Widok

Problemy SM Ujeścisko trwają, czyli zaklinanie rzeczywistości.

Niestety, kolorowanie rzeczywistości o sytuacji w SM Ujeścisko, prędzej niż później dało o sobie znać.
https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/SM-Ujescisko-Problemy-nabywcow-mieszkan-trwaja-n164858.html
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Żeby zrozumieć o co chodzi, trzeba pomieszkać na Ujeścisku i poznać konflikty miedzy grupami mieszkańców, o czym redaktor Trójmiasta.pl nie ma pojęcia. Są też cwaniacy zainteresowani własnością spółdzielni. Tymczasem spółdzielnia musi zmagać się z problemami wywołanymi przez stary skorumpowany zarząd.
Przykladowo, pomysł inwestycji "Przy oczkach" miał nieusuwalną wadę od samego początku - położenie w miejscu narażonym na zalewanie przez wodę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Przecież kupujący mieszkanie wiedzieli, że kupują je Przy oczkach, więc powoływanie się na wadę nie może mieć w tym przypadku miejsca, ponieważ ta okoliczność była jawna od samego początku, więc wadą ukrytą wadą być nie może.
Niedoszłych beneficjentów programu oczko plus zgubiła najpewniej chciwość i pazerność na korupcyjne propozycje tzw. Rządu, który za oczko wodne proponował jakąś tam polityczną łapówkę. Nikt tylko im nie powiedział, że chodziło o oczko wodne w fundamentach.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Parę tygodni temu łowca zachwalał , jak to sprawnie idzie z budową obiecanych mieszkań SM Ujescisko. Przykra sprawa, ale dzięki rozwaleniu sądownictwa przez jego ekipę, nie dane mu będzie doczekać się sprawiedliwości.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To właśnie postkomunistyczne sądownictwo nie było w stanie rozwiązać problemów prawnych Spółdzielni Ujeścisko przez kilkadziesiąt lat, bo jakby nie było od r. 1989 minęło już ponad 30 lat, mniej więcej dwa pokolenia. I dopiero interwencja mediów i posłów PIS uczyniła ze sprawy lokalnej sprawę ogólnopolską i gdańskie sądy nie mogły zamieść sprawy pod dywana i platformerski prezes- aferzysta został w końcu aresztowany.

A projekty budowlane były pomysłem własnie tego prezesa, bo część budów miał zamiar, jak się właśnie okazało, sobie sprywatyzować. Typowo postkomunistyczna logika robienia interesów..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Piszesz że sprawnie zadziałał system dopiero gdy PiS przeją sprawę. No to włącz waść licznik czasu, i czekaj cierpliwie w kolejce na sądowne, prawomocne rozstrzygnięcie. Osobiście zakładam, że nie doczekasz tego. I nie piszę tego złośliwie, lecz z praktyki mojej znajomej prawniczki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Hydepark

słodko, część druga ;) (460 odpowiedzi)

Zakładam nowy wątek, słodycze stały się niemożebnie długie i nie mam już do nich cierpliwości ;)...

Wolni ludzie na smyczy ? (7 odpowiedzi)

Niektórzy bywalcy Hydeparku mają kłopoty z logiką i wyobraźną. No to specjalnie dla nich zadam...

jak odetkać ucho? (8 odpowiedzi)

jak odetkać zatkane ucho?? da sie jakoś domowymi sposobami to zrobić?

do góry