Widok

Prezent dla babci na 70tkę

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Hej, podrzućcie pomysły na prezent dla 70-latki. Babcia niestety ma cukrzyce wiec alkohol i słodycze odpadaja. Ręczniki z grawerem i komplety kawowe, naczynia itd odpadają bo ma tego pełno. Staruszka nie chodzi bo jest po operacji wiec nawet wycieczka odpada.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kiedyś kupiłam babci mojego męża taka porcelanowa filiżankę z spodeczkiem i zaparzaczem. Babcia tez miała cukrzycę nie chodziła wiele wiec tez trzeba bylo mocno pomysly okroic ,filiżankę postawiła sobie w segmencie, raz tez zebraliśmy wszystkie zdjęcia wnuków i prawnukow bo niektóre bez ramek miała i zrobiliśmy z tego jedno wielkie na ścianę. Bardzo się cieszyła
.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Może jakiś ciepły koc? Albo kamizelkę? Obraz na podstawie jej ulubionego zdjęcia - albo starego, z czasów jej młodości, albo wspolczesnego, z całą rodziną.
Trudno tak doradzić jak się nie zna dabej osoby. To co przypadnie do gustu jednej 70 latce, będzie kompletnie nietrafione dla innej...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Staruszka...dziwnie dla mnie brzmi. Moja mama miała niedawno 70 lat. Ale jak ona mówi: czuje sie na 18-tkę. Najlepszą niespodzianką dla niej był filmik jaki jej stworzyliśmy: jej rodzeństwo, dzieci, wnuki: każdy nagral okolo 1 minutowy filmik z zyczeniami- pełna dowolność . Brat dał podkład muzyczny + zdjęcia z jej młodości...płacz, wzruszenie..mowi, ze codziennie sobie go puszcza:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Moja teściowa ma 68 lat, pracuje, opiekuje się wnukami, chodzi do kościoła codziennie, po wakacjach jedzie do pracy za granice. Moja babcia miała 70 tke i niestety jest po operacjach, a psychicznie jest wykończona, chodzi z balkonikiem, nic nie robi, każdy "staruszek" jest inny. Problem w tym,że rodizna już zrobiła babci prezent, a ja z daleka mam zamiar przyjechać po urodzinach ale szukam prezentu, niestety filmu nie mogę stworzyć
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kilka mydeł glicerynowych. Takich z mydlarni, ciętych z dużego bloku. Pięknie pachną, przyjemne dla skóry i ładnie wyglądają.
Kilka kaw lub herbat na wagę. Są smaczniejsze od tych paczkowanych, ładniej pachną. Kawy można wybrać aromatyzowane, a herbaty z dodatkiem suszu owocowego lub jakieś ciekawe mieszanki. Zapakować w drewnianą skrzyneczkę, która przyda się potem na drobiazgi.

Praktyczne, ale miłe. Przydatne, nie "zagraca" domu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

wszystko zależy od tego ile chcesz pieniążków przeznaczyć.
można jakies fajne nieuciskające skarpetki + bez szwów, coby się stopa cukrzycowa nie robila.
sa slodycze dla diabetyków specjalne - jesli babcia byla lasuchem wiekszosc zycia to sie ucieszy
jak ktos juz pisal cieply koc - starszym osobą czesto jest zimno
ew. jesli kwota ma być wieksza to w sklepach medycznym sa rozne udogodnienia dla seniorów, również takich co nie chodza lub robią kilka kroczków bo domu, zeby troche pomoc im sie "uniezalenic" lub freestyle libre - system do mierzenia cukru bez koniecznosci klucia, ale kwota duza na miesiac wychodzi.
jeszcze przychodzi mi do glowy, jesli babcia nie ma: dobry ciśnieniomierz/stolik na nozkach do postawienia w lozku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Hej, może dobrym pomysłem byłby plakat ze zdjęciem w dużym formacie np. A3, by był dobrze widoczny. Jestem w stanie taki prezent wydrukować na fajnym papierze, zalaminować i szybko wysłać. Wystarczy wpisać w google moją nazwę autora (smartbepl) + drukarnia :) Zdjęcie albo wspólne z babcią, wspólne zdjęcie rodzinne, lub po prostu Ty :) Myślę, że to będzie miało dla babci dużą wartość i się ucieszy.

Pozdrawiam serdecznie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Empik Online zrobił całą kategorię z prezentami dla babci i dziadka.
Raczej trafiony - a co innego proponujecie jeszcze? Tak żeby zrobić wrażenie?
Wydaje mi się, że wszystkie rozsądne propozycje są na tej liście.
Dawaliście coś oryginalnego i się sprawdziło?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A co sądzisz o ciśnieniomierzu? Osobom starszym zawsze taki sprzet się przyda. Prywatnie polecam te z firmy Diagnosis. Moja babcia jest nim zachwycona ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Czasami dla dziadków najlepszym prezentem jest sama wizyta wnuków.

Moja babcia i dziadek są już po 90tce, nawet grubo po. Nie obchodzi ich co im dam w prezencie. Cieszą się po prost z tego , że do nich przyjeżdżam, że o nich pamiętam . I najlepiej żebym przyjechała z ich prawnukami, wtedy jest pełna radocha.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Puszczanie mleka nosem??? (8 odpowiedzi)

Dziewczyny, czy któraś z Was karmiących piersia też tak ma? Jedna z bliźniaczek przy odbiciu -...

Przedszkola Państwowe - WRZESZCZ (28 odpowiedzi)

Skoro istnieje wątek przedszkoli na zaspie i przymorzu to ja zapytam się o Wrzeszcz. Czy są tu...

wniosek o alimenty - pytania (18 odpowiedzi)

hej do jakiego sądu adresować pozew o alimenty? jak dlugo sie czeka na pierwszą rozprawę? czy...

do góry