Widok

Przeprowadzka do Trójmiasta - gdzie wynająć mieszkanie?

Witam.

Za kilka miesięcy planuje wyjechać na studia magisterskie do Gdańska i w związku z tym chciałbym zorientować się mniej więcej jakie panują ceny w Trójmieście, gdzie warto nająć mieszkanie...

Pierwsza i najważniejsza kwestia to taka jakie panują mniej więcej ceny w Trójmieście? Interesuje mnie do 50 m2, fajnie gdyby były to dwa pokoje, ale kawalerka też jak najbardziej wchodzi w grę. Fajnie też gdyby standard takiego mieszkania był przyzwoity.

Druga kwestia to lokalizacja. Uczelnia mieści się na Bażyńskiego, więc z jednej strony fajnie byłoby mieć mieszkanie stosunkowo blisko. Z drugiej strony praktycznie przy samej uczelni mam SKM, więc nie musi to być koniecznie Gdańsk. Powiem szczerze, że chętnie zamieszkałbym w Gdyni. Gdańsk ma tą przewagę, że na uczelnie mógłbym sobie podjechać samochodem, z Gdyni jednak będzie to już kawałek, ale nie jest to główny determinant.

Ostatnia kwestia to spokój, bezpieczeństwo dzielnicy. Zależałoby mi na tym, żeby była to w miarę bezpieczna okolica - chciałbym bez większego stresu zostawić auto na noc, wrócić spokojnie wieczorem...

Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
okresl limit kasy a powiem Ci co mozna kupic oraz ogolne wymagania typu ogrzewanie,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wiesz co... Generalnie chciałbym się zamknąć wraz z opłatami mniej więcej w kwocie 1600, góra 1700 złotych.

W kwestii wymagań natomiast. Chciałbym, żeby mieszkanie miało kuchenkę, lodówkę, pralkę i łóżko z takich rzeczy wyposażeniowych. Ogrzewanie, nad tym się w sumie jeszcze głębiej nie zastanawiałem, ale chyba optymalnym rozwiązaniem byłoby z sieci miejskiej. Przy okazji jak wygląda sprawa z ciepłą wodą? Woda też idzie z sieci czy istnieją jeszcze takie cuda jak junkersy, jak to się przekłada na koszty? Często widziałem gdzieś w ogłoszeniach, że większość opłat zawartych jest w czynszu, tylko prąd osobno. Rozumiem, że później, w zależności od tego ile czego zużyję przychodzi mi nadpłata albo niedopłata?

Ostatnią kwestią jest lokalizacja. Chciałbym w miarę bezpieczną okolicę to raz, chciałbym też w miarę dobre połączenie z SKM-ką, jeśli będzie to większa odległość od Przymorza. Z tego też powodu przeglądając ogłoszenia w Gdyni, sceptycznie jestem dotąd nastawiony np. do Witomina, skąd do kolejki jest kawałek, choć z drugiej strony mógłbym podjechać sobie ten kawałek autobusem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeżeli chodzi o wynajem to poszukaj czegos w okolicy twojej pracy albo z dobrym dojazdem do niej (skm/tramwaj/autobus bez przesiadek) i unikaj blokow z lat 70 bo tam najczesciej wysokie opłaty + dresiarze + wystrój a'la PRL style, mysle ze nie ma z tym problemu poszukaj jeszcze co wcześniej ludzie piszą na forum
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5
hmmmm jak Ci pomoc ???
Najpierw kasa:
-najem 2-pokojowego 40-50m2 w linii skm - bloki 1970-80-90 wynosi 1200zł
-oplaty 500zł prad 100zł internet 50zł kablowka 50zł RAZEM 1900zl
Ciezko bedzie zmiescic sie w 1700zł
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chciałbym z jednej strony tego uniknąć, zarówno dresiarzy jak i wystroju rodem z lat 70.

Natomiast w kwestii założonego budżetu rozmawiałem ze znajomymi, którzy wyjechali wcześniej i dość często, głównie w przypadku Wrocławia, pojawiają się podobne kwoty w kontekście dwupokojowych mieszkań, dlatego też przyjąłem sobie owe 1600-1700. Oczywiście biorę pod uwagę fakt, iż wykazałem się zbyt dużym zaufaniem, bo powiedzieć można wszystko...

Jeszcze inne pytanie - na jakich stronach najlepiej szukać ogłoszeń? Przeglądałem m.in. olx, otodom, trójmiasto.pl i na trójmieście jest w sumie dość sporo ogłoszeń.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja wynajmuje mieszkanie w Gdansku Brzeznie, blizko plaza sklepy komuikacxja (do p-lazy 5 minut) Bażyńskiego jakies 30 minut by zajelo dojechanie. To co ja wynajmuje jest umeblowane 2 pokoje 38m2 centralne ogrzewanie, piwnica (brak pralki ja mam swoja) pozatym wszystko jest u gory tez mieszkaja studenci:)
place 800zl. plus czynsz prad i gaz mieszcze sie w zimowym czynszu ok 1370zl. a letni 1250. 1. lipca bede je zwalniac wiec napewnoogloszenie pojawi sie na trojmiescie jesli wlasciciele beda dalej chceili wynajmowac.
i co mozna? wystarczy dobrze szukac a znajdzie sie tanie mieszkanko za normalna cene i ladnie umeblowane
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
w dodatku mieszkam w takim bloku z lat 70tych w brzeznie nie ma raczej innych przynajmniej malo i jest ok nikt cie nie zaczepia spokojnie wracam z pracy nawet ok 23 jest looz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A czy przypadkiem nie w tych okolicach ktoś ostatnio zginął od noża?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
mhm teraz wszystko co nad morzem nazywa się ?BRZEZNO , jak parki i osiedla to przymorze water bazy... cuda niewidy apartamenty a jak park który jest praktycznie w nowym porcie to brzezno - MASAKRA z ogarnieciem ludzi. TO jak mowic ze bronek jest dobry prezydent.... no prezydent to on jest ......i tyle.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
To z twoim "ogarnięciem" jest coś nie tak.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
najlepiej szukac ogloszen na trojmiasto.pl

Ale szukajac musisz wiedziec iz cena jest inna gdy ktos chce wyhajac na 10 m-cy - wtedy mozesz znalezc oferte jak ponizej, brzezno 800 itd ale na lato wynajmowane jest na doby dla wczasowiczow,

Jesli chcesz znalezc cos na dluzszy okres to szukaj dalej od morza i na pewno cos wynegocjujesz
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wiesz... Sporo ogłoszeń to Ujeścisko, Łostowice, często też Orunia, czasem Jasień z tego co przeglądałem Trójmiasto.pl

Orunia ma raczej niepochlebne opinie. A jak z resztą? Warto/nie warto się tym interesować? Mieszkania zdają się tam być tańsze (sam koszt najmu), ale znowu odległość jest jaka jest. Pamiętam jak kilka lat temu byłem u rodziny w Szadółkach, parę razy jechałem autobusem do centrum i trochę czasu to zajmowało.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sprawdź ofertę http://www.moto-house.pl/przygotowanie-do-przeprowadzki/ naprawdę korzystna oferta.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szukajcie ofert http://pro-mac.pl/rozne-mieszkania-na-sprzedaz/ jest w czym wybierać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W okolicach uniwersytetu na Przymorzu jest duzo mieszkan do wynajecia dla studentow. U nie w bloku wiekszosc mieszkani jest wynajmowanych studentom
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
dokladnie zamiast szukac 20 km od uczelni lepiej poszukac na Przymorzu, Oliwie czy we Wrzeszczu. Ceny troche wyzsze ale za to 5 min na uczelnie, wszystko co potrzebne do zycia jest dookola. A ceny? 2-3 pokoje (40-50m2) za 1600-1700 ze wszystkimi oplatami to raczej malo realne. Szczegolnie jezeli mieszkanie ma byc nowsze, np z hala garazowa i w miare nowoczesnie umeblowane.

Chyba, ze jednak przestawisz sie na stare bloki z roznym sasiedztwem to znajdziesz w tej cenie w w/w dzielnicach jak i na Zabiance, Zaspie itd.

A dojezdzanie z Gdyni czy Oruni, Brzezna odpusc sobie. Chyba, ze masz nadmiar czasu i pieniedzy na dojazdy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
20-30 minut dojazdu , co to jest dla studenta ;) Nawet niektórzy 30-40 dojeżdzają np z chełmu, w czasie podróży mogą książke poczytać
Liczy sie standard i to za jaką cene
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Standard, standardem, ale nie dajmy się zwariować. Spędzać pół dnia w autobusie czy innym tramwaju albo korku i co chwile tankować mija się z celem.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
polecam Zaspę, mieszkam tu od lat, mimo, że to olbrzymie osiedle to jest cicho, spokojnie, jest dużo zieleni, świetna komunikacja, a i piechotką na uniwerek można dojść w 30 min. Ceny mieszkań dwupokojowych oscylują w granicach 1200 zł + opłaty. Łatwo znaleźć współlokatorów na tą lokalizację.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A nie lepiej kupić mieszkanie? Ceny są teraz niewysokie i można dorwać naprawdę fajne eM. Wynajmując sporo przepłacisz patrząc z perspektywy czasu. Ostatnio widziałam bardzo ładne mieszkania i domy na http://atro.net.pl/ Ceny są przystępne a lokalizacja korzystna - blisko do Trójmiasta. O ile się nie mylę można wziąć kredyt w MdM. Sama zastanawiam się nad kupnem mieszkania od nich bo mam juz dość mieszkania z rodzicami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
Zgoda, tylko to Pruszcz :( kawalek trzeba dojechac stamtąd. Lepiej chyba odrobine drozej (na malym mieszkaniu sie tak nie odczuje) i kupic 2 pokojowe na obrzeżach Gdańska ale jeszcze w Gdańsku. Takie na start jest ok
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ogólnie to lepiej nie wynajmować w dużych miastach. Jak bym miał się przeprowadzać nad polskie morze to wybrałbym mniejszą miejscowość. Kuzynka kupiła nie dawno mieszkanie w Rowach chyba na osiedlu Lubicz. Jest tam tak uroczo, że na pewno się tam przeprowadzę jak będzie taka możliwość. Polskie morze jest piękne w każdej porze roku a w szczególności w mały miastach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

I co ona w tych Rowach robi? Tak z ciekawości :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

pewnie kopie Rowy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Możesz wynająć apartament od https://billberry-apartments.pl oni mają kilkadziesiąt lokali w Trójmieście na wynajem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Urządzając nowe lokum polecam doskonałej jakości wykładziny dywanowe od firmy faktor. idealnie nadają się do sypialni, zwłaszcza w pokoju dziecięcym.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

meble na wymiar (7 odpowiedzi)

kto co poleci

Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście (199 odpowiedzi)

Witajcie Jesteśmy z okolic Koszalina planujemy przeprowadzić się do 3miasta . Przeglądamy oferty...

Zakup mieszkania w trójmieście (73 odpowiedzi)

Witaj Was wszystkich rodowitych trój-mieszczan jak i trójmiejskich imigrantów, ;) tych drugich...

do góry