Widok

Osiedle Altus- Invest Komfort- kupil ktoś?

Witam, jakie zniżki można u nich wynegocjować? Ile Wam się udało.
Co sądzicie ogólnie o tej inwestycji, bo opinie na temat IK są rózne...
Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja kupiłem rok temu nieruchomość od IK ale w Orłowie.
Jeśli chodzi o negocjacje to niewiele udało się zejść z ceny.
Jeśli chodzi o zawarcie umowy i tym podobne formalności to pełen profesjonalizm i w tym miejscu szczerze mogę polecić Pana z biura IK z Sopotu. Notariusz współpracujący z IK również bardzo dobry - ul. Świętojańska. Nie pamiętam nazwiska tej Pani, a nie chce mi się szukać. Kancelarię ma kawałek za UM. Załatwia wszystko łącznie z zaniesieniem papierów do sądu. Wpis w KW miałem w ciągu 7 dni.

Ogólnie byłem negatywnie nastawiony po opiniach znalezionych w Internecie, ale na szczęście okazało się zupełnie inaczej.

Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
notariusz rydzkowska
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To, że notariusz "załatwia wszystko łącznie z zaniesieniem papierów do sądu" to nie żadne novum, taki ma obowiązek :), pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie prawda. Nie ma takiego obowiązku. Wpis roszczenia z notarialnej umowy przedwstępnej do KW jest oddzielnie płatną, dodatkową i opcjonalną usługą notarialną. W moim przypadku notariusz Ryszkowska zażyczyła sobie za to prawie 250 zł + 150 zł opłaty sądowej. Oczywiście podziękowałem i sam to załatwię za 150 zł w Sądzie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Odnośnie lokalizacji to uważam, że jest to jedna z lepszych w tym momencie w Trójmieście.
Wszędzie blisko:
- centrum Gdyni,
- SKM,
- 2 drogi do obwodnicy (Wielkopolska, Stryjska),
- dobry dojazd do Sopotu/Gdańska,
- w pobliżu dużo potencjalnych pracodawców.

Niestety mnie osobiście przerażałby ten budynek ze względu na ilość mieszkań i ludzi w nim się przemieszczających. Wole jednak mniejsze osiedla/bloki.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
trochę mrówkowiec i za blisko przejazdówki
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kupiłem. Dwa pokoje w bloku "E" na V piętrze. W tym bloku sprzedali już ponad 2/3 lokali a ceny są atrakcyjne.

Mam bardzo ładny balkon i wbrew pozorom (jak popatrzeć na plan osiedla) mam niezły widok. Z sypialni widzę Stadion Arki, a z pokoju dziennego i balkonu mam widok na orłowskie moreny i wzgórza.

Z Invest Komfort baaaardzo trudno coś wynegocjować jeśli idzie o cenę...zwłaszcza na najbardziej chodliwych lokalach 2-pokojowych.

W moim przypadku coś się tam udało z ceny zejść...ale historię o 5% upustach w IK można między bajki włożyć.

Życzą też sobie szybko sporych pieniędzy. W praktyce 95% ceny już w 2 miesiące od umowy przedwstępnej. Jednak banki na to przystają, więc tutaj nie ma obaw o kredyt. Jedynie można mieć obawy że tyle pieniędzy dajemy na rok przed oddaniem mieszkania, dlatego warto zażyczyć sobie umowy przedwstępnej w formie notarialnej i wpisać roszczenie o lokal do KW jak najszybciej.

Ja zdecydowałem się na mieszkanie w Altus głównie z uwagi na fantastyczną lokalizację i bliskość do SKM. Ceny też są OK jak na ten standard i lokalizację (ok. 6500 zł za metr w przypadku 2-pokoi to nie jest dużo jak na Redłowo).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
no cos sciemiasz bo na 19 mieszkan sprzeali 10 wiec do 2/3 troche brakuje a z tymi widokami to tez troszke przesadzasz moze cos tam widzisz ale to bardziej katem oka i to jak sie wychylisz ale lokalizacja super
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Aha, kolega zarzucił że "mrówkowiec". No cóż...mojego bloku E to nie dotyczy, bo na każdym z 5-ciu pięter tegoż bloku są tylko po 4 mieszkania. Moje mieszkanie już w ogóle zapewnia prywatność, bo sąsiaduje tylko z 1 lokalem, i tylko 1 ze 4 ścian w jednym pokoju. Moja sypialnia nie sąsiaduje już z niczym, a nad głową nie mam żadnych sąsiadów. Także mogę się drzeć w łóżku bez obaw i nikt nie usłyszy ;)

Ceny naprawdę atrakcyjne jak na tą lokalizację.

Nie dziwota że ten budynek E się najbardziej wyprzedał do tej pory,bo inne budynki faktycznie są troszkę takie "mrówkowce".

Położenie przy drodze-przelotówce uważam jednak za sporą zaletę, a nie wadę. Można szybko wyskoczyć na trasę autem, nie ma problemu z korkami na osiedlowych wylotówkach (patrz np. korki na Karwinach!), mamy całą gamę środków lokomocji miejskiej (autobusy, SKM).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
Dzięki, konkretnie napisałeś-szacun:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
witam,

a moze moglbys rozwiac moje watpliowsci wynikle chyba z czytanie zbyt wielu opini w internecie.
Chodzi mi o oplaty comiesieczne za mieszkanie w zasobach IK. Ja kupuje mieszkanie w Altusie w Gdyni, 60m2,3pok, i chcialabym wiedziec czy czynsz bedzie mniejszy niz za moje dotychczaswe 50m2. wydaje mi sie ze tak powinno byc , ale jak jest, prosilabym o jakies szacunkowe dane.

I jak to jest z co i ciepla woda w mieszkaniach IK? Czytalam ze ludzie np na Jelitkowskim Dworze borykaja sie z tymi dwoma niezbednymi elementami zamieszkiwania.

Bebe wdzieczna za odpowiedzi na majla najlepiej dzumis@wp.pl


pozdrawiam,


Beata
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co z tą wodą w IK? Możesz wyjaśnić o co chodzi?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No właśnie. O co chodzi? Trzeba podpisać umowę z PEWiK Gdynia i tyle.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Inne tematy z forum Inwestycje i deweloperzy

Czy ktoś zna firmę verte invest? (3 odpowiedzi)

Chodzi mi o jakość i współpracę?

dom: kupić od dewelopera czy samemu się budować? (20 odpowiedzi)

Tak się zastanawiam - jaka opcja lepsza? Dodam, że nie mamy działki więc najpierw trzebaby było...

Gdzie kupić mieszkanie?? (31 odpowiedzi)

Chciałabym kupić mieszkanie w Gdańsku.. Które dzielnice polecacie, a które odradzacie i...

do góry