Widok

Praca w Polsce

Wesele Wesele bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Czesc dziewczyny, byc moze ten temat nie powinnien sie tutaj pojawic ale mysle, ze niektore z Was niedawno zostaly zatrudnione i sledzily ostatnio rynek pracy, stad moje zapytanie. Czy w Polsce z zatrudnieniem jest juz latwiej, czy faktycznie nie ma juz wymagan typu: osoba 25 lat + 10 letnie doswiadczenie zawodowe? Czy jezeli mam 4-letnie doswiadczenie w pracy administracyjno-biurowej ale nie mam do tego wyzszego wyksztalcenia to mam szanse na taka prace? Ciekawa tez jestem zarobkow, ale to juz inny watek

pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja nie mam doświadczenia w administracji biurowej, a taką pracę od niedawna wykonuję. Wiadomo, jeśli chodzi Ci o wysokie zarobki to zapewne doświadczenie jest ważne.

image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moje koelzanki 2 pracuja jako ksiegowe bez doswiadczenia ale po studiach,jakso 1600 mies. ale jedna na bank przez znajomoscia druga nie jestem pewna.ale slyszalam ze duzo sie nie zmienilo,wiec na razie nie wracam:)

image
image

Oberża Pod Lipami
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja kolezanka wrocila w kwietniu do polski, pracy szukala 2 miesiace i znalazla w biurze za 1700 brutto dziewczyna po studiach - politologia i 2 jezyki z tego co mowila to stratowala na "lepsze" stanowiska ale sie nie udalo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no to może za szybko sie poddała? za 1700br nie poszłabym do pracy

papilio1@op.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moze i za szybko albo sa takie realia nie wiem ale musiala bo kredyt, oplaty, z czegos trzeba zyc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
po studiach, znajac 2 języki za 1700 br nie poszłabym do pracy

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no chyba ze kredyty itd

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja uważam, że można przyjąć taką pracę, ale pod warunkiem, że jest szansa, by piąć się wyżej i po wyższe zarobki.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
uważam że w TV sieją propagandę, że już można spokojnie wracać, że pracy w brud i płacą nie wiadomo ile - a to tylko propaganda rzadów Tuska - bo założył przecież w swojej kampanii wyborczej, że pod jego rządami Polacy wrócą do Polski.... propaganda i tyle... pracy wcale nie ma dużo... a żeby dostać dobrze płatną i fajną w dodatku to naprawdę trzeba mieć szczęście

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Żeby dostać fajną dobrze płatną pracę trzeba mieć kwalifikacjie. I nie chodzi mi tu o papierek z takiej czy innej uczelni tylko o umiejętności przydatne dla pracodawcy. Dla fachowców praca jest i to za konkretne pieniądze. Dla niefachowców owszem też ale za grosze. Dla przykładu mój kolega specjalista od sieci (komputerowych nie rybackich) dostał porpozycję pracy za 27 tys pln brutto (miesięcznie rzecz jasna) natomiast znajomy który montuje materiał filmowy dla państwowej telewizji (podobno najgorzej płacą) zarabia około 2500 PLN do ręki za tydzień pracy. Dziewczyna w kwiaciarni 1200 PLN miesięcznie brutto.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja szukam pracy od kwietnia. Mam 6-cio letnie doświadczenie w prowadzeniu biura i byciu asystentką. Skończyłam studia itp itd...

chodzę na milion rozmów i nic. Ostatnio dowiedziałam się, że przyjeli panienke która nic nie potrafi - a praca była całkiem fajna.

A jak dostawałam propozycje pracy to za 1000zł netto...

i gdzie ta praca?

image



http://kozlowskagnieszka.wordpress.com/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czasem faktycznie trzeba mieć trochę szczęścia...

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czasem za duże doświadczenie przeszkadza...

image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
możliwe...ale nie wiem przecież czy wysyłam CV do firmy w której takie doświadczenie jest potrzebne czy nie...
a dajcie żyć...

a najlepsze są te spotkania które trwają nie widomo ile, po czym 2-3 dni potem dzwonią i mówią, że jednak na razie nikogo nie będą przyjmować bo nie ma pracy (to po co te rozmowy??).
Albo prosza na rozmowę i po czasie mówią, że nie wiedzą jeszcze czy kogoś zatrudnią, bo jeszcze nie potrzebują nikogo, ale może później tak.

Paranoja.

A ci którzy chcą żeby w pracy wykonywało się milion dwieście obowiązków chcą płacić najmniej.

Chyba swoją firmę otworzę i będę Panią Własnego Losu.

image



http://kozlowskagnieszka.wordpress.com/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
i tez zalezy jak wypadnie interview,trzeba byc entuzjastycznym i obiecujacym,wiec osoba bez doswiadczenia moze okazywac wieksze checi do pracy i wygrac z kims kto ma doswiadczenie- a wyglada np na znudzonego,desperata itd.

image
image

Oberża Pod Lipami
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
niunieczka polecam własną firmę! trzeba mieć sporo samozaparcia, szczególnie na początku nie jest łatwo, ale generalnie warto!
dobrze jest też łączyć ją z pracą gdzieś na kawałek etatu, żeby nie płacić tego koszmarnego emerytalnego ZUSu...

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzieki dziewczyny za odpowiedzi. Hmm, widze ze nie wyglada to zaciekawie. Sa osoby ktore maja i doswiadczenie i wyksztalcenie i nie maja pewnej pracy. Czyli jednak nadal pracodawca dyktuje warunki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jha zawsze jkestem pelna optymizmu itp itd no ale coz...

image



http://kozlowskagnieszka.wordpress.com/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
z praca nic nie jest lepiej. Ja dopiero co zaczelam studia, mam prawie rok dosw. w adm państwowej, j.ang biegły i nie moge znalezc pracy a jak kiedys bylam na rozm o pow. ze bym chciala tysiaka na reke to mnie wysmiala mowiac , ze u nic w firmie na poczatku sie malutko zarabia. Teraz pracuje za poczcie za 1400zł brutto;(, tam mnie chcieli, heh tam biora kazdego;/ jestem załamana, dobrze, ze wypowiedzenia mam tylko 3 dni ;)

Kolega znalazł prace w prywatnej firmie jako mł.Asystent ksiegowego, ma tylko rok doswiadczenia i ma 3300zł brutto. Nie ktorym sie udaje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
bo facetom jest łatwiej - albo mój mąż ma takie szczęście - najdłużej w swoim życiu szukał pracy 1 dzień... najpóźniej zaczął 3 dni po rozmowie... zawsze dobrze płatne...

image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
bo niby jest tyle pracy...

tylko niestety trzeba mieć: od 20-25 lat,doswiadczenia z 10 lat, najlepiej jeszcze się uczyć żeby nie musieli placic jakis tam pierdol...ale nie chca tez zeby osoba sie uczyla bo chca zeby miala wyzsze wyksztalcenie, znala 10 jezykow, byla piekna smukla i powabna, miala genialny kontakt z kleintami, odwalala cala robote szefa plus jeszcze swoje obowiazki i nie byla zbyt ambitna.

same wykluczenia.

image



http://kozlowskagnieszka.wordpress.com/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a co do facetow.... moj maz jakby zaczal szukac pracy to nie wiem czy nawet tydzien by w domu siedzial.

image



http://kozlowskagnieszka.wordpress.com/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
up
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć, piszesz, że masz doświadczenia w pracy biurowej to dobrze się składa bo moja firma potrzebuje osoby do pracy w sekretariacie. Jakbyś była zinteresowana lub chciałabyś się czegoś więcej się dowiedzieć to napisz mi maila lub na gg.

image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
za 1700 byście nie poszły do pracy? Pewnie w niektórych branżach można tak powiedzieć- księgowe czy informatycy zapewne mogą i powinni chcieć więcej.Ale też są zawody do których trzeba mieć wykształcenie, gdzie się mniej zarabia.Mówię o budżetówce. Często w sklepie bez wykształecenia można więcej wyciągnąć niż np. bidak nauczyciel, który lata spędza na nauce i dokształcaniu, zszarpie sobie zdrowie i nerwy. Moja mama właśnie odeszła na nauczycielską emeryturę po 40 latach pracy- mam znakomity obrazek w jej osobie. Dużo pozytynych fluidów dla nauczycieli!

image
fotografia ślubna, chrzciny, ciąża,rodzinnie- http://www.betrisa.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Betrisa, moja Mama to samo...
niestety taka to jest praca...

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Betrisa ... 1700 brutto? nie poszłabym ... poszłąbym za 1700 netto, gdybym widziałą ż ejest możliwośc rozwoju, awansu, podnoszenia kwalifikacji ...

papilio1@op.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Betrisa chciała jak sądzę przy tej okazji po prostu porównać, jak się zarabia w budżetówce, i to jest niestety smutna prawda...

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Praca

Targi pracy w GDYNI beczka smiechu :) (6 odpowiedzi)

Byłem na tych tarach i jestem co roku w Gdyni ,Gnieźnie Bydgoszczy ale z ciekawości . Wnioski...

Ile zarabiacie w 2023? (388 odpowiedzi)

Ciekawi mnie ile zarabiają forumowicze, krótko: - wiek - zawód - zarobki miesięczne - rodzaj umowy

Klub gogo-praca-****-moja opinia (4 odpowiedzi)

Dziewczyny nie polecam pracy w tych klubach. Poszłam do pracy jako promotorka klubu gogo,...

do góry