Widok

Poród Gdynia Redłowo - pytanie.

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Czy nadal trwa tam remont ? Ktos rodzil tam ostatnio jakie opienie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
remont trwa podobno do polowy stycznia
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja tez tam bede rodzic termin mam na 20 stycznia a moj gin miwil ze remont nadal trea...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja z trochę innym pytaniem, ale tez o ten szpital- czy tam ojciec może po porodzie bezpośrednio odwiedzać dziecko? Jak byłam tam jakieś 4 lata temu to pamiętam scenę jak matka pokazywała dziecko przez szybę ojcu stojącemu na korytarzu.. ale może to była jakaś wyjątkowa sytuacja..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja rodzilam w 2012 i teraz tez bede bo jestem z Gdyni ojciec jest tylko przy porodzie i dwie godziny po potem na sali odwiedzin nie ma dziecko jest zaszyba oddzielone od korytarza odwiedzajacych ja uwazam ze to akurat dobre dla dziecka i mam ktore sa po porodzie wwyczerpane zbyt bardzo zeby jeszcze chodzily pielgrzymki odwiedzajacych...poza tym w redlowie jest teraz remont i z tego co wiem jest po kilkanascie mam w jednwj sali...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuję za odpowiedź. Ja też uważam, że na salę, gdzie leżą mamy z dziećmi nikt nie powinien wchodzić. Ale nie wyobrażam sobie, żeby mój mąż musiał oglądać dziecko przez szybę. W szpitalu, gdzie rodziłam (Puck) był pokój odwiedzin (niewielki- na 2 pary ), gdzie mama mogła przywieźć swoje dziecko,a tata trzymać na rekach do woli.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moj maz jak przyjechal wszedl na chwile za szybe i poprzytulal ale generalnie nie mozna :-) w redlowie po porodzie trzymaja tylko dwie doby wiec szybko leci :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dokładnie tatus w tym czasie moze po prostu dalej z kumplami zalewac pałe
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
jak jest mało osób to można wejść "za szybkę" :) z drugiej strony naprawdę czasami w odwiedziny przychodzi PO KILKA osób naraz, więc to chyba nawet dobrze że Maluszek jest nieco chroniony :)
ps: ja też chciałam żeby te pierwsze doby był z nami Tatuś i nie wyobrażałam sobie że jesteśmy "rozdzieleni", ale jak do sąsiadki (szpital w którym były odwiedziny na sali) przychodził tatuś, kuzynka z chłopakiem, wszyscy "po fajce", a ja wyczerpana próbowałam dojść do siebie to nie było wcale aż tak fajnie :)
najważniejsze że zaraz po porodzie jest się sam na sam, położne bardzo "dyskretne" :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rodziłam na zaspie. Tam nie ma problemu z odwiedzinach. Jest do tego specjalnie wydzielona sala. To wymysł szpitala, że tatuś musi ogladać dziecko przez szybę, w dodatku kompletnie pozbawiony uzasadnienia, zwłaszcza mając na uwadze ze po porodzie dzieciaczki są oddawane mega zmęczonym matkom i robta co chceta. Pielęgniarki pomogą, ale jak dziecko krzyczy tak ze obudzi cały oddział. W ogóle porodowki wymagają jeszcze wielu zmian w podejściu do dużych pacjentek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale jak to wyglada? Dziecko nie jest z matka tylko w pokoju z innym dziecmi? dobrze zrozumialam?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Redłowie po porodzie naturalnym cały czas leżysz z dzieckiem. Co do odwiedzin to, że reszta rodziny widzi dziecko przez szybę uważam za plus. Do babki, która leżała ze mną na sali w jednym dniu przyszło około 15 osób!!!!Oczywiście narzekali, że nie mogą zobaczyć (a przy tym obkichać, obsmarkać i zarazić jeszcze czymś...)nowego członka rodziny. Naprawdę byłam zadowolona, że odgradza nas szyba, gdy jedno z dzieci, które przyszło do mamy wytarło nos w rękaw (a był to sezon na szkarlatynę):*(.Jak tu karmić dziecko piersią przy takiej widowni? Kobieta jest zniszczona porodem a przychodzą pielgrzymki do dzidziusia?! Nie!!!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam
Zna ktoś jakąś prywatna położną z Redłowa ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy ktoś rodził w Redłowie już w tym roku po remoncie?
Jak wygląda kwestia odwiedzin - podobno powstała oddzielna sala, gdzie może wchodzić mąż i odwiedzać mamę i dziecko (już nie przez szybę).

Będę wdzięczna za najświeższe wieści!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ooo ciekawa wiadomość

Koleżanka rodziła miesiaxc temu to było takie oblężenie, że leżała po porodzie na patologii
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sale porodowe wygladaja super, kolorowe, nowoczesne, jedna ma wanne.
polozniczy pewnie w czerwcu wezma sie za remont. widzialam sale- za szyba dzieci a na zewnatrz dorosli na fotelacj tak bylo w polowie marca
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aga M polozniczy jest juz wyremontowany. Bylo uroczyste otwarcie ze Szczurkiem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Położniczy już działa od początku marca wyremontowany :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
porodówka wyremontowana
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Redłowie dopiero planują remont porodówki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dokładnie. Aga M skąd masz info o wyremontowanej porodówce? Ja rodziłam miesiąc temu i wyglądała tak jak przed dwoma laty kiedy też tam rodziłam. Mają dopiero plany na razie tylko położnictwo po remoncie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
widzialam sale do porodow rodzinnych, sa trzy, zielona, niebieska i fioletowa, widzialam, ze poloznictwo za szybka- fotele a z drugiej strony maluchy
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Te kolorowe sale porodowe są przed remontem - na szkole rodzenia w Redłowie o tym mówią, ale faktycznie są całkiem "przytulne", tylko, ze trochę małe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
rozumiem, dla mnie wyglada ok:)
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rodziłam 15.03 i nie było oddzielnej sali odwiedzin, gdzie mozna odwiedzić i mamę i dziecko. Dziecko nadal za szybą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Lena, opowiedz coś więcej - jak po remoncie? Jak opieka? Czy było duże obłożenie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Po remoncie super-sale dwu lub trzyosobowe, z wlasna lazienka co jest ogromnym komfortem. Czysto i przyjemnie:) Opieka poloznych -dla mnie bez zarzutu. Zarowno polozne,ktore byly przy porodzie jak i te zajmujace sie opieka poporodowa - zawsze sluzyly pomoca,niezaleznie od pory dnia i nocy. Mam porownanie z Kliniczna-tam jak w fabryce,doczekac sie poloznej czy p.laktacyjnej -czasem pol dnia minie zanim ktos przyjdzie.. pod tym wzgledem Redlowo na mega plus. Jedyne ALE mam do opieki lekarskiej niestety. Personel mega mlody i bardzo wyluzowany- mam na mysli podejscie medyczne. Ja rodzilam SN po pierwszej CC i nikt nie skontrolowal mi stanu blizny w trakcie porodu! Zszyta zostalam tak, ze szwy mi wrosly w cialo zanim minela doba,w ktorej powinno sie je zdjac. No i wyszlam z mega krwiakiem krocza,ktorego nikt nie zauwazyl - obchody lekarskie na zasadzie pytan czy wszytstko ok.,na inf.ze boli i pyt.czy to normalne ze jestem spuchnieta-lekarz nie dotykajac nawet miejsca o ktorym mowa, na oko ocenil ze wszystko ok.
Moja rada-jak cos niepokoi po porodzie ,to trzeba cisnac zeby zbadali, lepiej tak niz potem wracac kilka razy na IP jak w moim przypadku..
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dziękuję Ci bardzo za opis.
Chciałabym jeszcze wiedzieć, od czego zależy czy znajdziesz się w 2 czy 3 osobowej sali?
Czy faktycznie są takie tłumy teraz po remoncie?
A jak lekarz , który zszywa? (jeśli oczywiście byłaś nacinana) , to też bardzo ważne ..
Czy stosują jakieś środki znieczulające - ZZO / gaz ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To, czy znajdziesz sie w sali 2 czy 3 os.,zalezy po prostu od tego gdzie sa miejsca. Ja bylam w 3os.,ale byla b.duza. Oblozenie bylo spore, bo jak mnie wiezli z porodowki, to byly tylko 2 msca wolne.
Nacinana bylam no i wlasnie lekarz kt.zszywal kiepsko wykonal swoja robote :/ byl b.mlody,wiec pewnie jeszcze nie doswiadczony. ZZO nie ma, proponowali mi gaz ale nie korzystalam. Dostalam jakis zastrzyk -niby p.bolowy,ale roznicy nie czulam ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kobitki a jak z porodem, czy oni daja jakas koszule, czy polecacie cos sobie wziac? podklady na przescieradło brac? dla Dziecka ubranka, pieluchy, octaniset, smarowidła? kojarzycie jakie mleko podają, jesli karmienie pozniej sie rozkreci?
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Koszule trzeba mieć swoja. Ja podkłady miałam, ale w razie czego jest lignina. A dla dziecka ubranka, pieluchy, chusteczki mokre, kocyk/ rożek, krem do pupy. Octaniseptu dla malucha nie trzeba ani nic natłuszczającego - położne po umyciu malucha smarują go parafina. Mleko hipp bio combiotic. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuję😊
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aga, położna na szkole rodzenia polecała ligninę zamiast podkładów, bo jest lepiej chłonna i częściej trzeba ją zmieniać - to niby na plus ze względu na higienę. Ale ja i tak wezmę podkłady w razie w. Mówiła, żeby wziąć ze sobą to,co mają wymienione na stronie. Z dokumentów radziła wziąć jeszcze kartkę z wypisanymi infekcjami i lekami, które się przechodziło 4-6tyg przed porodem i napisać na kartce mężowi nazwisko położnej środowiskowej, którą się wybiera i nazwę przychodni, do której dziecko ma być zapisane. Podobno w ferworze porodu może to umknąć, a mąż to już raczej na pewno takich rzeczy nie będzie pamiętał :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry