Widok

PRZEDSZKOLE TĘCZOWE GDAŃSK-KOŁOBRZESKA-OPINIE

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Witam,nie mogę znaleźć żadnych opinii dotyczących przedszkola na Kołobrzeskiej w Gdańsku.Nawet nie ma w rankingu 3-miejskich przedszkoli na stronie trójmiasta(?czy to znaczy,że jest ta źle?)Jeśli przeczyta to ktoś kto ma jakieś zdanie na jego temat,jakieś doświadczenia itp. to proszę o ich wpisanie.Mam to przedszkole na końcu bloku i baaardzo chciałabym,by mój syn w przyszłym roku do niego się dostał,jednak brak mi rozeznania czy warto.Czekam na Wasze wpisy-opinie,za które z góry bardzo dziękuję
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja córka chodzi do tego przedszkola już trzeci rok a zaczynała jako 3-latka. W szatni bardzo miłe i pomocne panie, zwłaszcza p. Halinka. W grupach po dwie nauczycielki, bardzo fajne ( nawet te z innych grup, niekoniecznie z tej do której chodzi moja córka). Atmosfera przyjazna, nie ma żadnych afer, przynajmniej ja w ciągu 3 lat o niczym takim nie słyszałam. Koszta to od 8-13- bezpłatnie, potem za każdą dodatkową godzinę 2,30. Posiłki są smaczne, moje dziecko, wstyd przyznać prosi czasem o dokładkę. Koszt całodniowego wyżywienia to 5zł/dziennie. Dodatkowo rada rodziców 30zł na miesiąc i składka na przybory plastyczne 50zł/semestr. W przedszkolu odbywają się ciekawe przedstawienia, jeżdżą na kilkugodzinne wycieczki, zajęcia w przedszkolu muszą być ciekawe, bo zauważyłam, że dzieci niechętnie wychodzą z przedszkola:) Ogólnie jako mama 6-latki jestem pewna, że dziecko jest dobrze przygotowane do dalszej nauki w szkole i tam się właśnie od września uda. Poza tym ja uważam, że wszystko zależy od nas samych. Kto jest upierdliwy to mu się klamka w drzwiach wejściowych nie spodoba, albo spojrzenie kucharki. Ja tam jestem zadowolona i z całego serca polecam Tobie to przedszkole, bo wiem, że moje dziecko jest tam po prostu szcześliwe i sporo się nauczyła. Jeśli masz jeszcze ajkieś pytani , to chętnie odpowiem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
jaki jest koszt zajęć dodatkowych?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My korzystamy tylko z gimnastyki korekcyjnej 40zł, jest jeszcze karate, angielski, jakieś zajęcia z lepienia gliny. W poprzednim roku były tańce 28zł/miesiąc. Na początku roku jest zawsze zapoznanie z propozycją osób/firm oferujących zajęcia dodatkowe i można tam nieco utargować na stawce ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
"Koszta to od 8-13- bezpłatnie, potem za każdą dodatkową godzinę 2,30" - nie bardzo rozumiem to zdanie ;)) to koszt jak chcesz oddać smyka "doraźnie"? ile kosztuje "abonament" 10-godzinny (jesli się orientujesz)
Dziękuję Ci bardzo za Twoja opinię
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a co tu jest do rozumienia? :] jak w każdym przedszkolu państwowym - masz zapewnione 5 bezpłatnych godzin(8-13), za każdą kolejną płacisz określoną stawkę :]

5 godzin darmowych + 5 godzin po 2,30zł - wychodzi stawka dzienna (11,50zł) :] dolicz wyżywienie 5zł dziennie ;] = 16,50zł

średnio w miesiącu wychodzi 20-22 dni "przedszkolne" (czyli Twoje pracujące przy założeniu, że pracujesz pn-pt)

więc 16,5zł x ilość dni :] masz koszt miesięczny :]

do tego 30zł za radę rodziców miesięcznie i jeśli chcesz dodatkowe pieniądze za zajęcia dodatkowe (karate, tańce itp. - spis na ich stronie)

http://przedszkole57.gda.pl/?rada-rodzicow,43

a tu opłaty http://przedszkole57.gda.pl/?odplatnosc,17
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mój synek chodzi do tego przedszkola. Chętnie chodzi więc jak jemu się podoba to mi też :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Uuuu AgusiaGda - weszłam na drażliwy temat?miałaś zły dzień czy taki charakterek? ;)) "a co tu jest do rozumienia? :] jak w każdym przedszkolu państwowym(...) - Przepraszam(?!?!?!) jesli Cie uraziłam swą niewiedzą,ale po to pytam,bo nie znam się tym wszystkim jeszcze "jak w każdym państwowym",a Twoja odpowiedź,choć bardzo pomocna to ton Twojej wypowiedzi...hmm...mniejsza o większość.Dzięki
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
dobra-sorry,teraz może i mnie poniosło - nie chce sie z nikim tu pokłócić!!! Sorry Aguś...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gohna - ja też przepraszam za "uszczypliwość" :]

ale tak reaguję jak komuś nie chce się wyszukać podstawowych info ;) widocznych na stronie ;P to jest silniejsze ode mnie :P a jak widziałaś - wszystko było na ich stronie :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
No ok.ja szczerze mówić zaczęłam ten wątek,bo zależało mi na opinii a nie kosztach,a zapytałam o nie tak przy okazji,bo na prawdę nie skumałam tych "bezpłatnych godzin"-kompletnie zielona jestem jeszcze w tych sprawach :) no ale ok-wyjaśniłyśmy sobie i jest good :D SZTAMA :P

Ktoś jeszcze ma jakieś opinie?Bo ja na ten przykład ostatnio usłyszałam(co prawda z drugiej reki-koleżance powiedziała jakaś Pani na placu zabaw)że Panie przedszkolanki w tych "zerowych"grupach,najmłodszych pozostawiają wiele do życzenia.Że nie maja cierpliwości i często na dziciaczków krzyczą - wiecie cos na ten temat?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aha - i jeszcze ciekawi mnie nabór - trudno sie do niego dostać?Jak czytam na necie o tych punktach,o tym że pierwszeństwo mają samotni rodzice itp.itd.to mnie to troszkę przeraża. Nie ma możliwości rezerwacji miejsca np.rok wcześniej? (pewnie nie,ale jakos nie mogłam sie powstrzymać przez zadaniem tego pytania) :))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gohna - nie ma ;P

i niestety tak jest z tym pierwszeństwem... trzeba spełniać "kryteria" - żeby mieć jakiekolwiek szanse.

tu był nasz wielki wątek ;) http://forum.trojmiasto.pl/rekrutacja-nabor-do-przedszkoli-panstowych-na-rok-20122013-t306321,1,16.html jak to wygląda...

"KRYTERIA NABORU dzieci do placówek obowiązujące na terenie miasta Gdańsk:

Kryteria główne (zgodne z przepisami prawa oświatowego)

Dziecko pięcioletnie lub sześcioletnie odbywające roczne obowiązkowe przygotowanie przedszkolne,
Dziecko matki lub ojca samotnie je wychowującego (Przez osobę samotnie wychowującą rozumie się pannę, kawalera, wdowę, wdowca, osobę pozostającą w separacji orzeczonej prawomocnym wyrokiem sądu, osobę rozwiedzioną),
Dziecko matki lub ojca, wobec którego orzeczono znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności, bądź całkowitą niezdolność do pracy oraz niezdolność do samodzielnej egzystencji na podstawie odrębnych przepisów,
Dziecko umieszczone w rodzinie zastępczej.
Kryteria dodatkowe (obowiązujące w przedszkolach na terenie miasta Gdańsk)

Dziecko obojga rodziców/prawnych opiekunów pracujących (w wymiarze pełnego etatu)/rodziców studiujących/uczących się (w systemie dziennym),
Dziecko posiadające rodzeństwo w przedszkolu pierwszego wyboru,
Dziecko, które będzie korzystało z pełnej oferty przedszkola (powyżej podstawy programowej wraz z posiłkami),
Dziecko z rodzin wielodzietnych (troje i więcej dzieci)."
http://www.gdansk.pl/edukacja,1004,21134.html

kraj mlekiem i miodem płynący ;P rządzący myślący o tym, abyśmy wszyscy chcieli mieć dużo dzieci - coby w przyszłości było komu pracować na nasze emerytury ;P zapewniający WSZYSTKIM dzieciom opiekę przedszkolną... :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
SZTAMA :]

poczytaj wątek: http://forum.trojmiasto.pl/Przedszkola-Panstwowe-PRZYMORZE-t301157,1,16.html :)

wyłapane o Tęczowym:

Jolek - Fantazja jest bardzo dobrym przedszkolem. Na obrońców wybrzeża /kołobrzeskiej jest Tęczowe oba są nie daleko siebie. W Tęczowym jest dużo zajęć dodatkowych ,ale co do kadry to .....
Na Jagiellońskiej jest bardzo fajnie ,nigdy nie słyszałam i nie wyobrażam
sobie żadnej z Pań która by zamykała dzieci gdziekolwiek.
Osobiście znam kilka nauczycielek z tego przedszkola.
Na arkońskiej jest przedszkole ,ale to zamknięta enklawa. Wiem,że mają
świetny poziom nauczania angielskiego i dzieci tam rozmawiają ,nie mówią
wierszyki w języku angielskim.
Niestety nic nie wiem o piastowskiej

~:)) - Ja polecam Tęczowe jako mama dziecka, które uczęszczało do tego przedszkola 3 lata. Córka z chęcią chodziła już od pierwszej grupy jako 3-latka do przedszkola. Nie było nigdy żadnych problemów, nauczycielki bardzo miłe i kompetentne, panie w szatni i kuchni również życzliwe i sympatyczne. Pomagają przy ubieraniu, nawet w najstarszej grupie odwieszają ubranka na wieszaczki jeśli zajdzie taka potrzeba. Wydaje mi się, że dużo zależy od nas rodziców i od charakteru dziecka. Uważam, że moje dziecko zostało dobrze przygotowane do szkoły, ma sporą wiedzę, nawet ponad program i cieszę się, że córcia wyniosła stamtąd wiele wartościowych znajomości, bo mimo, że drogi dzieci rozeszły się, to więzi podczas spotkań na podwórku nadal są zażyłe i przyjazne. Nie ma co biegać i szukać rewelacyjnego przedszkola, bo generalnie krzywdy się dzieciom w takich instytucjach nie robi. Przynajmniej nie w Tęczowym, chociaż wszędzie znajda się rodzice, którym woda będzie za mokra a trawa za zielona.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
DZIĘKUJĘ AGUŚ!!!!

Jeszcze kwestia dostania się tam i będę juz miała w zasadzie pełen obraz tego przedszkola :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Będzie trudno gdyż to jedno z najbardziej obleganych przedszkoli na Przymorzu po Fantazji .
Zgadzam się że personelu jest dużo ,p.Halina to rewelka .Reszta kadry również młoda duchem i wiekiem. Na szczęście od 2 lat rodzice się zorganizowali i jest trochę lepiej z różnymi inicjatywami.
Wiem ,że w tym roku jest również balet. Znam osobiście 3 mamy mające
tam dzieci . Przedszkole jest czyste. Rodzice nie biegają po dzieci ,lecz maluchy schodzą do szatni i pomaga im właśnie p.Halinka.
Na mojej liście przedszkoli 60% na tak.
Pozdrawiam AguśGda
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuję Jolek :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój synek chodzi do trzylatków. To są już duże dzieci i wszystko opowiadają jak było w przedszkolu. Nigdy syn nie żalił się na panie, że krzyczą. Wręcz odwrotnie, zna każdą panią z imienia i je lubi.
Takie opowieści, "mama mamie na podwórku" krzywdzą panie przedszkolanki i niepotrzebnie stresują rodziców.
Życzę powodzenia w dostaniu się do przedszkola, wiem jakie to nerwy :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jolek :))) dawno Cię tu nie widziałam ;) odzywała się do Ciebie jedna ze stałych Forumek w sprawie otwarcia punktu przedszkolnego?
pozdrawiam :)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
AgaGda nic o tym nie wiem. To chyba nie do mnie miała się odezwać. Ja na razie jestem trochę zajęta,ale bywam na forum co jakiś czas .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
coś pokręciłam?

Jolek = Jolkafasolka? :P nie pisałaś jakiś czas temu, że zastanawiasz się nad otwarciem takiego punktu?

może faktycznie coś mi się pomyliło :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć, Agusia!
Próbujecie dostać się do tego przedszkola? Ja tak i bardzo mi zależy. Boję się że się nie uda.
Co do samego pytania to nie znam może dobrze tego miejsca ale gdy córka koleżanki próbowała swego czasu wspiąć się na płot żeby wyjść do mnie z terenu przedszkola, to nie wiadomo skąd zmaterializowały się przy niej dwie wychowawczynie. Tak pilnują tam dzieci!
Gdy wchodzę do środka (zaglądałam gdy pytałam o karty zapisu i inne szczegóły), to zawsze ktoś się zainteresuje.
To budzi zaufanie.
I tak przytulnie tam i kameralnie, położenie też przyjemne.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej Olu!
Taaaak - próbujemy ;) na zasadzie - spróbować nie zaszkodzi ;) głupi ma szczęście ;) a ja często mam więcej szczęścia jak rozumu ;P chociaż jakoś słabo to widzę :/
to nasze przedszkole nr 2 na liście wybranych :]
Jak się zrobi ładnie - to może jakiś wspólny spacerek?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ojej, bardzo bym się cieszyła gdyby nam się udało nawet mieć dzieciaki w jednej grupie choć oczywiście życzę żebyście znaleźli miejsce w przedszkolu pierwszego wyboru.
Spacer? Chętnie. Wyślę ci mój nr telefonu na priv bo nie pamiętam czy się wymieniałyśmy.
Dzisiaj nudzimy się na maksa. Pogoda taka że po prostu siedzimy w domu.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my też w domu ;)
tym bardziej, że Młody tydzień czasu był chory : bo my tak lubimy razem ;P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sorki, że się wtrącam, ale jeśli idzie o koszty to wg uchwały RMG od lutego każda dodatkowa godzina kosztuje 2,70.
pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Do AgusiaGda.Zastanawiałam się i realizuję ,ale nie na Przymorzu.
Pozdrowionka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jolek - no to nic nie pomyliłam :)))) uuuffff :)

bo właśnie jedna stała Forumka też o tym myśli ;) mówiłam Jej żeby napisała do Ciebie - może razem coś otworzycie :]

miłego wieczoru :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
AgusiaGda ,ja naprawdę nic na ten temat nie wiem.Może tylko myśli ,że
chce coś podziałać. Jeżeli będzie chciała zrealizować ,to moja poczta @ stoi otworem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
spoko :] podeślę Jej link do tego wątku na priva :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Już po pierwszym naborze. To kto nowy się dostał? Moje z suwaka już się nie może doczekać.
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja nie polecam!!!! Moja córka tu chodziła ale afera z kucharką dyrektorką i intendentką na dobre oczerniły te niegdyś fajne przedszkole.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Hej, podnoszę temat. Jak obecnie oceniacie przedszkole? Czy warto posłać tam dziecko?
Pozdrawiam :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie polecam. Duzo osob wypisało w tym roku dzieci z przedszkola ze względu na przestarzałe metody wychowawcze, które nie mają nic wspólnego z dbaniem o dobro dziecka.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Coś więcej?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Przymorze

gdzie szukać pracy? (135 odpowiedzi)

Hej, przeprowadzam się w lutym do Gdańska, podpowiedzcie gdzie szukać pracy, w sensie ogłoszeń o...

Sea Park (41 odpowiedzi)

Budynki powstaną w sąsiedztwie największego w Gdańsku parku i terenu rekreacyjnego - Parku...

fajna książka kucharska (23 odpowiedzi)

Możecie polecić jakąś fajną książkę z przepisami? Aby była ze zdjeciami i na bazie łatwo...

do góry