"Pojazd "A" ma włączony prawy kierunkowskaz. Pojazd "B" musi umożliwić pojazdowi "A" zajęcie prawego pasa. Pas ten jest w tym momencie pasem wjazdowo-zjazdowym. Pojazd "B" nie może wyprzedzać...
rozwiń
"Pojazd "A" ma włączony prawy kierunkowskaz. Pojazd "B" musi umożliwić pojazdowi "A" zajęcie prawego pasa. Pas ten jest w tym momencie pasem wjazdowo-zjazdowym. Pojazd "B" nie może wyprzedzać (czyli przyspieszyć)."
-totalna bzdura ... nic ,nie musi ,pojad "b" nie ma pierwszenstwa ,przedpojazdem "a".
rt. 22. ust. 4 ustawy Prawo o Ruchu Drogowym: Kierujący pojazdem, zmieniając zajmowany pas ruchu, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdowi jadącemu po pasie ruchu , na który zamierza wjechać, oraz pojazdowi wjeżdżającemu na ten pas z prawej strony . Rozwiejmy kilka wątpliwości:
Nieprawdą jest, że przy zmianie pasa ruchu pierwszeństwo ma pojazd, który pierwszy włączył kierunkowskaz - taka zasada nie istnieje.
Nieprawdą jest, że przy zmianie pasa ruchu pierwszeństwo ma pojazd, który jest bardziej z przodu - nie ma znaczenia kto jest z przodu, jeśli może dojść do kolizji to należy ustąpić pierwszeństwa zgodnie z zasadami.
zobacz wątek