Widok

Poczta Polska

Rodzina i dziecko Praca Temat dostępny też na forum:
Dla tych co narzekają na listonoszy i innych pracowników na Urzędach Pocztowych Mogą sobie przeczytać dlaczego tak jest i co się działo w Warszawie w sobotę może trochę ochłoną zanim coś powiedzą.

http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/3612757,pocztowcy-na-manifestacji-w-warszawie-stanowisko-poczty-polskiej,id,t.html

"Pocztowcy, domagają się m.in. "natychmiastowego wycofania wypowiedzenia zbiorowego układu pracy, zatrzymania procesu likwidacji i przekształcania placówek pocztowych, zaprzestania zwolnień pracowników w każdej formie a szczególnie wymuszania na nich zgody na zwolnienie, a także nie zatrudniania pracowników na niepełny etat oraz na tzw. umowach śmieciowych oraz podwyżki płac"."

Czytaj więcej: http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/3612757,pocztowcy-na-manifestacji-w-warszawie-stanowisko-poczty-polskiej,id,t.html
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 30
Problem Poczty Polskiej - tylko dlatego że jest Państwowa !!!!
Dlaczego niby wszyscy podatnicy mają utrzymywać tego molocha ??
Pracuję u prywaciarza, nie dostaję 13-tki , weekendów nie mam wolnych. By zarobić więcej niż tylko minimalna pensja muszę pracować więcej !!!!
Dlaczego podatnicy nie dopłacą do mojej pensji ???
popieram tę opinię 37 nie zgadzam się z tą opinią 2
proponuję zasięgnąć wiedzy, a potem się wypowiadać :) nie przypominam sobie żebym miała wolne weekendy, i wolałabym pracę u prywaciarza bo pewnie zarobiłabym więcej i nie martwiłabym się czy starczy mi do 10tego :)
imageimage
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 23
a listonosze mają wolne weekendy :) , nie wspomnę o wielkiej rzeszy naczelników , kierowników itd.
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 0
spora rzesza kierowników i naczelników robi w soboty na okienkach :)
imageimage
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 25
a gdzie jest poczta otwarta w niedzielę ???
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 1
up Gd 50 czynna całodobowo, Realisto widzę, że Ci po prostu mało i realnie szukasz dalej :)
imageimage
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 25
Jedna poczta na całe województwo - śmieszna jesteś :) Garstka pracowników haha, i co może moje awizo gdy jestem z poza Gdańska będę mógł odebrać w tym urzędzie ??
Robic wam się nie chce tylko moje pieniądze z podatków brać!!!!!!
popieram tę opinię 27 nie zgadzam się z tą opinią 3
Pocztę należy sprywatyzować !!!!
Otworzyć i dostarczać listy i przesyłki również w weekendy - a wtedy będziecie mogli mówić że jesteście konkurencyjni !!!!!
Aktualnie Poczta to relikt przeszłości , która nie ma pomysłu na przyszłość !!!!
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 3
po pierwsze hmm po co teksty typu "śmieszna jesteś"? na tym polega "rozmowa" w Twoim wydaniu? po drugie mam się czuć gorsza bo akurat niedziele mam wolne? a po trzecie skoro wszyscy utrzymują pocztę to czemu się w niej nie zatrudnicie też będziecie przez wszystkich utrzymywani? :) ofert jest sporo, hmm dziwne, wszyscy tak szybko jak zaczynają tak szybko uciekają :) pozdrawiam serdecznie :)
imageimage
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 17
asiuniu - puknij se w główkę !!!!
Z Tobą nie da się rozmawiać!!!
A co do Poczty to sama zobacz - komu jeszcze jest potrzebna jako państwowa firma ? - tylko wam którzy tam pracują !!! Ludzie mają dopłat do waszych usług!!!
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 5
:) :) :)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zmień pracę !!!!!!!!
Protestować się chce - banda nierobów na państwowych garnuszkach !!!!
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 3
Jakoś w Inpostach się opłaca a na poczcie nie. Przecież to te same usługi. Opłaty za opłaty rachunków- masakra. Maja gmachy wielkometrażowe, godziny otwarcia często od 10-16 i czego chcą. W końcu niech może pocztę sprywatyzują i wtedy porozmawiamy. W marketach też za grosze ludzie pracuję i światek ,piatek. Taki mamy kraj.
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 1
Listonosze to akurat nie są nieroby. Mimo, że mamy soboty i niedziele wolne co akurat daje nam kodeks pracy. 40 h tygodniowo się pracuje a listonosze często robią nie po 8h a po 10h. Poza tym gdybym miała tylko wynosić listy to na pewno nie byłoby skarg ludzi. Listonosz musi dodatkowo zakładać konta, prenumerować prasę, sprzedawać znaczki, ubezpieczenia auta-domu. Dostajemy za to premię, jeżeli nie uda zrealizować się planu dostajesz gołą pensje. Nowi listonosze dostają 1650zł brutto!!! Może jesteście chętni???? Będziecie pracować za kasę podatników!!! Weź sobie 150 listów poleconych, 500 listów ekonomicznych i idź w rejon. Postój sobie przy domofonie i zadzwoń do 10 sąsiadów i zobacz ile czasu to zajmuje. Idź sobie w rejon jak masz 40 stopni w lato i lataj między 9.00-15.00 na pełnym słońcu i nie dostań udaru a w zimę lataj przez 4-5h w mrozie nawet -15 stopni. W wiosnę i jesień w deszczu wichurach pochodź sobie przecież tylko listy wrzucasz do skrzynki. Postój sobie pod domkiem zanim ktoś wyjdzie po list na deszczu i w wichurze. Zanim ludzie wyjdą to list jest taki mokry, że nie nadaje się do otwarcia od razu. Jak jest wichura weź w rękę listy i spróbuj ich nie zgubić. Myślisz, że to łatwy zawód zapraszam, weź sobie urlop 2 dni i przyjdź na Pocztę więcej nie musisz brać bo i tak nie wytrzymasz.
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 13
Mój Urząd Pocztowy jest otwarty od 8.00-19.30, a w soboty 9.00-14.00 nie wiem skąd te godziny bierzecie.
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 12
dlaczego z moich podatków mają iść pieniądze na pensje dla ludzi którym się nie chce zmienić pracy. praca na poczcie nie jest obowiązkowa. jeśli mój pracodawca będzie chciał mnie zwolnić to mnie zwolni i tyle. nie da nic moje stanie pod urzędem, pałacem czy wrotami cesarza i palenie opon. do roboty!
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 1
codziennie od pn do pt jest czynny od 8:00 do 19:30???

a u mnie dla odmiany soboty zamknięte, 4 dni w tygodniu 11-18 i raz 9-18
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
czy jest przymus pracy w Poczcie Polskiej ? Jak tak to spoko protestujcie , skoro zmuszają was do pracowania w tej firmie !
Ale jeżeli nikt na siłę was tam nie trzyma to dlaczego protestujecie ???
Jak się nie podoba - zmieniam pracę, przynajmniej szukajcie lepszej !
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 2
@Kjopa3
Skoro to taka ciężka praca to ją zmień!!! Nikt Tobie nie każe pracować na poczcie?! Jeszcze nie słyszałam, żeby kogoś zmuszali do pracy na poczcie ale może mało słyszałam... ;))
U mnie poczta jest otwarta od godziny 10.00 do 16.00 - i weź tutaj człowieku skorzystaj z tej placówki.. chyba jak urlop wezmę..!!!
Jak się nie podoba to się pracę zmienia!!! PROSTE.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 4
Ja mam umowę o pracę i na stałe. Nikt mnie do pracy nie zmusza bo uwielbiam moją pracę. Dlaczego niby Wy utrzymujecie Nas pracowników Poczty z podatków???? Poczta zatrudnia kilkadziesiąt tysięcy pracowników którzy też płacą podatki!!!!!!!! Może My utrzymujemy Was???? Nie na widzę jak ktoś pisze, że listonosze to nieroby skoro sam nie wie jak ta praca wygląda od wewnątrz. Ludzie strajkują bo wypowiedziano układ zbiorowy. Walczą o swoje a Ty jeśli nie potrafisz i się od razu poddajesz spuszczasz głowę na dół i zwalniasz się idziesz do innej pracy to przykro mi bardzo- nie masz charakteru. Nikt nikogo na siłę nie trzyma tyko ciekawa jestem co by się stało jakby kilkadziesiąt tysięcy listonoszy w całym kraju się zwolniło. Chciałabym to zobaczyć bo jak by przyszli nowi których teraz już ciężko utrzymać dłużej niż tydzień to dopiero byłyby kolejki na Poczcie i telefony "Gdzie są moje listy zamówiłam i nie mam". Jakby ludzie mieli wyjść tak jak w latach 80-tych to właśnie by tak było:
-a po co jak się nie podoba to niech nas kopią w tyłek,
-to nie mój problem itd. itp.
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 10
Tak krótko otarte to pewnie Agencje Pocztowe są to ludzie prywatni którzy otwierają taką Agencję i świadczą usługi dla Poczty. Często taka właścicielka sama obsługuje albo zatrudni jeszcze jedną osobę co by za dużo podatków nie płacić i dlatego tak krótko.

A dla mnie praca nie jest ciężka bo ja obsługuje rejon wiejski i jeżdżę samochodem. Mam wspaniałych ludzi na rejonie. Jak się człowiek dobrze zorganizuje to jest dobrze.
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
U mnie to akurat Filia 34 w Gdańsku. Niestety.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Korzystam z 3 urzędów pocztowych i w każdym jest ta sama sytuacja - szukanie listu paniom zajmuje po 15 min !!! W niczym się nie spiesza, są niekompetentne, czesto wprowadzają w błąd. Jeden jedyny raz panie w okienku uwijaly sie jak trzeba gdy byla kontrola i mierzyla im czas obslugi kazdego klienta. Listonosz arogancki, listy zostawia po sąsiadach ale jego moije uwagi nie dotyczą bo jemu zalezy by dostarczyć list byle gdzie. Paczki czesto porozrywane, uwagi nic nie działają bo przeciez są państwowym monopolista i maja gdzies klienta.
Kiedy mogę nie korzystam z usług.
Kkopa skoro kochasz prace i jesteś zadowolona to czemu narzekasz?
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja nie narzekam odpisałam komuś kto stwierdził, że listonosze to nieroby więc opisałam po krótce na czym to polega. Paczkarz czy listonosz nie odpowiada za to że musi dostarczyć porozrywane listy czy paczki często takie otrzymuje i nie może powiedzieć, że nie weźmie. Często nowi właśnie wrzucają błędnie listy nikt nie jest doskonały ale jest się na co denerwować. Panie na okienkach akurat u nas też się nie spieszą bo muszą wydać nam pieniądze w rejon, zamknąć dzień wczorajszy i obsługiwać klientów. Brak ludzi. Jakoś w banku nikt nie narzeka, że musi siedzieć 20 min. żeby być obsłużonym za to na poczcie zawsze jest narzekanie. W banku nie widzę żeby się tak spieszyli jak na poczcie. Poza tym jeśli ktoś robi wpłatę, nadaje paczkę to pamiętajcie, że pani na okienku musi wszystkie dane wprowadzić nr kont,adresy, imię nazwisko itp. Ja wiem, że listonosze są różni ale ja odpowiedzialnie i nie lubię jak ktoś pisze o nas jak o nierobach. Bo trzeba się nalatać kilkanaście,kilkadziesiąt kilometrów dziennie.
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 10
Poczty nikt nie utrzymuje!
imageimage
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5
z listonoszami tak jak z lekarzami, nauczycielami itd.zawsze znajdzie sie jakas czarna owca. my akutat nie mozemy narzekac. agencja niby czynna do 14, raz na tydzien tylko do 17, ale ze jest w wiejskim sklepie to mozna listy odbierac w godzinach pracy sklepu czyli do 21:) listonosz tez nas zna i jak spotka gdzies po drodze to list wyda mimo ze zostawil awizo. zdecydowanie mamy lepiej niz jeszcze kilka lat temu mieszkajac w miescie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Każdy narzeka na listonoszy z Poczty Polskiej. To czemu nie korzystacie z innych operatorów pocztowych. Jak Inpost się pomyli to zawsze ludzie dzwonią na PP że listonosz źle wrzucił list a nawet nie spojrzą czy to nie inny operator. Nie wiem czy wiecie ale w całej Polsce jest ok. 40- stu różnych operatorów pocztowych. My mamy nadal najwięcej klientów. Ciekawostka!!!
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4
Może dlatego że do niedawna państwo gwarantowało PP monopol.
Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu.

Stanisław Lem
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2
Nie tak do niedawna bo kilka lat inpost działa.
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
ale od roku dopiero Poczcie Polskiej zniesiono monopol - i to o jakieś 15- 20 lat za późno !!!!!
Prawda jest taka że Poczta Polska powinna zostać sprywatyzowana już kilka lat temu. Teraz to inaczej by to wyglądało !!!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Tomasz ale inpost miał na to inne patenty i można było wysyłać listy też bo doczepiali blaszki żeby wagowo się zgadzało. Ja miałam taki list z blaszką nieraz.
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6
Ale w związki z tym że InPost musiał "stosować patenty" konkurencja nie była uczciwa. A jak tylko pojawi się w w kraju operator z dobrze rozbudowaną infrastrukturą to relikt poprzedniej epoki nazywający się Poczta Polska (jako że jest niereformowalny i nie da się go zmodernizować) wypadnie z rynku w ciągu roku.
Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu.

Stanisław Lem
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2
Może tak bo w takich rządach to nawet pracownicy nic dobrego nie wróżą. Poczta za kilka lat chce wejść na giełdę. Może nie dotrwa a może przejmie nas Inpost.
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kjopa3 jakim cudem stać Cie na jeżdzenia samochodem po rejonach skoro taka bida z pensjami na poczcie? Chyba ze Ci dają na paliwo????
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zwracają za paliwo
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dziś doznałam szoku, dzwoni domofon odbieram i słyszę poczta... mieszkam na Chełmie 3,5 roku a listonosza widziałam żeby nie skłamać jakieś może 10 razy bo zawsze miałam awizo w skrzynce mimo tego że przeważnie byłam w domu.

Nie dość że przyniósł mi polecony to jeszcze to był tzw "pakiet" chyba ta kontrola daje już wyniki na lepsze, ciekawe na jak długo.

Dziękuję Ci listonoszu że nie musiałam lecieć na pocztę z dwójką małych dzieci.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie wiem czy to kontrola bo u nas na UP nawet nie widać. Może masz nowego listonosza albo miał akurat miejsce w wózku. :-D
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
To nie był nowy listonosz bo widziałam go chyba 3 raz a te pozostałe razy to byli różni listonosze :/ ale faktycznie torby nie miał zbyt wypchanej więc może miał miejsce i zabrał dla mnie "pakiet"

Mi już nie chodzi o te "pakiety" bo faktycznie jakby mieli wszystkim nosić takie koperty to musieliby busem jeździć, ja mówię o zwykłych poleconych listach żeby w końcu dostarczali "nam" je do rąk a nie zostawiali tylko awizo nie sprawdzając nawet czy jest ktoś w domu.

Spotkałam się też z tym że po jednym sygnale bezczelnie wyłączają domofon. Kiedyś szybko pobiegłam do okna (4 piętro) patrzę a to listonosz, gdyby nie to że byłam w szlafroku po kąpieli to zbiegłabym do niego na dół.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
"gdyby nie to że byłam w szlafroku po kąpieli to zbiegłabym do niego na dół."
Trzeba było,następnym razem wnosił by Ci nawet na dziesiąte.;-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
No niestety różnie to bywa. Najgorzej jest z nowymi. Zresztą ja mam same domki to nie do końca wiem czy na blokach może nie chce im się latać co chwile na górę ale taka praca.
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Narzekacie to mam rewelacyjną wiadomość w wybranych Urzędach Pocztowych będą w sprzedaży cukierki. Super co?
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
I co z tego ?
Frontem do klienta !
Może ktoś pomyśli i w weekendy poczty też otworzą !
Bo teraz nawet te które są w centrach handlowych to są zamknięte , a sklepy otwarte dlaczego tak jest ??
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tam gdzie ja pracuje jest otwarta w soboty tylko filie i agencje mają kiepskie godziny otwarcia.
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
sobota to nie weekend - dobrze będzie , oczywiście dla klientów tylko wtedy gdy Poczta Polska zostanie sprywatyzowana. Wtedy dopiero Poczta będzie otwarta dla klientów a nie dla dyrektorów i naczelników.
Rozumie rozgoryczenie szeregowych pracowników poczty, lecz co to obchodzi klienta ???
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Wszelki duch... co za bezmyslne pierdy pociskacie
zniewoleni swoim "wolnym" mysleniem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Zawsze każdemu jest źle w zależności gdzie pracuje ..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zarobki w poczcie polskiej są naprawdę niewielkie, nie ma co panikować. W miarę świeży artykuł: https://poczta-polska.info.pl/blog/praca-poczta-polska/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Polityka

Jak się czujecie nabici w Tuska? (3 odpowiedzi)

Kwoty wolnej nie będzie. O zamachu na media już się nawet Mentzen śmieje, że teraz przyszło PO...

Czy aborcja powinna być w Polsce zakazana? - debata: prof. Senyszyn vs. pastor Bartosik (4 odpowiedzi)

Spór o aborcję trwa. Czym więc jest aborcja? Zabójstwem czy prawem do wyboru? Uśmierceniem...

do góry