. Hossa ma coś takiego jak waloryzację rat i im dłużej tym więcej rat i rabat niższy. My kupowaliśmy w marcu z terminem odbioru na koniec listopada, mieszkanie 51 m i zjechali nam 10 tyś bez większych problemów
My odebraliśmy m-c temu na Patio i z tą ceną to duże znaczenie ma jak długo pozostało do przedodbioru. Hossa ma coś takiego jak waloryzację rat i im dłużej tym więcej rat i rabat niższy. My kupowaliśmy w marcu z terminem odbioru na koniec listopada, mieszkanie 51 m i zjechali nam 10 tyś bez większych problemów
Po pierwsze to nie napisalas o ktore osiedle Ci chodzi.
1. Grzej tyle na ile Cie stac. Znam ludzi, ktorzy zima w ogole grzejnika nie wlaczaja.
2. Brednie, ktore wypisuje konkurencja.
3. Zalezy jak wplacasz pieniadze. Ja placilem w 4 transzach i zjechali mi 40 zl na metrze. Czym wieksza pierwsza transza tym wiecej zjada. JAk zaplacisz calosc od razu to kolo 120 zl Ci zejda.
4. Ktore osiedle ?
1. Grzej tyle na ile Cie stac. Znam ludzi, ktorzy zima w ogole grzejnika nie wlaczaja.
2. Brednie, ktore wypisuje konkurencja.
3. Zalezy jak wplacasz pieniadze. Ja placilem w 4 transzach i zjechali mi 40 zl na metrze. Czym wieksza pierwsza transza tym wiecej zjada. JAk zaplacisz calosc od razu to kolo 120 zl Ci zejda.
4. Ktore osiedle ?