Widok

Pakiety medyczne

Witam, Zastanawiam się czy warto kupować pakiety medyczne dla osoby, która dużo choruje i musi realizować częste wizyty u lekarzy? Słuszałam, że "ponoć" jest to opłacalne w szerszym bilansie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja polecam medicover, ale mam go z pracy. Prędzej był luxmed i nie byłam zadowolona. Nie masz nikogo w rodzinie, kto posiada taki pakiet? Często można dodać rodzinę za mniejsze pieniądze niż indywidualna opieka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli ktoś dużo choruje to ubezpieczenie indywidualne może być problematyczne.
Bo jeśłi napisze prawdę w ankiecie medycznej, zrobią mu zwyżkę składki, wyłaczenia albo w ogóle podziękują.
Może oczywiście skłamać... ale podpisując ankietę medyczną zgadza się na zasięganie informacji ze wszelkich placówek medycznych.
Bardzo to śliskie, bo jeśli ktoś dojdzie do historii danej osoby, to nie dość, że będzie musiałą zapłacić za badania i wizyty, jakie już zrobiła, to jeszcze może mieć sprawę karną.
Nie polecam.. niewarta skórka wyprawki.
Można się bezproblemowo dokleić do grup otwartych, gdzie ankiety medycznej nie ma - zatem nie trzeba potwierdzać nieprawdy.
To w zasadzie jedyne dostępne rozwiązanie np. dla ciężarówek, jeśli nie mają szczęścia mieć pakietu medycznego u siebie w pracy.

Czy się opłaca?
Jedna wizyta u jakiegokolwiek lekarze prywatnie jest droższa niż skłądka miesięczna.
O badaniach nie wspomnę.
image
Są gorsze rzeczy od śmierci. Czy zdarzyło Ci się spędzić wieczór z agentem ubezpieczeniowym?
(Woody Allen)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sadyl: co to jest „grupa otwarta”, do ktorej sugerujesz sie dokleic?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sady chyba pomyliłeś pakiet medyczny z ubezpieczeniem. Ja nie musiałam wypełniać nigdzie żadnej ankiety co do zdrowia. Co innego w ubezpieczeniu...,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wejdź po kolei na strony medicover, luxmed, swissmed i co tam jeszcze jest i zadzwoń zapytaj o pakiet dla siebie. Ja mam 35 lat i ogólnie nie choruje, płace miesięcznie chyba 99 zł (odciĄgają z pensji), ale raz na jskis czas ginekolog, endokrynolog, badania krwi, ostatnio usg i biopsja piersi trochę tego wyjdzie rocznie, a nie choruje na nic przewlekłe. I wszyscy specjaliści na wyciągnięcie ręki, krótki czas oczekiwania, nikt nie robi łaski. Mąż tomografia zatok, rezonans kolana, rezonans kręgosłupa, rechabilitacja po urazie kolana 2*2 tygodnie, po operacji kolana chyba 4 tygodnie, teraz z kręgodłupem rechabilitacja i wszystko bez łaski i proszenia. Nawet raz pani do domu przyjechała jak mu kregodłup strzelił. Specjaliści bez skierowania, ewentualnie na „czacie” przez internet możn poprosić o skierowanie lub recrptę. Ja polecam. U „normalnego” lekarza na NFZ nie byliśmy już ładne parę lat. I nikt z nas nie wypełnusł żadnej ANKIETY!! Nie mylić pakietu medycznego z ubezpieczeniem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Witam,
przekonała mnie Pani odpowiedź i chciałbym dowiedzieć się gdzie Pani i mąż jesteście zapisani?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A w jakiej firmie Pani jest?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bo jak się przystępuje do pakietu grupowego w zakładzie pracy, to przeważnie ankiety medycznej nie ma.
Tak samo działają "grupy otwarte".
Właśnie o tym pisałem, że tym się to różni od pakietów indywidualnych. Jakby się chciało samemu wykupić ubezpieczenie indywidualne albo bezpośrednio pakiet medyczny w placówce to nikt na piękne oczy tego nie zrobi. Trza wypełnić papiery, m.in. ankietę medyczną. Czy zrobisz to indywidualnie przez Ubezpieczalnię, czy przez operatora medycznego typu Medicower, znaczenia nie ma.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Są czasami pakiety bez ankiety medycznej.
Ale w zamian masz karencję.
W końcu to biznes... a nie MOPS :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najgorsze są wydatki na leki ,a ubezpieczenie żadne tego nie pokryje:(
Ja po refundacji płacę ok 1000zł miesięcznie!
Wizyty u lekarza są dwa ,trzy razy w roku jeszcze mozna przeżyć.
Chociaż ostatnio miałam zastrzyki sterydowe w nogę i rehabilitację to pół pensji poszło koszmar jakiś!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Było kiedyś ubezpieczenie, które koszty leków pokrywało.
Nawet sam z tego korzystałem.
Dostępne w grupówce, w zakładzie pracy. I dotyczyło wyłącznie antybiotyków.
Nie wiem, czy nadal to działa.
Na rynku, na ile się orientuję, tego nie ma.
Nie dziwoląg.... bo jak pisałem: zarówno dla TU jak i placówek/operatorów medycznych, to biznes a nie usługa charytatywna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chciałem wrzucić skan karty tego ubezpieczenia, ale za reklamę żadne TU mi nie płaci... a nie dało się wygilgać obrazu tak, żeby logo TU nie było widoczne ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

leki na astmę chyba żadne ubezpieczenie nie pokrywa?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuję bardzo za informacje:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też to potwierdzam, jeśli ktoś choruje i poda to zgodnie z prawdą w ankiecie, która zawsze obowiązuje przy ubezpieczeniu indywidualnym (chyba, że mały podstawowy pakiet to w Polmedzie nie ma ankiety, ale po roku i tak przeliczą Ci składkę na wyższą, jak za często korzystasz) to albo zrobią wyłączenie, albo składka pójdzie w górę 3x, albo i jedno i drugie (czyli wyłącznie plus płać dużo kasy - aby pozbyć się takiego kosztownego klienta). Niektóre firmy ubezpieczeniowe nie przyjmują też osób po 65 roku życia - wiadomo, że więcej chorują.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pakiety medyczne są bardzo popularne. Z drugiej strony opłacają się jedynie wśród osób, które często chodzą do lekarza. Bardzo często zdarza się, że większość osób w firmie tak naprawdę z tych pakietów nie korzysta. Proponuję zastanowić się raczej nad ubezpieczeniem grupowym. W ramach którego pieniądze będą wypłacane w przypadku wypadku albo choroby: https://www.nn.pl/ubezpieczenia. Nationale Nederlanden ma dobre pakiety, które można oczywiście negocjować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja mam swój pakiet za darmo ;) Oczywiście nie od razu tak było, ale po poleceniu go 3 osobą mój się zwrócił i zapomniałam o kosztach. Chodzę do lekarza dość często, bo choruję na Hashi więc pakiet był dla mnie najlepszą opcją, a teraz po prostu dzwonię, umawiam wizytę i korzystam ;) Polecam taką opcję, bo po co przepłacać, jak można mieć jeszcze taniej lub w ogóle nie płacić?! Jeśli ktoś jest zainteresowany, to proszę o kontakt na fb mess. Jolanta Wiszniewska-Bagłaj. Pozdrawiam serdecznie ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Witam serdecznie polecam prywatny pakiet medyczny S7.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

My w rodzinie mamy wykupione pakiety dodatkowe medyczne w https://kdbpomoc.pl - mieli bardzo fajną ofertę, przystępna cenowo, a dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne jakoś tak sprawia, że człowiek jest spokojniejszy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja polecam porównac rózne oferty, pakiety z roznych firm i dopytac o rabaty.
______________________________
https://best-med.pl/medycyna-pracy/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Napewno warto korzystać z takich ofert.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tutaj http://hms-assistance24.com/ możesz sobie sprawdzić ofertę i porównać z innymi rozwiązaniami. Wiadomo, że każda firma ma inny zakres takiego pakietu, więc wiele zależy od tego co konkretnie cię interesuje i oczywiście ile pieniędzy chcesz przeznaczyć, bo to też jest ważne. Zakres specjalistów jest naprawę różny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z całą pewnością warto wykupić pakiet medyczny np. w S7: http://s7partner.dbm.org.pl
Po pierwsze wizyta u specjalisty to koszt około 150 zł, natomiast w pakiecie lekarz, lekarze specjaliści, dostęp do badań itd. jest w cenie jednej miesięcznej opłaty od 65 zł. Dalej ponad 1000 palcówek medycznych, dostęp online i telefonicznie. Tyle badań, tyle wizyt ile potrzebujesz do wyleczenia. A jakość jest gwarantowana przez Polmed SA.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo ważne są również odpowiednie produkty medyczne, więc śmiało mogę polecić wam https://medycznie.com.pl/ . Tutaj na pewno znajdziecie coś dla siebie, wybór jest bardzo duży i co ważne ceny nie należą do wysokich
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Zdrowie

Jakie tabletki na libido działają (33 odpowiedzi)

Witam, Swoje pytanie kieruję do kobiet, które miały okazje brać tabletki na libido. Mam 38 lat i...

Czy ktoś korzystał z pomocy psychoterapeuty? (61 odpowiedzi)

Czy ktoś korzystał z takiej pomocy i może polecić? Ja próbowałam dwa razy, u dwóch różnych osób,...

Trądzik różowaty - jak sobie z nim radzić? (148 odpowiedzi)

hej, od ponad 4 lat borykam się z problemem skóry- trądzik różowaty są etapy że jest zaleczony i...

do góry