Re: Polacy Najgorszego Sortu
Twoja emerytura jest tam, gdzie ma być - czyli w ZUSie, albo przypuszczalnie jej nie ma, bo trzeba było te pieniądze już wydać na emerytury aktualnych emerytów.
Skoro nie dostajesz...
rozwiń
Twoja emerytura jest tam, gdzie ma być - czyli w ZUSie, albo przypuszczalnie jej nie ma, bo trzeba było te pieniądze już wydać na emerytury aktualnych emerytów.
Skoro nie dostajesz becikowego, to znaczy, że jesteś w miarę majętny. Ale spokojnie, dostaniesz teraz 500 zł :) albo i nie dostaniesz (w zależności od tego ile masz dzieci i ile zarabiasz). Z resztą becikowe nie jest "Twoje" tylko dziecka. BTW: Serio? Becikowe skłoniłoby Cię do tego, aby mieć większą rodzinę?
Niższy VAT wybij sobie z głowy w związku z tymi wszystkimi obietnicami PISu - trzeba przecież skądś mieć pieniądze na ich realizację. Zmiana reguły wydatkowej przez PIS chyba jasno świadczy o tym, że VAT nie zostanie zmniejszony.
OFE - hmmm... też mi się to nie podoba, ale ponoć PIS ma doprowadzić do tego, że nawet te resztki, co w OFE zostały, zostaną przekazane do ZUS'u. Swoją drogą PIS przecież mógłby "odwrócić" tą reformę - jakoś nic na ten temat nie słyszałam.
A Tusk? No cóż, ktoś go wybrał, bo dostrzegł w nim polityka, który będzie w stanie kierować UE. Jarosławowi Kaczyńskiemu raczej to nie grozi, tym bardziej, że jego "suweren", czyli własny naród, nie chciał wybrać ani na prezydenta, ani na premiera.
Jeszcze jakieś pytania? Chętnie odpowiem :)
zobacz wątek