Widok

Prezent na komunie! Help me!

Kobieta Temat dostępny też na forum:
Za 2 mce mamy komunię mojej chrześnicy. Czas pomyśleć o prezencie. Co się teraz kupuje dziewczynką na prezent komunijny, jakie kwoty pieniężne się przeznacza na ten cel? 500-700 zł, nie wiem, nie jestem fanką kupowania laptopów i innych bzdetów.Proszę dajcie mi jakieś ciekawe pomysły. Dzięki.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 18
możecie mnie zlinczować ale prezent za 500-700 zł?!! A na osiemnastkę co Porsche? Chyba kogoś pokręciło.
Ja dokładam się do roweru - 200zł.
Moja córa dostała bardzo ładny zegarek (wujek i ciocia), komplet bizuterii (dziadkowie), aparat fotograficzny (rodzice chrzestni) i ipoda (dziadkowie). Dostała także pieniądze i uważam, że bardzo rozsądnie bo po 100 zł od 3 osób.
popieram tę opinię 44 nie zgadzam się z tą opinią 9
Pytam bo własnie nie mam zielonego pojęcia jak to ugryżć! Co jak i za ile?
Proszę o oryginalne pomysły.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 10
Tak sobie pomyslalam, że może sfinansować dziecku jakies marzenie. Podpytaj. Mojego kolegi syn marzył o wyjeździe do DisnayLandu i rodzinka się na to złozyła.

Może jakieś zajęcia dodatkowe sfinansować takie, które by dziecko ucieszyły. Podpytak rodziców tak chyba będzie najlepiej.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 5
Ja też uważam, że dawanie prezentów za kosmiczne pieniądze (a 500-700zł za takie uważam) lub takich kwot to przesada. Wszystko zależy po pierwsze od Twoich możliwości finansowych (a wiadomo, że w dzisiejszych czasach wszystko dużo kosztuje), a po drugie od dziecka. W ubiegłym roku byliśmy z mężem na komunii jego chrześnicy i daliśmy jej 200zł albo 300zł (nie pamiętam, chyba 200zł). Mąż staiwrdził, że dziewczynka nie zasługuje nawet na 100zł i tak naprawdę cała rodzina mu przytakneła.

Porozmawiaj z rodzicami. Może planują dziecku kupić np. nowy rower czy komputer - daj wówczas pieniądze i moim zdaniem nie przesadzaj z kwotą. Jeśli stać Cię na 300zł to daj tyle. Możesz np. kupić jej kartę podarunkową do Empiku (jeśli lubi czytać) czy innej podobnej "instutucji", może to być sklep z ciuchami jeśli jest to mała modnisia.

Robi się ciepło, jeszcze trochę i zaczną się wyjazdy na długie weekendy. Może rodzice dziewczynki planują jej jakąs wycieczkę? Może kolonie. Dołóż się. Będzie to inny prezent, oryginalny, a na pewno wrażenia z wycieczki będą niezapomniane.
Może być aparat fotograficzny, rower (aczkolwiek te jednak sporo kosztują, nie warto mim zdaniem kupować byle czego), rolki.
Osobiście wolę kupić prezent, rzecz, która dziecku się przyda i tylko ono na tym skorzysta, ponieważ dawanie pieniędzy jest czasem postrzegane jako pójście na łatwiznę. Z drugiej strony jeśli rodzice planują wraz z dzieckiem zakup drogiej rzeczy (np. komputer) to w takiej sytuacji warto dać pieniądze.
Wiele kobiet marzy o rycerzu w lśniącej zbroi. Ale większość musi zadowolić się giermkiem
w dziurawych skarpetkach.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 10
Zgadzam się z Nolą całkowicie. Poza tym, przecież nie są to obcy dla Was ludzie, żyjecie zdaje się w jakiejś komitywie, więc najlepiej zapytać co byłoby potrzebne.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
dzięki koleżanki, gdy zapytałam to usłyszałam laptop a to dla mnie gruba przesada.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 2
rodzice dziecka tak powiedzieli? No to rzeczywiscie przesada. Kup to co uważasz za słuszne i tyle.
Kieruj się zainteresowaniami dziecka.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2
wlasnie zastanawiam sie komu ten laptop bardziej potrzebny, im czy 8 letniej dziewczynce. myslałam o fajnym, malym aparacie cyfrowym, w koncu zacznie niebawem jezdzic na wycieczki itd.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trafiliśmy z prezentem idealnie http://addresso.pl/jaki-rower-na-komunie-dla-chlopca/ syn jest po prostu zachwycony.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
no pewnie, że gruba przesada, u mojego chrześniaka cała rodzina się złożyła na komputer dla niego. Ale fakt ja jako chrzestna dałam 500 zł.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Najlepiej jakas pamiątkę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
Słusznie, po co dziecku "okno na świat"? Wystarczy bilet na koncert Zenka M. Oj wy "suwereni"!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 8

..albo drzwi do lasu ? wystarczy bilet na wystawę kotów na Żoliborzu ..
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 8
Komunia jest w trzeciej klasie w maju w czerwcu już jest koniec roku szkolnego, a w czwartej klasie dziecko dostanie laptopa z programu od rządu., więc moim zdaniem bez sensu jest kupowanie laptopa na prezent z okazji pierwszej komuni. Jeśli mogę coś podpowiedzieć to może ładne wydanie biblii dla dzieci, w końcu to uroczystość związana z obrządkiem chrześcijańskim, do tego jakiś medalik.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 4
Większość komentarzy jest sprzed 11 lat
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
bez przesady ze 500 czy 700 zł to jakies chore pieniadze,zalezy roznie jest w roznych czesciach polski ale w moich okolicach na komunie chrzestna daje 800,1000 zł ,chrzestny tak samo i to jest standard po 300 zł to daja zwykli goscie,rozumie jak moj grzesniak zarzadał tel komórkowy za 1700 to uznałam to juz za przesade i mu nie kupiłam bo sama zarabiam 2 tys miesiecznie ale 700 zł?bez przesady a wogole to co to za tekst dziecko nie zasługuje nawet na 100 zł? twoje relacje z rodzicami dziecka to inna sprawa ale samo dziecko nie jest niczemu winne,wstyd ze tacy ludzie wypisuja takie brednie
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 14
zwykli goscie daja u mnie srednio na komunie po 200 zł lub 300 zł
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5
Na początek wróć do szkoły!!! Te ortograficzne błędy jasno wskazują na status społwczny i intelektualny!!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ooo właśnie parę lekcji polskiego w prezencie na taką komunię to jak znalazł, tzw. złoty strzał , top of the top 2023 !!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

@jerry
Zwracasz innym uwagę (i to jeszcze z wykrzyknikami) a sam popełniłeś ortografa. Karma wraca :-)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3
Co to jest status "społwczny" jerry ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja bym kupiła oryginalną ikonę i dała pieniądze.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Jeśli to ode mnie by zależało - polecam produkty na https://lovilo.pl - rewelacyjny sklep, bardzo bogaty asortyment i ciekawe pamiątki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mnie też w tym roku czeka komunia chrześnicy i długo zastanawialiśmy się nad odpowiednim prezentem. Jestem przeciwna kupowaniu komputerów, lustrzanek i innych tego typu sprzętów - zazwyczaj korzystają na tym rodzice a nie sam zainteresowany. Jeśli macie dobry kontakt to po prostu pogadaj z nią (a nie rodzicami) o czym marzy, albo na jakie zajęcia dodatkowe teraz chodzi. Moja młoda jest na etapie fascynacji tańcem, więc wybór był prosty - wykupimy jej jakiś obóz taneczny na wakacje. Jeśli np. dziewczynka jeździ konno to kup jej ładny strój jeździecki, jeśli gra w tenisa - rakietę, jeśli maluje to np. wyjazd na jakiś plener dziecięcy. Albo jeśli wiesz, że mała chciałaby np. nauczyć się gry na gitarze to możesz wykupić jej kilka takich lekcji. Żeby to ładnie wyglądało my drukujemy na papierze wizytówkowym "BON NA OBÓZ TANECZNY", wkładamy do niewielkiego pudełka i zasypujemy cukierkami. Na pewno nie dawaj pieniędzy, bo najprawdopodobniej dzieciak wyda na głupoty, albo mamusia nakupuje mu ubranek i innych pierdół, a dziecko nie będzie miało żadnej radości z prezentu.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 2
Brawo Lola!
Tylko tyle powiem i się podpisuję - obiema rękami :-)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Dobry pomysł z bonem tylko czy wiecie ile obóz taneczny kosztuje?
Chyba, że ma to być wasz wkład w obóz i obóz jest np stacjonarny , kilku dniowy.
Macie na myśli konkretne miejsca i szkoły tańca?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Joaś, niestety takie typowe obozy (dwa tygodnie) to dosyć droga sprawa - te z biur podróży to ceny od 1200zł wzwyż. My zdecydowaliśmy się na obóz w Rynie, 1400zł plus dojazd. Firma sprawdzona, pracowałam tam cztery lata temu w wakacje, więc wiem jak to wygląda od środka. Zaraz mnie zlinczujecie, że za drogi prezent jak na komunię, ale spełnienie marzeń jedynej córy mojego jedynego brata jest dla mnie bezcenne, tym bardziej że wiem, że oni nie mogliby sobie pozwolić na taki wydatek w tym roku.
Jak taniej to np. karnet na kursy tańca w Dance Avenue coś około 100zł kosztuje, albo sprawdzić coś z oferty first minute, kilka dni temu widziałam taką okazję kolonia taneczna w Darłowie za 700zł.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Najlepiej pogadaj z Mala i sie dowiesz wszystkiego:)

Kasy bym nie dawala bo rodzice wydadza ,a dziecko jeszcze nie ogarnia jaka to suma,dostanie 50 zl.i uwaza,ze to miliony.

A tak wogole to prezenty na komunie wg.mnie powinny byc zwiazane z uroczystocia Pierwszej Komunii,chociazby od rodzicow chrzestnych, lancuszek grawerem z okazji 1 Komuni i podpis,ze od Ciebie plus kolczyki do kompletu -dla mnie okey by bylo

Nie dajmy sie zwariowac:)
image

image
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też myślę, że złoty łańcuszek, czy kolczyki były by ok.. :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
nas też czeka komunia, mąż jest chrzestnym, rodzice materialiści.
zastanawiamy się nad zegarkiem, ładnym dziewczęcym, dobrej firmy, lub ebookiem.
w wetbild jest za 230 zł +50 ładowarka, jesli lubi ksiazki , lub mozemy w ten sposob zachecic dziecko do czytania.
wierze ze cos znajdziesz.
kasy nie dawaj, rodzice kupia to co uwazaja za sluszne, a nie to co chce dziecko
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Masz na myśli czytnik do e-booków? Uważam, że to świetny pomysł!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hmm tak czytam i czytam i się zastanawiam czy to Komunia ŚW. czy Mikołaj?? Ja swojemu Chrześniakowi kupiłam złoty łańcuszek z krzyżykiem, nie kosztował mało, bo złoto obecnie jest dość drogie ale to chyba jest najtrafniejszy prezent na tego typu okazję, szczególnie od Chrzestnej.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja w tym roku kupiłam zegarek ,złota bransoletke i złote kolczyki
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja zrobiłam podobnie - zabrałam moją chrześniaczkę do Legolandu :) Owszem, trochę to kosztowało, ale jechaliśmy we 4, gdyby przeliczyć koszty na osobę, za nią wyszłoby pewnie ok.500-600 zł. Była w siódmym niebie, ma wspaniałe pamiątki, narobiła zdjęć nowiuśkim aparatem od babci :) Lubię, jeśli to możliwe, darować jej przeżycia, doświadczenia i lekcje, a nie tylko przedmioty.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jeśli chcecie kupić e-booka to tylko firmy kindle. Nie patrzcie na jakieś empiki itp. szajs tylko. Poza tym prawdziwy czytnik charakteryzuje się tym że nie świeci, jego ekran jest tak skonstruowany że nie męczą się oczy.
image
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam wszystkich , podepnę się pod ten wątek , mnie też czeka Komunia chrześniaka i mam ogromny problem z prezentem po 1 - jak wiadomo nie wiem co kupić - mam mały kontakt, nie spotykamy się często , a po 2 mój chrześniak ma siostrę bliźniaczkę , wiec w grę wchodzą 2 prezenty... Jakbyście mogli coś doradzić nie chciałabym za bardzo wyróżniać chłopca ze względu na metkę chrzestna , mniej więcej chciałabym "dać" po równo. ktoś pomoże ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Anka, a może wspólny prezent - o ile rodzeństwo jest zgodne. I w zależności od finansów: Konsola do gier, stół do piłkarzyków lub tenisa, trampolinę (o ile mają ogródek lub działkę), teleskop soczewkowy, mikroskop. Z tańszych prezentów: zestaw gier planszowych (np. Monopoly + Scrabble + Twister), duży zestaw klocków lego, ładne wydania książek dla dzieci. Jeśli dla każdego z osobna poza takimi standardowymi prezentami jak rolki, hulajnogi dobrym pomysłem może być zestaw do hokeja na trawie dla chłopca i elektroniczna mata do tańczenia dla dziewczynki.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
500-700zł??? To my na wesele średnio dostawaliśmy po 300 max, od chrzestnej 700zł ale to wesele. Ja za rok mam komunie chrzesniaka i 200zł mysle dac 300zl to max!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
My idziemy do chrześniaka mojego męża, damy 300 zł. i dokupimy Biblie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja jakiś czas temu chrześnicy wspólnie z chrzestnym daliśmy: złoty łańcuszek z medalikiem, fajny ładny zegarek, oczywiście pamiątkę i po 100zł od każdego. Wyszło nas po ok. 250zł na głowę. Myślę, że to wystarczająco, to komunia a nie jakiś bal z prezentami.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
A może bon na konie? http://ogloszenia.trojmiasto.pl/uslugi-inne/jazda-konna-oryginalny-prezent-dla-twojego-dziecka-ogl4899031.html
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
co ? my w tamtym roku na wesele dostalismy 2 tys od mojego chrzestnego,3 tys od mojej chrzestnej ,a maż od chrzestnej 1500 i od chrzestnego 1500 zł od gosci srednio po 300,400 zł,i wcale nie pochodzimy z jakis mega bogatych rodzin
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Moja siostra dostała w prezencie od rodziców bukiet różyczek http://allegro.pl/roza-szydelkowa-i232810972 7.html Była nimi naprade zachwycona. Polecam wszystkim :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mnie również w tym roku czeka Komunia - Chrześniaka. Długo myślałam i zdecydowałam się na kupienie trampoliny:) Kupiłam również Biblię dla dzieci, którą zapakuję w śliczne spersonalizowane pudełeczko. Wszystkie prezenty udało mi się znaleźć na allegro.. polecam:) zobaczcie sami:
http://allegro.pl/opakowanie-pudelko-prezent-z-twoim-tekstem-komunia-i2318337839.html
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
telefon komórkowy ,cos ze złota,zegarek,gra np monopoly,scrable,rolki,rower,aparat cyfrowy,biblia,pieniądze
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przecież nie musisz kupować sama jakiegoś mega drogiego prezentu. Można się dogadać z kimś innym, np. chszestnym i kupić coś fajnego. My właśnie tak zrobiliśmy i kupiliśmy taką konsole- http://mobile2.pl/pl/p/Microsoft-Xbox-360-4GB-Kinect-Kinect-Adventures-Kinect-Sports-Season-Two/1088 dziecko było bardzo zadowolone ;-) Poza tym grając dziecko musi się trochę poruszać, a nie będzie siedziało nieruchomo i tylko ćwiczyło kciuki ;-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja mam chrześniaka i to z dość konkretnymi zainteresowani, więc dostał to https://rcmplanet.eu/czolg-zdalnie-sterowany-waltersons-sherman-m4a3-1-24,id4389.html. Dobry pomysłem jest medali, biblia z grawerem czy też oprawiony z skórę pamiętnik.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

A może jakiś łańcuszek z grawerem, żeby była pamiątka z tego dnia...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Witam , w ubiegłym roku z mężem byliśmy na Komunii Św. naszej chrześniaczki (OBOJE JESTEŚMY CHRZESNYMI). We wakacje przed poświęceniem medalików kupiłam jej złoty medalik i łańcuszek , a w dzień uroczystośći kupiłam ładną ramkę w którą włożyłam 500zł. i telefon dotykowy ,który miałam rok wcześniej kupiony. . .i czekał na ten dzień i też nie jakiś za wielkie pieniądze. - byle dotykowy.
Ogólnie kierowaliśmy się jej potrzebami....
W rodzinie kupili np śpiwor- na biwak -się przyda, plecak Adidasa, deskorolkę - bardzo chciała, mozna namiot.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mnie czeka komunia na początku maja i zupełnie nie wiem co kupić.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mój syn dostał jeden prezent od całej rodziny. Wszyscy złożyli się na jego wymarzonego drona z rcmplanet.eu, a do tego dostał pamiątkowy medalik i Biblię z grawerem. Myślę, że to dobry pomysł taki jeden duży prezent.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja kupowałam lancuszek z krzyzykiem i uwazam ze to dobry prezent
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Biblia z grawerem??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Mój mąż kupuje siostrzeńcowi telefon. Już postanowił że będzie to między innymi prezent elektroniczny. Chce zamówić z mobalu.pl smartfon Xiaomi lub Samsung (jeszcze się nie może zdecydować). Poza tym jeszcze na pewno jakaś Pamiątka I Komunii.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

w tamtym roku moja chrześniaczka miała komunię. Daleko, bo prawie pod Poznaniem ta rodzina mieszka. Dałam w kopercie 1000 złotych i voucher do tunelu w Lesznie, oni tam niedaleko mają więc przez internet wykupiłam. Spodobało się chyba, wiem, że latała. Nawet pokazywała mi filmik z lotu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ja na komunię do chrześniaka męża zamawiałam online tablet, bardzo chciał dostać więc wiedzieliśmy że prezent będzie trafiony. Na bestcena.pl mieli na niego najlepszą cenę więc nawet się nie zastanawiałam. Miła obsługa i mają dużą wiedzę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wydaję mi się, że to trochę za drogi prezent dla dziecka. Ja zdecydowałam się kupić Pismo Święte dla dzieci, ponieważ uważam, że to idealny prezent. Nie wiedziałam nawet, że są takie obrazkowe teraz dla najmłodszych http://www.wydawnictwodr.pl/shop/15/pierwsza-komunia-swieta.html No ale jak kogoś stać na tableta to nie mówię, że nie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja przeznaczyłam 300 złotych. Kupiłam smartwatcha JKactive, bo dziecku takie drogie prezenty są niepotrzebne, a mały bardzo chciał gadżet...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wszystko zależy ile możemy przznaczyć. Chyba najtańszą opcją są mimo wszystko kosmetyki. Ja sama kupiłam https://beautysupply.pl kosmetyki do pielęgnacji włosów. Z racji tego, że mój chrześniak ma długie i z tego co mówił, nie chce ich ścinać to niech zadba. Alternatywą oczywiście mogą ybć tez gadżety. Widziałam, że smartwatche, hulajnogi elektryczne również cieszyły się sporym powodzeniem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

A to zależy co ta Twoja Chrześnica by chciała, co lubi czym sie interesuje. U mnie np będzie chciała hulajnoge elektryczną i już nawet mam taką na oku jak ta https://electricfeel.pl/xiaomi-mijia-m365/ Także tak to wygląda;) Jest to jej marzenie. nie jest jakąś rozkapryszoną dziewczynką, dostanie w nagrodę za to, ze jest miła, grzeczna i przede wszystkim dobra ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie zapominajmy w końcu o tym, że jest to ważny sakrament. Nie tylko pod względem samych prezentów czy pieniędzy. Z tego powodu, dobrze byłoby pomyśleć o Piśmie Świętym, lub książce o tematyce religijnej. Księgarnia internetowa Dobre Słowo ma ogromny wybór tego typu produktów. Zerknijcie sami - zamawiałam od nich dla swojej chrześnicy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Szczerze ja bym pomyślałamoże o jakiejś hulajnodze ? Najlepiej oczywiście podpytać. Ja tak np zrobiłam i u mnie chrześniak chce hulajnogę. A jak nie wiesz jaka wybrać to bardzo polecam przeczytac artykuł https://electricfeel.pl/blog/hulajnoga-elektryczna-dla-dzieci/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja w tym roku postawiłam na smartwatcha z garetta dla dzieci i chrześnicy bardzo przypadł do gustu ten prezent także naprawdę polecam. Mega fajny gadżet. Moje dzieciaki też mają
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

No w sumie jest ok ale nie na komunię.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mojemu bratankowi kupiłam hulajnogę elektryczną kugoo s1 pro z polskiej dystrybucji geekbuying. Młody jest zadowolony z prezentu a to najważniejsze :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja bym dała pieniądze i kupiła jakąś grę na PS4 - https://magazyn.ceneo.pl/artykuly/Najlepsze-gry-dla-2-osob-na-konsole-PS4 Moja córka miała niedawno komunię i prawie wszyscy goście dali jej pieniądze. Część pieniędzy odłożyła a za resztę kupiła sobie gry i książki.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Osobiście staram się wybierać prezenty, które będą nie tylko rzeczą, ale wniosą także wartość edukacyjną, dlatego podarowałam siostrzeńcowi kurs z programowania dla dzieci, bo spędza sporo czasu przed komputerem, więc jest to sposób na interesujące, angażujące i kreatywne spędzenie czasu :) https://go4robot.pl/polska/polkolonie-dla-dzieci-w-poznaniu
Ucieszył się bardzo! Może dla chrześnicy coś podobnego? Kurs na zajęcia, które je interesują (taniec, malowanie, itp.)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ostatnio mój bratanek chciał zegarek. Nie miałam na to zbyt dużego budżetu. Znalazłam stronę Zegarownia.pl i znalazłam tam wiele modeli, które były dla mnie w rozsądnej cenie. https://zegarownia.pl/zegarek-dzieciecy-knock-nocky-rainbow-rb3327003 -znalazłam firmę KnockNocky. Maluch jest mega zadowolony z prezentu :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja bym dała jakieś ładne kolczyki i po problemie :) Najlepiej ze złota, żeby nie było problemów. Apart ma fajną ofertę dla dzieci :) https://www.apart.pl/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Może biżuteria? Jakieś złote kolczyki lub naszyjnik?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja bym wybrała złota biżuterie - kolczyki, zegarek, łańcuszek. Coś neutralnego, ponadczasowego, żeby się nie znudziło szybko :) To bardzo dobra pamiątka
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja również nie mam miałam pomysłu na prezent na szczescie internet mi w tym pomógł a dokładniej https://mlodamamo.pl/prezent-na-komunie-co-kupic-na-komunie/ i kupiłam złote piekne kolczyki plus rower ale w tym artykule jest duzo wiecej pomysłów na prezent ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja myślę, że jeśli jesteście już nadszarpnieci finansowo i tak, to nic. To ma być przecież wydarzenie duchowe, a nie kurde tylko prezenty i prezenty... Ja od swoich nie dostałam nic i nie mam im tego za złe - mogłam wraz z nimi decydować choćby o tym jak będę wyglądać czy co będzie na obiedzie, dużo czasu i siły włożyli w organizację wszystkiego i jestem im wdzięczna ze tak wszystko pięknie wyszło i mam cudowne wspomnienia, moim zdaniem juz prezenty to przesada...
Dobrze będzie ewentualnie podarować jakąś łądną pamiątkę https://www.meritohurt.pl/rozance-srebrne-z-kamienia.html Jak różaniec z kamieniami naturalnymi =.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Łapcie namiary - https://www.empikfoto.pl/prezenty-na-komunie
Myślę, że to będzie zdecydowanie dobry wybór - pamiątkowy. Trzeba tylko zebrać kilka fotek.
I do takich rzeczy się wraca - za rok, 2 i 10. Moim zdaniem to lepszy prezent niż szukanie czegokolwiek na siłę.
Mylę się?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

My kupiliśmy rower http://addresso.pl/jaki-rower-na-komunie-dla-chlopca/ młody bardzo szczęśliwy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wiadomo rower na prezent na komunię to standard, ale trzeba jeszcze dać coś dodatkowo. Jakąś kopertę z pieniędzmi i pamiątkę również. Wszędzie pełno tego i wszystko jest podobne. Dlatego dla chrześniaka w tym roku poświęciłam więcej czasu i znalazłam takie pomysły https://suprizo.pl/prezenty-na-komunie-c143 i napiszę szczerze, że pudełko na pieniądze zamiast koperty to świetna sprawa. Wygląda ekstra i przy okazji sprawdzi się jako pamiątka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

A ja w tym roku kupiłam chrześniakowi zegarek g-shock Casio z grawerem. Do tego Biblia dla dzieci. Uważam, że nie należy przesadzać z wybujałymi oczekiwaniami dzieci czy ich rodziców. Niech każdy kupi to na co go stać. Mam się zapożyczyć bo tak wypada?? Ja jestem zadowolona ze swoich podarków. A dziecko? Podczas wręczania prezentów zdecydowanie oczekiwało ponad miarę bo powiedziało: 'Chyba za lekkie na tableta...' To dotyczyło Biblii. Format paczki mógł go zmylić. A zegarek? Nosił cały dzień, a jak zobaczył na kopercie wygrawerowane swoje imię to aż mu się oczy zaświeciły i wreszcie się uśmiechnął. Według niego najlepszym prezentem były klocki LEGO. Powiedział wprost, że się z nich najbardziej cieszy. Na rower, który dostał od rodziców w ogóle nie zareagował.. stał w ogrodzie ozdobiony kokardą.. Dopiero ojciec pokazał mu jednoślad, a on?? Poszedł dalej. Niemalże bez reakcji!!! Poza tym dostał rolki, deskorolkę, może coś jeszcze? i sporo kasy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepiej jednak dać pieniądze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

a może by tak voucher? Żeby sama mogła sobie wydać, ale też, żeby to nie były pieniądze, które mogą zostać zajumane przez rodziców xD
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

kupuj rower elektryczny
polecam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

może fajnym dodatkiem do prezentu dla dziewczynki byłaby torebka z https://www.desseo.pl/lulu-castagnette :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Myślę że lepszym pomysłem będzie pieniążek i córka kupi sobie co będzie chciala
Badz prezent składkowy ( no właśnie telefon) badz bonnp do media expert gdzie dołoży i sobie kupi co będzie chciala :)

Możesz ewentualnie podarować klocki lego :) Zerknij sobie na stronę https://matfel.pl/pol_m_Zabawki_Klocki_Lego-2084.html - jest bardzo wiele różnych serii. Możesz potraktować takie klocki jako dodatkowy prezent :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
A może rozważyć zaprzestanie indoktrynacji młodzieży przez KK? Niech dziecko zdecyduje jak będzie miało 18 lat czy chce tam chodzić? Religia jest dla dorosłych
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 7
Daj kasę i pamiątkę sama zdecyduje co kupić albo spytaj co by chciała
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Porządna Biblia dobrej jakości, albo coś związanego z tym wydarzeniem. Przynajmniej jako część prezentu może być.
Podobno podczas chrztu jako rodzice chrzestni przyrzekliście przekazywanie wiary dziecku, więc może w tym kierunku. x D w przeciwnym razie jest to materialistyczna celebracja
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3
Tom
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

najlepiej coś o historii kościoła - tak, żeby po przeczytaniu świadomie opuściła sektę i potrafiła innym wyjaśnić podłoże tej decyzji
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4

Chcę kupić prezent urodzinowy dla kolegi. Idealne wymiary maty to 5,5 stopy x 12 cali.

W szczególności szukam maty, po której piłka potoczyłaby się zgodnie z prędkością.

Jeśli masz rekomendację zestawu, który zawierałby również kij i piłkę, który byłby idealny https://192168ll.link/ .

Z góry dziękuję!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

A to rowerów się już nie daje na komunię?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jeśli chodzi o prezent na komunię to zegarek! w tym budżecie spokojnie się coś znajdzie https://e-zegarek.pl/zegarki-damskie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mam teraz ten sam problem, bo 14 maja ma komunię mój chrześniak i mogę podzielić się fajnym blogiem gdzie znalazłam chyba 4 posty na ten temat i naprawdę mądre propozycje. Zobaczycie jeden z postów i myślę, że poszukacie reszty - https://prezentoweporady.pl/madre-prezenty-na-komunie/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Proponuje ksiazke o logicznym mysleniu i umiejetnosci oceny przekazywanych tresci. No albo moze dostac quada, bo zjadla ciasteczko bedace swoim ojcem, synem i golebiem. Do wyboru.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5

kartka i nic wiecej. ponadto mysl dla rodicow
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja jestem tradycjonalistką. Moja córka ma komunię w tym roku. Od chrzestni dostanie kolczyki za ok. 1000 zl (zloto podrożało)a chrzestny chce kupic rower 1300 zl. Ja swój z komuni mam do dziś.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja bym nie szedł to akt poddaństwa obcemu państwu Watykańskiemu . Jak wiemy funkcjonariusze tego państwa czerpią korzyści seksualne i majątkowe z naiwności ludzi wciskając im bajki jako prawdę. Nie idź na komunię !!!! Myśl rozsądnie!!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Kupuje dziewczynkom, nie dziewczynką !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A może sztabka złota jako inwestycja na przyszłość? Ja jako kochający dziadek w zeszłym tygodniu dałem wnuczce na przyjęcie komunijne właśnie taki prezent, a wszystko dzięki 13 i 14 emeryturze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja bym sprawił dziecku apkę do apostazji
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Fajnym pomysłem jest podarowanie ramki z życzeniami. To przepiękny prezent na Pierwszą Komunię i cudowna pamiątka, którą Twoja chrześnica będzie mogła umieścić na półce w swoim pokoju. W internecie znajdziesz wiele ciekawych projektów szczególnie na Allegro. :) Powodzenia :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

hmmm myślę, że ciekawym pomysłem będzie aparat fotograficzny - prezent na lata i na pewno się przyda https://e-oko.pl/content/sklep-fotograficzny-krakow
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moim zdaniem pieniądze i pamiątkę (np obrazek z dedykacją), myślę, że pytanie dziecka o to co by chciał jest nieadekwatne, on sobie moze zażyczyć np laptopa za 3tys i będzie go oczekiwał (jak to dzieci) to samo pytaniem pada na święta, co bys chciał dosac od Mikołaja i dzieci wtedy "burza muzgow" Dlatego uważam, że ja wymyślam prezent na który mnie stać, żeby dziecko nie było rozczarowane np pieniądze lub coś innego (mieszczącego się w budżecie).

Jeśli już jednak chcecie coś porządniejszego, polecam zastanowić sie nad rowerem:
https://www.fischer-ebike.pl/produkty/e-bike/e-bike-trekking,2,15375

Aktualnie Fischer ma sporo promocji na modele rowerów elektrycznych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Prezenty

Prezent dla teściowej (120 odpowiedzi)

Moja teściowa obchodzi niedługo 60te urodziny. ale jak to zwykle u mnie bywa nie mam pojęcia co...

Prezent dla faceta na walentynki (15 odpowiedzi)

Hej w walentynki mija nasza rocznica odkąd jesteśmy razem i nie wiem co kupić mojemu mężczyźnie...

co na prezent na imieniny dla faceta? (39 odpowiedzi)

Poradźcie co można kupić na imieniny dla faceta 40-letniego? Nie mogą to być takie śmieszne...

do góry