Widok

Progi na Majora Bojana

Ponieważ poprzedni wątek już za bardzo się rozrósł, zakładam nowy.
Chyba nikt (łącznie z inicjatorami położenia progów) nie ma wątpliwości, że są one wykonane źle i jest ich kuriozalnie dużo. Do dziś nie zostały oznakowane poziomo, co jest wymogiem z rozporządzenia i co obiecywano w piśmie, które dostałam z urzędu w odpowiedzi na moje pytania dotyczące legalności progów. Możemy wylewać żale na forum, możemy się złościć, przejeżdżając przez progi nawet kilka razy dziennie, ale to nie doprowadzi do ich zmiany czy likwidacji. Dlatego powinniśmy się zastanowić, co zrobić, żeby wszystkim było lepiej i żeby codzienna droga do szkoły/pracy nie była udręką.
Rozumiem, dlaczego mieszkańcy ul. Majora Bojana chcieli położenia tych progów. Każdy z nas wiele razy spotyka na tej wąskiej drodze pędzących szaleńców i musi uciekać na pobocze albo gwałtownie hamować. Rozumiem też uciążliwość hałasu, który powodują jeżdżące po płytach samochody. Dlatego zakładam, że niektóre z tych progów (2-3?) mogłyby zostać, ale inaczej wykonane, np. tak jak ten na ul. Wiczlińskiej przed skrętem do Lidla - można przez niego przejechać zupełnie swobodnie.
Demokracja to rządy większości. Jeśli udałoby nam się zebrać kilkaset osób, które zwróciłyby się do gminy z wnioskiem o likwidację części progów i poprawienie pozostałych, to bylibyśmy większością i wójt musiałby uwzględnić nasz wniosek. Zakładam, że gdyby ktoś stanął z takim wnioskiem na drodze przy progach, chętnych do podpisania byłaby cała masa. Można by też zaangażować do tego przedsięwzięcia naszych radnych i zostawić takie listy np. w Groszku. Drogą jeżdżą też mieszkańcy Koleczkowa - oni pewnie też chętnie by się podpisali.
Jakakolwiek inicjatywa jest lepsza od żadnej, może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł?
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 9

zgłaszam swój głos, jestem przeciwny likwidacji progów. Stop drogowym piratom
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 10

jestem za likwidacja części progów , pozostawieniu max 2.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 7

Jestem za postawieniem zamiast progów szykan (takich jak na ulicy Nowy Świat w Osowej) i postawieniu znaku strefa zamieszkania. Dodatkowo co pewien czas powinni tam się ustawiać chłopcy radarowcy.
Ten znak oczywiście tylko na terenie gdzie są obecne progi no i może zaraz na samym początku Majora Bojana wjeżdżając z Gdyni.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zastanawiające dlaczego zrobili tyle tych progów w jednym miejscu(jakis radny tam mieszka?), ja żądam progów na całej ulicy majora bojana, na ul pawla hebla tez. Pokazaliście że was stać.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 5

To już sie nadaje do Uwaga TVN albo Państwo w państwie. Tyle strasznie psujacych samochód progów pod rząd nie widziałem nigdzie na świecie.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 4

GDZIE JEST KRZYŻ??!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jestem za ale czy będą chętni. Dobry pomysł.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Robia co chca i nic i nikt nie poradzi wspomne o innym temacie komunikacja to tragedia czemu sa tylko dwa kursy do chyloni co ulatwilo by polaczenie z Gdańskiem ale po co niech ludzie pala paliwo placa oc stoja w korkach ludzie weźcie sie w końcu za to bo pismo ktore ja ciagle wysylam nie znajduje odp mamy dzieci i kiedys beda musialy jezdzic dalej do szkół wyższych ja na szczęście w tym roku uciekam z tych stron bo przeraża mnie wizja tego co tu sie dzieje znieczulica samowolka i zero reakcji społecznej a juz buczy o zmniejszeniu liczby kursów lini 191 moze wladze koleczkowa wymyslili ze dzieci do szkol beda swymi autami jezdzili albo ze my rodzice prace rzucimy jest to powazny sygnal ze dzieje sie zle pozdrawiam i mysle ze kiedys po wyprowadzce tu przejazdem wpadnę i moze okaże się ze społeczeństwo sie ruszylo
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

https://www.pip.gov.pl/pl skargę można złożyć przez internet, ale lepiej działają jak się zadzwoni
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

jaka cisza w temacie , chyba się już wszyscy przyzwyczaili i emocje opadły . Wracając do tematu , sprawami samowoli budowlanej powinien zająć się powiatowy inspektor nadzoru budowlanego ( w wejherowie- 58 672 21 70 )
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zamysł dobry, w pełni rozumiem sensowność tych progów ale jest ich 2 razy za dużo i fatalnie wykonane. Zmniejszenie liczby do 2-3 i przebudowanie aby nadawały się do jazdy - popieram !
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 4

I jak temat umarl? dzwonil ktos , jakies info odzew ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ludzie to nie są progi zwalniające ,tylko podrzutowe . Stosuje się je jedynie na terenach zamkniętych / ogr. 5-8 km/ h/ Wskazuje na to ich budowa i szerokość . Absolutnie umiejscowienie ich na drodze przelotowej jest niedopuszczalne. Tak więc wszelkie przepisy o progach zwalniających nie dotyczy tych na ul.Majora Bojana. Koniec tematu - pozdrawiam .
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 3
Osoba mieszkają obok tych płyt ale która była im przeciwna powiedziała mi ze mieszkające tam osoby wręcz śmieją się z osób które niszczą swoje auta i mówią ze to dobrze , „przynajmniej zaczną popier**lac dookoła a nie koło ich domów”.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

osobiście uważam że na całej długości zamiast progów zwalniających czy innych utrudnień powinny stać nagie (gołe) Panie wtedy zaden kierowca nie śpieszyłby się nadto... dla Pań kierujących samochodami tez coś wymyślimy.... może jakiś mister....
Będzie pięknie i bez niszczenia samochodów
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Czyli ta osoba co mieszka obok tych płyt popindala autobusem. Też się śmiejemy.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jestem jedną z osób mieszkających obok tych progów, to znaczy mam nieszczęście mieć dom w bocznej uliczce od Majora Bojana w miejscu, gdzie są progi. Inicjatorzy zapewniali nas, że będą to wygodne, niskie progi najazdowe, bezproblemowe w użytkowaniu. Mimo to nie podpisałam petycji, gdyż ich liczba wydała mi się kuriozalna. Jak widać, inicjatywa i tak przeszła, zamieniając życie tutaj w koszmar. Ale cóż. Grunt, że sami zainteresowani są zadowoleni, kto by tam się liczył z ogółem.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Gdyby wszyscy w strefie zamieszkania gdzie nie ma chodników jeździli 30 km/h progi nie były by potrzebne , a tak wszyscy cierpimy za wariatów . A gdyby było ich mniej i tak by pędzili pomiędzy nimi , taka natura . Jak ktoś woli szybko jechać to przez Chwaszczyno można nawet miejscami 90km/h .
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6

Wspaniała rada, jechać przez Chwaszczyno! Tylko co Pan, Panie Krzyśku, doradzi tym, którzy przejechawszy przez Chwaszczyno nadal muszą pokonać progi, bo z ul. Pawła Hebla skręcają w ul. Majora Bojana w prawo, albowiem tak właśnie wygląda ich droga do domu? Innymi słowy: z przodu d... i z tyłu d... Jakieś złote rady jeszcze?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie przegadasz tłumu. Syty głodnego nie zrozumie, im jest dobrze w swoich domach daleko od drogi, widzą czubki swoich nosów i im jest źle, a my, eeee tam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Najbardziej mi się podobają narzekania na hałas, jaki generują płyty - był to jeden z podstawowych argumentów za progami. Mało kto wie, że hałas byłby dwa razy mniejszy, gdyby te płyty zostały prawidłowo ułożone... Zamiast w poprzek drogi, powinny leżeć wzdłuż, tak jak prowadzą widoczne w nich podłużne otwory. Te podłużne otwory nigdy nie powinny znajdować się w poprzek drogi, ponieważ właśnie wtedy płyty generują dużo większy hałas, szybciej zużywają się opony samochodów i sama droga. Ale kiedy się bierze najtańszego wykonawcę, taki jest rezultat.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

ułożone pionowo nie mają otworów. Cisza gwarantowana.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zastanawiałem się, a gdyby tak ułożyc w karo?? Jak płytki w łazience...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam Wiem ze dla ludzi mieszkających tam jest to uciążliwe Tylko niech sami tez jeżdżą przepisowo Ostatnio jechałem Majora i wyprzedził mnie z dużą prędkością samochód Co mnie zdziwiło ze na progach już zwolnił i wjechał do jednej z posesji U mnie na ulicy tez ludzie chcą aby inni jeździli wolniej ale sami już tego nie robią :)
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Bojano

Make up (6 odpowiedzi)

Drogie Panie, jaką makijażystkę do 20 drogi od Bojana polecacie? Może są jakieś mniej aktywne na...

wybory kopertowe (12 odpowiedzi)

Czy nasz wójt odmówił wydania danych- PESEL mieszkańców gminy w związku z wyborami kopertowymi?...

Gama Optica 16 marca otwarcie (7 odpowiedzi)

Dołącz do otwarcia naszego nowego punktu Gama Optica w Bojanie i skorzystaj z wielu...

do góry