Widok

Przerost formy nad treścią

Szkoła Amerykańska zaczyna przypominać fabryczkę do produkcji uczniów. Zapomniano zdaje się o fundamentalnych założeniach, które powinna realizować. Z nazwą "amerykańska" powoli przestaje mieć cokolwiek wspólnego, począwszy od panującej raczej wisielczej atmosfery, wiecznie obrażonych min administracji, dążenia do minimalistycznych rozwiązań i upraszczania wszystkiego. Szkołę zdecydowanie odradzam pracującym rodzicom, ponieważ można zostać posądzonym o "patologię", jesli pracuje się w godzinach 8-16 lub dłużej. Ale przecież w jakiś sposób trzeba opłacić czesne. Pani dyrektor najwyraźniej nie zauważa tej zależności. O poziomie kształcenia świadczą jej absolwenci, którzy mają problemy z dostaniem się do dobrych gimnazjów i - o zgrozo - nie przechodzą testów z języka angielskiego !!?? Co zatem oferuje szkoła za absurdalnie wysokie czesne, jeśli nawet nie wystarczający poziom angielskiego? Niewiele, poza radą o wzięcie korepetycji, również z języka angielskiego. Nie ma sali gimnastycznej i nie będzie jej również po remoncie. Na szczęście w szkole są jeszcze nauczyciele, którzy nauczają. Tylko czy to wystarczy aby wymazać niekorzystny wizerunek szkoły? Złe wieści szybko się
Moja ocena
poziom nauczania: 4
 
zajęcia dodatkowe: -
 
wyposażenie: 5
 
przystępność cen: 1
 
ocena ogólna: 2
 
3.0

* maksymalna ocena 6

popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
najwyrazniej nie ma Pan/Pani pojecia co Pan/Pani pisze.. tak jak pisalam, chodzilam do tej szkoly 6 lat i dostalam sie do dobrego liceum i napisalam mature i wlasnie dobre fundamenty edukacyjne szkoly amerykanskiej przygotowaly mnie na dalszy rozwoj w innych instytucjach.. z nazwa amerykanska ma wiele wspolnego, poczawszy od tego, ze amerykanin ja zalozyl, konczac na tym, ze wszystkie amerykanskie swieta sa obchodzone zgodnie ze wszystkimi tradycjami.. nawet dorosli absolwenci szkoly (np ja, ale rowniez wiele innych)odwiedzaja szkole np w halloween i znowu czuja sie jak u siebie, gdyz administracja i nauczyciele to najbardziej zgrany i pozytywny zespol jaki widzialam. nie wiem o jakich absolwentach Pan/Pani wspomina w swoim komentarzu, lecz ja nie znam nikogo kto mialby pozniej problemy. co do sali gimnastycznej, to chyba nie byl/a Pan/Pani w glownym hallu, ktory wlasnie sluzy za niego, na terenie szkoly nie ma miejsce na taki budynek, a problem zostal fantastycznie rozwiazany i sprawdza sie znakomicie, a dowodem na to sa wygrane w wielu miedzyszkolnych zawodach sportowych.. niestety musze sie z Panem/Pania nie zgodzic
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
do góry