Widok

Osiedle Słoneczne Rumia Kapitańska czy takie fajne ?

Osiedle Słoneczne Kokoszki Temat dostępny też na forum:
Hej, czy jest tu ktoś kto mieszka na nowym osiedlu na Kapitańskiej/Jachtowej (Orlexy) i chciałby się podzielić swoją opinią o tym miejscu ? Szczerze mówiąc zraża mnie fakt ze te domki są bardzo blisko torów... proszę o opinie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nie polecam,slychac pociagi,zwlaszcza ich masakryczne trabienie.Do tego slychac sasiadow,kazde slowo,sciany masakra,Wszedzie daleko,przejazd zamkniety,ciagle halasy ludzi,nie warto
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6

Jesteś mieszkańcem tego osiedla? Ja myślałam o zakupie gdy będą kolejne etapy w sprzedazy ale potwierdziła wszystkie moje watpilowosci co do tego miejsca...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Mieszkam na tym osiedlu . Jest świetnie. Deweloper zrobił na prawdę dobrej jakości budynki. wiem że jest problem z osadzonymi drzwiami w górnych mieszkaniach i ogólnie jakieś niuanse. Mieszkania schodzą jak ciepłe bułeczki. Słychać pociąg ale to jedyny minus.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6

Karola - ile wynoszą miesięczne opłaty ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Prosze o wiecej opini nt. tych mieszkan, szczegolnie osoby, ktore tam mieszkaja?

Zastanawiamy sie z Zona, nad wzieciem kredytu - cena atrakcyjna ale pytanie czy tanio, oznacza w tym przypadku, pozytywnie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja bym zastanowił się nad: bliskością kolejki, pociągi są bardzo głośnie oraz nad infrastrukturą w okół. Tak naprawdę wszędzie jest daleko. Sam zastanawiałem się nad tym osiedlem i zrezygnowałem właśnie przez te dwa argumenty...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Bliskosc pociagow oraz wzglednie "nie za blisko" do sklepow nie stanowi problem :) bardzie interesuje mnie jakosc wykonania tych mieszkan (rzeczywiscie sciany sa tak cienkie, ze wszystko slychac?) Ponadto, przy obecnym etapie budowy stropy poddaszy z betonowych zmienili na drewniane.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mieszkam na tym osiedlu ponad rok. Pociągi słyszałam, ale tylko przez pierwsze dwa tygodnie, później stały się dla mnie niezauważalne. Minimalnie słychać przejazdy jedynie tych "ciężkich" towarowych, ale ze snu nie budzą. Przejazd jest sprawnie otwierany, max. oczekiwania to jakieś 5-6 minut, a średnio 2-3 minuty (przyjeżdżam codziennie po kilka razy). Jak dla mnie idealne miejsce, bo blisko mamy lasy i pola, a do stacji SKM i wszystkich autobusów zaledwie 900 metrów (10 minut na piechotę). Autem wszędzie podjedziesz..
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3

Jestem zainteresowana mieszkania na tym osiedlu. Czu ktoś się orientuje jakie sa opłaty miesięczne (prąd, gaz, woda) Trochę mnie martwi ten piec dwufunkcyjny w każdym mieszkaniu
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak z Opłatami miesięcznymi ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czynsz do wspólnoty 230zł,w tym woda ,gaz zimą około 260 zł grzejąc ostro ,latem podgrzewanie wody 100 zł. Opłaty bardzo małe ,domy ciepłe.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z tego co slyszalem, sa to mieszkania bezczynszowe (przy Jachtowej).
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czynsz jest staly ? Co miesiac ta sama kwota ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Małgosia - przy ilu osobach ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mieszkania maja byc bezczynszowe, skad ta oplata 230 zl??

Zuzycyie wody, gazu, pradu nie wynika z indywidualnych licznikow?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pytanko o opłaty oraz jaka kablówka tam jest ?
Jak z parkowaniem przy dwóch / trzech autach ?Oddają etapy o czasie ?
Na co zwracać uwagę przy odbiorze ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z parkingiem problem, miejsc na styk po jednym samochodzie na mieszkanie i nie nie oddaja w terminie... drugi etap mial obsuwe o 3 msc ...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

A no i trochę na poddaszu kapie po ulewach. Skarpa była niezabezpieczona więc się obsuwa. Nie mam wymarzonego mieszkania tylko nerwice i wróciłam do fajek po 7 latach niepalenia. Ale poprawki ogólnie wykonują.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kable chopina i ciężko z czymś innym. Oddane z opóźnieniem 3 miesięcznym. Miejsce na 1 i na ulicy nie powinno się parkować. Patrzcie na wilgoc, rynny gdzie wodę wypuszczają i czy nie macie kałuży wokół domu. Wilgotnosc scian i posadzki, narożniki zawyzone, piec czy dobrze podłączony, pęknięcia scian, przy oknach.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rumia

Vela Park Rumia Loker (18 odpowiedzi)

Czy zakupił ktoś z Was tam mieszkanie?

Przedszkole Mądry Maluch Rumia - proszę o opinie. (11 odpowiedzi)

Witam, szukam aktualnych opinii o tym przedszkolu, może któraś mama posyła tam dziecko?

Formeli 17 (65 odpowiedzi)

Rumia jest integralną częścią małego Trójmiasta Kaszubskiego, od lat jednym z najważniejszych...

do góry