Widok

Problemy osiedla

Witam

Jak widać z dużej ilości wątków na forum nowe osiedla stają się coraz większym problemem dla osób w nich mieszkających.

Apel do was - wasze problemy nie są niczym nowym

OD momentu jak się wprowadziliście to to samo robicie "starym mieszkańcom"

Budowa waszych domów tak samo przeszkadzała starym mieszkańcom - tak samo starym mieszkańcom pękały ściany jak 7n woziło materiały budowlane i tak samo hałasowało

Wiec Ludzie - to do was wraca

Oby wasze psy z****ły wasze osiedle tak jak teraz robicie to z okolicznymi polami !
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 23
@smutne
czemu wyszlas z kuchni? i to jeszcze bez szmaty w reku
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6
JM udowodnia że kupując od dewelpera zrobił interes życia:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7
o to post wpisany na innym watku ptzrz mieszkańca waszego siedla.
TO JEST TA ZAZDROĆ nasza A WASZA UPRZEJMOSC TAK? To sobie poczytaj zanim bzdury kolejnym razem napiszesz

zwracam się do mieszkańców Osiedla Rodzinnego. Doszły mnie słuchy, iż Siódme Niebo planuje budowę kolejnego osiedla / domów w sąsiedztwie naszego, a mianowicie na końcu ulicy Brzozowy Zagajnik, gdzie teraz jest pole, obok przewodów wysokiego napięcia. Z tego co usłyszałem, dojazd do nowego osiedla chcą poprowadzić również poprzez nasze osiedle. Jestem pewien, że fakt ten zwiększy znacznie ruch samochodowy na naszym osiedlu, gdzie jest już on niemały (wynikający głównie z gości odwiedzających CH Feniks), a przede wszystkim zmniejszy to bezpieczeństwo pieszych na naszym osiedlu.
Osobiście nie zgadzam się na to by prywatna droga, w której każdy z nas mieszkańców ma udział, była udostępniona następnemu osiedlu czy też ciężarówkom dojeżdżającym na budowę. Proszę pamiętać iż SN zarządza przez 3 lata po podpisaniu umowy, naszą drogą, więc trzeba poznać wszystkie szczegóły prawne tej drogi, by skutecznie zablokować to, co poza naszymi plecami jest prawdopodobnie planowane. W związku z powyższym, chciałbym poznać Wasze zdanie. Może warto byłoby zorganizować spotkanie mieszkańców, byśmy razem z naszymi udziałami w drodze, zablokowali ten projekt.
Proszę Was o wszelkie komentarze, sugestie, pomysły.
osiedle_rodzinne@wp.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
JM
Zawiść powiadasz a jaka?
Na ul. Księżycowej ludzie się sami składali na płyty, developer tego nie wykonał.
O co zazdrość, zastanów się co piszesz bo po Tobie bym się tego nie spodziewała ( czytam Twoje wpisy) o co złość a o brud, psie kupy znajdowane rano pod furtkami, wzywanie jak zwrócisz uwagę.
Jak można psa wyprowadzać w rosnące na polu zboże? Szacunek dla rolnika tez trzeba mieć. Jak można psy wyprowadzać na plac zabaw dla dzieci? Jak można przez okna śmieci wyrzucać na ulicę lub zostawiać komuś pod płotem lub w polu Jazda jak piraci drogowi po Pszennej -służbowe samochody to nie muszę szanować a że kogoś ochlapie to jego problem.Kiedyś tak nie było . W Baninie było czysto, spokojnie i ludzie się szanowali.
Głośno to na forach krzyczycie tylko jak jest zebranie z burmistrzem to jakoś nie widzę tych krzykaczy. Ostatnio czytałam ,że macie pretensje bo developer nowe domy dobuduje i drogę Wam zniszczy a innych nie niszczył zanim Wam wybudował. Jak psy ogrodnika się zachowujecie.
Przepraszam ale mnie poniosło.
Zwykle jestem cierpliwa i do nikogo sie nie czepiam ale tez nie będę przygladać się temu jak ludzie z nowych osiedli nie szanuja innych mieszkańców.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
jak Kali krowę ukraść to jest ok ale Kalemu ukradniesz do ŻLE !
Tacy jesteście, ludzie z szeregów ,roszczeniowi o wszystko dosłownie. Kredyt uciska i spinka na maksa.Paniska z szeregów ,śmiech. Sa tam na szczęście jeszcze normalni ale niewielu chyba czytając wpisy na tym forum.
Syf macie za płotami , chwasty, śmieci, psy wyprowadzacie pod domy , policję wzywacie bo auto sąsiada krzywo stoi.
Nawyki macie z blokowisk i stan umysłu tez z blokowiska.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 8
Dość znamienne, Sid, że jednocześnie sam właśnie bierzesz udział w dyskusji wywołanej bezinteresownym hejtem kogoś, kto już w swoim nicku zawarł sporo nienawiści, a dodatkowo swoje pretensje kieruje nie do tych osób, do których powinien. O ile w ogóle powinien. Mieszkańcy nowych osiedli kupili gotowe domy / mieszkania i w żadnym wypadku nie odpowiadają za to, że te osiedla powstały. Jeżeli więc można mieć pretensje do kogoś, to po pierwsze do sprzedających ziemię i ją kupujących (deweloperzy) za to - o ile faktycznie tak było - że doprowadzili do niezbyt legalnego odrolnienia tych terenów, a także do władz, które sami sobie wybraliście - my wtedy jeszcze o tym nie współdecydowaliśmy - za to, że dały się do tego odrolnienia w taki, czy inny sposób przekonać.

Zaobserwowałem, że stachanowcy tutejszego hejtu nie wywodzą się z rodowitych mieszkańców Banina. Są to na ogół osoby, które sprowadziły się tu 10-15 lat temu, a powodem tej ich nienawiści jest frustracja i zawiść. Po pierwsze, decydując się na przeprowadzkę, nie zauważyli tego, że ziemia jest okrągła, a miejscowość położona w takim miejscu jak Banino, po prostu MUSI się z czasem zamienić w przedmieścia Trójmiasta. Po drugie, oni przez te długie lata mieszkali tu, a do ich wymarzonych domów przez cały ten czas trzeba było brnąć po kostki w błocie. A tu nagle pojawił się jakiś deweloper, postawił blokowisko i nagle okazało się, że nie tylko Pszenna została utwardzona - byle jak, ale zawsze to lepsze niż dotychczasowe błoto - ale na dodatek, na tych osiedlach z ogródkami wielkości chusteczki do nosa, pojawiły się ulice i zieleń! Jakże to tak? Nie dość, że za marne grosze kupili sobie te budżetowe klitki, nie dość, że przyszli prawie na gotowe, to jeszcze bez obawy, że utoną w błocie, mogą sobie wyjść z domu na spacer. Jawna niesprawiedliwość! Bezczelność! Boże, czy Ty to widzisz?!
Czy zauważyliście, że największa nienawiść skupia się właśnie na tych osiedlach, które posiadają własne utwardzone ulice? Rodzinne, Familijne... Te, których mieszkańcy muszą toczyć boje z deweloperem o choćby namiastkę drogi, tak gorących uczuć już nie budzą...
Byłby to nawet ciekawy obiekt badań socjologicznych, gdyby nie to, że grupka hejterów jest tak mała, że niewarta uwagi. Na szczęście dla wszystkich.

Pozdrawiam.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 5
~Wojtek
No właśnie. Nic do meritum, tylko ad personam lub czepianie się rzeczy nieistotnych z punktu widzenia dyskusji ("ignorant", "na bakier z polszczyzną") . Typowe.
Konstruktywny hejt? Nie żartuj, nie ma czegoś takiego. Jak ktoś na mnie splunie, to zamyka drogę do dyskusji.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
konstruktywny hejt i na poziomie- zastanówmy się jak przepędzić złodziei grasujących po naszej wsi.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale kto tu zaczął pierwszy hejtować?
Trzeba być strasznym ignorantem, by używać słowa getto i w dodatku być na bakier z poprawną polszczyzną.
Jak sama nazwa wskazuje, są to nowe osiedla, gdzie rzeczywistość układa się na nowo, dlatego jest takie zainteresowanie i budzi to takie emocje. I dobrze.
Konstruktywny hejt i na poziomie - bardzo mile widziany czy to pod adresem nowych czy też starych mieszkańców.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3
"Starzy" mieszkańcy to nie tylko tutejsi rolnicy, ale także ci, którzy przeprowadzali się tutaj 10 lat temu i wcześniej, wiec nie uogólniaj.
Jeśli jedyna konstruktywna krytyka ogranicza się do wytykania literówki, to faktycznie bardzo ciężko będzie się dogadać. Połowa tematów na forum dotyczy problemów mieszkańców nowych osiedli? Przypadek? To, że jakakolwiek krytyczna uwaga pod ich/waszym adresem kończy się falą hejtu to też przypadek?
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 9
Nie ma sensu reagować na tego typu zaczepki. Osoba nie potrafi poprawnie napisać getto, więc nie sądzę by znała nawet jego znaczenie.
Widać tylko "nowi" mieszkańcy mają psy. "Starzy" mieszkańcy ich nie mają.
"Starzy" mieszkańcy tylko modlą się by móc odrolnić swoje pole i sprzedać je właśnie "nowy" mieszkańcom.
Tobie akurat się chyba niefortunnie trafiło, że ani psa, ani pola. Smutno.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 6
Właśnie przez takich ludzi jak Ty atmosfera jest jaka jest. Życzysz źle ludziom tylko dlatego, że ośmielili się kupić dom/mieszkanie od dewelopera. Masz rację, wylewaj więcej jadu i nienawiści na osoby, których zupełnie nie znasz, którzy najczęściej nie są niczemu winni i obrywają za garstkę sąsiadów, bo tak jak napisałeś "to wraca" - oby do Ciebie także wróciło.

P.S. Getto pisze się przez podwójne "t" - może zamiast złorzeczyć od bladego świtu zajrzałbyś do słownika? Przyniosłoby to dla wszystkich więcej korzyści niż powyższa wypowiedź.
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 6

Inne tematy z forum Banino

Ozonowanie domu (16 odpowiedzi)

Witam wszystkich.Moje dziecko ma alergię i lekarz doradził mi aby co jakiś czas przeprowadzać...

do góry