Widok

Osiedle Lazurowe GD-Mackowy Niepolomicka/Przemian

Czy ktoś z Państwa podpisał umowę z inwestorem Feniks Sp.zoo(dewoloperColiseum 2101Sp.zoo) obie firmy ze Szczecina.Ich oferta mieszkanie pod klucz łącznie z wykończeniem łazienki,WC ,kuchni, malowaniem ścian sufitów ,położeniem podłóg itd.jest interesująca cenowo. Zaplanowano przekazanie mieszkań maj 2010 -Ekspozycja mieszkania mieści się na ul.Heweliusza 19.
Proszę o informacje czy ktoś z ich umową był już u prawnika i co on na ich projekt oraz sprawdzał ich KW.za przekazane inf.będę wdzięczna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Adula bardzo korzystna oferta tzn?
Ile liczą sobie za m2?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Roksana za metr licza sobie 6.500 zl tj mieszkanie o metrazu 32,56 mkw kosztuje 211 640 zł. Łazienki i WC wyposażają w wysokiej jakości glazurę i terakotę oraz armaturę i ceramikę sanitarną, w kuchni sprzet podstawowy plyta grzewcza ,lodówka i to wszystko jest w cenie ww.mieszkania Wchodzisz na gotowe.Chce kupic ale mam obawy bo inwestor inf w projekcie umowy .ze powyzsza nieruchomosc jest obciazonw hipotekami umownymi na rzecz banku.Moze ktos zglosi sie na forum co ich sprawdzil.w umowia sprecyzowana jest na ich korzysc trzeba prawnika by szczytal i,wniusl poprawki i znawce od hipotek.w internecie duzo pisza by uwazac na kazdy szczegól pozdrawiam Adula
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
a nie przeszkadza ci że to jest bezpośrednio przy drodze, balkony są chyba z 5 metrów od drogi. To będzie ruchliwa droga (bo ulicą tego nazwać się nie da). Zresztą już jest ruchliwa. Nie wiem dlaczego inwestor nie potrafi rozplanować logicznie terenu. Niedaleko można kupić mieszkania po 4000 bez wykończenia. przypuszczam że wykończenie to 1500/m2 czyli daje to 5500. no ja bym się zastanowił :-/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie mogę, heh muszę dodać jeszcze że kawalerka (czyli w Polsce mieszkanie jednopokojowe LOL), uważam za kompletnie bezsensowny produkt jako taki. Nie lepiej już od razu 2,3 pokoje żeby to mieszkanie miało jakiś sens ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
~mx o jakim osiedlu mówisz ?? ze okolo 5500 za m2?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To się uśmiałem. Może i można wykończyć mieszkanie tak że kosztuje to 1500zł/m2 (choć naprawde da sie zmiescić w 1000zł) jednak NIE LICZ że developer da Ci taki standard. To co wykończy bedzie warte max 500-700zł/m2
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
napisałem że 4000, za 1500zl/m2 zrobisz sobie wykończenie we własnym zakresie. W tej okolicy za około 4000 brutto buduje
- Hanza - 4 pory roku
- Euro Styl - Nowy Horyzont
- Ekolan - osiedle południowe
- Elwoz - osiedle Kazimierz
- Nordcoop Osiedle krokusowe

buduje jeszcze Allcon ale chyba mają teraz drożej,
6500 za takie coś to bardzo dużo
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam,
interesowalismy się tym osiedlem ale po wizycie w biurze podziekowalismy. A wiec:
1) tak jak ktoś już napisał-lokalizacja. Przy samej drodze a miła Pani w biurze mówi, ze deweloper ma postawić ścianę dzwiekoszczelna :-) wychodzisz na balkon a tu ściana. Pamiętać trzeba, ze w okolicy buduje się wiecej mieszkań wiec korki dopiero się zaczną.
2) wykonczenie pod klucz-masakra.
Do wyboru 3 rodzaje kafelek, jeden rodzaj ( kolor ) podłogi, tania kuchnia( w biurze blat kuchenny jest granitowy wiec się pytamy czy również granitowe bedą w mieszkaniach a Pani na to " tutaj jest granitowy, żeby ładnie wyglądało":-) )
3) cena-wogole nie adekwatna do standardu i lokalizacji.
Na dzień dzisiejszy jak się dobrze poszuka to przy 1000 zł z m2 zrobi się naprawdę fajnie a napewno z lepszych materiałów niż na lazurowym mieszkanie wiec zostaje nam około 5000-5500 na m2 a to już można poszukać mieszkania gdzieś w okolicach chociażby mysliwskiej gdzie jest mnóstwo nowych, ladnieszych no i bez porównania lepiej zlokalizowanych osiedli.
A wiec 3 duże minusy. Żeby nie było tylko minusow to dla niektórych plusem może być to, ze kupując mieszkanie na tym osiedlu może mieć skredytowane w 100% wykonczone mieszkanie, wiec nie potrzebuje gotówki lub kolejnego kredytu na remont. Ale najważniejsze żeby minusy nie przeslanialy plusów. Następne osiedle któremu mówimy NIE.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja u nich kupiłem mieszkanie pod koniec wrzesnia ...i wiem że to jest bdb inwestycja ,ponieważ buduja z najwyzszej półki materiałowej ....sam wybralem co chcialem !!! polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zdecydowanie na tą chwilę nie polecam, odbiór przesuwają już ponad pół roku, a roboty mają jeszcze całkiem sporo, na dodatek idzie to dosyć ślamazarnie. Nie sądzę, aby skończyli do końca roku. Natomiast jakości materiałów nie kwestionuje, więc może jak w końcu ukończą ten budynek, to być może będzie to dobra oferta.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam !
mam pytanko do Ciebie ..jestes ich klientem ,czy dopiero zamierzasz ?? jak chcesz to mozemy sie wymienic namiarami do siebie ....wtedy popiszemy otwarcie na rozne sprawy ,co Ty na to ??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Coś bedzie ciężko o kontakt z przyszłymi mieszkańcami tego osiedla.Ten wątek jest juz wprowadzony od kilku miesięcy i zadnego odezwu.Ludzie obudźcie sie wkońcu ,nie wiem co oni wam obiecali ,ale ta sprawa musi byc wyjaśniona .Jakim prawem nie wiemy ,kiedy jest ostateczny odbiór !!! Jakim?! Macie pieniądze i czas ,zeby czekać ok..super .Szkoda tylko ,ze w Pl deweloper ma tylko prawo .A jeden szaraczek g.. może..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A umowy przedwstępne mają Państwo zawarte w formie aktu not? Zresztą, radze udać się do prawnika - powie Państwu czego i jak możecie się domagać - a wbrew pozorom możliwości jest sporo. Za dużo pieniędzy warta jest cała inwestycja aby oszczędzać na fachowej poradzie. Ja przed zakupem w dobie kryzysu i obaw najpierw poszłam do poleconej kancelarii;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niestety w formie aktu notarialnego nie mamy,co nie oznacza,że podpisana bez, jest w zupełnosci niewystarczająca.jestesmy w stałym kontakcie z prawnikami ,na porady wydaliśmy ..Prawo jest po naszej stronie :) ale Deweloper nic sobie z tego nie robi ,nie mówiac o kontakcie /zero pisemnie jak i słownie/ o czym to swiadczy??Wiemy jedno;zapłaciłes ,kupiłes to teraz czekaj cierpliwie albo Won..i co robić ;/ Cieeeerpliwie czekamy :]]]]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pewno przyjdzie "nam" poczekac nastepne pół hah,to tylko 6 miesięcy ...śmiech na sali dam sobie rekę uciąć,ze odbiór nast. pozną wiosną 2011.Nie mnie oceniać
*bo zima była za mroźna a lato zbyt upalne* Motto na dzień dzisiejszy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie chce mowic " A nie mowialam"....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie wiem co wczesniej mówiłaś ... .. sytuacja jest jaka jest i tylko "głupi" tego nie zauważa.. allbo nie chce widzieć.Cwany deweloperek wybudował ogromne osiedla w Szczecinie i głupi człowiek uwierzył ,ze w Gd bedzie podobie:) .
Oglednie sprawdził i było ok... Teraz Deweloper nie ma kasy i bedzie sobie wykańczał po kawałeczku do ..roku 2011 .A ludzi ma za nic.A ludzie jak widać milczą dalej :]]]]]]]]] zamiast działać .Chyba przestane sie udzielać na forum bo i po co ..
Komu pomogliśy podjąc jakąś decyzję ,lub sprawdzić czujnosć to wporządku.Pozdrawiam.Odezwę sie jak ....

bede na swoim :/ :}
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
aha jeszcze jedno,jesli ktos zna termin odbioru protokołow zdawcz.odb. to prosze dac znać :]]] Może komus udzielili takiej informacji,pozdrawiam i dobranoc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na to wychodzi ,ze przyszli mieszkańcy znają termin ost.odbioru M!!! ..do zobaczenia w czerwcu.
Ktoś tyle będzie czekać?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej, ja kupiłam u nich mieszkanie. Przyznam że obecnie jestem cała w strachu. Podaję maila : marchew235@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Drodzy Państwo
Jest kolejna lipa o której dowiedziałem się przed chwilką. Otóż okazało się że odbiorów na razie nie ma i nie będzie bo budynek nie ma kanalizacji i nie jest do żadnej podłączony. Okazuje się że miasto nie wybuduje tam kanalaizacji, a ta do której niby miałbyc podłączony budynek w ogóle nie istnieje!!!!! Wpłaciłem na razie pierwsze ratę i zatrzymałem kolejne bo jak mam zostać z kredytem na cąłe życie i mieszkaniem którego nie mam to ja dziękuję. I zastanawiam się czy w ogóle nie wyjść z inwestycji wycofać wszystkiego i stracić "jedynie" zaliczkę niż słuchac Pani Franaszek że wszystko jest ok.

Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy Pani informacja jest sprawdzona na 100% z tą kanalizacją, i gdzie można sprawdzić tą przykra wiadomość z podłączenie. Jak przedstawia się sytuacja z gazem, czy on tez nie jest podłączony? Trzy tygodnie temu byłam na budowie to na ulicy wzdłuż tego wymęczonego bloku kładli rury CO. Spytałam faceta w rowie czy te rury ciągną tez do budynku ,odpowiedział w kierunku Starogardzkiej. Chcieliśmy wejść do budynku by zobaczyć jak w mieszkaniu posunęły się prace, to kierownik poinformował ze w chwili obecnej klatka jest zamknięta, położyli kafle i za kilka dni można przyjechać by zobaczyć. O odbiorze wydukał ze w grudniu powinni skończyć. Na budowie widziałam 3 osoby: kierownika ,stróża i pana kadzącego papę nad wjazdem do garażu.
Mam pytanie czy Pani była ostatnio wewnątrz budynku i jaki jest stan obecny i jaki kit wciska p. Franceszek obecnie min. bezpieczna inwestycja bo ona z koleżanką tam tez kupiła mieszkanie. Czy kontaktowała się już Pani z prawnikiem jak wyegzekwować od nich wpłacone pieniądze. Obecnie przebywam poza trójmiastem i będę wdzięczna za wszelkie informacje. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
WITAM POSIADAM SPORO INFORMACJI NA TEMAT TEJ INWESTYCJI, ZAPRASZAM DO KONTAKTU agacydejko@interia.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam, rownież kupilismy z mezem mieszkanie na osiedlu lazurowym i jestesmy bardzo zaniepokojeni przeciagajacymi sie terminami i zbywaniem p. Franaszak ze wszystko bedzie na czas tzn do konca czerwca, co jest oczywiscie nie mozliwe, bo mieszkania sa w stanie surowym a po calej budowie chodzi jeden pan z wiaderkiem i sie nie przemecza zbytnio, podaje maila dla innych mieszkancow gdyby chcieli sie skontaktowac kasia19891@gmail.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
byliśmy dzisiaj z mężem na budowie,i nic dorego się nie dzieje, mieszkania w stanie surowym, klatka schodowa tak samo a robotników jak nie było tak nie ma takze termin 30 czerwca tez juz nie aktualny, jeszcze raz czekam na kontakt z innymi mieszkańcami na maila: kasia19891@gmail.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Będzie Lipa...trzeba to podać reporterom UWAGI w Tvn...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
aaa po za tym...te mieszkania chyba nie będa się nawet nadawały do zamieszkania bo ściany sa już nieźle zagrzybione ;(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też jestem zdania, że to nieźli krętacze, ale żadnego grzyba na tą chwilę tam nie widziałem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Grzyb pojawił się na dolnej części elewacji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Macie Państwo jakieś nowe informacje ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
lepiej osobie poczekać to za kilka miesięcy będzie można zaoszczędzić kilka tysięcy
Ceny mieszkań spadająmax..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam,

też tam kupiliśmy mieszkanie....czy ktoś ma jakies aktualne informacje? Na kiedy teraz przesuneli innym odbiór -nam mówią o 30 września...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi też tak mówią i mam nadzieję że tak będzie....
Do 30 już mało czasu...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
30 września to raczej mało prawdopodobny termin. Jeśli zdarzy się cud i wykończą budynek do końca września to potem poczekamy jeszcze na odbiory które mogą potrwać nawet 5-6 tygodni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
NO to mówiąc krótko jestesmy w czarnej pupie...Pan prezesik znowu bedzie mamił oczy swoimi frazesami, gdy tymczasem on zszedł już na same dno... Niestety kasy tutaj nie ma albo nie płaci już ekipie która weszła, bo jak widac nic się znowu nie rusza a to co zrobili to chyba jakiś absurd. Naprawdę sprawę podam do TVNu, lub już nawet do sądu i żadam karnych k..... odsetek!!!! a prezesik będzie spalony wszędzie. Nawet w swoim szczecinie. Jak widac termin podany jest na grudzień, w grudniu znowu będą "mrozy" i oczywiście potrwają do zapewne połowy czerwca albo lipca, dostaniemy w ramach rozliczenia zmywarki, a prezesik bedzie już dawno na hawajach. Ludzie obudzcie się bo trzeba tego gnoja brac za fraki nim bedzie za późno!!!!! Szkoda też Pani A.F. bo ona tez już umoczyła kasę w tym "interesie" i tak jak my czeka swoje M.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
jestem za, podac do tv, jak to nic nie da bedziemy sie sadzic, wieksza iloscia osob wiecej wywalczymy. mail: kasia19891@gmail.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Inwestycje i deweloperzy

W co inwestować w XXI wieku? (24 odpowiedzi)

Witam, Dział dotyczy deweloperki i nieruchomości są oczywiście dobrym kapitałem, lecz nie każdy...

dom czy mieszkanie??? (411 odpowiedzi)

zaczynam juz myslec o własnych czterech katach ale ceny mieszkań jak i budowy domu mnie...

dom: kupić od dewelopera czy samemu się budować? (20 odpowiedzi)

Tak się zastanawiam - jaka opcja lepsza? Dodam, że nie mamy działki więc najpierw trzebaby było...

do góry