Widok

Powiększone jelita u płodu

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
czy u któregoś z waszych nienarodzonych dzieci także wykryto podczas usg znacznie powiększone jelita w brzuszku dziecka? mam przyjść za tydzień na powtórne badania aby zobaczyć czy to tylko chwilowe czy coś poważnego ale już mam pełną głowę myśli. Może któraś już to przeszła i wie czy jest się czym martwić?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
:( nikt nic nie wie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
U młodej były do 20tyg powiększone narządy na usg po 22 tygodniu wszystko sie unormowało i urodziła sie zdrowa jak ryba.Mogło mieć na to wpływ moje ciagłe przeziebienie i chore gardło chore uszy-kiedy przeszłam na zwolnienie i po prostu zaczęłam sie wysypiać i wykurowałam to zaczęlo wszystko do normy wracać,
Podobno kiedy matka choruje dziecko w w brzuszku też choruje i objawia się to taką jakby opuchlizną dzieciatka-tak tłumaczył mi lekarz
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
a t trochę mnie pocieszyłaś chodź sęk w tym że ja jestem zdrowa jak ryba i raczej przez całą ciążę nie byłam nawet przeziębiona hmm
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mi też wydawało się ok,że jestem zdrowa,a np wynik moczu ogólny wskazywał na jakieś zapalenie lub miałam podwyższone crp,a niby nic mi nie było,albo delikatne drapanie w gardle(prawdopodobnie od klimy w pracy)nic wielkiego,ale jednak dla dziecka to coś.
Najlepiej na ten temat pogadać ze swoim lekarzem prowadzacym

I głowa do góry nie martwić się na zapas
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Witam . Wiem że ten post jest sprzed kilku lat ale może akurat Pani odpisze .. Jak się skończyło z tym jelitem ? Ja usłyszałam taką diagnozę że jest powiększone jelito grube w 31 tc i jest pod kontrolą teraz jest 34 tc i jelito ciągle jest lekko powiększone ale nie wzdęte czy rozdymane . Ilość wód płodowych i wszystko inne w normnie . Ale w necie nic nie mogę znaleźć na ten temat . Będę wdzięczna za każdą odpowiedź ...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

My wlasnie wczoraj uslyszelusmy takie slowa, ze jelito u plodu jest powiekszone, i nie wiem zbytnio co to oznacza prosze dac znac jak sie to u Pani skonczylo? I to ze malutki przestal przybierac na wadze...prosze o kontakt na @ emilka1988.21@tlen.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

My też mamy ten problem a, w necie nie ma wielu informacji na ten temat ,chciałabym porozmawiać z mamą która ma jakieś doświadczenia w związku z poszerzonym jelitem u płodu, jakie dalsze postępowanie, co dalej po porodzie? Mnóstwo pytań a odpowiedzi brak
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

prosze o informacje jak to u Pani sie zakonczylo z tym jelitem?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

najczestsze-odchylenia-usg-polowkowym-cz-ii/

Tam sa opisane m.in.odchylenia w budowie jelit-nie wiem czy dokladnie o to chodzi,ale czytajac Wasze wypowiedzi od razu skojarzyl mi sie blog mamyginekolog i zaswitalo mi,ze cos o problemach tego typu pisala.jesli nie znajdziecie tam tego,czego szukacie,to przepraszam za zasmiecanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam,

jak skończyła się ta historia u Pani? Właśnie u nas też stwierdzono, że jelito małej jest lekko powiększone, ale lekarz podszedł to tematu ze spokojem i będziemy obserwować. Będę wdzięczna za odpowiedź.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam
I jak sie skonczylo u pani z tym jelitkiem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

I jak to się u Pani skończyło?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dostała pani jakąś odpowiedź? Ja własnie się dowiedziałam o poszerzonym jelicie i bardzo się zamartwiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tez jestem ciekawa jak zakonczyly się Wasze historie. Ja w czwartek(21 tc) usłyszałam,ze dzidzia ma powiekszone i swiecace jelita,do tego ubyło wod plodowych. Bardzo sie martwię co bedzie dalej:(Moje wyniki badań wszystkie w normie wiec lekarz wyklucza infekcje A podejrzewa niedroznosc jelit:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie też podejrzenie niedrożnosci ale ta niedrożnosć też może być oznaką wielu chorób też niestety. :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

A kiedy masz kolejne usg? Ciężko po słowach lekarza myslec o czyms innym:( Czy miałaś pobierana krew pod kątem wykluczenia podstawowych infekcji(cytomegalii,toksoplazmozy,różyczki)? U mnie wszystkie wyniki ujemne i CRP tez także wszystko wskazuje,ze to jednak ta niedroznosc.Pytanie tylko jak poważna:(Czytalam,ze to sie moze wiązać z wieloma poważnymi chorobami,ta niepewność jest straszna.Kolejne usg mam 28 kwietnia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No właśnie te choroby najgorsze... a moze też byc tak ze po.porodzie minie samo (po pierwszej kupie) mam.usg 27.04
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oby tak było albo najlepiej niech sie wszystko unormuje jeszcze w czasie ciazy. Jeśli będziesz pamiętała to daj prosze znac jak u Ciebie sytuacja po usg.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pewnie. Ja miałam pierwszą diagnoze w 22 tyg i niestety mała cały czas to ma :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A poza tym jelitem lekarz nie widzi innych nieprawidłowości? W ktorym teraz jestes tygodniu? Mi lekarz powiedział,ze jego zdaniem problem będzie. Mówił,ze może być konieczna operacja po porodzie albo nawet stomia:/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Teraz 31 tydzień. Innych problemów jak narazie nie ma. Tych scenariuszy jest niestety kilka i do konca nie wiadomo co się okaże.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie:/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

I jak u Ciebie? Ja idę niestwty od poniedzialku na oddział na parę dni na badania i dalszą diagnostykę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie niestety bez zmian a może i nawet gorzej. Jelito bardziej rozdete do tego mała ilość wód:( Za 2 tyg kontrola a potem się zobaczy czy nie bedzie potrzebna amnioinfuzja.Zdolowalo mnie dzisiaj to iusg strasznie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo wiem co przeżywasz. I wiem że nie ma słów na pocieszenie. Musimy jednak być silne i mieć nadzieję że wszystko dobrze się skonczy. Trzymaj się!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Najgorsza to ta niepewność i strach:(Masz 100% rację,musimy sie trzymac i być silne!!! Daj znać jak po diagnostyce,trzymam kciuki !
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cześć. Jak się u Ciebie sprawa rozwiązała (jeżeli oczywiście masz ochote napisać)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oj ciężko,resekcja 40 cm jelita cienkiego w 1 dobie, wyloniona stomia niestety wysoka przez co maly nic nie przyswajal i byl na zywieniu pozajelitowym 7 miesiecy. Przeszedl 4 operacje z otwieraniem brzuszka. Na szczescie zarówno mukowiscydoza jak i Hirshprung wykluczone.Prawie 5 miesiecy spędziliśmy w szpitalu. Kubus dodatkowo urodzil sie jako wczesniak w 34 tc. Jego mniejsze nerki poki co daja rade ale jestesmy pod stała kontrola nefrologa. A jak u Was? Czy to tez bylo cos groźnego?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Juz na szczescie ciągłość ukladu pokarmowego zostala przywrócona i jestesmy bez stomii i bez zywienia pozajelitowego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale się cieszę że odpisałaś. Myślałam o Was często i troche mi było glupio się pytać. U nas okazało się po prostu zwykłym zatorem po pierwszej kupie wszystko było ok.
Przeszłaś swoje, dzielny maluszek. Mam.nadzieję że teraz już wszystko będzie dobrze. Serdecznie Was pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To Twój maluszek niezłego stresa Wam zafundował haha ale najważniejsze,że tak to sie skończyło. Cudownie!

Oj tak,my duzo przeszliśmy,gdyby nie ten covid byloby milion razy lżej. A tak zupełna izolacja,rodzeństwo i rodzina poznala maluszka dopiero jak mial prawie 5 miesiecy.
Tez mam nadzieje,ze juz koniec z pobytami w szpitalu,strasznie się boje o to co przyniesie przyszłość.

Dziękujemy i również pozdrawiamy!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzień dobry,
Jeżeli Pani będzie tak uprzejma to prosiłabym o więcej szczegółów dotyczących powiększonych pętli jelit. W którym tygodniu dostrzeżono problem oraz jakiej wielkości te poszerzenia były podczas usg i czy lekarze również rozkładali ręce, informując że do czasu porodu nie są w stanie nic więcej powiedzieć i czego dotyczy problem? Z góry dziękuję za informację.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam,
U mnie test pappa juz pokazywał,ze cos moze byc nie tak ale na usg wszystko wyglądało jeszcze ok. Po amniopunkcji,w której kariotyp wyszedl prawidłowy jeszcze na usg nic nie wskazywalo na jakies wady. W usg połówkowym jelito mialo podwyzszona echogenicznosc,z każdym kolejnym badaniem jelitko bylo coraz mocniej poszerzone.Po 30 tygodniu widac bylo ze brzuszek dzidzi jest w wyniku tego bardzo powiększony. Nie pamiętam jakie to były wymiary. Podejrzenie padlo na dystalny odcinek jelita grubego,możliwe zarosniecie odbytu.Po porodzie okazalo sie,ze jelito grube jest zdrowe,niestety trzeba było dokonać resekcji ok 40 cm jelita cienkiego. Do czasu porodu to są tylko przypuszczenia i niestety taka jest prawda,ze po porodzie dopiero okazuje się gdzie jest problem. U nas po porodzie wykluczono mukowiscydoze oraz chorobę Hirschprunga bo to one głównie odpowiadają za niedroznosc jelit noworodków.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuję bardzo za informację, więc tak naprawdę pozostaje tylko czekać na rozwiązanie i ocenę po porodzie...
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U nas było wszystjo idealnie tylko poszerzenie części jelita. Utrzymywało się od 20 tyg do końca ciąży. Lekarze dali nam kilka scenariuszy co to może być: mukowiscydoza, choroba hirshprunga, niedrożność jelit lub po prostu zrobi kupę po porodzie i będzie ok. Od 30 do 39 tyg ciąży 3 razy byłam na patologii ciąży na diagnostyce, badaniavh itp. Małej podali steryd na rozwój płuc gdyby coś się działo. Na usg nie było żadnych innych nieprawidłowości tylko to poszerzenie jelit. Stresu był ogrom. Ale u nas akurat sprawdził się ostatni scenariusz także zrobiła kupkę i na usg już nie było żadnego poszerzenia. Powodzenia! Wiem, że nie jest łatwo czekać az do porodu w stresie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuję za informację, u Nas każą czekać na akcje porodową, bo lepiej jak maluch będzie donoszony. Teraz wróżenie z fusów co to może być, może zrosniety odbyt, może brak, może błonka, którą trzeba przekłuć albo nic takiego, zalecenie by co tyg wykonywać usg... ogólnie test papa prawidłowy i wszystkie usg również, problem pojawił się przy usg Doppler w 35tc..
Proszę o informację w jakich szpitalach Panie rodziły, głównie mi chodzi o to gdzie w razie "w" wykonują operacje maluszkom ?
Z góry dziękuję za pomoc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja jestem z Poznania, odezwalam sie tu na forum bo znalazłam dziewczyny z podobnym problemem. Nasza też była donoszona, urodzila sie w dzień terminu też chcieli żeby dziecko było jak najsilniejsze. Mi kazano rodzić w szpitalu o najwyższym stopni referencyjności żeby dziecko w razie czego od razu mogło być operowane.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak, Nam też tak kazano, ale na izbie wczoraj się dowiedziałam, że mimo iż te dwa szpitale posiadają referencyjność to i tak dziecko w razie potrzebnej operacji będzie przewiezione do szpitala, w którym obecnie zamknięta jest porodówka, bo tam podobno tylko mają chirurgię dziecięca- stąd też moje pytanie jak to wygląda.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja rodziłam w UCK w nocy z piątku na sobotę a synka ok południa w sobotę przewieźli do szpitala Wojewódzkiego bo tam znajduje się oddział chirurgii niemowlęcej. Ja wyszłam ze szpitala na trzecia dobę ale synek przebywał jeszcze na OIOMie po operacji wiec nie mogłam z nim zostać,dopiero po przeniesieniu na oddział do niego dołączyłam.I jak weszłam latem tak dopiero wyszłam zima:(
Trzymam kciuki żeby u Pani na stresie w ciąży się zakończyła historia i po porodzie maluszek zrobił kupkę i wszystko było dobrze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U nas okazała się wrodzona biegunka chlorowa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzień dobry. W 26 tygodniu ciąży zdiagnozowano u dziecka rozdęcie jelit. Ostatnio okazało się że będę musiała rodzić w 37 tygodniu ciąży przez cesarskie cięcie. Jak to u Pań wyglądało? Rodziły Panie siłami natury, czy przez cesarskie cięcie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja przez cc ale nie ze względu na jelita maluszka tylko na wcześniejsze cięcia. Mój synek zadecydował przyjść na świat wcześniej bo już w 34 tc:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

I jak to u Pani wyglądało? Maluszek musiał mieć operację od razu po urodzeniu? Jak z powodu jelit wygląda karmienie już po wyjściu ze szpitala?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak,Synek urodził się w nocy w UCK a rano został przewieziony do szpitala wojewódzkiego na chirurgię niemowlęca. U nas niestety nie obyło się bez komplikacji i żywienia pozajelitowego(doustnie mógł dostawać bardzo mało mleka),także nasz pobyt przedłużył się do prawie 5 miesięcy. Każdy przypadek jest inny i jeśli dzidziuś może normalnie jeść to szybko wychodzi do domku i wszystko wyglada jak u zdrowego bobasa.Czy u Pani poszerzenie jelita z każdym usg rośnie?czy określono czy dotyczy to jelita cienkiego czy grubego?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U nas niestety poszerzenie jelita rośnie, ale lekarze mówią że to dlatego że dziecko rośnie i jelita również. Aktualnie jestem w 33 tygodniu ciąży i rozdęcie jelit wynosi 20mm. Niestety nie wiem jakiego jelita dotyczy poszerzenie, bo oglądało mnie kilku lekarzy i jednie mówią że to jelito cienkie a inni że to jelito grube. Martwi mnie też waga dziecka bo w 33 tygodniu waży 1700g, a ważne żeby do operacji był duży. Czy u Pani znaleziono przyczynę, która spowodowała poszerzenie jelita? Jak teraz po operacji Pani maluszek się czuje? Może już normalnie jeść? Ma jakieś problemy bólowe?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U nas tez rosło i maluszek urodził się z bardzo wzdetym brzuszkiem:( W ciąży mówiono cały czas o jelicie grubym a okazało się,ze jelito grube jest zdrowe a problem jest w cienkim. Podczas pierwszej operacji dokonano resekcji 40 cm jelita czczego i wyłoniono czasowa stomie. Teraz już nie mamy stomii i już wszystko synek może normalnie jeść i funkcjonuje zupełnie normalnie. U nas nie znaleziono przyczyny, wyklucZono chorobę Hirschprunga i mukowiscydoze jako dwie najbardziej prawdopodobne przy takich objawach. Wszystko okaże się dopiero po porodzie,może w Pani przypadku operacja wcale nie będzie potrzebna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najważniejsze że wszystko dobrze się skończyło i maluszek jest zdrowy. Jaką wagę miał Pani maluszek jak się urodził? U nas także narazie przyczyny nie znaleziono, mimo licznych badań wszystkie wyszły dobrze. Podejrzewano że może przechorowałam covida bezobjawowo, ale nie mam przeciwciał więc nie wiadomo z czego mogło się wziąć to rozdęcie. Oba badania prenatalne również wyszły prawidłowo. Mam nadzieję, że to nic poważnego, ale tak jak Pani mówi wszystko okaże się po porodzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Waga urodzeniowa synka 2360 g wiec jak na ten tydzień ciąży w normie. Mam nadzieje,ze u Was po porodzie po pierwszej kupce samo wszystko wróci do normy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też mam nadzieję, że zrobi kupkę i wszystko będzie dobrze. Dziękuję bardzo, że się Pani odezwała i podzieliła swoim doświadczeniem. Nigdzie nie mogłam znaleźć żadnych informacji na temat problemów z jelitami, więc dzięki Pani wiem jak może to wyglądać po porodzie (mimo że każdy przypadek jest inny). Pozdrawiam serdecznie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pamietam jak sama wertowałam internet i nic nie moglam znalezc. Życzę szczesliwego rozwiązania i trzymam kciuki zeby wszystko było dobrze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odzywam się po 2 miesiącach od porodu. U mojej córki w 35 tc wyszło, że są poszerzone jelita, przeprowadzenie cesarki odradzano , kazali czekać na skurcze bo twierdzili im większe dziecko tym lepiej przeprowadzić w razie konieczności jakąkolwiek operacje. Usg raz w tygodniu by kontrolować czy się nir powiększają. Byłam u kilkunastu specjalistów i co specjalista to inna odpowiedź. Jedni twierdzili, że się powiększają i że jest brak perystaltyki inni, że jest perystaltyka a wielkość to ciężko sprawdzić bo to akurat zależy jak każdy mierzy i która pętle... do czasu porodu nerwy i strach o dziecko. Nie ważne do ilu specjalistów bym nie poszła i ile pieniędzy wydała to i tak nic konkretnego się nir dowiedziałam. Jedna Pani doktor dała mi zielone światło bo powiedziała, że może to być spowodowane duza ilością prolaktyny w III tc.
8 miałam szanse dostać się do szpitala na wywołanie, jednak tak się stresowałam i martwiłam, że jeszcze może poczekać na rozwiązanie samoistne bo zawsze te parę gram przybędzie. Od niedzieli rana złapały skurcze , a w poniedziałek pojawiła się córeczka, porod SN. Dziecko od razu zabrane na wszelkie badania. Najpierw włożyli 7 cm cewnika by sprawdzić czy nie ma zrostów, potem zabrali na szereg innych badań. 3 dni leżała w inkubatorze na oddziale neonantologii , była monitorowana. Niedrożność okazała się być smółkowa, były zielone wody więc chyba oddała ją w środku. No i tym byłyśmy w szpitalu bo miała zmiany na płucach, stwierdzili że być może po zielonych wodach bo crp miala bardzo wysokie. Antybiotyki przez 7 dni i wypuścili nas do domu. Obecnie jest wszystko dobrze, kupki robi. Tym co mnie nastraszyli w ciąży to nic się nie potwierdziło na szczęście. Ogólnie ja choruje na toczeń układowy i niektórzy twierdzą, że od tego mogły być poszerzenia bo dziecko urodziło się z noworodkowym toczniem układowym, czyli wciągnęła z łożyska moje przeciwciała...
Rodziłam w UCK w Gdańsku, ważne by szpital miał największą referencyjność. Opieka super, dziecko też zaopiekowane podczas pobytu na oddziale neonantologii.
Trzymam kciuki aby u Pani również okazała się tylko niedrożność smółkowa i jak dziecko po porodzie ją odda to będzie wszystko w porządku.
Pozdrawiam wszystkie Panie i dziękuję za okazaną pomoc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam. W jakim wieku aktualnie jest Pani synek? Czy rozwija się prawidłowo? Jesteśmy w podobnej sytuacji, córeczce dokonano resekcji 25 cm jelita czczego w 1 dobie życia. Aktualnie ma niecałe 2 miesiące i bardzo się martwimy co przyniesie przyszłość. Martwią nas również kupki, które oddaje, jest ich sporo i są bardzo luźne. U Was też tak było? Pozdrawiamy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ania-
Mój synek ma obecnie prawie rok i intelektualnie rozwija się bardzo dobrze,ruchowo natomiast odstaje od rówieśników. 5 miesięcy leżenia w szpitalu i 4 operacje z rozcięciem wszystkich powłok brzusznych niestety znacznie osłabiło mięśnie brzuszka. Synek robi postępy,chodzimy na rehabilitacje,jest pod kontrola i powoli wszystko nadrabia. Jak rozumiem córeczka nie ma stomii skoro robi kupki? U nas na początku tez było znacznie więcej kup niż jest teraz, z czasem to wszystko się unormowało. A jeśli chodzi o konsystencje to może córeczka ma nietolerancję laktozy?

Cat-
Bardzo się ciesze,ze tak zakończyła się Wasza historia z powiększonymi jelitkami. Każdy przypadek inny, stres w ciąży jednak zawsze podobny.

Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuję za odpowiedź nie nie ma stomii. Jest na specjalnym mleku. Z kupkami jest już poprawa, więc myślę, że i u nas wszystko się normuje. Również pozdrawiamy życząc dużo zdrowia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam. Synek wczoraj mial operacje usuniecia kawałka jelita cienkiego. Czy moge prosic o kontakt na adres mailowy alacedro@wp.pl lub tutaj? Nie moge nic znalezc w internecie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej, nie wiem czy jeszcze tu zaglądasz czasem. U mojej córeczki tez są poszerzone jelitka i tez jestem z Gdanska. Bardzo się stresuje i tez dostaje różne opinie, od tego ze to nic i od poziomu hormonów właśnie do straszenia różnymi czarnymi scenariuszami . Uck ciagle przepełnione i nie wiem jakie mam szanse żeby tam rodzic, czy miałaś skierowanie do szpitala o 3 referencyjności jakieś specjalne? Czy później dziecko miało jeszcze jakieś powikłania po niedrożności smolkowej? Pamiętasz może jakie średnice miały jelitka?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej,właśnie odczytałam wiadomość, podaj mi proszę adres mailowy a wszystko Ci opisze.
W którym tyg ciąży jesteś?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Agsala22@op.pl, obecnie jestem w 34 tygodniu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Pełnoletnia córka -mój osobisty koszmar (129 odpowiedzi)

Moja córka m-c temu miała 18 urodziny . i tyle ja widziałam...... Do 18 tez rzadko bywała w...

poszukiwany dobry ortopeda (31 odpowiedzi)

Moja mame czeka operacja, dostała juz skierowanie i po swietach ma isc sie zapisac w kolejkę......

nietrzymanie moczu po ciąży (26 odpowiedzi)

Słuchajcie czy któraś z Was miała po porodzie problem z nietrzymaniem moczu?

do góry