Widok

Poród trójmiasto cc , tokofobia

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Hej
Jestem w 40 tygodniu ciąży z om , od miesiąca buja się między sor , a moim lekarzem . mój lekraz prowadzacy uważa , że ciąża powinna byc juz zakończona bo mam złe przepływy i ktg wychodzi , źle :/ ale skierowania na cc nie daje ... 1 poród miałam przez cc . Jeżdżę Wejherowo , Gdynia , Puck i jedyne co pomimo złych wyników proponują to obserwobserwacja ..... Zastanawiam się nad wizyta u psychiatry z powodą moich leków boje się , że coś się stanie dziecku ... Możecie polecić jakiegoś lekarzabpsychiate z Trójmiasta :( Lub normalnego ginekologa który oprócz pytania dlaczego Pani jeszczę nie zrobili cc , wystawi skierowanie ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

A nie możesz pojechać na SOR do Gdańska? Np.do copernicusa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pik- o wykonaniu cięcia cesarskiego ZAWSZE decyduje lekarz dyżurny (czy też wykonujący to cięcie). Skierowanie może być dla niego jedynie pewną sugestią/ wskazaniem. Czy masz skierowanie od psychiatry, że wskazaniem do cięcia jest tokofobia? Jeśli tak, to z tym cięciem ciężko będzie- to najczęstszy powód prób wymuszenia cc (nie traktuj tego osobiście, wcale nie twierdzę, że tak jest w Twoim wypadku, ale moja znajoma położna mówi, że skierowania na cięcie pt. " tokofobia" z gruntu są negowane, chyba, że Pacjentka ma przeszłość psychiatryczną). U Ciebie uważam, że jeśli przepływy i ktg są złe, to na SOR powinni zacząć działać ( ale może będziesz musiała najpierw mieć test oksytocynowy).
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jedyne co chcą zrobić to obserwacje , a jak nie chce zostać na patologii to zapraszają jak zacznę rodzic :( Wczoraj ktg skakalo 50/170 lekarz stwierdził , że dla niego jest nieczytele , a usg w miarę jak na ten tydzień ciąży . Szpitali boje się jak ognia :( jak leżałam w1 ciąży w redlowie to leżała ze mną babka około 35/40 lat 1 ciąża i zmarło jej dziecko :( mówiła położnej , że ruchów nie czyje i ja olali ..m
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Taki urok szpitali i lekarzy. Każdy ma inne zdanie.
Ja w drugiej ciąży trafiłam do szpitala, bo moja lekarka po ktg pilnie kazał mi pojechać ze względu na wysokie tętno dziecka i przygotować sie nawet na pilną cesarkę. W szpitalu olali sprawę. Lekarz powiedział, że nie jest najgorzej. Położyli mnie na obserwację (2 dni do terminu) i leżałam tak sobie 9 dni, aż wreszcie ktoś się zlitował i wysłał mnie na wywołanie porodu.
To co przeżyłam przez ten czas to książkę można by było napisać. Horror. Naoglądałam sie tyle nieszczęść (łącznie z tym, że dziewczyna obok w sali tak sie męczyła w bólach a nie chcieli jej już wysłać na porodówkę każąc jeszcze czekać na rozwarcie, że próbowała wyskoczyć przez okno), martwych porodów itd, że sama byłam chora po tym wszystkich. Trauma to był ten pobyt, a nie poród i wspomnienia ze mną związane (u nas wszystko skończyło się szczęśliwie).
Oczywiście moim zamiarem nie jest straszenie cię, ale musisz mieć świadomość, że możesz różnie trafić.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Jedź na Zaspe jeśli nic się nie pozmieniało to tam najłatwiej o cesarkę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Właśnie koleżanka mi mówiła ,ze ram bardzo dużo cesarsk robią . Właśnie miałam kilka lekkich skurczy ... I mysle co dalej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zawsze możesz jechać do szpitala po prostu zrobić kontrolnie ktg. A nóż wyjdzie słabo i trafisz na cc albo trafisz ogarniętego lekarza, który pójdzie ci na rękę.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ja miałam podwjrzenuehipotrofii plodu i mimo dobrego kto zdecydowałam się na pobyt szpitalny... zdążyłam wyjść u urodzić w terminie... czemu nie chcesz ojca do szpitala zwłaszcza że masz 40 tc... zrobi a próbę oxy.. możesz rozkreci... rzadko planowe cc się robi... najczęściej jak już masz akcję porodowa.. A ta się rozwija i mało prawdopodobne że będziesz przec po 2 skurczu a te odcrazy tez maksymalne nie sa... zreszta... porod boli fakt... ale myślałam ze bedzie gorzej... nie balabym się drugi raz.. zresztą przed pierwszym też podchodziłem do tego że jakoś to dziecko musi wyjść
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W poprzedniej ciąży leżałam na porodowe ponad 22 h z skurczami ,aż traciłam przytomność . W końcu przebił wody i juz byly zielone i zrobili cc . Jak teraz ma tak wyglądać poród to ja dziękuję ....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety na Zaspie od marca nowe porządki. Cesarki robią w ostateczności. Nawet oxy nie podaja
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Słyszałam , że nowy ordynator jest . Ale o tym , że zaczęli męczyć kobiety do upadłego nie :(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Niestety. Było za dużo ciec i maja nowe wytyczne.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co to znaczy za dużo. Powinno się robić tyle ile jest potrzebne. Widocznie taki jest profil pacjentek. Skończy się tak ze zafunduja niektórym kobietom horror a przyduszonym w trakcie wymuszonego SN dzieciom trwałą niepełnosprawnosc
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Rodziłam 1 kwietnia. Zaraz po przyjęciu na oddział na teście oxy spadło synkowi tętno, a i tak dopiero po 15 godzinach prób porodu naturalnego zrobiono cesarkę jak już było naprawdę ciężko z Małym.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

U Mnie jest taka sytulacja , że ktg zle wychodzi wynik jest nieczytelny 50 /200 skacze puls i mają to w nosie . Przy 1 porodzie u mnie była taka taka sytuacja jak u Ciebie w ostatniej chwili zrobili cc. Teraz się boję, że będzie tak samo będą mnie męczyć ponad 20 H i , że nie zdarza ...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na każdym aparacie?
Wydaje mi się ze i tak żaden szpital nie przyjmie Cię na salę operacyjną "z ulicy". Tzn. i tak muszą przyjąć Cię na oddział, na patologie i chwile poobserwowac. Jeśli uznają ze są podstawy do cc, to ja przeprowadza, jeśli nie to poczekają aż akcja sama się zacznie ale będziesz pod stałą obserwacja.

Miałam podobna sytuację, w 41 tygodniu na kontrolnym ktg, tętno skakało dziecku do 190. Tak się złożyło ze zapis z ktg oglądał prof. Preis i kazał mi się zgłosić następnego dnia rano na Kliniczna żeby rozwiązać ciążę. Jak się zgłosiłam to tętno się uspokoiło i przelezalam dwa dni na patologii aż zaczęłam sama rodzic.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja też w 41 tygodniu ze skierowaniem na patologię ciąży. Próbowali wywoływać, chcieli zakładać balonik i tak od 8 rano do 1 w nocy. Ostatecznie nie założyli. Myśleli, że w między czasie urodzę, a jak już było naprawdę krucho z Małym i ze mną (ciśnienie miałam cały czas w granicach 153/95 a nawet do 110 dolne skoczyło) to próbowali jedynie je obniżać i dalej czekali. Dopiero jak Mały zaczął słabnąć zrobili cc.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na 2 w przychodni ( mają 2 aparaty ) , i w szpitalu w Pucku to samo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wykończeniu się, byłam na się wczoraj, byłam dziś i d*pa proponują leżenie noc nie będą robić :/ na moje pytanie ile to jeszcze potrwa lekarz powiedział że już powinno być po .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja jak leżałam w szpitalu czekając aż ciąża wreszcie się skończy usłyszałam parę razy na obchodzie, że mam nie panikować, bo dziecko może sie urodzić do 43 tc i oni wcześniej nic na siłę nie muszą robić jak nie ma potrzeby. Dopiero po 9 dniach lekarz się zlitował i wysłał mnie na podanie oksytocyny i było po wszystkim. Zresztą pierwsze urodziłam też po czasie (42tc) przez podanie oksytocyny, tylko wtedy nie musiałam tyle czasu kwitnąć w szpitalu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Właśnie dziś byłam znów w szpitalu i lekarz stwierdził, że nie wiadomo czy jestem e terminie czy po ... z Om już 17 dni po , A z usg dopiero 3 dni po . I znów chcieli mnie położyć na obserwację. Już sama nie wiem co myśleć jestem pewna kiedy miałam ostatnią miesiączke a nawet wiem kiedy miałam oeulacje z owulacji termin wychodzi na 11.04 . A młody jak siedzi w brzuchu tak siedzi . .. skurczu ,rozdarcia brak . Teraz ciekawe tylko który termin wezmą za ten właściwy...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jedz do innego szpitala
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trochę nie rozumiem o co Ci chodzi. Przecież żeby zakończyć ciążę i tak muszą Cię przyjąć na oddział choć na krótką obserwacje. Jeśli nie ma wskazań do cc, to nikt Cię nie umówi na cc. Jeśli podczas obserwacji na oddziale cokolwiek zlego by się działo to od razu zrobią cc.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Daj znać jak u Ciebie . Pozdr.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

2 dni temu urodziłam, mało pomogło wywoływanie porodu (oksy , balonik ) W końcu zaczęły mi się skurcze co minutę, A postępu porodu był brak i mnie scieli ... A I tak się najpierw w bólach krzyżowych mameczylam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Gratulacje. Ważne, że już po wszystkim.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziekuje:) Co się mameczylam to moje. Rano przyszła położna, że mam nie jeść bo będzie cc po pochodzie zrobili badanie i stwierdzili że jednak mam iść spróbować rodzić. A jak nie poszło to cc... wtedy wpadłam w czarną rozpacz ... Ale młody zdrowy co najważniejsze ja już kilka godzin po operacji też dobrze i na chodzie . Już w domku :) miłej majówki dziewczyny:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

To super, że wszystko dobrze napewno Twoja męka nie poszła na marne bo taka stymulacja skurczami dobrze maluszkowi zrobiła.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jeśli potrzebujecie zaświadczenia do cesarskiego cięcia o tokofobii możesz skorzystać nawet z video konsultacji u psychiatry. Zaświadczenie przesyłają pocztą lub mailem, konsultacja może odbyć się w twoim domu lub na oddziale ginekologicznym. Wystarczy, że wejdziecie na platformę psychomedic.online - wyskoczą kalendarze specjalistów, dzięki którym łatwo umówicie się na video konsultacje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

I to zaświadczenie tolerują na Zaspie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie, nie tolerują
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dołączam się do pytania. Czy ktoś miał w ostatnim czasie w Gdańsku CC ze wskazań psychiatrycznych? Jak to wygląda w szpitalach?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moim zdaniem tylko Swissmed takie coś zaakceptuje.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

teraz na Zaspie w dobie pandemii chętnie robią CC, spróbuj tam się doinformować czy uwzględnią
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dzięki za informację. Będę się dowiadywać. U mnie poród sn jest wykluczony ze względu na śmierć dziecka przy porodzie w poprzedniej ciąży... Tylko że śmierć dziecka przy porodzie nie jest wskazaniem do CC w naszym pięknym kraju :/ jedyne co mogę mieć to wskazanie "tokofobia" i zaświadczenie od psychiatry...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Leżę teraz w szpitalu na Zaspie. Presja lekarzy żeby poród był naturalny, mimo wskazań do CC, jest bardzo duża, w moim odbiorze przekraczająca granice rozsądku i zwykłą ostrożność. Cesarki - wyłącznie w przypadkach skrajnych.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

To nie brzmi dobrze :( trzymaj się tam i w razie czego walcz o swoje.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja dzis leze na zaspie na patologii mam zaświadczenie o Tokofobii jestem dzien po terminie ordynator przeciwny cc a ja nie odpuszczam mam miec konsultacje z psychiatrą strasznie sie boje czy w wojewodzkim tez sa takie problemy przeciez on mi zniszczy macierzynstwo na sile mi karzac rodzić
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jeśli możesz, napisz jak się rozwinie sytuacja i jak wygląda taka konsultacja. Przychodzi psychiatra z poradni? Trzymam kciuki!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

ordynator na Zaspie to kawał drania, nie daj się. Przypomnij mu że w telewizji zachwalał cesarki ze względu na pandemię koronaworusa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dziwne...w związku z pandemia nie mają anastezjologow nawet do zzo bo wiekszosc oddelegowana do zakaznych, więc pewnie tym bardziej chcą unikać CC :/
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

W UCK (co prawda w listopadzie) nie robili problemów z cesarką. Wskazania miałam tylko takie, że 1szy poród cc i na USG dziecko "wyglądało" na 4kg (niecałe 3700 się okazało). Wpisali 'podejrzenie niewspółmierności porodowej' i zrobili. Nikt nie naciskał na "próby naturalne".
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Kot w domu. Kilka pytań. (18 odpowiedzi)

Pytanie do tych, którzy mają kociaka w domu. Macie kota z rodowodem czy tzw. "dachowca". Jak się...

Zwiotczała skóra po porodzie:( (36 odpowiedzi)

Dziewczyny, urodziłam prawie 5 lat temu, jestem szczuplejsza niż przed zajściem w ciążę (jakoś...

Idealny krem do twarzy (68 odpowiedzi)

Pomijam fakt, że dla każdej skóry dobre jest coś innego :) , ale piszcie, który krem zachwycił...

do góry