Widok

PSYCHOTERAPIA

Rodzina i dziecko Zdrowie Temat dostępny też na forum:
czy ktoraś z was lub z waszych znajomych uczeszcza uczeszczała na takie spotkania??? na czym polegaja??? i mozecie polecic jakiegos dobrego psychologa-psychoterapeute z gdyni??? dla osoby dorosłej!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hopla
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
P. Jerzy Tokaj - ul. Świętojańska w Gdyni
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a wiesz na czym polega terapia i jakis kontakt???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam http://tratwa.org.pl/bezproblemowa-psychoterapia-dla-rodzin/ nie masz na co czekać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Warto się udać do http://tratwa.org.pl/bezproblemowa-psychoterapia-dla-rodzin/ specjalista wybitny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to ja się podłączę, czy może ktoś wie gdzie w Gdyni można iść do dobrego psychologa na nfz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej basia ja takze szukam wole kogos godnego polecenia bo teraz trudno trafic na dobrych specjalistów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nikt nic niewie??przeciesz to nie zaden wstyd jak sie chodzi do psychologa??!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
polecam kogoś w nurcie psychodynamicznym, jeśli chodzi o psychoterapię, to na pewno nie polega na tym, że terapeuta udziela pacjentowi/ klientowi rad (bo wiele osób tego oczekuje i jest potem zdziwiona), można iść na konsultację i zobaczyć czy pasuje nam dana osoba (bo nie każdy terapeuta z daną osobą będzie "grał"), na konsultacji terapeuta opowie na czym polega terapia
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
moze ktos kogos polecic najlepiej z Gdyni bo mam najblirzej??!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja koleżanka chodzi ale w Gdańsku w przychodni na Mickiewicza ale nie wiem jak się babeczka nazywa (mogłabym się dowiedzie jak byś chciała ale to chyba dla Ciebie za daleko)
terapia polega na rozmowach - nie wdawała się w szczegóły, wiadomo, że chce zachować to dla siebie ale jak zapytałam to powiedziała, że wygląda to tak, że rozmawia się z terapeutą trochę jak z przyjacielem a on zadaje pytania, czasem coś skomentuje ... różnica między terapią a przyjacielską pogawędką polega na tym, ze terapeuta ma obiektywne spojrzenie, takie trochę "z boku" i na dodatek potrafi zadać odpowiednie pytanie w odpowiednim momencie :)
wygląda to trochę jak w serialu "bez tajemnic" - codziennie leci o 22 na hbo ale pewnie w necie można znaleźć jakieś fragmenty
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki dama jak bys mogła to spytaj o namiary jak nic bliżej nie znajde a ten lekarz jest dobry do sprubuje tam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pomorski ośrodek psychodynamiczny w Gdyni, boczna od Świętojańskiej przy kościele - wpisz w google
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Anna Michalewska - przyjmuje na nfz w Gdańsku na Mickiewicza
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziekuje Wam w końcu ktos sie odezwał
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Luna w Gdynii na ul. górnej 1 jest centrum. Zadzwoń tam.

Psychoterapia to rozmowa, rozmawiasz z terapeuta, on słucha i zadaje pytania na które ty odpowiadasz i sama wyciągasz wnioski, chodzi o to, zeby pewne problemy, które Cie drecza, nazwać po imieniu, nazwać i oswoić, wtedy przestajesz się bać i dzialasz by je zmienić. Terapeuta nie daje gotowej recepty. Drazy z tobą problem tak długo, aż rozlozysz go na czynniki pierwsze, dojdziesz do setna problemu.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sedno miało być hehe...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
karolla a mozesz kogos z tamtąd polecic????
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tam są trzy panie, kazda od innej problematyki, więc dzwoniąc przedstawisz krótko jaki masz problem i wtedy trafisz do odpowiedniej osoby. Wejdź na ich stronę i poczytaj, tam wszystko jest.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
psychoterapie sa płatne 120 zł jedna wizyta!!! jakis koszmar normalnie!!! znalazłam tylko jedną co 50% funduje jakas fundacja czyli wychodzi ze 50 zł płaci ta fundacja a 50zł samemu ale spotkan jest duzo bo za tamte gdzie 120zł jest tylko 12spotkań!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bo ok 100 zł kosztuje prywatna wizyta u doświadczonego psychoterapeuty. Można iść na nfz ale czeka się miesiącami. To drogo ale w tym zakresie warto tak zainwestować w siebie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wiesz to zależy jaki masz problem. ja byłam raz na takiej wizycie, zapłaciłam 100 zł i wyszłam wkurzona bardziej na ta psycholożkę niż na swój problem i od razu mi przeszła chęć się "terapeutyzować"
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ps. raz byłam w przychodni na Traugutta w Gdyni, czekałam niewiele bo tylko dwa tygodnie a Pani powiedziała, że to nie jej specjalizacja i kazała mi się zapisać do innego. WIĘC poszłam prywatnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
:) bo i na tym czasem polega terapia, tam nie chodzi się po to, by milutko pogadać o pierdołam, a terapeuta wykorzystuje różne techniki, czasem prowokuje... na Twoim miejscu zastanowiłabym się, co w Tobie poruszyła ta terapeutka, że tak Cię to wkurzyło? Wiem, co piszę, bo mam za sobą ponad 2 lata terapii indywidualnej, a teraz poznaję to od tej drugiej strony
image

image

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
na Traugutta do Gdyni chodziłam z synem do psycholog i byłam nie zadowolona wogole jakos niepodobało mi sie tam ciasno ciemno ludzi ful nawet tam dzwoniłam ale dla dorosłych niema juz nawet miejsc!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
i pamiętajcie, że nie każdy psycholog jest psychoterapeutą, i jeśli koleżanka poleca jakiegoś terapeutę, to wcale nie znaczy, że nam ta osoba będzie pasować
image

image

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak poszłam prywatnie pani nie znając jeszcze mojego problemu rzekła: terapii będzie około 12 ( każda płatna po 100zł za 45 minut ).
Na tej wizycie czułam się dziwnie, może troszkę jak u wróżki. Mówiłam o swoim problemie a pani do mnie ciągle: myślę, że Pani to, myślę, że Pani tamto, nie mówiąc nic konkretnego. Nie kończąc swoich wypocin Pani zerknęła na zegarek i stwierdziła reszta na drugim spotkaniu.
Może i tak wyglądają takie wizyty- nie znam się. Ale wyszłam zła i stwierdziła, że sama muszę poradzić sobie z tą sprawą. I poradziłam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
nie wiem, w szkole, gdzie ja się uczę nie robią terapii krótkoterminowej i nie da się na pierwszym spotkaniu stwierdzić, że to będzie określona ilość godzin, dziwne to trochę no ale jest wiele szkół i każdemu pasuje coś innego, potrzeba z reguły kilku konsultacji, żeby postawić wstępną diagnozę
image

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jestem z Gdyni ale terapeutę znalazłem z innego miasta i kontaktuję się z nim on-line. Bardzo mi pomaga w leczeniu nerwicy. Stosuje metody takie jak trening autogenny Schulza, trening Jacobsona czy głęboka relaksacja. Jeśli jesteście zainteresowani to odsyłam was na psychoterapeuta-online.pl gdzie znalazłem pana Michała M. Polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Relaksacja, to żadna psychoterapia!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wiele odpowiedzi na Pani pytania daje ten tekst: https://wellbee.pl/blog/psychoterapia-online/psycholog-a-psychoterapeuta-roznice/ Warto przeczytać przed podjęciem decyzji. Psychoterapia wymaga przede wszystkim dużej dawki cierpliwości i chęci do zmiany. To absolutna podstawa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z Gdyni niestety nie znam, ale mogę polecić świetnego terapeutę z Wejherowa: https://terapia-internet.pl/. W Gdyni chyba w jakiejś przychodni przyjmował, może nadal tam pracuje? Na czym takie spotkanie polega - rozmawiacie. Mówisz o tym, co było, ale najbardziej skupiasz się na tym, co się dzieje teraz, obecnie. Razem to omawiacie, analizujecie, szukacie powodów emocji lub zachowań, które Ci przeszkadzają w Twoim życiu. Każdemu, kto się waha powiem, że warto. To odmienia życie, tylko trzeba trafić na właściwego człowieka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Dobra kawa i ciasto - jakie miejsca polecacie? (28 odpowiedzi)

Przy okazji niedzielnych spacerów szukamy fajnych miejsc, gdzie można wypić dobrą kawę i zjeść...

Jeszcze raz praca.. :/ telemarketing..? (23 odpowiedzi)

Nie wiem czemu, ale nie mogę się zalogować.. :/ później spr na laptopie.. Wcześniej zakładałam...

owsiki (31 odpowiedzi)

hej dziewczyny, masakra jakaś-w piątek wieczorem znalazłam w kale córci robala :/ Okropne...

do góry