Widok

Podwieszane wc, czy faktycznie praktyczne?

Mam pytanie do osób, które u siebie w łazienkach mają podwieszane wc. Czy jest to dobre, stabilne rozwiązanie? Nie jest to jakaś bardzo droga sprawa, patrzyłam niedawno w budowlanym sklepie i np z Roca mają dobre ceny (może ktoś z Was ma jakiś ich produkt w łazience i może coś powiedzieć o jakości, bo ja póki co niestety nie testowałam niczego?).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przy awarii w okolicach podwieszanego WC trzeba będzie kuć całą ścianę.
Tego chcesz?Nie kraczę ale poważnie pytam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Takie urządzenie ma 10 lat gwarancji. Jeśli się coś psuje to zawór napełniający lub zawór spustowy a te fachowiec wymieni przez okienko.

Generalnie różnica jest tylko w estetyce i ewentualnie to kwestia gustu.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
A co tam ma się zepsuć?
Zbiornik jest plastikowy, raczej nie przerdzewieje.
Mechanizm, zawór pływakowy i dzwon można wymienić przez klawisz spustowy.
Do udrożnienia kanalizacji trzeba zdemontować miskę, tak samo jak przy kompakcie czy zwykłej muszli.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
Łeb se skuj baranie , pojęcia nie masz a pitolisz !
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
tam niema co się zepsuć gwarancja 10-letnia ja zamontowałem sobie ponad 17 lat temu firmy geberit i jest ok co wymieniłem to wężyk zasilający wodę i oczywiście kafle . co do wiszący czy stojący to wybieram wiszący w-c to też dekor w łazience
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli wszystko jest poprawnie zainstalowane będzie służyć przez wiele lat .
Nie kupuj tylko jakiś marketowych badziewi jedynie markowe modele , tylko one dają pełną satysfakcję z użytkowania .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak polecam czysto ładnie estetycznie ale rzeczywiście nie oszczędzaj kup firmową np.Geberit.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dobre, stabilne i bardzo wygodne i praktyczne. Zero problemu z czyszczeniem podłogi i samego wc, moim zdaniem wygląda dużo estetyczniej niż taki wc stojący. Kto powiedział, że łazienka nie musi być modnie urządzona...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zdecydowanie polecam, czysto schludnie,same plusy, dostęp swobodny do pływaka i zes. spłukującego. Polecam grohe i geberit.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Szczerze mówiąc nie jest to praktyczne rozwiązanie... Nasza toaleta montowana przez "fachowca" oberwała się po 3 latach... Strata czasu i pieniędzy...
The woods are lovely, dark and deep...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oberwała się???? Nie chcę nikogo obrażać no ale albo fachowiec był do d..y albo Ty ważysz z 200kg.

"oberwała się" - TO NIEMOŻLIWE
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Trzeba było zatrudnić fachowca a nie jakiegoś leszcza co robił pewnie za pół darmo.....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Zamontowana przez Fachowca czy " fachowca " ?
Bo to istotna różnica , straszna ta Polska maniera wszystkich papraków wrzucać do wora z prawdziwymi wykonawcami I Fachowcami .

Poprawnie zamontowany stelaż i miska ustępowa mają wytrzymałość na nacisk 400 kilo !!!! czterysta kilo , żeby nie było wątpliwości .
Więc proszę nie piszcie bzdur jak nie posiadacie odpowiedniej wiedzy bo wprowadzacie ludzi w błąd .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A co to jest "kilo" fachowcu od kilo boleści?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Naprawdę nie kumasz czy już nie masz się do czego przypieprzyć co?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z braku argumentów , czy wrodzonej głupoty takie przypierniczanie się ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam i polecam. Jest praktyczne, chociażby dlatego, że łatwiej jest wysprzątać okolice WC. Poza tym to rozwiązanie prezentuje się lepiej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jakie macie zestawy podtynkowe? Z kołnierzem czy bez? My zastanawiamy się nad bezkołnierzowym... Niektórych mówią, że chlapie woda przy spłukiwaniu. Co o tym sądzicie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Osobiście nie zauważyłem chlapania. Jak jest dobrze wyprofilowana miska odpowiednio kierując strumień wody to nie ma prawa chlapać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Miski bezkołnierzowe wieszamy na stelarzach w których zmniejszono pływakiem ilość wody w zbiorniku lub poprzez zastosowanie uszczelki redukującej przepływ wody. Wtedy w 90% problem z chlapaniem wody znika. Mam obecnie w domu w dwóch łazienkach bezkołnierzowe wc ( konkretnie firmy Rea) i nigdy nie miałam problemu z chlapaniem.
Moja mama ma obecnie również bezkołnierzowe wc ( robiłyśmy remont w podobnym czasie) i spostrzeżenia podobne. Nie wiem komu może chlapać....
Może dużo zależy tutaj od firmy oferujacej wc?
https://lazienka-rea.com.pl/misa-wc-podwieszana-carlo-flat-brush-gold.html

Zerknij sobie na misy od Rea.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wynajm ekologicznych przenośnych kabin WC do zapewnienie maksymalnego komfortu i godnych warunków sanitarnych wszędzie tam, gdzie infrastruktura otoczenia nie jest dostatecznie rozwinięta. https://www.toalety.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mam polecam! Dużej różnicy w użytkowaniu nie ma ale na pewno łatwiej utrzymać czystość a przecież o to chodzi ;) Poza tym mi osobiscie bardziej się takie podobają - chociaż wiadomo - kwestia gustu. Nie wiem osobiscie jak innym może chlapac woda na deskę? ;) u nas absolutnie z tym nie ma problemu. Zdecydowaliśmy się na firmę Grohe. Czytałam o tym w jednym temacie na innym forum i niektóre osoby wspominały o złym ustawieniu strumienia wody ze spłuczki. MOże w tym jest włąśnie problem? . Jedynym malutkim ALE był brak możliwości zawieszenia zawieszki. Ale przecież istnieją inne kostki doklejane na muszle od środka co dla mnie okazało się dużym plusem bo jest bardziej estetyczne niż zwykle zawieszki. I nawet jakbym miała wc kołnierzowy to kupowałabym i tak kostki do spłuczki, bo rozwiazanie jest wygodniejsze i bardziej higieniczne.

Nasz zestaw podtynkowy kupowaliśmy w Leroy Merlin - dałam tutaj namiar na stronę. Nigdzie w sumie nie znalazłam lepszych promocji na zestawy wc tej firmy jak w tym markecie.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Remont - porady

Pytanie dotyczące planowania remontu domu (3 odpowiedzi)

Jesteśmy w fazie remontu domu opartego na pomysłach na serwetce (północne Toronto, bliźniak z lat...

Jakie schody? - co polecacie (53 odpowiedzi)

Pewnie wielu mieszkańców nowych domów w Baninie miało dylemat i pytanie dotyczące schodów...

Jakie dzrwi, aby rozwiązać problem hałasu z klatki? (3 odpowiedzi)

jak w temacie, mieszkanie w bloku na gdańskiej żabiance, problemem są głośne klatki i głośno...

do góry