Widok

Praca z jezykiem niderlandzkim

Witam,
mieszkam juz dlugie lata w Holandii, co raz czesciej jednak mysle o powrocie do Gdanska. Zastanawiam sie czy jest w Trojmiescie praca dla osob z tym jezykiem (poziom B2 moze wyzej) i jakie sa zarobki na podobnym stanowisku. Widze duzo ofert pracy w Krakowie, w Trojmiescie nie specjalnie. Czy zarobki 3-4 tys sa realne? Ile potrzebowalbym na rodzine 2+2 miesiecznie? Nie bardzo orientuje sie w PL realiach:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Koszta życia zależą od standardu jaki sobie założyć, czy masz mieszkanie, czy będziesz je wynajmował, a może chcesz kupić i spłacać kredyt? Jeśli chodzi o pracę to tej jest do oporu, ale Ty nie sprecyzowałeś co do tej pory robiłeś i jakie masz doświadczenie. Skoro myślisz że pracując w Holandii na polu przez 10 lat dostaniesz w PL pracę w korporacji za 4k bo mówisz po Holendersku to się grubo zdziwisz. Do pracy na budowie w PL nikt nie będzie od ciebie oczekiwał znajomości języków. Sprecyzuj jakie masz doświadczenie zawodowe, wykształcenie, to może coś da się doradzić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

na polu nigdy nie robiłem, jestem operatorem lini, produkcja. Za coś podobnego w PL (unilever) płacą ok. 2500zł. niedużo. mieszkanie chcę kupić, w Holandii mam dom, jego chcę wynająć lub sprzedać, zawsze bedzie jakiś wkład na start w PL. Po ew. powrocie chciałbym wykorzystać to, czego nauczyłem się tutaj, czyli dosyć rzadko spotykany język (mówię też po niemiecku i angielsku) myślałem o obsłudze klienta itp. Ew. jakieś szkolenia i nauczyć się czegos nowego:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak faktycznie mówisz w trzech językach w miarę na dobrym poziome to ze znalezieniem jakiejś ciekawej propozycji nie powinno być problemu. Szukaj w firmach zajmujących się rekrutacją oni zazwyczaj zawsze potrzebują kogoś do obsługi klienta,choć na początek zbyt wiele nie dają.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Reuters w Gdyni poszukuje ludzi ze znajomoscia kilku jezykow.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

wiadomo do czego? ew. zarobki orientacyjnie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

3000 netto. Jakbym ja mówił po niderlandzku to już dawno bym pracował w swoim fachu w aptece w Eindhoven albo Utrechcie i zapomniał o Polsce. Długo zajeła ci nauka niderlandzkiego do B2 2?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mieszkam 40 km od Eindhoven :) mieszkam tu ponad 10 lat, czasami Holendrzy mają trudność w określeniu (w rozmowie) czy jestem Holendrem czy nie... wiec poziom jest przyzwoity. Nauka trwa nadal :D ale myślę, że po 2-3 latach poziom był już przyzwoity...

3000zł to dużo w Gdańsku?

pytam, bo nie znam już Gdańskich realiów :D ja 3000 żona 2000... 2 dzieci 0,5 i 6 lat... damy radę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

zobacz ogłoszenia - szukają asystenta spedytora z holenderskim
pierwszy raz widzę takie ogłoszenie - zadzwoń zapytaj się ile można zarobić

W Gdańsku na obrzeżach, na minimalne utrzymanie musisz liczyć 1000 pln na osobę
(bez samochodu, bez wyjścia do kina czy restauracji, strzyżesz się sam, do apteki nie chodzisz, minimum egzystencji)
jak żona pójdzie do pracy to koszty opieki nad dziećmi was zjedzą - żłobki czy przedszkola są bardzo drogie i trudno dostępne
do tego ceny mieszkań są bardzo wysokie, ceny produktów w sklepach nie różnią się od europejskich
a zarobki - sam zobaczysz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

zauważyłem. żona zarobi 2000-2200 a 1800 na przedszkola/żłobki. za 300 zł miesiąc pracować? lepiej siedzieć w domu. to chore:/ tu w NL za żłobek płaciłem €35 miesięcznie :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie będzie tak źle, jest 500+ na każde drugie dziecko niezależnie od dochodu , a 6latka można posłać już do podstawówki która jest bezplatna i świetlica jest za darmo do 16.30 jak oboje rodzice pracują
O żłobku możesz zapomnieć bo praktycznie u nas ich nie ma - na jedno miejsce jest 35 chętnych a za prywatne płaci się jak za zboże
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

czyli co zrobić z maluszkiem?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

to co wszyscy, albo płacisz za opiekunkę albo zostajesz w domu na dwa lata i modlisz się by do pobliskiego przedszkola się dostać, bo czasem jest miejsce - na drugiej stronie miasta albo w sąsiedniej miejscowości 15 kilometrów dalej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

miło...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zapomniałeś dodać, że to wynajem pokoju z obcymi ludźmi w kikupokojowym mieszkaniu, a nie kawalerki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ciągle przynosiłbyś niderlandzkie bakcyle do domu i zarażał swoją kochaną żonę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

..jakie bakcyle? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie bądź idiotą i nie słuchaj baby. Za 3 tys netto to wynajmiesz mieszkanie z opłatami. Może zostanie z 500 zł. Ja popełniłem ten błąd i wróciłem. 3 lata w Polsce to pasmo porażek i problemów kasą. Zarobki głodowe, a czasem problem z ich odzyskaniem. Studia, dobry angielski to tyle co nic, jak nie masz znajomości.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co do zarobków, prawda, są głodowe, ale da się jakoś wyżyć. Co mnie jednak bardzo martwiło by w PL, to nieplanowane wydatki, opóźnienie z wypłatą, zwolnienie z pracy co wiązałoby się z drobnym poślizgiem z płatnościami. Pracy jest mnóstwo, ale takiej za 2-3 tys.
Już od jakiegoś czasu liczę, szukam, sprawdzam i znowu liczę... wychodzi mi, że na życie (po wszystkich opłatach) zostanie mi max 2500zł... to chyba słabo, nie? (na 4 osoby)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Praca

dotacje z PUP - nie jest tak kolorowo jak mówią (44 odpowiedzi)

Otóż chodzi o Powiatowy Urząd Pracy w Gdyni, a dokładniej o jednorazowe bezzwrotne dotacje na...

Obuwie robocze (9 odpowiedzi)

Hej używa ktoś butów Dickies Dixon Rigger? Jak się sprawują? Lub co polecacie w podobnym stylu?

Praca w Polsce dla obcokrajowca (5 odpowiedzi)

Kto może poradzić agencję pracy tymczasowej w kujawsko-pomorskim wojewodztwie?

do góry