Widok

Przyłączenie Bojana do Gdyni

Koleczkowo Temat dostępny też na forum:
Patrząc na obecny kształt gminy, przynależność Bojana do gminy Szemud wydaje mi się przestarzała. Rozumiem, że gdy wydzielano tą gminę, Wiczlino było samodzielną wsią a na gdyńskiej Dąbrowie rosły jeszcze truskawki. Teraz wg. spisu 75% a wg. deklaracji śmieciowych 90% mieszkańców jest napływowa - głównie z Gdyni. Nie wiem jak u innych, ale ja w Szmudzie byłem w zeszłym roku jeden jedyny raz, tylko dlatego żeby zobaczyć jarmark Bożonarodzeniowy. Za to w Gdyni jestem kilka razy dziennie - z powodu braku komunikacji podwożę dzieci do szkoły.
Patrząc na inwestycje i cele gminy Szemud, Bojano jest białą plamą. Już nawet nie chodzi o brak samych inwestycji drogowych, w których ta największa wieś gminy jest systematycznie pomijana (przeanalizujcie zrealizowane wydatki w ostatnich latach) ale nawet o jakiekolwiek perspektywy na przyszłość. Jakieś sześć, siedem lat temu Gdynia przeprowadzała modernizację Małkowskiego, wówczas argumentowano tak mały zakres prac koniecznością przeprowadzenia rozmów międzygminnych aby połączyć ją z Majora Bojana. Do teraz nikt takich rozmów nawet nie nawiązał. To samo tyczy się tzw. łącznika gdyńskiego czy lini kolejowej (ta jest co prawda w gestii PLK ale bez nacisków gminy wątpliwe, żeby inwestycja zyskała priorytet). Efekt jest taki, że chociaż kilkaset osób podpisało petycję o wprowadzenie autobusu jadącego przez Majora Bojana na Wiczlino, ta linia nie powstanie z powodu tragicznego stanu drogi. Aby dostać się do centrum Dąbrowy po asfalcie należy jechać albo przez Chwaszczyno albo nowo oddaną S6 (obie trasy ponad 12km), podczas gdy przez Majora Bojana jest koło 6km. Pomijam tu komunikację z Wiczlinem, która wypada jeszcze mniej korzystnie.
Z drugiej strony nie sądzę, żeby mieszkańcy Bojana byli świadomi potrzeb Szemuda czy Kamienia. Nie znam nikogo, kto miałby zainteresowanie w tamtych rejonach - wszyscy pracują / dojeżdżają do Gdyni.
Sam proces dołączenia do miasta nie jest specjalnie skomplikowany - należy przekonać Radę Miasta Gdyni o złożenie wniosku do MSWiA do 30 lipca każdego roku, dalej następują ustalenia na szczeblu powiatu i województwa.

Co zyskujemy?

- perspektywa cywilizowanej drogi do Gdyni
- perspektywa komunikacji autobusowej
- brak konieczności przeprowadzania rozmów międzygminnych przy planowanych inwestycjach (takimi gmina Szemud nie jest w ogóle zainteresowana)
- darmowe przejazdy na terenie całej Gdyni dla młodzieży uczącej się
- karta mieszkańca Gdyni
- wzrost wartości nieruchomości (średnia cena działek budowlanych w Bojanie to 305zł/m2, w Chwarznie-Wiczlinie 658zł/m2)
- prostsze zasady odbioru budynków mieszkalnych (kto budował wie jak to wygląda w Wejherowie)

Co zyskuje Gdynia?

- nowych mieszkańców
- zatrzymanie procesu wyludniania do okolicznych gmin (co widać w samym napływie Gdynian do Bojana)
- nowe tereny dla zabudowy mieszkaniowej
- jeśli Koleczkowo będzie też chciało dołączyć do Gdyni - nowy węzeł S6 + tereny przemysłowe
- tereny w miarę zagospodarowane (szkoła, przedszkola, OSP już są, to nie jest przyłączanie szczerego pola)

Co tracimy?
- powiedziałbym, że wpływ na rozwój gminy ale tego i tak nie mamy
- konieczność załatwiania spraw urzędowych w Gdyni (raczej niewielka cena w stosunku do korzyści)

Jeśli jesteście za aneksją do Gdyni proszę o "łapkę" w górę
popieram tę opinię 65 nie zgadzam się z tą opinią 26
Zdecydowanie interesy Bojana nie są spójne z interesami reszty gminy Szemud. Nazywanie Bojana wsią też powoli staje się nieprawdą bo rolników można na palcach policzyć. Odłączenie od Szemuda jest jak najbardziej sensowne, bo ile możemy utrzymywać tego pasożyta, co tylko z nas wyciąga podatki, a nic nie daje? Zastanawiam się jedynie czy Gdynia będzie zainteresowana?
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 11
Proponuję przeprowadzić sie do Wiczlina.
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 21
A najlepiej do Gdyni.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 12
Uciekaliście z miasta,a teraz chcecie znowu do miasta.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 12

Trzeba było zostać w Gdyni i tam mieszkać, a dzieci i tak byś woził samochodem do szkoły nawet dwie ulice od domu.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 21

Po pierwsze nie wożę dzieci do szkoły a na przystanek. Gdyby była komunikacja na Wiczlino nie byłoby takiej potrzeby, nawet gdyby była możliwość bezpiecznego przejścia też nie miałbym problemów z puszczeniem dzieci na piechotę, pomimo kilkukilometrowego spaceru. Niestety gmina wbrew potrzebom mieszkańców nie jest tym zainteresowana.

Po drugie, gdybym chciał poznać zdanie forumowiczów na temat najlepszego miejsca na przeprowadzkę to tak sformułowałbym pytanie.

Po trzecie - skoro już jesteśmy przy radach z czterech liter to się odwdzięczę - wykup Bojano i pozbądź się uciążliwych mieszkańców podwożących dzieci do szkoły.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 11

Jak zwykle gdyby to, gdyby tamto. Było to i jest to a jeśli będzie to i tamto, trudno pogodzę się że budowałem dom na zadu piu, bez dróg bo chciałem mieć ja i wielu innych mieszkańców ciszę i spokój.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1

Patrząc na MPZP to gmina twardo rozbiła marzenia o ciszy i spokoju, nawet gdyby przyjąć że będą się budować same domy jednorodzinne to 3/4 Bojana już i tak już jest pod nie przeznaczona. Co więcej teraz w większości budują się bliźniaki i szeregowce.

Zresztą o tym jest ten wątek, 20-30 lat temu Bojano faktycznie było wsią zamieszkałą przez kilkuset mieszkańców. Obecnie według deklaracji śmieciowych jest ich koło 7tyś. więc pod względem liczby mieszkańców niedaleko nam do Żukowa tylko bez dróg i infrastruktury.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 3

Jeżeli nie chcesz znać zdania forumowiczów to po co się tu udzielasz? Napisz emaila do Gminy i Starostwa, a nie na forum.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 8

Przeczytaj oryginalnego posta jeszcze raz, tym razem ze zrozumieniem
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 5

Jeżeli chcesz poznać zdanie innych i podchodzisz do tego na poważnie , to po pierwsze nie jako anonim , po drugie, od jak dawna mieszkasz w Bojanie ?
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 6

Gdynia jest zadłużona i nic nie jest w stanie nam zaoferować, bo sami ledwo ciągną. Więc by było z deszczu pod rynnę.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 2

Stawiając sprawę w ten sposób należałoby w ogóle opuścić Europę, Szemud też nie jest pozbawiony długu. Nie wiem co zaoferuje Gdynia, ale jeśli chodzi o inwestycje to gorzej być nie może.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 6

Prawda. I podatki pewnie wyższe.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Może powstałby komitet, który zajął by się pracą od podstaw, małe referendum, opracowaniem wniosku itp.
W latach 80 zainstalowano światła na przejściu dla pieszych przy UM. w Gdyni. Dwie kobiety przechodziły na czerwonym świetle. Policjant który je zatrzymał stwierdził: " Panie to chyba z Wiczlina". Dzisiaj światła są w Wiczlinie i nastała cywilizacja! Może tak będzie u nas? Oby.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3
Przylaczenie Bojana do Gdyni byloby najgorsza decyzja. Wolalabym juz zeby Bojano samo w sobie bylo gmina, albo polaczylo sily z Koleczkowem. W Gdyni mieszkalam od urodzenia i nie chce zeby Bojanem zarzadzal ktos taki jak Szczurek. Taki sam cwaniak jak wójt Rysiek a wrecz jeszcze bardziej skorumpowany, otoczony swoimi ziomkami. Chcesz zeby Bojano zalala liczba inwestycji Hossy? Jeszcze gorsze blokowiska niz te szeregi blizniakow. Jesli tak autora ciagnie do miejskich klimatow, to co robisz tu w Bojanie
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 14
Dumasa psa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Osobna gmina jest poza dyskusją, technicznie graniczy z niemożliwością. Ostatnia nowa gmina została wydzielona w 2010 roku, decyzja o utworzeniu nowych gmin z 2015 została cofnięta po zmianie władzy. Z wnioskiem musiałaby też wystąpić Rada Gminy co wiemy, że się nie stanie. Jest możliwość przeprowadzenia referendum ale nie znam przypadku, żeby jakakolwiek gmina została w ten sposób wydzielona.

Rozumiem obawy o przyłączenie do Gdyni ale to nie będzie drugie Wiczlino - tam developerzy kupili ziemię i dopiero później ustawiono MPZP pod nich, w Bojanie plany są już sporządzone tylko jakoś gminie słabo idzie egzekwowanie zabudowy jednorodzinnej. Mając to na uwadze powiedz mi, co może pójść gorzej?
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 8

Dla chcącego nic trudnego. Ja wolę od Gdyni i jej włodarzy trzymać się z daleka. Jeszcze gorsza sitwa niż ta z Szemudu, proszę mi wierzyć, że na własnej skórze odczułam to, jak działa samorząd w Gdyni, jakie są dla nich priorytety. Hossie kończą się powoli działeczki. Co to za problem zmienić plany zagospodarowania...
Dziwię się, że ktokolwiek z góry zakłada, że Gdynia przyjmie Bojano z otwartymi ramionami i obsypie złotem, wylewając wszędzie asfalt z chodnikami. Bojano jest wsią i niech tak zostanie. Chcecie mieszkać w Gdyni, to nikt nie broni, ale włączanie Bojana do Gdyni, to rozwiązanie w stylu z deszczu pod rynne.
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 7

Nie no, nie bądźmy dziecinni. Skoro Hossa ma takie dobre układy ze Szczurkiem to po co im działki w Bojanie? W Gdyni są zdecydowanie lepsze lokalizacje które mogą przejąć ręka w rękę a jakoś się to nie dzieje. Poza tym właśnie zaczynają nowe inwestycje na swoich gruntach na Wiczlinie i nie wiem skąd te rewelacje, że brakuje im terenu? Polecam też przyjrzeć się co się odbywa w Kielnie gdzie ludzie są wywłaszczani ze swoich gruntów. Kojarzysz takie akcje z Gdyni? Poza tym kto kiedykolwiek mówił o obsypywaniu złotem? Po prostu cokolwiek jest lepsze niż nic.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 11

Słuchaj człowieku, kazdy moze mieć inne zdanie w tym temacie i nie bulwersuj się tak. Ja sie wyprowadzilem z Gdyni i nie zalezy mi absolutnie na wlaczeniu Bojana do Gdyni. Ja wiedzialem gdzie sie przeprowadzam- na wieś. Tak sie Tobie podoba w Gdyni na wiczlinie, to po kiego grzyba wywialo Cie na Bojano.

To co trzeba zrobić, to przy najbliższych wyborach wybrać się tłumnie do urn i zagłosować na odpowiedniego kandydata. A nie tylko trajkotac jak to jest zle. Smęcenie na forach nie rozwiąże żadnego problemu.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 7
Wydzielenie osobnej gminy Bojano Ok, ale przyłączenie do Gdyni to strzał w kolano. Zaleją blokami każdy kąt.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 5
Polecam przenieść się do Gdyni, będzie szybciej i prościej.
Rozumiem że działkę sobie szanowny Pan kupił przy chodniku, asfalcie i przystanku autobusowym tylko wszystko to niestety się rozpadło lub ktoś zwinął?
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 7
Ale trole wójta się uaktywniły, wyczuwam zdenerwowanie
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 12
Zdrowy rozsądek a nie utopijne wyobrazenia o Gdyni...
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5

Z całym szacunkiem do autora ale, takie rozważania są mocno niepoważne. Szans na referendum secesyjne nie ma i nie będzie. Zresztą Państwo jest gołe, zdrenowane przez świadczenia socjalne, i inne wydatki z dvpy, także kasy na nowa gminę nie będzie. Gdynia, jak tu większość zauważa to jeszcze większa mafia, niż nasze Szemudy. Jedyna szansą jest pojawienie się sensownego kontrkandydata dla Ryszarda. Jak wiecie będzie on kandydował na drugą ostatnią pełną kadencje. Trzeba wymienić radnych, być może poprzez zameldowanie mieszkańców z Koleczkowa, Bojana, Dobrzewina da się zwiększyć liczbę radnych przypadających na ten region. Kandydat/ka powinien być zdecydowanie różną osobą od Ryszarda, chaotycznego mitomana, który już nie wie co komu obiecał na kogo nakrzyczał. Radni też nie muszą być śpiewakami, biznesmanami, sołtysami, i siedzieć na parafii 3 razy w tygodniu żeby ich zauważyć, ważne żeby rozumieli problemy tu mieszkających, poprawnie się wysławiali :) i byli zdeterminowani nam pomagać. Czasu jest mało, im szybciej pojawi się kandydat, tym szybciej będzie można rozmawiać na konkretne tematy.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 3

Szemud nigdy nie zagłosuje na żadnego kandydata z Bojana, to samo Kielno. Nie łudźmy się, nie mamy szans. Jedyne co, to możemy sobie znaleźć niezależnych radnych z głowami, a nie dorobkiewiczów którzy nie mają innych perspektyw.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nasza gmina wg PolskiWLiczbach posiada ok 19000 mieszkańców. W gminach do 20 tys. mieszkańców wybieramy 15 radnych. W gminach do 50 tys. mieszkańców rada gminy składa się z 21. Jeśli liczba mieszkańców z Bojana, Koleczkowa i Dobrzewina najbardziej zaludnionych terenów gminy (a niestety gdzie jest najniższa liczba mieszkańców do zameldowania) to jest szansa na zburzenie obecnego porządku i rozkładu głosów.
Później już tylko jakość wybranych radnych i ich zdolność do zawierania kompromisów może zaowocować bardziej sprawiedliwym zarządzaniem inwestycjami. Warto przekonać sąsiadów znajomych do meldowania się w naszej gminie.

Jak Szemud czy Kielno nie zagłosuje na nikogo z Bojana to zawsze może na kogoś z Koleczkowa czy Dobrzewina...
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3

Jest już ponad 20 tyś mieszkańców. Proponuję już myśleć o tym żeby ktoś zastąpił łysego buca. Kielno go też nienawidzi więc szansa jest duża byle osoba startująca była faktycznie przeciw Rikardo
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2
Z Gminy Szemud nie mamy co liczyć na nowe inwestycje nie mamy chodników, śmietników ani dobrej komunikacji. Na forum mamy małą garstkę ludzi ale z rozmow z mieszkańcami mogę wywnioskować, że większość ludzi chcialaby aby dołączyć Bojano do Gdyni niestety miasto raczej nie jest tym zainteresowane mam cichą nadzieję, że to jednak nastąpi...
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 7
Z Gdyni tez nie mamy co liczyć na chodniki, drogi ani śmietniki. Gdynia widzi tylko centrum, poza centrum też mało się dzieje. Osiedla domów na Wiczlinie, Chwarznie czy w innych dzielnicach maję drogi i chodniki ?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Uważam że jest szansa i to całkiem spora. Potrzebne wsparcie mieszkańców i negocjacje. Jak wiemy raczej na 100% powstaną hale Panattoni zlokalizowane wokół s6 na granicy Koleczkowa, Bojana i Kielna. Przychód gminy z tytułu podatków od takiej hali i firm tam działających to szacunkowo to ponad 1mln zł rocznie. Te pieniądze mogą trafić właśnie na rozwój terenów okolicznych miejscowości obciążonych powstaniem takiej hali. Tu potrzeba determinacji radnych i mieszkańców, czy będziemy torpedować/blokować gminę drogi i powstanie inwestycji czy też ona powstanie. Gmina tzn. wójt mógłby negocjować z inwestorem powstanie nowych inwestycji w okolicę właśnie za podjęcie pozytywnej decyzji o budowie. No chyba że coś wynegocjował pod stołem dla siebie. Szanse na inwestycje są, ale trzeba pilnować biznesu nie swojego ale gminy a tego obecny wójt nie potrafi. Jakoś z gminy naszej nie ma komunikatów dotyczących ekranów na s6 i podjętych działań, nie ma sprawnego kanału informacyjnego poza jakimiś filmami propagandowymi z wizyt w terenie jaśnie łysego ricardo. Wybierzmy lepsze władze a uważam że nam wszystkim będzie się żyło lepiej.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4

Oby nigdy to nie nastąpiło. Chcesz płacić podatki wysokości jak w Gdyni , i wszystkie sprawy załatwiać w UM ? Ja nie , dziękuję. Jak ktoś chce bardzo do Gdyni to trzeba było kupić działkę na Dąbrowie czy w Kacku , ewentualnie na Kamiennej Górze . I nie licz , ze miasto coś zrobi . Chodniki i drogi osiedlowe na Wiczlinie to deweloper za pieniądze ludzi kupujących tam mieszkania ( to wszystko wliczone w koszty) a nie miasto . Nie ma darmowych obiadków , ktoś zawsze za to musi zapłacić . Po drugie tu jest wieś , wiejskie osiedle i dlaczego chcecie to przerobić na miasto, nie wiedzieliście gdzie zamieszkacie , kupując działkę , czworaka, familoka, czy szeregowca ?
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 6

Tak chcę jako mieszkaniec Bojana od urodzenia a nie który kupil działkę czy cokolwiek innego, chcę bo wiem jak jest ciężko uczęszczać do szkoły ze znikomą komunikacją, um jest bliżej od naszych urzędów do których trzeba dojechać własnym samochodem o ile ktoś taki posiada, chcę bo to miasto i tak już nas dogania i albo się przyłączymy albo będziemy sypialnią Gdyni w powiecie wejherowskim w gminie w której nic nie znaczymy i nie mamy co liczyć na rozwój, darmową komunikację dla dzieci itc
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 10

Mieszkam w Bojanie piętnaście lat z wyboru.
Wiedziałem że nie ma dróg, urzędów i na sìłę nikogo nie zmuszałem do transformacji wioski w miasto. Obecnie nowi osiedleńcy traktują autochtonów i wcześniej osiedlonych, jak dzikusów, którym trzeba uświadomić że ,,muszą" mieć asfalt, urzędy, dyskonty itd.
Proszę przyjąć do świadomosci że są ludzie, chcący mieszkać na wsi, bez malkontentów i wszelkiej maści roszczeniowców.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 8

Anonim, zatrzymał się u ciebie czas. Przemieszczanie furmanką tam i na zad mamy za sobą. Pokaż inną wieś, gdzie są takie drogi z dziurami jak w Bojanie lub drogi przemysłowe z płyt i to wąskie, że to jazda dla odważnych . Wściekam się, i zazdroszczę ,kiedy w reportażach widzę drogi asfaltowe między pipidówkami, a we wsiach asfalt i chodniki. Czy z mózgami naszych włodarzy coś nie tak?
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 11

koba, nikt nie trzyma ciebie na wsi. wyprowadzasz się z miasta na wieś i chcesz zrobić ze wsi miasto. Jakiś desperat jesteś a może za karę tu się sprowadziłeś? Odnośnie przemieszczania się po szutrowych drogach, są odpowiednie pojazdy, sporo osób w Bojanie i okolicach takimi się porusza.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 8

Jak ktoś pisze że Bojano to wieś i nie potrzebuje dróg to chyba ma nierówno pod sufitem, albo jest trollem gminnym. Bojano to już dawno nie jest wieś. Mieszkam tu od 20 lat i jak było tu 1000 mieszkańców to nikogo nie dziwiło, że nie ma dróg czy sklepów. Teraz mamy 4000 zameldowanych i drugie tyle niezameldowanych mieszkańców. Kiedyś nawet na Wybickiego prawie nie było ruchu, a teraz na jumbostradzie mamy sznurek co rano do Gdyni. Nie wiem jak naszym włodarzom nie jest wstyd, że dopuścili do takiej sytuacji, ale mam nadzieję że już nikt na nich nie zagłosuje.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nie mamy co liczyć na rozwój.... taaaa. a co Twoim zdaniem jest miarą rozwoju? Kolejne asfaltowe drogi, chodniki z kostki, kolejne szeregi bliźniaków i familoków , Biedronki, Lidle i Castoramy ? , zakłady przemysłowe, hale, spedycja ?? Inaczej nie wyobrażasz sobie rozwoju ? Jeżeli tak to ok , ale widzimy zupełnie inaczej miarę rozwoju. Natomiast co do darmowej komunikacji dla dzieci , i pewnie wielu innych rzeczy które "powinny" być za darmo,, to napisałem wyżej , nie ma darmowych obiadków , ktoś musi za to zapłacić . I dlaczego sąsiad ma ponosić koszty dojazdu Twojego czy innego dziecka ? Posiadanie dzieci to obowiązek zarówno wychowawczy jak i finansowy .
Natomiast mieszkanie w takim miejscu jak Bojano bez samochodu ? To taki sam przedmiot użytkowy jak kuchenka czy pralka . Budowałbyś tu dom i nie zamontował kuchenki ? Gotował na ognisku przed domem ?
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 9

I jeszcze tak odnośnie tego "rozwoju" . Dziś mamy właśnie rozwój, koło naszej wsi przebiega nowoczesna trasa S6 ;-) ze zjazdem w sąsiedniej wsi Koleczkowo . I co ? Protesty , głośno , przeszkadza ... ;-) Podobnie na skraju Bojana ma być budowana hala spedycyjna Panattoni. To samo , mieszkańcy szeregowych bliźniaków Aleja BrzozoVa ( kimkolwiek by nie był ten Brzozov ) protestują , bo już nie zajączki i sarenki na polach tylko będzie ściana hali. Za to jak stawiali te ich gargamele to nie docierało do nich, że zasiedleni tam wcześniej w zabudowie jednorodzinnej , stracą te sarenki na rzecz widoku ich szeregów. Strasznie wybiórczy ten "rozwój" , zależny od miejsca i osób. ;-);-)
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 7

Hahhahah pan Piotr jak zwykle musi opisać jak to mu bliźniaki się nie podobają hahahhah
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 9

Pogadaliście juz sobie? No , to by było na tyle.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6

Żeby tylko mi -:) 90% nie może patrzeć na te architektoniczne koszmarki . Wszystko na jedno kopyto z wariacjami na osadzenie okien
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 8

Miejmy nadzieję że Pan ma piękny dom i nie ma nas za sąsiadów bo to by było przykre mieć takiego sąsiada
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 8

Tak właśnie jest -:)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 8

To moze idac tropem wiekszosci porad w temacie skoro sie nie podoba w Bojanie to trzeba sie wyprowadzic to skoro na blizniaki nie moze Pan patrzec to .. ? :)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 6

Dokladnie;)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Bingo ;-);-) Właśnie to robię .. ;-)
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4

Zycze powodzenia i gdy Pan juz zmieni lokalizacje to prosze o niewypowiadanie sie w sprawach Bojana. Tak bedzie sie kazdemu zylo lepiej ;)
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 7

Też się cieszę, że nie mam w sąsiedztwie bliźniaków, czy szeregowców.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 6

Minął tydzień od założenia wątku więc ku podsumowaniu:

- na emocjonalne zarzuty że podwożę dzieci do szkoły czy że nie dość długo mieszkam w Bojanie nie odpowiadam, nie wnoszą nic do dyskusji

- kilka faktów naprostuję:

1. Konieczność załatwiania spraw w UM Gdyni zamiast w Szemudzie: odległość z centrum Bojana do UM wynosi 14,4km, do Urzędu Gminy w Szemudzie 14,8km, bliżej do Gdyni

2. Wyższe podatki w Gdyni:

- podatek od nieruchomości mieszkalnej: taki sam w Gdyni i Szemudzie
- podatek od nieruchomości gruntowej: 0.01zł/m2 więcej w Gdyni
- podatek od lokali komercyjnych: koło 2zł/m2 większy w Gdyni

Opłaty za wodę i ścieki:
- 12.62zł za m3 w Szemudzie
- 10.12zł za m3 w Gdyni

Opłaty za wywóz śmieci - w Gdyni liczone od powierzchni mieszkalnej, w Szemudzie od mieszkańca. Wg statystyk średnia powierzchnia gospodarstwa domowego w Bojanie przekracza 80m2 a dominanta ilości mieszkańców to 4 osoby na gospodarstwo. W takim przypadku wywóz segregowanych śmieci w Szemudzie kosztuje 131.60zł/mc a w Gdyni 90.00zł/miesiąc. W przypadku niesegregowanych odpowiednio 394.80zł Szemud i 225.00zł Gdynia. Dodatkowo w Gdyni śmieci wywożone są dwa razy częściej.

Dla większości mieszkańców podatki będą niższe w Gdyni przy wyższej jakości usług.

3. Deweloperzy wraz z władzami Gdyni przejmą Bojano pod swoje inwestycje:

Nie twierdzę, że władze Gdyni są kryształowo czyste, ale znam osobiście osoby wywłaszczone z działek pod pas drogowy w Bojanie, nie wspominam o terenach w Kielnie, jeśli macie informacje o podobnych sprawach w Gdyni (ktoś z przedmówców był bezpośrednio takimi dotknięty) to chętnie zweryfikuję swoją wiedzę. Poza tym czemu akurat mieliby się uwziąć na Bojano, gdzie już nie zostało wiele większych działek w rękach pojedynczych właścicieli skoro mają lepsze tereny w Chwarznie, Wiczlinie i na Dąbrowie?

4. Przez dołączenie do Gdyni Bojano przestanie być wsią:

Formalnie Bojano nadal jest wsią, więc dołączenie do miasta faktycznie zmieni statut na dzielnicę miasta. Zostawiając zapisy prawne z boku, spójrzmy na obecny stan:

- 7tyś mieszkańców,
- 80% terenów przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową,
- terenów zielonych w planach zagospodarowania jak na lekarstwo,
- droga wojewódzka przecinająca wieś wzdłuż,
- droga ekspresowa bez ekranów dźwiękochłonnych i wjazdu przebiegająca od południa,
- przeznaczenie terenów przy S6 na tereny obiektów produkcyjnych, składów, magazynów i usług (zmiana studium z 22.04.22),
- od północy rezerwa pod łącznik gdyński,
- od zachodu linia kolejowa
- planowana napowietrzna linia wysokiego napięcia

To nie wygląda jak opis sielskiej wsi ale terenów miejsko-podmiejskich. Z całym zrozumieniem dla sentymentu mieszkańców wprowadzających się do średniej wielkości wioski te 15-20 lat temu, to jednak od tego czasu przeniesiono przebieg linii S6 pod Bojano a pola zamieniono na działki budowlane. Nie chcę dzielić mieszkańców na nowych i starych - już wystarczająco nas podzielono - ale to jednak ci napływowi chyba mają większą świadomość tego czym Bojano jest obecnie a nie czym było kilkanaście lat temu.

5. Gdynia jest zadłużona więc nic nie dostaniemy: to samo można powiedzieć o Szemudzie z tą różnicą, że z Szemuda i tak już nic nie dostajemy a co do Gdyni to jest to jedynie domysł. Czy zyskamy? Gwarancji nie ma, za to nie mamy nic do stracenia.

6. Brak szans na referendum: szanse na samo referendum są, nie ma szans na referendalne wydzielenie nowej gminy. Generalnie są trzy ścieżki do zmian granic:
- referendalna: potrzeba 15 osób do zgłoszenia referendum, takowe po weryfikacji przez wojewodę może zostać rozpisane, następnie po pozytywnym wyniku wniosek idzie do MSWiA, referendum jest przeprowadzane wspólnie z wyborami samorządowymi,
- ministerialna: minister zgłasza wniosek o rozpatrzenie do MSWiA, następuje weryfikacja i konsultacje, wniosek składany raz do roku do 30 lipca
- samorządowa: Rada Gminy bądź Rada Miasta występuje do MSWiA, jak wyżej weryfikacja i konsultacje, wniosek składany raz do roku do 30 lipca

Nie znam przypadku wydzielenia nowej gminy w sposób referendalny, generalnie nowe jednostki samorządowe nie są mile widziane i są nikłe szanse, że powstanie nowa gmina Bojano. Pomimo spełnienia wymogów formalnych wola polityczna idzie w stronę większej centralizacji a nie decentralizacji, jesteśmy za mali żeby to przeskoczyć.

7. Znajdźmy swoich radnych reprezentujących nasze interesy i zagłosujmy na nich w najbliższych wyborach: ile razy można wykonywać to samo oczekując innych rezultatów? Jeśli są nowi kandydaci do Rady Gminy niech zaprezentują swoje postulaty, przy odpowiedniej liczbie chętnych do czynnego udziału w kształtowaniu gminy ten pomysł jak najbardziej ma sens. Tylko mówmy konkretami - kto jest chętny na radnego, ile takich osób jest z Bojana i jakie są ich plany. Póki co pomysł pozostaje w sferze marzeń, już go przerabialiśmy.
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 12

No tak, ale czy zmieni się coś po przyłączeniu do Gdyni. Kolej poxostanie w planach, łącznik pozostanie, linia energetyczna również. Odległość 400 m to żadna różnica a mając na uwadze dojazd do Gdyni, opłaty parkingowe na plus dla obecnego statusu. Jeśli już poruszone zostały kwrstie finansowe, wystarczy opłacić dwa auta OC, AC, co obecnie jest prawie normą i mamy zerot wszystkich kosztów z nawiązką.
Może się mylę, proszę o więcej za.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ja się zasadniczo zgadzam, jedyna rzecz do której się przyczepię to fakt, że liczy się nie tylko odległość, ale i dostępność urzędu gminy/miasta. Każdy wypad do centrum Gdyni przyprawia w chwili obecnej o zawrót głowy, bo Karwiny i Witomino są wiecznie zatkane a cena parkowania w centrum miasta (nie mówiąc już o znalezieniu wolnego miejsca) jest poprostu zbójecka. Reszta argumentów rozsądna ale często nie o rozsądek chodzi a o sentyment a na to żaden argument nie działa.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 4

Elaborat godny urzędnika państwowego. Ale tak szczerze , co chcesz ugrać, anonimie, że tak koniecznie chcesz przekonać do swoich wyliczeń ??
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 11

Anonim - bardzo dobra i rzetelna analiza. Dodam do pkt 3 - władze gminy Szemud przejmują część Koleczkowa i Kielna pod swoje inwestycje. Chodzi o bezprzetargową sprzedaż Wójtowi ziemi w Koleczkowie ( którą sam wywłaszczył wcześniej ) oraz budowę drogi wraz z pełną infrastrukturą do pól pewnego dewelopera. Pól, które wcześniej ekspresowo przekształcono. W Gdynia raczej takich numerów nikt nie robi.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 13

Popieram Pana jeśli uda się Panu kiedyś utworzyć takie referendum chętnie podpiszę.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 11

Odnośnie argumentu:
"1. Konieczność załatwiania spraw w UM Gdyni zamiast w Szemudzie: odległość z centrum Bojana do UM wynosi 14,4km, do Urzędu Gminy w Szemudzie 14,8km, bliżej do Gdyni"
To kilka kontrargumentów:
- Do urzędu w Szemudzie jadę 10minut. Pod urząd w Gdyni to już wycieczka prawie godzinna
- Pod urzędami w Szemudzie parkuję za darmo, w Gdyni trzeba płacić jedne z najdroższych stawek za parkowanie w Polsce
- W Szemudzie praktycznie załatwiam sprawę od ręki. W Gdyni tkwię w kolejkach i walczę o numerki
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ja jadę do Gdyni 25 minut. Jak nie chcę płacić to parkuję w Rivierze, zresztą Urząd też tam jest. Do Szemuda może dałoby się dojechać w 10 min gdybyśmy mieli w Bojanie wjazd na S6, ale nie mamy i sam dojazd do tej drogi to 10 min, więc nie wiem skąd masz te liczby które podajesz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Od dawien dawna mamy bezradnych. Oni szukają sposobu żeby przetrwać bo już wiedzą że nie jeden z nich nie załapie się na stołek. Dzisiaj ludzie są świadomi. Czas aby zapamiętać te obecne nazwiska po to żeby zapłacić im za nierubstwo i pozoranctwo przy urnach.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Najlepszym rozwiązaniem byłoby przeniesienie siedziby gminy do Bojana.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 12
Jaka jest procedura?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4
Wszystko lepsze niż Szemud
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 7
Najlepszym rozwiązaniem byłaby Gmina Bojano
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 8
Nie ma znaczenia gdzie jest siedziba gminy, znaczenie ma kto tą gminą rzadzi.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłoby utworzenie powiatu zachodniotrójmiejskiego w skład którego wchodziłyby miejscowości takiej jak Kowale, Banino, Chwaszczyno, Dobrzewino, Karczemki, Ważno, Bojano, Koleczkowo i inne w tym rejonie. Wówczas może powstała by druga oś komunikacyjna na górnym tarasie a nie jak teraz żeby przejechać z jednej z tych miejscowości do drugiej komunikacją trzeba się pchać na dolny taras. Te wszystkie miejscowości mają potrzeby i problemy podobne do naszych i na pewno nie są już wsiami rolniczymi.
Robienie mniejszych jednostek nie ma sensu bo będą zbyt duże koszty na biurokrację.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 8

a gdzie byłaby siedziba administracyjna powiatu. w linii prostej z jednego punktu do drugiego jest prawie trzydzieści kilometrów. Kowale a Koleczkowo, czy Bojano to dwa różne bieguny, mają jakieś wspólne interesy?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
Tak jest bojano do gdyni wiekszosc osob by tak chciala tylko trole sie zle wypowiadaja. Przeciez w tym bojanie zostalo tylko dwoch kaszubow z czego jeden ma korzenie ukrainskie debowe a reszta to gdynianie
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 12
Taaa, a ty jakie masz korzenie..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
Ja juz nie mam korzeni spalilem
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Największą zaletą przyłączenia do Gdyni byłoby skomunikowanie Bojana z Gdynią. Obecnie ani Gdynia ani Szemud nie ma ochoty robić dróg łączących nas z Gdynią, a bez dróg autobus nie pojedzie. Jesteśmy więc zdani na rozwalanie własnych samochodów na jumbostradzie.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 3
Dokladnie, może Gdynia zrobiła by nam drogę bo na Szemud jak wiadomo w tej kwestii nie ma co liczyć, chociaż wątpliwe jest aby przyłączyli nas do miasta.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 4
Jest planowane podjęcie w tej sprawie konkretnych kroków? Jakieś referendum?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4
Naprawdę dziwi mnie pokładanie aż takich nadziei w zadłużonej Gdyni. Irytuja mnie ludzie, którzy w ciągu 2-4 lat kupili tu w Bojanie działkę/dom/bliźniak/ szegowiec czy inny wytwór i teraz sapią, że ze wsi chcą miasto. To Wy ślepi byliście jak się wprowadzaliście do Bojana? Ja nie mówię, że należy akceptować jakość dróg czy innych niedogodności, ale zmiana wójta zdecydowanie może odmienić nasz los.
Co do Gdyni, proszę pojechać w okolice Chyloni, Grabówka, Obłuża, Oksywia i może podpytać mieszkańców, czy ta gdynia taka cudowna, poprzyglądać się cudownej jakości dróg itd. Bo Gdynia to nie tylko wiczlino czy chwarzno. Wiczlino to dzielnica która się akurat szybko rozwinęła, ale proszę mi wierzyć, że kiedyś takim samym "prestiżem" było mieszkanie na karwinach i to nie na fikakowie.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 8
Ta zmiana wójta ile razy można walkowac ten temat
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4
Do skutku ;)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Przyłączenie Bojana do Gdyni nie wymaga referendum, proces wygląda w ten sposób, że Rada Miasta składa wniosek o poszerzenie granic do wojewody, wojewoda przeprowadza analizę (chodzi o ustalenie, że nowo wydzielana gmina nie będzie mniejsza od najmniejszej w Polsce i nie będzie mniej zamożna od najbiedniejszej). Następnie przeprowadzane są konsultacje społeczne i jeśli mieszkańcy nie wyrażą sprzeciwu wniosek jest składany do MSWiA.
Sprawa jest w toku ale na bardzo wczesnym etapie.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 4

No to ja wyrażam sprzeciw, kto następny ?
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 14

Skoro potwierdzil Pan juz ze sie wyprowadza z Bojana to chyba Pana wpis jest malo wnoszacy. Prosze z laski swojej nie komentowac spraw, ktore juz lub niebawem nie beda (na szczescie) Pana dotyczyc. Pozdrawiam
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5

Póki co jeszcze jestem w Bojanie i z łaski swojej proszę nie określać terminu kiedy coś mogę a kiedy nie . Na całe szczęście mam takie prośby ... wiesz gdzie ... ;-) , bo i takie są Twoje ku temu kompetencje .
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 7

Nic nie okreslam i nie zabraniam rzecz jasna. Po prostu zywie nadzieje i pewnie nie tylko ja, ze bedzie mniej ludzi na tym forum ktorzy narzekaja praktycznie na wszystko co mozliwe i byc moze zazdrosc przez nich przemawia. Konczac temat zycze powodzenia w nowym miejscu i aby spelnilo Pana oczekiwania :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Zeszliśmy obok tematu przyłączenia do Gdyni , ale widzę tu jakąś niekonsekwencję w rozumowaniu. My , bo pewnie dotyczy to starych mieszkańców Bojana ( kilkanaście , kilkadziesiąt lat ) nie narzekamy na wszystko , Mamy żal tylko o bezplanową rozbudowę, stawiane gdzie popadnie i byle czego, napływ nowych mieszkańców, którzy w większości nawet dzień dobry , wydusić z siebie nie potrafią . Za to większości "nowych " przeszkadza właśnie , że nie w Gdyni , że płyty za wąskie, że hałasują , że S6 hałasuje im pod oknem , że drogi nierównane , że nieodśnieżone jak tylko spadnie śnieg , że szkoła nie taka, że autobus nie tak jeździ jak by chcieli ..... itd itp. Nam naprawdę te sprawy nie przeszkadzają , zgadzaliśmy się na wiele , wiedząc, że mieszkamy, będziemy mieszkać , we wsi Bojano w gminie Szemud . I to tyle .
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 11

Tak, zeszlismy jak w kazdym temacie na tym forum. Mysle, ze w ielu aspetkach sie zgodzimy tzn tez nie rozumiem stawiania wszedzie gdzie popadnie a tymbardziej bez udzialu dewelopera w naprawie drogi lub jej zrobieniu. Sam jestem nowym mieszkancem od jakiegos czasu, umiem mowic dziendobry i nawet dowidzenia :) Na halasy wszedzie mozna narzekac, mysle ze tutaj to juz bardziej kwestia czlowieka i jego podejscia do zycia. Wydaje mi sie ze nie mozna poprostu generalizowac. Ja przed wprowadzka tutaj zinwestygowalem duzo tematow i wiedzialem wczesniej o problemach, ktore moga mnie spotkac i teraz nie jestem tym bynajmniej zaskoczony. Tak jak pisalem wczesniej lub w innych odpowiedziach, nie chce nikogo obrazac ani robic problemu tam gdzie go nie ma. Poprostu nie widzialem sensu wypisywania zlych rzeczy kolejny raz o blizniakach tudziez szeregowcach poniewaz kazdy to wie i ma swoje zdanie. Niektore blizniaki w Bojanie sa normalne tzn maja normalna dzialke oraz wielkosc i umiejscowienie nieszkodliwe dla innych wiec nie generalizujmy. Zawsze to lepsze niz bloki kilkupietrowe. Pozdrawiam serdecznie ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jak ktoś mieszka tu 20 lat to jest starym czy nowym mieszkańcem? Ja tyle mieszkam i narzekam na zbyt wąskie płyty i na hałas i na brak autobusów i na palenie śmieci i na psy wolno biegające i atakujące ludzi. 20 lat temu jak była to wieś to nikt nie oczekiwał, że mu zaraz asfalt wyleją. Dziś Polska jest innym miejscem niż 20 lat temu, a Bojano ma już niewiele wspólnego z wsią i stan dróg powinniśmy dopasowywać do współczesnych realiów a nie tych z przed lat.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 4

ale po co? dziś przy budynku handlowym, apteka, mięsny, piekarnia na Wybickiego czekało do wyjazdu kilka aut. Kolejno wyjeżdżały z parkingu ale jeden stary siwy łeb w długich piórach wsiadł do swojej czerwonej terenówki i dał popis głupoty przejeżdżając z impetem przez trawnik. Czy warto budować drogi?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

A co Ci się nie podoba w długich włosach?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

brak higieny
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

To znaczy , że wszyscy którzy mają długie włosy są brudasami?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ciekawe czy Szemud tak łatwo będzie skłonny oddać kurę znoszącą złote jaja
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ha, ha, nie ma szans. Największa miejscowość, kasa z Bojana płynie grubym strumieniem, a jak mieszkańcy czegoś chcą to się im powie że się nie da i już.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3

Wiadomo coś więcej w tej sprawie skoro jest w toku? Mozna gdzieś zasięgnąć informacji na ten temat?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziś punkt dla Gdyni. Od końca Bojana ul. Małkowskiego odśnieżona i posypana, a u nas lodowisko przysypane śniegiem.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7
Zapraszam na ul. Suchą, Żaglową i wiele innych tak blisko nas a nalezacych do Gdyni tam zobaczycie jak Gdynia dba o stan drog
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5
W Bojanie już nic gorzej być nie może
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 5
Popłaczta se na forum bojanczyki hehe
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4
Ja się zastanawiam czemu nasza gmina nie chce wytyczyć dróg żeby były połączone z tym co planuje Gdynia? Gdynia nie chce robić Małkowskiego i wszystkie drogi i autobus planuje w ciągu obecnej Suchej - planowanej Wyszyńskiego oraz łącznika S6 i Jana Kazimierza. Za kilka lat Hossa zabuduje cały ten obszar. Wszystkie te planowane drogi dochodzą do Bojana po drugiej stronie rozlewiska niż nasza droga Mjr Bojana. Czemu w Bojanie nie wytycza się żadnej drogi tam gdzie Gdynia je planuje?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Może będą za blisko czyjegoś domu..
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Wystarczy spojrzeć na studium gminy Szemud. Tam jest wytyczona planowana droga, łącząca tzw. łącznik gdyński z planowanym rondem w Koleczkowie. Tylko nikt w gminie o tym głośno nie mówi bo nie jest to w interesie pseudo-developerów którzy na północy Bojana ostro budują. Ludzie którzy kupują te domy cieszą się że będą mieli ciszę. A potem będzie bunt, że jak to - jakaś droga ma tu powstać.
Planowana droga jest doskonale widoczna na mapach - wystarczy w googla wpisać "szemud geoportal" - oznaczyć w menu "studium".
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

To samo będzie z koleją, która na planie jest przy Nowym Bojanie, jak będzie miała powstać to mieszkańcy oprotestują i będzie jak z skateparkiem.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kolei nie oprotestują, znaczy mogą ale nic to nie da. Kolej jest w studium od 15 lat chyba. Skatepark raczej nie. Niektóre tereny w MPZP są już jako przeznaczone pod kolej. Tak więc rezerwy są zachowywane. A gmina o tym milczy bo to nie dobre dla interesów jest. Jak mieszkańcom Novego Bojana zacznie śmigać PKMka pod oknami to się zgarbią;)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Mysle ze kazdy w Bojanie (a zdecydowana wiekszosc to juz na pewno) skorzysta z PKMki. Kiedys mieszkalem doslownie obok torow tej kolejki i to jest praktycznie nieslyszalne. Biorac pod uwage fakt ze taka PKMka jezdzilaby dosc rzadko to nie widze kompletnie minusow.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4

Protestują że skateparkiem, bo kupując dom o 15m od Noego Noe zostali poinformowanie o planach jego powstania. Gmina powinna ich poinformować i dać czas na odwołanie, ale "po szemudzku" chciała przygrać w bambuko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Myślę,że nikt się nie obrazi jak powstanie droga :)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nic nie zyskujesz, może droższy wywóz śmieci, droższą wodę. I nie przejmuj się, samorządowcy zdecydują w odpowiednim czasie za Ciebie. O drodze zapomnij.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Było liczone - wywóz śmieci i woda z kanalizacją są tańsze w Gdyni
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tak to prawda, kiedys rozmawialam ze znajomym urzedu w Gdyni i cena bylaby nizsza.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Tak naprawdę nie mamy nic do stracenia Gdynia musiałaby zrobić połączenie dzielinicowe i to jest największy plus
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5
Ale Gdynia was wcale nie chce, tego nie w ująłeś pod uwagę.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5
To jest akurat nieprawda, Gdynia podobno byłaby bardzo chętna, większość napływowych mieszkańców jest z Gdyni przez co dużo traci a i wiele może zyskać
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
To były piękne czasy,gdy Bojano było małą wsią .Teraz,gdy nastąpił najazd patologii z miast,trudno tu żyć.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 2

Teraz jeszcze nie jest tak najgorzej ale zobaczycie co bedzie za 5-10 lat jak Bojano naprawde sie rozrosnie, wiekszosc dzialek sie zabuduje i wtedy bedzie tesknota za tym dawnym spokojem.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Myślę sobie, że wtedy sprzedając domek w Bojanie spokojnie będzie można przenieść się dalej
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Skoro podobno sprawa jest w toku to powinny widnieć na ten temat jakieś informacje a takowych nigdzie nie znalazłem i śmiem twierdzić, że temat widnieje tylko na tutejszym forum
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Witam,
dokładnie osoby piszące o tym pomyśle który ponoć był omawiany już nie raz w urzędzie miasta Gdyni niech nam chociaż podadzą linka do takich informacji. Tez chciałbym się z nimi zapoznać.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Chęć przyłączenia Bojana do Gdyni została potwierdzona z radnymi, o ile mie wiadomo nie była dalej procedowana. Obecnie Gdynia ma napięty budżet i zrobienie Małkowskiego / Majora Bojana byłoby perspektywą 7-10 lat przy czym nie będzie to główne połączenie, część leśna będzie wykonana z płyt ażurowych. Szybciej miałoby powstać połączenie przez Jana Kazimierza do Kruszyńskiego i dalej do Koleczkowa ale to też bez konkretnych terminów. Poczekajmy do wyborów samorządowych, zobaczymy co nam będą mogły zaproponować nowe władze.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Co zyskacie to koniec płatności podatków wiejskich tylko miejskie. Dla przedsiębiorców będzie to duża różnica. A czy Gdynia inwestuje ? Patrząc na rozwój ostatnio. Dwa to ludzie Z Gdyni sprowadzają się do gminy Szemud. To nie polega na osiedleniu i przejęciu terenów. Jak się nie podoba to można wrócić na Chwarzno czy Wiczlino.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Temat pojawia się cyklicznie od kilku lat na forum ale chyba nie w urzędach:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Juz za Cegielskiej był taki pomysł więc raczej nierealne
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Najlepszym rozwiązaniem byłoby oddzielenie od Szemuda i utworzenie Gminy Bojano.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ty chyba nie wieś z czego gmina żyje i funkcjonuje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Bojano

Ogrzewanie gazem (60 odpowiedzi)

Witam, jakie macie rachunki zimą za ogrzewanie domu gazem ok. 200m2 ? Szykuje się na zmianę pieca...

Wybory samorządowe 2024 (24 odpowiedzi)

Czy ujawnili się już kandydaci do wyborów samorządowych?

Mieszkanie w bliźniaku (58 odpowiedzi)

Jak się państwu mieszka w bliźniakach? Pytam osób którzy wybrali taki dom i w nim mieszkają, za...

do góry