Przeglądałam strony internetowe biur nieruchomości w Gdańsku. Prezentowane przez biuro nieruchomości Pepper House informacje o ofercie zawierały pełne-wystarczające opisy ofert. Zainteresowałam się jedną ofertą. Zadzwoniłam, moim rozmówcą ze strony biura był Pan Kamil Gorczyca.
Dla mnie najistotniejsze jest fakt, że decydując się na zakup za pośrednictwem agencji, oferta winna być sprawdzona przez pośrednika - chodzi mi o wszystkie fakty, stany, które mają znaczenie prawne. Z uwagi na obowiązujące rozporządzenie RODO, trudno jest uzyskać wszelkie informacje od właściwych instytucji o ofercie na okoliczność czy prezentowana oferta jest zgodna ze stanem faktycznym.
Dlatego też, w mojej ocenie prezentowany opis oferty mający odzwierciedlenie w stanie prawnym jest najważniejszy. Ważniejszy, niż oferowana cena mieszkania.
Chcę zauważyć, że kupujący, który ogląda ofertę musi polegać na tym co przedstawia agencja nieruchomości - w tym przypadku Pan Kamil Gorczyca. Uzyskane informacje od Pana Kamila Gorczycy o stanie prawnym mieszkania były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym. Jestem zadowolona, że doszło w lipcu br. do kupna mieszkania.
Istotne jest to, że trzeba wiedzieć co się chce kupić, wówczas Pan Kamil będzie szukał takich ofert. Pan Kamil Gorczyca to osoba z energią, otwarta do rozmowy, komunikatywna i zorganizowana, odpowiedzialna. Także dziękuję Panu a także drugiemu Panu o imieniu Kamil za doprowadzenie transakcji do podpisania aktu notarialnego.
A tak na marginesie, nie jest łatwa praca pośrednika nieruchomości, gdyż musi uwzględnić interes sprzedającego, kupującego i swego pracodawcy