Widok

Oszusci z biura nieruchomosci ! przestroga i zapytanie

Czy jest mozliwosc jakiegokolwiek uregulowania aby POSREDNIK Z LICENCJA - wypisywal prawdziwe informacje w ogloszeniu ?

Oszustwo w obiekcie o prawie 130m (oczywiscie na + oszusta)
Oszystwo o mozliwosciach zakupu-dzierzawy terenu obok
Oszustwo odnosnie przeznaczenia i charekteru dzialki - jest inna niz pisza w ogloszeniu
Nie ma juz zadnej odpowiedzialnosci? za to ze sie oszukuje i klamie?

czy mozna na nich wymoc to ? jakos ukarac ? nagminnie oszukuja wszystkich i nie znam osoby ktora to biuro ocenia dobrze.

Prosze o info od posrednikow ktorzy siedza -bo wiem -ze tu sa.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Po deregulacji rynku, zniesieniu licencji państwowych, wyłączeniu pośredników spod oceny Komisji Odpowiedzialności Zawodowej (wszystko dokonało się wraz ze styczniem 2014 r.), pośrednicy ponoszą odpowiedzialność na zasadach ogólnych - tak jak każdy inny przedsiębiorca.

Zapytać zatem należało raczej jak na wymóc na jakimkolwiek usługodawcy rzetelność i co mu grozi za je brak. A jak się pewnie domyślasz, odpowiedź na takie pytanie to dość obszerny elaborat z prawa konsumenckiego i cywilnego...

Proponuję na początek ujawnienie nazwy tego biura z podaniem ewidentnych przykładów nieprawidłowości, może ktoś się ustrzeże przed korzystaniem z ich usług, a samo biuro odczuje to w dochodach.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
cisza jak makiem zasiał... tyle warci tutejsi pośrednicy???
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dzień dobry,
Proszę o szczegóły sprawy, nie wiem po jakiej stronie Pan/Pani jest. Czy zlecono usługę pośrednictwa i pośrednik błędnie przedstawia sytuację - źle wykonuje swoją pracę, czy wprowadzono błąd Pan/Panią w błąd złym opisem oferty ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Pośrednicy i zarządcy

tytuł: czy muszę podpisać umowę z pośrednikiem? (93 odpowiedzi)

witam, mam pytanie dotyczące podpisania umowy z pośrednikiem nieruchomości: znalazłem...

Zarządca nieruchomości Prestiż - prośba o opinie (22 odpowiedzi)

Szukamy administratora dla nasze Wspólnoty Mieszkaniowej w jednym z kandydatów jest Prestiż. Czy...

do góry