Widok

Poznać...Trudne pojęcie

Jadę autem...Czerwone światło...Zatrzymuję się i widzę,że obok w samochodzie siedzi kobieta,która na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie normalnej,spokojnej domatorki której również brakuje bliskości i ciepła drugiej osoby. Macham do niej... W odpowiedzi dostaję jej wskazujący palec pukający się w czoło.Ok,myślę to nie to... Jadę dalej.Zajeżdżam do kawiarni.Zamawiam ulubioną kawę i siadam niedaleko kobiety,która siedzi samotna i wpatrzona w okno wypatruje nie wiadomo czego...Miłości,dziecka a może gwiazdki z nieba.Uśmiecham się do niej z małą nadzieją,że może tym razem mi się uda poznać kogoś i coś stworzyć...Otrzymuję grymas twarzy z mocno podniesionymi brwiami w ramach zdziwienia ''o co Ci chodzi...''. Dobra,myślę do trzech razy sztuka dzisiejszego dnia... Jadę do marketu na zakupy.Wychodzę z tobołami sprawunków. Patrzę a tuż za wyjściem kuleje drobna osóbka płci żeńskiej z torbami większymi od niej... Oczywiście,że pomogę bo tego nauczyli mnie rodzice i to wyniosłem z domu... Podchodzę z pytaniem ''pomóc...?'' i łapię delikatnie za siatki... ''Odwal się...''. Jak,pytam się, jak w dzisiejszych czasach jest za stosowne,jak wypada,jak trzeba poznać drugą osobę... Czy naprawdę poza portalami społecznościowymi i innymi rozbezstwieniami społeczności nie ma szans kogoś poznać...?
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 3

z chęcią bym się umówiła na te kawę, czemu do mnie się nie usmiechnales ;-)
Niebieskooka
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Bo jesteś brzydka.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7

Kolego, za dużo rozglądasz się za spódnicami i uśmiechasz, jak mysz do sera. Twoje "wrażenia" (błędne) na temat kobiet z opisanych sytuacji, mówią same za siebie.
Poznanie to proces złożony i czasochłonny. Prawdziwemu facetowi częściej służy do pozytywnej weryfikacji własnego, silnego instynktu zdobywcy.
Do każdej uśmiechasz się i każdej chcesz pomóc?
W końcu trafisz na cwaniarę, która zrobi z tego użytek.
Prawdziwy Facet wie czego chce i zdobywa to.
Nie rozmienia się na drobne.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 10

Niestety w dzisiejszych trudnych czasach związanych z pandemią boimy się ,myślę ,że nie tylko kobiety, oszustów, cwaniaczków i dlatego reagujemy w ten sposób. Odzwyczailiśmy się od dobrego gestu a nawet zwykłego uśmiechu, bo twarze mamy zakryte maseczką .Jednak nie powinno Ciebie to zrażać .Próbuj a być może wreszcie się Tobie uda .Pozdrawiam
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ciekawe ilu facetów na skierowany do nich uśmiech kobiety zareagowałoby pokazaniem środkowego palca, czy krótkim "spier..."
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

A ja mam okrągły dowód i paszport polsatu dzięki temu kupuję bez kolejki i do wszystkich się uśmiecham :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

"Odzwyczailiśmy się od dobrego gestu a nawet zwykłego uśmiechu, bo twarze mamy zakryte maseczką"

Co zrobili... śmy? Jacy my? To nie jest kwestia przyzwyczajenia/"odzwyczajenia". Człowiek miły i radosny, uśmiechnięty, nawet w maseczce promieniuje pozytywną energią.
Ps
"boimy się ,myślę ,że nie tylko kobiety, oszustów, cwaniaczków i dlatego reagujemy w ten sposób."
Coś strasznego! Załamka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Na portalach randkowych też nie jest łatwo :-)
Jedna taka miała dopisek, że interesują ja tylko zaszprycowani panowie. Zażartowałem sobie z tego, to mnie zwymyślała od zyeb...
Nie, to nie było na początku tej hecy, tylko niedawno.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Masz szczęście, bo faceci przysyłają zdjęcia męskiej anatomii. I nie ma znaczenia , co jest napisane w ogłoszeniu. Ot, tak, dostajesz zdjęcia. O tym, że jeśli zwrócisz uwagę, napiszesz coś nie po myśli np, że nie jesteś zainteresowana....to dopiero leje się szambo. Nie tylko facetom jest trudno.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nic nic. To wszystko minie Wam koło 30tki (?)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
W zasadzie trafiasz źle.
Jadę autem, wpuszczam samochód zawsze podziękują, uśmiechną się.
Jest wielu którzy uśmiechają się.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Twoje zdrowie (0,0% granat) i uśmiech.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Jest wielu/e. Ale to interesowna reakcja. Na wyświadczoną przysługę. Ale żeby odpowiedzieć uśmiechem na uśmiech, to już za dużo. Polacy to zestresowany, nieufny naród.
Znajdziesz w sieci takie pranki na zachodzie, gdy na jakąś osobę natarczywie patrzy się ten dowcipniś. W reakcji zwykle ludzie podchodzą i pytają z troską "w czym mogę Ci pomóc?". Tak, także mężczyźni. U nas byłoby "co się gapisz? Chcesz wpier...?"
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja bym się uśmiechnęła, zawsze patrzę "na czerwonym" na panów kierowców
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

W takim razie będę Cię wypatrywał..:)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

na mnie również nie trafiłeś, ja też rozglądam się po autach obok... i z pewnością bym odwzajemniła uśmiech i odmachałabym :)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czyli wychodzi na to,że jest jeszcze ''światełko w tunelu'':). W takim razie nie pozostaje mi nic innego jak Ciebie również wypatrywać...:)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0


najczęściej lecę z Sopotu przez Słowaka i Adamowicza w okolicach 15.00-15.15 :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Napisz jeszcze, Kate, czym lecisz, żeby "Ja" nie szczerzył się bezowocnie na całej tej trasie ;]
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

focusik, raz grafitowy, raz kombi w granacie, taki co wszystkich wyprzedza :P a niech się szczerzy :D
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Niestety w tych godzinach jestem akurat w pracy... Na Jasieniu:)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zgadzam się, że trudno jest kogoś "poznać". Na pewno nie jest to mozliwe w stu procentach, choćbyśmy ze sobą spędzili życie. Można poznać tylko część człowieka;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witaj.
Czytam twoja treść i widzę podobne mamy doświadczenia tyle ze w przeciwnej płci.
Ty spotkałeś się zobojętniania kobiet a mam mężczyzn . Pytanie dlaczego życie, los nie stawia ludzi z podobnym stosunkiem na przeciw siebie?
Jeśli spotkałabym by Ciebie w każdej opisanej sytuacji, w końcu mogłabym stwierdzić to jest normalny super mężczyzna.
Jadę na zlot starych aut w Bytowie , kto wie może w którymś aucie cię odnajdę.
Dużo uśmiechu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z tym ''super mężczyzna'' to lekko przesadziłaś,ale ''normalny'' jak najbardziej:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

"Jadę autem...Czerwone światło...Zatrzymuję się i widzę,że obok w samochodzie siedzi kobieta,która na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie normalnej,spokojnej domatorki której również brakuje bliskości i ciepła drugiej osoby." - wysuwanie takich wniosków, raczej nie klasyfikuje się w ramach normalności, to nawet "mentaliści" w amerykańskich serialach nie mają takich "mocy" ....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może zobaczył worek karmy dla kotów na tylnym siedzeniu owej kobiety? ;>
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

... aha a że spokojna to poznał po tym że się na czerwonym zatrzymała.... a jak mu wyszło że ona jest hetero, a on będzie lepszym zamiennikiem od kota ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z biegiem lat obaracajac sie gronie tych samych znajomych , przyjaciól , rodziny szanse na poznanie drugiej osoby maleja drastycznie.
Czesto ludzie mijaja sie obok siebie robiac zakupy , jadac razem autobusem , mijajac sie na miescie nie wiedzac o swoim wzajemnym istnieniu i tym ze pasowaliby do siebie . Ciekawe ile kazdemu z nas przytrafilo sie takich spotkan i brakowalo tylko tkz szczesliwego zbiegu okolicznosci aby powiedzic przyslowiowe dzien dobry :) i dac sobie nawzajem szanse ....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
"Zamawiam ulubioną kawę i siadam niedaleko kobiety,która siedzi samotna i wpatrzona w okno wypatruje nie wiadomo czego...Miłości,dziecka a może gwiazdki z nieba."
Skąd ten pomysł?
A może ona po raz pierwszy od roku zostawiła małe dziecko albo dzieci pod opieką babci i wyszła sama na kawę, by odpocząć?
Autor snuje jakieś fantazje, które są dla niego wygodne i atrakcyjne, a rzeczywistość jest jaka jest.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Miałeś pecha, tak nie zachowują się kulturalne osoby
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Poznajmy się

Szukam Przyjaciółki 2024 (3 odpowiedzi)

Szukam 40 letniej przyjaciółki. Inteligentną, zadbana, o dobrym charakterze , lubiącą mówić prawde

Koleżanka/ przyjaciółka (3 odpowiedzi)

Cześć odezwij się jeśli szukasz fajnej znajomosci działającej w dwie strony. Mieszkam na...

Cześć (23 odpowiedzi)

Czy zaglądają tu osoby wieku 40-50 lat /plus- minus/,które chciałyby czasem pogadać o wszystkim i...

do góry