Widok

Proboszcz parafii św. Maksymiliana.

Czy ktoś wreszcie się zainteresuje bezczynnością naszego księdza proboszcza. Jest bardzo słabym gospodarzem, zaniedbał kościół oraz jego otoczenie. Najlepszym przykładem może być wiecznie zepsuty od lat zegar na wieży kościelnej, zacieki praktycznie w całym wnętrzu kościoła, bałagan na zewnątrz, brak oświetlenia po zmierzchu. Dochodzą do tego nieustanne i długotrwałe wyjazdy o których słyszymy niemal co miesiąc. Staje się to już niepoważne i monotonne, a trwa praktycznie od samego początku posługi w lipcu roku 2008. Parafianie podczas każdorazowej próby kontaktu z proboszczem są ciągle zbywani i traktowani niepoważnie. Czy tak powinna wyglądać posługa proboszcza? Moim zdaniem na pewno nie. Bardzo tęsknie za czasami kiedy tym kościołem rządził ks. prałat Edmund Skalski. Złote czasy. Serdecznie pozdrawiam.
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 63
To jest wspaniały kapłan, który stara się ludzi zaktywizować. Pokazać im ciekawe pejzaże i miejsca, które warto obejrzeć.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

Słabo jest pan poinformowany bo ksiądz proboszcz od kilkudziesięciu lat co roku pomimo swojego wieku chodzi na pieszo do Częstochowy Gdyby pan wiedział co to znaczy to nie byłoby takiej krytyki wobec księdza ale zapewne pan nigdy nie szedł w pieszej pielgrzymce i na pewno nie kilkaset kilometrów pokory trochę w ocenianiu innych
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 2
Proszę się nie martwić o zegar, kiedy zostanie naprawiony z pewnością znajdzie Pani inne problemy i o nich napisze nam wszystkim.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pani Nino jest ciemno wokół kościoła, bo proboszcz tego swojego śmietnika nie chce pokazywać a jak jest ciemno to nie widać. Po co naprawiać płot jak można lepiej ten czas wykorzystać wyjeżdzając sobie na "pielgrzymkę" lub na wycieczkę. Ostatnio są modne "pielgrzymki" piesze i wasz proboszcz winien z tego korzystać póki ma dużo sił, a jeżdzić będzie póżniej gdy będzie miał odpowiedni wiek.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 12

Droga Pani mieszkanko Witomina to nie trzeba chodzić do tego kościoła tylko do innego po pierwsze po drugie nie dawać "na ofiarę" bo po co, Jak nie będzie miał ludzkich pieniędzy to nie będzie jeżdził, a tak ma za dużo i tak się z nich przed skarbówką nie rozlicza to sobie jezdzi, gdzie chce i z kim chce, po trzecie napisać pismo z podpisami owieczek korzystających z usług tego pasterza (czym więcej to lepiej) i zawieść do abp. Leszka Głódzia do Gdańsk-Oliwa. On tam się co jakiś czas pojawia. Trzeba się dowiedzieć kiedy będzie i czekać na niego. W inny sposób to się nic nie wskóra.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 8

Proboszcz jest dobrym człowiekiem, życzliwym ludziom, ale żaden z niego proboszcz. Jest uzależniony od pielgrzymek, potrafi tylko tym żyć. Mało interesuje się swoją parafią. Parafią, która liczy 10 tysięcy mieszkańców, a ile z nich chodzi do swojego kościoła? Ostatnio słyszałem taki dowcip: Kiedy ks. Pałys jest w swojej parafii? - Na Boże Narodzenie. To smutne, ale prawdziwe. Ks. Pałys jest stale "nieobecny" - żyje w swoim własnym wyidealizowanym świecie. Ale to dobry człowiek!
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 7

Proboszcz jest bardzo miły dla dzieci .Pieknie przygotował w tym roku komunię .Dzieci ze spokojem bez stresu podeszły do I Komunii.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 4
Ale faktycznie, zegar to mogliby naprawić.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Parafia nie jest proboszcza i parafia to nie firma
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Pani Nino, to jest sprawa proboszcza jak prowadzi swoją parafie (firmę). Co Pani do tego ? Nie ma Pani innych zmartwień ? Dziwne ......
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 3

Chcesz naszego proboszcza wygnać? Lepiej sam się usuń, może Moskwa najlepiej tobie odpowiada. Nie będę ubliżał tobie, pomyśl sam kim jesteś.
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 3

swieta prawda
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1

Również potwierdzam ! Najlepszy i najwspanialszy Ksiadz na Swiecie ! Dzieki niemu tak bardzo lubilam uczeszczac do kościola i na wszystkie organizowane przez niego wyjazdy . Mysle ze kazda osoba moeszkajaca na Zlotej Karczmie ma takie samo zdanie .
Wielki czlowiek o złotym sercu !
popieram tę opinię 37 nie zgadzam się z tą opinią 3

Najlepszy ksiądz jakiego w życiu poznałam. Jeśli go na Witominie nie chcecie Złota Karczma przyjmie go z otwartymi rękoma
popieram tę opinię 41 nie zgadzam się z tą opinią 6
Do roboty kleche wygnac
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 37

Kompletną porażką jest Pani Zofia i Pani Nina. Typowe plotkary. Wstyd!!! Zajęły by się Panie czymś pożytecznym a nie gderały i oczerniały tak dobrego człowieka jakim jest nasz proboszcz. Że to zawsze znajdą się takie dewotki.
popieram tę opinię 37 nie zgadzam się z tą opinią 4
Szanowni Państwo,

Otóż zwracając uwagę na pewne problemy istniejące w parafii wcale nie miałam zamiaru negować charakteru ks. Władysława ani jego dobrego stosunku do parafian. Cieszy mnie fakt że potrafił wielu z Państwa przyciągnąć do kościoła. Jednak uważam że zdecydowanie zbyt dużo czasu poświęca na wyjazdy, pielgrzymowanie, festyny etc. a zbyt mało na zarządzanie parafią i budynkiem kościoła co jest de facto podstawowym zadaniem i wręcz obowiązkiem proboszcza. Kwestię chodzenia po zmierzchu z latarką w XXI wieku uważam za żart, zwłaszcza że jakoś za czasów ks. Skalskiego teren kościoła był oświetlony. Jak widać lepiej czekać aż ktoś sobie tam skręci lub złamie nogę. Chyba parafia nie jest aż tak biedna aby nie zainwestować w oświetlenie, a witraże to nie wszystko.

Pozdrawiam serdecznie.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 24
Typowe marudzenie.... Ksiądz jest wspaniałym człowiekiem, przyciągnął mnie i męża do kościoła swoim sposobem bycia i właśnie tym, że ważny dla niego jest człowiek, a nie to co cieszy oko i co materialne. a więc droga Nino daruj sobie tego typu uszczypliwosci, a jeśli sama masz za dużo wolnego czasu to zgłoś się do kancelarii parafialnej i zaoferuj pomoc w uprzątnięciu obejścia kościoła. Cześć.
popieram tę opinię 47 nie zgadzam się z tą opinią 6
szanowna Pani Nino,
jeśli się Pani nie podoba działalność księdza proboszcza to proszę się przenieść do innej parafii. Wypomina Pani pielgrzymki festyny zorganizowane przez księdza ale sama zapewne z nich nie raz skorzystała. proszę nie wymyślać bzdur tylko zająć się czymś twórczym. jeśli Pani jest za ciemno idac koło koscioła to polecam wziać ze sobą latarke lub jesli nie ma Pani co robić tylko wymyślać to polecam stanąć ze świeca i oświetlać drogę innym
popieram tę opinię 43 nie zgadzam się z tą opinią 8
Proszę zwrócić uwagę na ciemności wokół budynku kościoła po zapadnięciu zmierzchu. Jest smutno, ponuro i niebezpiecznie. Wielokrotne monity do ks. Władysława w tej sprawie nie przynoszą żadnego rezultatu. Dochodzi do tego m.in. dziurawy i obskurny płot od strony ul. PCK, niszczejąca i nieużywana kaplica, o bałaganie na tyłach kościoła nie wspomnę. Liczą się tylko wyjazdy, pielgrzymki, festyny, a przypominam że tego typu rzeczy nie są rolą działalności parafii.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 38