Widok

Poszukuję sprawdzonego lekarza od krękosłupa -dyskopatii

Kobieta Temat dostępny też na forum:
Może możecie mi pomóc.
Szukam specjalisty który zajmuję się dyskopatią i innymi schorzeniami kręgosłupa.
Nadmienię ,że zależy mi na dobrym i sprawdzonym lekarzu.
Mój znajomy ma problemy z kręgosłupem nabyte prawdopodobnie to dyskopatia jednak żaden lekarz nie potrafi powiedzieć co na pewno mu dolega.:( Może znacie kogoś kto jest solidny w tym fachu i pomoże mojemu koledze..

z góry dziekuje za wszelkie informacje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Sun, wrzucilam Ci odpowiedz w Twoim poscie na gazecie wyborczej:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki..a to nie jest neurolog?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
już byłam na stronie p doktora.

A zna ktos może jeszcze z Gdyni jakiegoś lekarza..?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
polecam mgr Wielgusa Gdynia na przeciwko Batorego
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Witam ja juz z kregosłupem walcze od 2006 roku ,teraz jestem po 4 operacji i mam stabilizacje odcinka ledzwiowego .Byłam u Welgusa ale to pomogło na chwile,trzeba zrobic albo rezonas magnetyczny lub t.k kregosłupa pierw trzeba uda sie do neurologa po skierowanie na te badania i jak coś wyjdzie to do nerochirurga polecam pana doktora Piotra Bełdzińskiego jesto to nerolog i zarazem nerochirurg wystarczy wpisac w googlach przyjmuje w gdyni w pracuje w Akademi medycznej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Zajmuję się dyskopatiami od 18 lat, a metodą McKenzie od lat dwunastu. Zapraszam na stronę rehabilitacja-sopot.com .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7
Nie uważam, aby był Pan najlepszym specjalistą w trójmieście. Są znacznie lepsi od Pana. Jako lekarz rehabilitant podważa Pan metody diagnostyki medycznej p.t. rezonans magnetyczny, tomokomputer. Śmiem twierdzić, że metoda McKenzie opiera się na zasadzie szarlataństwa. Ręce, które leczą. I tych parę setek na dzień dobry......
No cóż. Naiwnych, cierpiących ludzi, na których można zarobić nie brakuje.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1
chyba Pańska niechęć do metody mc kenzie wynika z niewiedzy.... Panie Romanie. miał Pan okazję zetknąć się z tą metodą bliżej?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja miałam okazje spotkać sie z tą metodą trzy razy i masakra!! Zawsze było tylko pogorszenie,mówiąc lekarzowi,ze źle die czuje,ból wchodzi w noge,całe ciało obolałe on nadal karze ćwiczyć!! Odstawiłam ćwiczenia i podjełam innego się leczenia,są poprawy!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak się składa że metoda mc kenzie jest jedną z najbardziej udokumentowanych pod względem badań medycznych metodą spośród obecnych metod rehabilitacji.Ściśle pilnuje zasady EBM- Evidence Based Medicine- czyli nie robi się niczego, co nie jest potwierdzone naukowo. określenie "ręce które leczą" jest strzałem w pudło, bo główną zasadą metody jest poprowadzenie pacjenta tak, by jak najmniej używać rąk terapeuty- pacjent robi ćwiczenie ( najczęściej tylko jedno, zawsze dobrane indywidualnie,zależnie od uszkodzenia) i pilnuje się tzn. unika ruchów uszkadzających oraz stosuje zasady ergonomii, a to może wyglądać inaczej w zależności od przypadku. terapia jest dobrana indywidualnie do pacjenta, a żeby to zrobić należy poświęcić kilkanaście minut na dokładne badanie( ważna analiza bólu, jego obszaru, siły i czynników sprawczych czyli w jakich sytuacjach ból się pojawia). Co do badań obrazowych czyli RTG, rezonans, tomograf...są to badania dodatkowe!! mc kenzie ich nie podważa. Ważne jest by zacząć od dokładnego zbadania pacjenta czyli wywiad i badanie przedmiotowe.. dopiero potem badania dodatkowe, jeśli zachodzi taka potrzeba (pomijając oczywiście stany pourazowe i inne przypadki jak np. skolioza, wady wrodzone itd.). Błędem jest stawianie diagnozy tylko na podstawie RTG, czy MRI.
Przykładowo ten sam pacjent raz ma ból tylko w lędźwiach a chwilę później już do stopy ( jest to zależne choćby od pozycji np. siedząc ból schodzi w dół). Gdyby zrobić 2 badania MRI na jednym będzie duża dyskopatia np.8mm (ból do stopy) a drugie pokaże tylko niewielką wypuklinkę. Złudne......... Nie jestem zwolennikiem Pana Romanowskiego, choćby dlatego że powiedział że jest jedynym w trójmieście terapeutą metody mc Kenzie sugerując pacjentowi że musi właśnie do niego chodzić- co jest oczywiście nieprawdą. Wystarczy przejrzeć listę terapeutów certyfikowanych na stronie Instytutu Mc Kenzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Roman Romanowski czy jest Pan lekarzem czy......
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Proponuję lekarzy w Zakopanym .Moja córka urodziła się z wadą kręgosłupa i na pomorzu żaden lekarz nie umiał sobie poradzić ze skoliozą w Zakopanym było inaczej jedna operacja już za nami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
sun nails ,no cóż ,każdy temat jest dobry na reklamę
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ta,wybitnie dobry :-)boli Cię coś?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie ma co porównywać operacyjnej skoliozy z dyskopatią....to zupełnie inna bajka
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
> "żaden lekarz nie potrafi powiedzieć co na pewno mu dolega."

Medycyna niestety nie jest nauką ścisłą.
Bardziej przypomina sztukę.
Absolutnie nie dziwi mnie brak DOKŁADNEJ diagnozy. Wręcz uważam, ze miała(e)ś do czynienia z lekarzami odpowiedzialnymi za swoje słowa.
Sam walczę ze swoim kręgosłupem.
Ortopeda, któremu ufam, zarządził serię zdjęć + MRJ
Ale.. zalecił też konsultację z reumatologiem
Reumatolog zdiagnozował na drugiej wizycie. Choroba Bechtieriewa. I zalecił kurację metotreksatem
Oczywiście - zanim cokolwiek wezmę, muszę sprawdzić.. I sprawdziłem.
To lek stosowany w chemioterapii (np. nowotwory płuc)
Stosuje się również w ZZSK, ale skuteczność jest niewielka (ok. 30%) a skutki uboczne opłakane.
Oczywiście - nie skorzystałem
Przy okazji kolejnej wizyty u ortopedy, wspomniałem o diagnozie i zaleceniach reumatologa.
Wiadomo.. lekarze raczej nie neguja swoich kompetencji nawzajem
Ale.. "To armaty przeciw komarom" mi wystarczyło.

Reasumując: diagnozuj ile sie da. Ale lecz się z "pewną taką nieśmiałością". W chorobach kręgosłupa więcej daje: 1. dobry ruch, 2. Masaże/rehabilitacja 3. Dobra dieta
niż chemia

Na cito polecam dr. Rybusa z Wajdeloty we Wrzeszczu
A mój ortopeda (b. sensowny gośc) to dr Jarosław K. (bez głupich skojarzeń :) z LuxMedu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a jakiego masazyste polecasz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja "stała" masażystka niestety wyprowadziła się z Trójmiasta.
Zanim nie znajdę innego "stałego" masażystę, do którego będę miał zaufanie, to nie polecę Ci nikogo.
Jeżeli natomiast pogieło Cię tak, że nie możesz sie ruszać, to już polecałem: dr Rybus.
Facet jest łamignatem. Wizyta u niego trwa kilka minut i niestety nie jest najprzyjemniejsza ;)
Ale - jeżeli da się coś przestawić/ustawić to on to zrobi.
Jeśli się nie da to o tym powie i zaleci co dalej robić.
No i... mam do Niego zaufanie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tu namiary do dr Rybusa:
http://www.rankinglekarzy.pl/lekarz/3837/Waldemar-Rybus/homeopata/Gdansk
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
dziekuje! jesli znajdziesz kogos na stale, prosze o namiary na micrococcus@gazeta.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

homeopatia to rozcięczony związek milion razy. Lepiej pić wodę z kałuży. Wyjdzie taniej
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam Ci http://www.masaz.bowwe.com mają dobre masaże i terapię rehabilitacyjną w Trójmieście
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

mnie pomogły masaże pleców oraz fizykoterapia, a miałem problemy z rwą udową i do tego mam osteoporozę tak jak moja żona. Oto namiar gdzie zajęto się mną fachowo- http://gdanskrehabilitacja.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tez uwazam, ze masaze i rehabilitacja Ci pomoga. Mi kregoslup dokucza ladnych pare lat i bywa na prawde ciezko. Na obecna chwile bylam zadowolona tylko z masazy, ktore zaoferowano mi jak bylam na urlopie. Bardzo mi pomogly, wszystko robiono mega profesjonalnie. Az szkoda, ze tak daleko to bylo bo tacy masazysci i fizjoterapeuci jak z hotelu Kopieniec w Murzasichle powinni byc w kazdym miescie i zylo by sie lzej. Jakbyscie szukali opcji na urlop i podreprowanie zdrowia to tam faktycznie mozna sobie pomoc i wypoczac. Jakbyscie byli zainteresowani to mialam wykupiony pakiet zdrowy kregoslup (http://www.kopieniec.pl/pakiety/zdrowy-kregoslup). Pewnie w przyszlym roku tez sie tam wybiore, bo tak fajnych warunkow i widokow to nie ma chyba nigdzie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
polecam sprawdzić centrum rehabilitacji funkcjonalnej w gdansku na ulicy lendziona, ja leczyłam tam swoj kręgosłup, bardzo skutecznie z reszta
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam pytanie. Czy dyskopatię da sie wyleczyć lekami? Powoduje to u mnie rwę kulszowa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja wkleiłam o ''lyprinolu --nie wiem czy weszło -to olej małza perna caniculus -przebadany naukowo w niemczech ,anglii ,-jest też mączka perna caniculus -działa tak samo -p.reumatycznie ,p/zapalnie,cena o 100% tansza -na allegro ,ebay ,nazwa małz zielony -lub green lipped mussel ,grunlipmuschel,-działa -brac z tranem
lyprinol jest drogi --
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ogólnie wpisać w google -małz zielony na reumatyzm ,lub perna caniculus geriatria 2010 -sa prace naukowe -czyli to lek -nie suplement ,tam od 20-30 lat mączka jest lekiem -mówię o anglli ,Niemczech -pytać -odpowiem -pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Wyleczyć raczej nie, ale zaleczyć już tak Sama rwa kulszowa jest bardzo częstym objawem dyskopatii:
http://www.kulszowa.pl/

Ważne jest leczenie lekami plus rehabilitacja.

No i potem po wyleczeniu trzeba bardzo uważac na siebie oraz nie wykonywać określonych ćwiczeń ponieważ choroba nawraca.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zdecydowanie polecam Diane Wielgus, przyjmuje w Gdyni na przeciw Batorego.Z rwa kulszowa męczyłem się 2 lata.Latalam po różnych lekarzach,pigułki,zastrzyki masaże i nic dopiero ta Kobieta mnie wyprowadxila
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

a jak?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ręce które leczą czyni cuda.Sam na własne oczy widziałem jak faceta wnosili na rękach i wyszedł o własnych siłach. Dzięki Pani Dianie nie miałem operacji,gdzie wszyscy lekarze nie widzieli innego wyjścia.Dzis jeżdżę na rowerze, pływam i jestem najszczęśliwszy na Świecie, że poznałem Panią Diane
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Myślę, że możesz podpytać mojego masażystę Bartka z salonu Spa Vita - zajmuje się masażem sportowym na bank ma fajne kontakty.
Tu znajdziesz kontakt https://www.spavitao.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Działki Leśne

Apartamenty Wolności (7 odpowiedzi)

Apartamenty Wolności, zlokalizowane pomiędzy Śródmieściem Gdyni i Trójmiejskim Parkiem...

do góry