Widok

Osiedle rodzinne - parking

Banino Temat dostępny też na forum:
Dzień dobry,
Chciałam zapytać się ile osób kupujących mieszkanie/dom na Osiedlu Rodzinnym deweloper informował, że planuje wybudować tam parking między ulicami czerwonej jarzębiny a rolniczą?
Jak z mężem kupowaliśmy mieszkanie dostaliśmy informację jeszcze od pani Ani, że w miejscu trójkąta pomiędzy w.w ulicami zostanie utworzony parking dla mieszkańców i gości.
Tymczasem na Osiedlu przybywa mieszkańców co za tym idzie i samochodów a dodatkowego parkingu poza pojedynczymi miejscami przed posesjami nie ma.
Podobno deweloper nie ma już w planach utworzenia parkingu.
W związku z tym chciałam się dowiedzieć jak dużo osób zostało "oszukanych" informacją o planowanym parkingu.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dodatkowo parking który można było wykorzystac, przy okazji jakichś odwiedzin znajomych itp. znajdujący się przy centrum Feniks, jest obecnie płatny po 21 czy 22.
Na jednego mieszkańca przypada jedno miejsce parkingowe, żadnego sensownego miejsca gdzie miałby zaparkować ktoś luźny nie ma, ulice już teraz są ostro zapchane samochodami parkującymi gdzie popadnie.

Developer początkowo zapowiadał parking bo to świetna deklaracja, przecież nikt kupując mieszkanie nie zrezygnuje, czy nie zażąda niczego w zamian, bo nie powstał obiecany parking osiedlowy. Do tego potrzebne by było zebranie się kilku budynków, na co szansa jest mała, więc obietnice były :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ponawiam pytanie. Czy komuś jeszcze deweloper wspominał o wybudowaniu parkingu na osiedlu rodzinnym do dyspozycji mieszkańców i i osób przyjezdnych?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Prawdopodobnie wszystkim, oczywiscie przed podpisaniem umowy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Tylko jakby się zebrać w większą ilość osób i przypomnieć o tym deweloperowi, to może udałoby się na nim wymusić powstanie takiego parkingu, który pomógłby przecież wszystkim. Przejechać przez pozastawiane uliczki jest ciężko. Czy wieczne niewiadoma czy wracając z pracy będzie się miało swoje miejsce parkingowe wolne.
Może ktoś ma na mailu jakąś informację o planowanej budowie parkingu. Coś takiego na pewno też ułatwi rozmowy z deweloperem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
To jest chyba glowna zasada naszego kochanego dewelopera, nic na piśmie, wiec szczerze w to watpie. No chyba ze ktoś przez przypadek wlaczyl dyktafon podczas rozmowy :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Tak właściwie to nie jest specjalnie ważne czy mamy to na piśmie czy nie.
Pytanie czy znajdą się chętni aby o tym developerowi przypomnieć, bo na ten moment z tego co wiem, 7N olał temat budowy parkingu.

Jeśli oferowali to swoim klientom to powinni dotrzymać umowy i tyle, myślę, że nie są na tyle bezczelni, żeby kłamać klientów i zaprzeczać że w ofercie informowali o parkingu osiedlowym.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Możemy w sumie też zacząć od innego podejścia. Czy wszystkim osobom informowanym o tym, że powstanie parking była przekazywana taka sama lokalizacja tego parkingu.
Proszę więc o Wasze informacje. Każdy szczegół się przyda. A jeśli uda nam się wywalczyć powstanie parkingu to z korzyścią dla nas wszystkich.

Dodatkowo, umowa ustna według prawa jest tak samo ważna jak umowa pisemna ;) Więc jeśli znajdzie się wystarczająco dużo osób, które to potwierdzi powinniśmy coś ugrać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi mowili, ze mozna bedzie wykupic na ogolnodostepnym parkingu miejsce. Nie podali zdaje sie ceny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Obietnica to nie umowa (ustna) ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Prospekt reklamowy to też nie umowa, ale jeśli w ofercie i jej zaletach, developer omawia Ci konkretne inwestycje (jak parking), to działa to już na zasadzie umowy.
Na tej samej zasadzie zdarzyło mi się wymusić na operatorze, błędnie zaoferowany model telefonu za 1zł. Oferta została mi przedstawiona w konkretny sposób, była bardzo atrakcyjna, okazała się źle przedstawiona, ale ja właśnie taką zaakceptowałem.
Więc jeżeli developer obiecywał gruszki na wierzbie, to niech na szybko zajmie się GMO..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nikt zapewne nie mówił iż parking będzie bezpłatny :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Już widzę te tłumy wykupujące miejsca parkingowe ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W tym rzecz, że nam deweloper powiedział, że zrobi parking z płyt ażurowych za swoje pieniądze i będzie to zrobione w ramach zieleni na osiedlu. I właśnie parking miał być bezpłatny z przeznaczeniem dla wszystkich mieszkańców osiedla rodzinnego i osób odwiedzających.
Teraz o parkingu deweloper nic nie mówi, a przejechać przez osiedle jest ciężko bo uliczki są tak pozastawiane, że czasem ledwo jedno auto przejedzie, o mijaniu się to nie ma prawie mowy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Myślę, że taki parking dobrze jest wyposażyć w porządne automatyczne systemy. Gdybyście szukali namiarów na solidną firmę to od siebie szczerze polecam - https://taab.pl Posiadają bogatą ofertę a także wykfalifikowanych pracowników, którzy na pewno coś doradzą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
Parking to sobie wszyscy robią tam, gdzie chcą, zwłaszcza państwo P... Którzy swoje trzy samochody parkują wzdłuż ulicy, uniemożliwiając swobodne mijanie się i narażają na stłuczkę wjeżdżając od strony czerwonej jarzębiny. Niebieski Mercedes powinien stamtąd zniknąć bo zagraża bezpieczeństwu...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wykręć kilka razy wentyle i się nauczy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Inwestycje i deweloperzy

dom czy mieszkanie??? (411 odpowiedzi)

zaczynam juz myslec o własnych czterech katach ale ceny mieszkań jak i budowy domu mnie...

Gdzie kupić mieszkanie?? (31 odpowiedzi)

Chciałabym kupić mieszkanie w Gdańsku.. Które dzielnice polecacie, a które odradzacie i...

oprogramowanie sklepu (5 odpowiedzi)

Witam, mamy na forum kogoś kto potrafi doradzić w takich sprawach jak wybór platformy ecommerce?...

do góry