Widok

Pseudohodowla

Przestrzegam przed zakupem psów z hodowli na Osowej. Psy mają nużyce, wady genetyczne. Właścicele produkuja psy, krzyżując psiaki jak popadnie....Nużyca, ciezkie alergie, wady wrodzone serdusza, psy dwupłciowe...mozna wymieniac dalej a psy potem sie tylko męczą, a my wlascieciele stajemy na glowie aby im pomoc....dla większosci z nas pies jest członkiem rodziny, ze zrobimy wszystko aby im pomoc. Specjalne karmy, drogie badania I leczenie...to cena jaka placimy ..
popieram tę opinię 78 nie zgadzam się z tą opinią 12

Jeśli to prawda, to proszę to gdzieś zgłosić. Np. do organizacji zajmującymi się prawami zwierząt. Niech podejmą interwencję.
popieram tę opinię 52 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jest to konieczne, aby kolejne psy nie cierpiały...Prowadząc "hodowle" 6 ras w jednym czasie ....śmiem twierdzić odrazu ze nie są specjalistami...tylko maja maszynki do pieniedzy. NIestety przekonałam się na własnej skórze, nie znając opinii o tej hodowli....Pani zapewniała oczywiscie ze to pierwszy miot suczki....teraz wiele osób, nie tylko ja biegamy po weterynarzach aby zapewnic im wszystko co najlepsze...
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja rowniez mam od tej pani pieska jest z nam 2,5roku i teraz juz wszystko dobrze ale jak pani pisze zajmujac sie tyloma rasami...obecnie na olx ta pani wystawia10ras
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trzeba to koniecznie zgłosić do instytucji interweniującej, nawet do Straży Miejskiej, by sprawdziła warunki fizyczne w tej ;'hodowli".
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 1

Witam . ja mam takze yorka z tej owej hodowli kupialam dwa lata temu.ale tfu tfu zdrowy jest mialam szczescie , po kilku dniach sie dowiedzialam ze to pseudo hodowla szok ;\
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0

To jak ja dopiero teraz
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

My niestety też biegamy po weterynarzach od 1,5 m- ca i jeszcze nie wyleczony
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jest to oczywiste że hodowla w której jest wiele ras nie jest hodowla z której nabywa się zwierzaka. Pseuduchy rozmnażają psy cieczką za cieczką. Uważam że najlepiej nabyć szczenie z hodowli zrzeszonej w starej najstarszej organizacji kynologicznej gdyż wtedy jest pewność ze pies jest z danego skojarzenia Wiem że pseudo wymyślaja rodziców szczeniąt. Nikt nie ma nad tym kontroli Sami ludzie są sobie winni napędzając pseuduchom kasę Biedne zwierzęta tylko cierpią. Hodowle trzeba sprawdzić zobaczyć w jakich warunkach żyją zwierzęta. Twierdzę że hodowla to pasja i uważam że powinno specjalizowac się w tylko jednej rasie a nie patrzeć jaka rasa jest modna.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1
Okej, ludzie ogarnijcie sie, albo bedziemy pisac o hodowli bez nazwy,a przeciez i tak wszyscy wiedza o co chodzi,albo bedziemy dazyc do tego, ze znow usuneli watek.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli kupiłaś chorego psa w hodowli i podejrzewasz że psy są hodowane w dziwnych warunkach zgłoś koniecznie sprawę w Związku Kynologicznym i na policję. Ic obowiązkiem jest sorawdzić warunki w jakich psy są hodowane. Być może takim postępowaniem uratujesz życie wielu cierpiących zwierzaków!! Takie hodowle należy tępić i zamykać bo tam w niewyobrażalny sposób dręczy się zwierzęta produkując chore genetycznie psiaki zkazane na życie w olbrzymim cierpieniu!
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 0

Powinni im zabrać psy.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 1

tak sobie teraz sprawdzałam i wydaje mi się, że ta pani z Osowy zmieniła nazwę
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na olx nadal sa ogloszenia pod ta nazwa
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak i obecenie pani oferuje 9ras psow i 1kota
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zwykle nie kupuje się chorych szczeniąt z hodowli ZKwP(a jeśli taki psiak się trafi - hodowcy pomagają, często nawet finansowo w leczeniu lub też proponują zwrot/wymianę zwierzaka, jakkolwiek to zabrzmi). A jeśli hodowla nie jest tam zarejestrowana - Związek Kynologiczny nic nie zrobi. Lepiej do organizacji psiolubnej.
Stowarzyszenia i wszelkie kluby "przyjaciół Burka i Azorka"... Są po to tylko aby zalegalizować rozmnażanie i handel psami mniej lub bardziej "w typie" danej rasy. Nie ma udokumentowanych 4pokoleniowych rodowodów. Często są wpisywane dane "od czapy" lub też kradzione z prawdziwych rodowodów(ZKwP). Warto przed zakupem psa dobrze poszukać, poczytać opinie o hodowlach, zapisać się do grupy fb miłośników danej rasy i ich pytać o sprawdzone hodowle. Pamiętać, że szczeniaki z hodowli ZKwP mają metryki, a nie "metryczki" lub "rodowody" :P (rodowód może wyrobić nowy właściciel na podstawie otrzymanej metryki)
Nie rzucać się na oferty "po taniości"... Zgłębić temat różnicy cen.
Pamiętać, że najlepszy wiek szczeniąt na odłączenie od matki to 10-12 tygodni. W pseudo często wiek jest fałszowany. Podobnie jak szczepienia i odrobaczenia w książeczce zdrowia.
Poczytać na temat pseudohodowli przed zakupem psiaka. I wtedy świadomie zdecydować czy chce się ich wspierać...
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 2

Albo sprawdzic listę dobrych hodowli, które są na liście Polskiego Zwiazku Kynologicznego:
https://royalcanin.pl/pies/hodowle-psow

Warto jest sprawdzic czy hodowla znajduje się na danej liście zanim kupimy psiaka. Niestety wiele osób chce kupić yorka za 300 czy 400 zł. W konkretnej hodowli za tyle się psa nie kupi. Dlatego też pseudohodowle tak dobrze się mają.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 10

A co to jest Polski Związek Kynologiczny?
Bo z tego co mi wiadomo, to inny twór niż Związek Kynologiczny W Polsce (FCI)...

Jeżeli już sprawdzać hodowle to w odpowiednim oddziale ZKwP http://www.zkwp.pl/index.php/ct-menu-item-11
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 1

Chodziło mi właśnie o Związek Kynologiczny w Polsce ( FCI). Po prostu w czasie szybkiego pisania napisalo mi się inaczej ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

No tak ale Twój link jest do Klubu Top Hodowców Royal Canin. A nie strony ZKwP :)
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

No jasne ! fałszowane książeczki to chyba weterynarzem by musiał być ten" pseudo hodowca" ,albo wet musiał by zmoczyć d*pę a ,który chce?
Wiek szczeniąt w FCI do sprzedaży to 8 tyg tak samo jak w clubówce.
Zwrotów szczeniąt nie ma ,bo pies to nie worek kartofli.
Kontrole też są ,przeglądy miotów też,metryki też.Więc proszę nie oczerniać i z góry zakładać.

My kupiliśmy swoją suczkę z FCI już 7 tygodniową.
Szumnego psa z fci co jest głuchy (wrodzone) okazało się po zakupie psa .No i co? Pani hodofffca wypiera ten fakt bo twierdzi ,że pies u niej słyszał i tyle.

Lekarz u nas nie stwierdził urazu mechanicznego ucha.
Jej telefon milczy a powiedziała ,że się odezwie.haha.
To wasze żałosne fci.

Hodowla idzie za człowiekiem i nie ma tu nic wspólnego z członkostwem do czegokolwiek...
Znam też hodowle FCI ,które mają suki rodzące na papieper clubowy.
Zdziwiona ? a to dziwne co nie?
Wszystkie clubówki sypiecie do jednego wora a u FCI zamiatacie wady i machlojki pod dywan .
Jeszcze raz powtarzam FCI jest przereklamowane!!!
A te "pety" skąd są?
fci produkują psy tak samo zdrowe i chore jak wszyscy z tym ,że clubówka nie ma siły przebicia i daje wylewać na siebie pomyje .
Jest też solą w oku FCI za ten nieszczęsny monopol, tak było i będzie.
Zazdrosne FCI chce niszczyć clubówki ,a clubówki FCI nie -tyle w nich jadu i wszędzie ich pełno na każdym portalu mają coś do powiedzenia!.
Jak nie wiesz o co chodzi to zawsze chodzi o pieniądze...koniec kropka.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 16

Wszyscy tylko rozkładają ręce łącznie z policją
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Temat wciąż aktualny, jak widać :/

popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zakupiłam chihuahua 18/08/2017, cztery dni pózniej piesek przebywał w szpitalu dziennym na Chełmie z zapaleniem jelit , po 3 dniach zdechł na rękach 10 letniego syna w poczekalni do kliniki całodobowej:( weterynarz stwierdził, że pies nie mógł być szczepiony jak to wskazywała jego książeczka, którą otrzymałam przy zakupie:(
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jak rozumiem szczeniak kupiony po taniości, z "metryczką" lub rodowodem dziwnego klubu?
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja kupiłam z tego samego miotu. Ponieważ 22.08.17 , piesek mój kochany ma nużycę boje się pomyśleć co jeszcze może mieć po tym co tu czytam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Anonim proszę o kontakt, należy tą sprawę rozwiązać nie można bezkarnie oszukiwać ludzi. Ja zostałam poinformowana że to był pierwszy i ostatni miot tej suczki rasy Chihuahua "Żaby" co jak widać nie jest prawdą, nawet nie wiem czy to matka mojego malucha naprawdę. Należy wytoczyć powództwo cywilne , jestem prawnikiem i na pewno tak tego nie zostawię. Mój pies równiez jest chory proszę o kontakt e-mail Anonim i Milka pod tym adresem milenkaddd@wp.pl
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2


brawo, działajcie
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam, ja też kupiłam pieska Maltanczyka z tej hodowli 08.09 niestety piesek dzis od nas odszedł pomimo leczenia. Umierał na naszych oczach w ogromnych cierpieniach. Córka pracowała ciężko zeby kupić tego psa i bardzo to przeżywa. Jestem z Pania bo koniecznie trzeba z ta pseudo hodowlą cos zrobic by zapobiec cierpieniu psiakow i ludzi
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

Można było uniknąć tragedii - łatwo można odszukać oponie na temat tej hodowli.
Ciągle piszemy o kupowaniu psiaków z dobrych, sprawdzonych, polecanych hodowli ZKwP.

Fakt - trzeba więcej kasy uzbierać ale nie przeżywa się tak szybkiego rozstania... Przy zakupie szczeniaka i podliczeniu kosztów ratowania - wychodzi kwota zbliżona do zakupu szczeniaka z dobrej hodowli.

Parwowiroza "gratis"?
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nasz buldog odszedl dzis w nocy. Mial niecałe 3lata i wrodzona wade serca...mimo ze lekarze robili co w ich mocy to nie pokonaliby tego...nie wspomne o pozoztalych dolegliwosciach w tym krotkim jego życiu...bol po stracie ogromny:(
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale ludzie, gdzie z tymi żalami? Możecie mieć pretensje tylko do siebie samych i sobie podobnych! Ile czasu wiadomo, że to jest pseudohodowla? A wciąż znajdują się sknery, które wolą przyoszczędzić kasę na zwierzątku, a potem lamentują, że piesek chory i "trzeba coś z tym zrobić"! Może tak zacząć od niefinansowania tego przedsięwzięcia? Komentarz pani adwokat już w ogóle mnie rozwalił, powinna Pani mieć na tyle rozsądku, żeby przewidzieć konsekwencję, ale widocznie dzisiaj już każdy może zdobyć ten prestiżowy zawód.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 5

sorry lalka nie kupiłam psa za 1 zł jeden mój błąd to że nie sprawdziłam chodowli bo nie pomyślałam że takie rzeczy zdarzają się w 21 wieku mój chihuahua jest ciężko ale myślę że żyje dzięki nam bardzo go kochamy i dbamy więc nie oceniaj ludzi w ten sposób
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 5

patrząc na wasze bazganiny jestem pełny podziwu , że ludzie w 21 wieku chcą wierzyć iż ,,związkowe'' psy choroby omijają heheh
,,związkowcy'' mają umowę ze stwórcą?? to ,, związkowcy'' jako jedyni pozwalają na chociazby IMBRED i to oni najczęściej pokazywani są w mediach jako pseudohodowcy. wystarczy wejść na uwaga tvn czy portale społecznościowe.
ludzie nie dajcie się omamić. dobry hodowca nie oznacza wyłącznie ,, związkowiec'' prujecie się bo sami strzeliliście sobie w kolano ustawą z 2012r , podpisujecie lojalnościówki wobec waszego boga ZKwP. macie schizy bo inni sprzedają a wy taplacie się w bagnie hejtu. każda hodowla jest dobra , która dba o swoje zwierzęta a nie różni się ceną !!!!!!!!!!
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 11

hodowca, coś w tym jest
Mam małe dzieci. Ze względu na nie, zdecydowałam się na zakup szczenięcia małej rasy/w rasie. Poświęciłam kilka dni na studiowanie tematu. Czytałam opinie właścicieli. Najbardziej raziły mnie komentarze osób "posiadających" drogie, czystej rasy psy. W komentarzach skupiali się nie na samych zwierzętach ale na cenie/kasie i nazywali "debilami", itp. wszystkich którzy kierowali się innymi kryteriami.
Na "zakup" szczeniaka przeznaczyłam kwotę 1000-1500 pln. Szukaliśmy małego przyjaciela, który będzie dzielił z nami dom i codzienność. Kontaktowałam się ze "sprzedawcami" mailowo i telefonicznie.
Kiedy ostatecznie, po telefonicznej rozmowie, zdecydowałam się zabrać dzieci ~70 km by zobaczyć = zabrać pieska, był to dla mnie ogromny stres. Miałam świadomość, że hodowla, do której jadę, w opinii wielu uważana jest za pseudohodowlę.
Na spotkanie dzieci wybiegła mała, puchata, radosna kulka. Jestem kociarą, której ten maluch natychmiast skradł serce i wywołał falę radości i śmiechu. Podpisałam umowę przejęcia pieska, zabrałam metryczkę urodzenia i książeczkę zdrowia, wyprawkę.
Zgodnie z zapisem w umowie - 48 h na zwrot pieska po pisemnej opinii lekarskiej, która stwierdzałaby nieprawidłowości w rozwoju -zabrałam szczenię do weterynarza. Moje osobiste wrażenia z wizyty w hodowli pokrywały się z wynikiem badań - zdrowy, śliczny, bez przebarwień, szczepiony, chip na miejscu i w zgodzie z opisem w książeczce.
Piesek rozwija się prawidłowo, jest żywy i radosny, szczęśliwy. Dzieci również.
Myślę, że we wszystkim trzeba zachować umiar i rozsądek.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 8

Z jakiej hodowli kupiła Pani pieska?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

nic dodać, nic ująć od co!
Noo może tylko to ,że jak suka zarejestrowana na żonę w fci rodzi cały miot szczeniaków z wadami to co ? to idą na papier klubówy zarejestrowany na męża.Takie cuda a zwykły laik g*wno wie i rąbie ciągle nieszczęsne kulbówki.
Jak nie było jeszcze klubówek to na papier w FCI do 2012 r chihuahua w papierach miała ,że urodziła 12 -16 szczeniąt.Takie przekręty szły.
Ale co może wiedzieć na ten temat 16 latka ,która się wypowiada ,że ho ho na takie tematy ....A doradzają jak stare na temat kynologii kurkA.
Te g*wniary to pozjadały wszystkie rozumy .g*wno wiedza i w d*pie siedzą.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

a na co piesek zdechł ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wy piszecie o hodowli z osowej Sorki ale nie ten adres
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak się potoczyła spr w sprawie pieska
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

mam psa chihuahua jest z nami od trzech i pół roku miał rok jak kupiliśmy po pół roku miał napad padaczki to wodogłowie stwierdzone i obie rzepki tylne w strasznym stanie nie miał jednego kła i póżniej się okazało że nie miał szczepień pan prokurator stwierdził że właściciele nie umieją się opiekować chodowla nadal działa pod innymi nazwami dziś byłam w klinice dla zwierząt 29.12.2017 r bo myślałam że moje serce umiera mam nadzieję że znów da radę
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

wiem bo mam chorego chihuahua z wodogłowiem i innymi chorobami pojechałam po szczeniaka a paco prosił zabierz mnie stąd miał wtedy rok jest kochanym i ciepłym pieskiem kocha nawet koty nawet nie myślałam że po takich przejściach może tak bardzo być ufny
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

A czy znacie Państwo jakąś poleconą hodowlę Shih tzu w Trójmieście lub okolicach?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

,,hodowla '' w Osowej to źródło diabła
szkodzi wszystkim hodowcom
zaznaczam każdym hodowcom bo nie dzielę tych związkowych i innych
dla każdego hodowcy na pierwszym miesjcu powinny być zwierzęta
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak samo hodowla z Żukowa ... Odradzam!Psy w klatkach, brud...smród... serce pęka.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
Prosze o kontakt ...poda mi pani numer tel kupilam.u niej psa ddorota50@wp.pl
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja też 4 dni temu i już problem jeżeli ma pani wątpliwości proszę o kontakt 880114301Ania
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wlascicielka sama sie podpisala z imienia i nazwiska w komentarzu nr 11 :))
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tez tam kupilem pieska . kocham go ale ma wadę . krzywy pyszczek . ja IDE do sadu z tym bo jak można dac rodowód pieskowi z wada .
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5

A ten dokument to na pewno rodowód?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rodowodu nie wydaje "hodowca". A już z pewnością nie jest on drukowany w domu...
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2

Może tak pomyśleć nad psem z schroniska?? Małe prawdopodobieństwo, że posiada jakieś wady wrodzone czy niebezpieczne dla życia psiaka choroby.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

Warto brać psiaka ze schroniska! Także jednak trzeba się liczyć z tym, że zachoruje, nawet gdy jest młody. Ale to miłość i uratowanie najlepszego przyjaciela człowieka.
Wzięliśmy psiaka starego, chorego, by dać mu spokojny dom na ostatnie dni. wcześniej rozmawialiśmy z rodziną, deklarowaliśmy kto kiedy w razie czego może się włączyć z pomocą, ale nawet gdyby nie to, i tak byśmy wzięli.
Dodam, że prawdą jest to, że w domu gdzie jest pies, oczywiście, gdy domownicy dbają o niego, jest lepsza atmosfera, dzieci się lepiej wychowuje, jest mniej nerwic i smutków.

U nas mama miała ogromne kłopoty wychowawcze z nami- jej synami, gdy pies zamieszkał w domu, zaczęliśmy dbać o
niego i cala czwórka zaczęła nagle mówić o swoich emocjach, o problemach, a opieka nad psem nauczyła nas dużo
dobrego:-).

Gdy ten pies zakończy żywot, weźmiemy następnego.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 1
Rodowod. Durna baba jestea
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Każdy szczeniak urodzony po rodowodowych rodzicach z uprawnieniami hodowlanymi ma prawo do rodowodu. Nie każdy za to jest wystawowy. I tyle. Rodowód to tylko dokument pochodzenia.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Słyszałam wiele niedobrego o tej "hodowli" dziwi mnie to, że jeszcze funkcjonuje. Ja przestrzegam przed pseudohodowlą z okolic Żukowa(Wyczechowo). Zgłoszona została do Tozu, jednak nadal widzę ogłoszenia na OLX (Żukowo, yorki, maltańczyki, shih tzu).
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0

Teraz hodowla ogłasza się Gdańsk Śródmieście. Nadal brak metryk i jedynie umowa przekazania.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak, Gdańsk Śródmieście, aby zmylić ludzi.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Możesz mi coś więcej powiedzieć, dlaczego odradzasz tę hodowlę ? W weekend mamy jechać odebrać od nich właśnie pieska
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Macie wszyscy za swoje. Schroniska przepelnione a wy sie w kupowanie bawicie i dzieki takim madralom wciaz setki oszustow jest zachecanych do utrzymywania, badz zakladania nowych psich fabryk
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gdybym mogla, to wzielabym ze schroniska, ale niestety w schroniskach nie ma piesków z włosami- nieuczulajacych, więc tylko pies rasowy w tej sytuacji jest jedyną szansą dla alergika, który chce mieć psa...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 9
Byliśmy tam dziś i faktycznie jakiś chory klimat.... suczka i szczeniak przerażone... na pewno pieska od nich nie kupimy....
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0
W zadnym schronisku w Polsce nie ma no. yorków?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rodzino alergików - pamiętaj, że nie tylko sierść psa uczula. Również naskórek, ślina itp.
Do tego - z pseudo masz psa w typie rasy, nie wiadomo z jakimi przodkami, czy faktycznie rasowymi(czyli udokumentowane minimum 4 pokolenia do tyłu).
Jak będziesz szukać po taniości, z "domowej hodowli", "nie na wystawy" albo z "metryczką" to w dalszym ciągu możesz mieć problem z alergią na psiaka...

Dobra hodowla ZKwP - pogadaj jak jest, zwykle zgadzają się na wizyty przed podjęciem decyzji, aby sprawdzić czy nie ma reakcji alergicznej.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oceńcie ich chociaż na google, żeby więcej osób się zorientowało co to za miejsce przed kupnem psiaka
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

kupiłam tez tam psa popieram opinie
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy chodzi o hodowle pani Janiny ??
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Problem polega na tym, że trudno jest znaleźć solidną hodowle, ponieważ brak państwowego nadzoru (pseudo)hodowlami - każdy może założyć (pseudo)hodowle i produkować 30 szczeniaków rocznie po 500zł/szt (z jednej suczki) aż padnie.
Pomnóżcie razy x suczek, a zrozumiecie dlaczego jest to finansowo opłacalne.
Jeżeli nawet zgłosi się sprawę na Policje, to nic to nie wniesie, bo błędne krzyżowanie wadliwych genetycznie zwierząt nie jest przestępstwem, tak samo jak jakaś inna choroba przypałęta się do całej (pseudo)hodowli.
Jeśli kupujący będzie chciał zobaczyć matkę zwierzaka - nieliczni zobaczą prawdziwą.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zgodnie z ustawą o Ochronie Zwierząt NIE wolno rozmnażać zwierząt niehodowlanych. Kto się jednak tym przejmuje?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

A wystarczy się przejść do schroniska i nawet płacić nie trzeba, a kochać będzie już do końca. Po co z hodowli? Żeby sobie ego podbudować? Argument, że musi być rasowy też odpada, mnóstwo rasowych psów jest w bidulach, tylko trzeba się zainteresować. A tak, wygodnie, jak w sklepie. Wchodzę, kupuję, potem można wyrzucić...
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ludzie!a po co Wam pies rasowy,zreszta sztucznie,,wyprodukowany przez czlowieka( ,ktory chce na was zarabiac forse)?.Trzeba sie liczyc z tym,ze te tzw.rasowe( biedne w zasadzie) psy maja od poczatku wady.Czy chodzi wam o to ,zeby sie nimi pochwalic przed innymi?Taka moda?Przeciez one wszystkie(danej rasy)wygladaja tak samo czyli nie sa oryginalne!!! tyle jest pieknych,zdrowych,, potrzebujacych milosci psow i niepowtarzalnych w schroniskach i domach zastepczych,czy nie lepiej(i to za darmo zreszta)tam poszukac swojego niepowtarzalnego przyjaciela?Mam oprocz siebie, mnostwo przyjaciol ,ktorzy wlasnie w ten sposob znalezli swego psiaka na cale zycie i nie oddaliby go nikomu.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 2

Każdy ma pewnie inne motywy. Czasami po prostu jest to np.kwestia alergii na sierść. W schronisku trudno znaleźć pieska, który ma włos nie sierść. Poza tym każdy ma prawo wyboru.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

jeżeli to ta sama ,,hodowla'' to potwierdzam. Kupiliśmy psa który miała genetyczną chorbę nerek.... przez co porzegnaliśmy się z naszym psem bo nie dało się go już uratować ... suczka miała 2 lata...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cy jest tu ktoś kto kupił shih-tzu w hodowli która znajduje się w Leśniewie? Jest to powiat Pucki lub Wejherowski
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ja, a co jest ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam ,ja też mam shih tzu z Lesniewa, wszystko ok ? Metryka rodowód bez problemu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak się kupuje psa z hodowli, powinno się dostać metrykę psa z danymi przodków, dostałeś? Jak nie to wiadomo0 że pseudohodowla i się nie kupuje.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam
Dołączając się do wpisu przestrzegam przed hodowlą z Lublewa Gdańskiego.
Pieski są chore na łysienie i mają choroby skórne.
Dwa lata temu kupiłam tam pomeraniana i po dwóch latach okazuje się że piesek jest chory na łysienie (alopecia X).
Choroba uaktywnia się właśnie w takim wieku więc nie ma możliwości zdiagnozować jej wcześniej.
Pieski są trzymane w złych warunkach.
Pani sprzedaje kilka ras.
Po zgłoszeniu problemu otrzymałam informację: "psa nie kupuje się z hodowli tylko bierze ze schroniska"
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie ten sam problem,piesek łysieje.Rownież kontaktowałam się z osobami które brały psa od tej Kobiety! Widzę że temat nadaje się do telewizji.Ta kobieta nie może zarabiać na krzywdzie zwierząt!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Myśle ze tylko media są w stanie coś zrobić Dalej sprzedaje chore szczeniaki i nikt nic z tym nie może zrobić ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

a co to zo Hodowla i jakiej rasy pieski??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kupiłam psa i jest łysienie jest wielki problem
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tez mam ten problem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzień dobry,

Przestrzegam przed zakupem szczeniaków w hodowli we Wrocławiu!!!!!
Mam psa z tej hodowli, ma 2lata.
To co przechodzimy codziennie to trauma, dla mnie dla psa. Psiak boi się wszystkiego, począwszy ode mnie a skończywszy na karmie w misce.
Praca z behawiorysta nie pomaga, chodzimy regularnie na zajęcia, 4 razy w tyg. Mimo tego pies dalej nie umie funkcjonować w świecie jest tak zalekniony.
Przestrzegam przed tą hodowla
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Bardzo proszę o więcej informacji. Mam zarezerwowanego tam psiaka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam, tez mam zakupic tam pieska. Po jakich rodzicach bedzie Pani piesek?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzien dobry,dzis bylismy zobaczyc buldozka w tej pseudo hodowli w Żukowie(Wyczechowo)Przestrzegam wszystkich.Piesek wystraszony,brzydko pachnie i w ogóle chory klimat. Na pewno psa tam nie kupimy.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
A czy ktoś zna może hodowle piesków? Powiat kartuski.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Też liczę na jakiś informacje .... Mia masz z tamtąd pieska?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Byłaś tam?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Byłam...wrażenia ogólnie dobre. A teraz czekam na odbiór pieska.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cieszę się ... ja tez czekam na odbiór, ale osobiście tam nie byłem. Kiedy odbierasz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mysle, że za około tydzień powinien już być do odbioru. A jakiego pieska bierzesz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Troszkę mnie to zaskoczyło, byłam tam i widziałam to miejsce. A kiedy piesek i jaki był odbierany? Nie miał zrobionego testu przy odbiorze?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Absolutnie proszę tam nie kupować, to pseudohodowla. Pieski są sprzedawane chore, z ukrytymi wadami genetycznymi i chorobami, którymi może zarazić się rodzina. Umierają po kilku dniach, albo żyją w mękach dzięki kosztownemu leczeniu.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo dziękuje za informację. Oczywiście rezygnuję z zakupu. Nie można wspierać nieuczciwych pseudohodowców! Jeszcze raz dziękuje za przestrogi.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak się nazywa hodowla? Jakiej rasy pieski mają?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Proszę nie kupywać !!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zna Pan adres lub dane pseudohodowcy? Mialam stamtad psa, po tygodniu zdechl na straszna chorobe
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

W dniu 29.05. kupiłem ze wspomnianej hodowli na Osowej psa rasy Shih Tzu (samczyk, tricolor w odcieniach czekolady). Po lekturze wątku i innych wpisach miałem pewne obawy, jednakże wpisy i opinie w internecie (zwłaszcza negatywne i anonimowe lub z wymyślonymi nickami, gdzie autor nie podpisuje się imieniem i nazwiskiem) traktuję z pewnym dystansem. W obecnych czasach stworzenie fake-owych kont na portalach i pisanie komentarzy na kompie ze zmiennym IP to żaden problem.
Swoje obawy wprost i szczerze bez owijania w bawełnę przekazałem Pani Magdalenie. Właścicielka hodowli podeszła do sprawy ze zrozumieniem wpisując w umowę zapis, że jeśli w ciagu 48 h od zakupu lekarz weterynarii wykryje jakieś wady lub choroby mogę oddać szczeniaka i otrzymać zwrot pieniędzy.
Od razu dodam, że szczeniaczek wyglądał na zadbanego, był ruchliwy i bardzo przyjaźnie usposobiony. Nie bał się, nie był przelękniony, wręcz przeciwnie - od pierwszych chwil chciał się bawić i lgnął co by nie było do obcej osoby, co oznacza, iż w hodowli nie zaznał agresji. Do tego od pierwszego dnia u nas w domu szedł samodzielnie na podkład robić siusiu i kupkę - i to bez nagrody w postaci smakołyka bo jeszcze go nie miałem. Oczywiście czasem nie trafiał dokładnie w kwadrat, ale widać było chęć zachowania czystości, czyli ewidentnie był już wdrażany w ten aspekt.
Dzisiaj, tj. 1.06. odwiedziliśmy weterynarza (przychodnia na Stryjskiej w Gdyni). Został obejrzany, osłuchany - wszystko jest w porządku, piesek jest zdrowy.
Tak więc z mojego osobistego doświadczenia nic złego o hodowli powiedzieć nie mogę. Otrzymałem zadbanego i zdrowego szczeniaczka, który dodatkowo wstępnie przyzwyczajony był do zachowywania czystości, co zapewne zaoszczędzi mi nerwów i czasu poświęconego na samodzielne próby nauki. Dzieci są zakochane w nim do szaleństwa - tak samo zresztą ja i żona.
Od razu dodam, że nie jestem w żaden sposób związany z właścicielami hodowli. Mieszkam w Gdyni, podpisuje się imieniem i nazwiskiem. Zainteresowani mogą się do mnie odezwać i osobiście pieska obejrzeć u mnie w domu aby sprawdzić, że nie jest to jakiś wymysł. Piszę ten post, ponieważ rzadko kiedy się zdarza, że ludzie wystawiają pozytywne opinie, bo te złe to oczywiście z chęcią i bez problemu - taka chyba ta nasza polska natura.
To że pies nie jest z hodowli zrzeszonej w ZKiP w żaden sposób mi nie przeszkadzało od początku. Chciałem mieć zdrowego i przyjaznego - po prostu "fajnego" - psa (przyjaciela rodziny), a nie figurkę do chwalenia się w mediach społecznościowych jaki to bardziej "rasowy" od innych. Finalnie otrzymałem to, co chciałem - 100 % zadowolenia z mojej strony.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Witam,
Ja ma zamówionego pieska z hodowli z okolic Gdańska - ARKA/TObi- czy to jest to samo?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wiecie co, ja zaryzykuję i napewno pojadę tam. Już raz tam byłem, znam 3 osoby, które mają pieski z tej hodowli i chwała i polecają. Znam również (z tego typu postow) osoby, które niestety nie miały tego szczęścia. Zobaczę czy wszystko co obiecywał hodowca będzie i czy wszystkie rzeczy, o które pytałem i prosiłam również będą tak jak być powinny. Mi niestety nie powiedzą, że matka pieska zmarła przy porodzie, bo była wtedy w domu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jakie warunki tam miały pieski? Czy wyglądało to podejrzanie?
Jakiego pieska bierzesz i kiedy tam będziesz??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kama-Ogólnie to jest tam baaaardzo duże podwórko z dużą ilością boksów, co mnie na początku przerazilo. Ale po zobaczeniu wszystkiego, to moim zdaniem warunki pieski miały ok. Były w domu, zadbane i czysciutkie. Właścicielka odpowiedziała na każde moje pytanie ( a bylo ich naprawdę duzo;))i każdą wątpliwość. Nie mogłam zobaczyć matki, ze względu na to że maluchy były jeszcze małe i nie miały wszystkich szczepien(było to dla mnie racji ale wytłumaczenie, nie wzbudzające żadnych wagpliwosci), ale zapewniono mnie że zobaczę następnym razem jak będę. Myślę że do piątku powinnam tam się pojawić. Mam tam zarezerwowanego maltańczyka :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Przepraszam za słownik...trochę poprzekręcało wyrazy:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A szczeniaczki widziałaś?
Martwi mnie ta parwowiroza, bo jeśli piesek został parę dni temu odebrany i nie ma już go, to czy cała hodowla nie ma problemu/
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Widziałam pieski i były przecudowne. Jeśli chodzi o prawo, to z tego co się dowiedziałam, to nie wszystkie pieski muszą to mieć. Wszystko zależy od odporności maluchów...ale jak wygląda to w praktyce, to nie powiem dokładnie.
Z tego co pamiętam to Neon odbierał też maltańczyka ok 2 tygodnie temu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chciałabym jeszcze jedną rzecz dodać do wszystkich swoich poprzednich wypowiedzi...W nawiązaniu do posta p. Mateusza (dot. Osowej), nie fiksujmy za bardzo...Nie będę tu nikogo bronić, ani oczerniac, ale prawda jest taka, że w każdej hodowli może zdarzyć się wszystko, a my się dowiemy dopiero wtedy, kiedy ktoś napisze na forum. Polecam każdemu daleko idący rozsądek, piesek to życie, za które mamy być odpowiedzialni. Zawsze jest tak , że jeśli coś się dzieje, to Internety o tym wiedzą najszybciej, ale jeśli jest wszystko ok, to po co napisać. Ja przeszukalam wszystko, znalazłam ludzi, którzy mają pieski z tej hodowli i poznałam ich opinie (a czasami były naprawdę zaskakujace). Najlepszym rozwiązaniem jest pojechać samemu, zobaczyć, zapoznać się z tym co chcecie i skupić się na tym, na czym Wam najbardziej zależy. Ja kontaktowałam się naprawdę z wieloma hodowcami i niestety idealnego (oczywiście według moich kryteriow) nie znalazłam, wybrałam tego, który był otwarty na pytania, nie robił problemów z niczym itd. A reszta zależy teraz tylko ode mnie...życzę każdemu żeby wszystko było dobrze i miał szczęśliwego, zdrowego członka rodziny;)

A jak już będę wiedzieć coś więcej na temat swojego pupila, to napewno napisze;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam,
Mia, poprzednio pisałaś, że pieski były za małe i bez wszystkich szczepień i ich i matki nie widziałaś. A potem piszesz, że widziałaś. Chyba, że czegoś nie zrozumiałam.
Przyznam, że mocno się waham. Piszesz, że znasz osoby, które stamtąd brały pieski (jakie?).
I kto jest tam właścicielem, bo telefony odbiera chyba córka, mama i tata i jeszcze cos śłyszałam o synie...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Widziałam pieski, nie mogłam ich dotykać bo nie miały wszystkich szczepień, zostaly mi przyniesione. Matkę mam zobaczyć przy odbiorze. Proponuje czytac ze zrozumieniem. A dla bardziej dociekliwych proponuje poszukać właścicieli piesków chociażby na fb. Znajdziecie tam dużo osób i duzo informacji.Właścicielka jest kobieta. Prowadzi to razem z mężem, córka i synem. Zresztą, tak jak napisałem poprzednio...to jest każdego indywidualna decyzja. Nie będę się sugerować tym co piszą w Internecie. Polecano mi wczesniej jedna z hodowli należąca do zkwp, pojechalam 400km i szczerze...bezdomni żyją w lepszych warunkach.(bez obrazy dla nikogo). Kama proponuje Ci samej pojechać i się przekonać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Taka dobra rada, jeśli szukacie pieska z wielopokoleniowym rodowodem, po interchampionach z linii koreańskiej, z gwarancją czystości rasy, to proponuje przyszykowac min. 5000 i nie szukać na olx
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mia. Jak odbierzesz pieska daj znać.
CZY znasz dokładny adres tej hodowli (nie wiem za bardzo jak trafic).
Jak wyszukać osoby na gg, które mają pieski z tej hodowli?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Znam adres, ale go chyba hodowca powinien Ci podać. Jest coś takiego jak RODO A to jest "miejsce publiczne "...to tak jakbym podała Ci nazwisko osób, o które pytasz. Wszystko można znaleźć w Internecie. A na fb wystarczy w grupach związanych z hodowlami, maltanczykami itp w lupce wpisać kartuzy itd i pod postami są wypowiedzi tych osób.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam.
Pani podała mi tylko miejsce do którego mam dojechać A potem prosiła żeby dzwonić bo trudno dojechać dlatego pytam czy jest jakiś konkretny adres.
CZY wplacalas jakaś zaliczkę?
Kiedy jedziesz po odbiór pieska?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy chodzi tu o hodowlę Arka u p. Izabelli?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli chodzi o mnie to tak-Arka lub Tobi.
Wiesz coś?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No nie znam zbytnio szczegółów, trochę tu poczytałam i tym się przeraziłam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam,
jakiego pieska brałeś?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam wszystkich, widziałam że dużo osób interesuje się maltanczykami z tej samej hodowli. Hodowla z Kartuz. Czy ktoś może doradzić, czy warto od nich wziąć? Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli pytanie było do mnie to brałem Shih Tzu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Neon
Jakiego pieska brałeś?
I ile miał tygodni? Podobno jeden z miotu, już został sprzedany, więc się zastanawiam czy to ten Twój (miał jakąś małą wadę która wpłynęla na obniżenie ceny)/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Maltańczyk, 9 tyg ( niby) diagnoza parwowiroza po 3 dniach od odbioru. Psa już nie ma ....
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo proszę o odpowiedź na jeszcze kilka pytań. 1.Czy piesek jak odbierałeś wyglądał na chorego? 2. Dawali mu jakieś leki na drogę? Jeśli tak to był jakiś taki osowialy?
3. Czy zostały tam jeszcze inne pieski z tego samego miotu, albo czy były jakieś z innego?
4. Szczeniaczki były w domu?
5. Zglaszales do tej Pani, że piesek umarł?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Piesek wyglądał na zdrowego przez trzy dni ... leków nie dostałem na drogę bo byłem pewny, że jest zdrowy ... co do innych niewiem, może są zdrowe ... a ja miałem takiego pecha ... Hodowca był zemna cały czas w kontakcie zaproponował nowego psa ... na co absolutnie się nie zgodziłem ... muszę odczekać pół roku zanim wirus zniknie z środowiska ... niewiem ile jest tam jeszcze piesków ... życzę szczęścia .. u nas ogromna pustka w domu ...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jestem przerażona. Beata
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

O której masz odbiór, bo ja też jutro odbieram?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ludzie opanujcie się...w każdej hodowli może się wydarzyć wszystko, nikt was nie zmusza, żeby brać tam pieska jeśli macie obawy. Przestańcie się nawzajem nakręcać. Wiem, że zaraz znajdą się tacy, którzy będą hejtować mój wpis, ale taka jest prawda. Najlepiej jak każdy sam się przekonać, pojedzie, porozmawia, zobaczy. Przykro mi Neon, że tak u Ciebie się stało i szczerz bardzo współczuję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Mia mam podobne zdanie jak Ty, pragnę wierzyć, że moja sytuacja się już nikomu nie przytrafi ...staram się być racjonalny i nie hejtuje tej hodowli... pani mówiła, że gwarancji zdrowia nie daje nikt na nic. Podkreślam kontakt z panią był od pierwszego dnia choroby do samego końca ...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

My mamy na 14- stą, a ty na którą?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Napiszcie jutro jak poszło.
Jak pieski.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Byliście po pieska?.
Dajcie znać co i jak
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Byłam i piesek jest już z nami. Wszystko było tak jak być powinno:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

My zrezygnowaliśmy, gdyż się okazało że właścicielka hodowli jest sama dla siebie prezesem Federacji Kynologicznej. Arka i Tobi to wspólna hodowla matka i córka. Życzę dużo zdrówka dla psiaków
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam
A byliście tam w tej hodowli kiedykolwiek?
Mieliście rezerwację na pieska z zaliczką? Zwrócę wam tą zaliczkę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Takie informacje można znaleźć w Internecie (chociazby w krs)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mia, dostałaś umowę i metrykę na miejscu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie byliśmy w tej hodowli, mieliśmy tylko zarezerwowanego, bardziej na ,,nie,, zdecydowała rozmowa telefoniczna wczoraj przed wyjazdem z tą panią.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Metryka będzie po zarejestrowaniu chipa, umowa od razu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

>Metryka będzie po zarejestrowaniu chipa

Jasne...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nikt Ci nie każe brać pieska z hodowli, którą mu nie odpowiada. Dziwię się w ogóle, że ludzie którzy chcą metrykę i rodowód szukają piesków na olx...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

dzień dobry chciałam zapytać czy odbieraliście Państwo szczecniaka z hodowli w miejscowości Strzepcz? mam odbierać w tym tygodniu i zaczynam się martwic. możemy się skontaktować i chwilę porozmawiać? :) podaję numer 882350830 Pytam o to Panią Mija ale i każdego kto obierał szczeniaka ze Starej Huty (Strzepcz)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzień dobry, tak odebrałam pieska i ma się bardzo dobrze. Weterynarz potwierdził, że rozwija się prawidłowo, apetyt mu dopisuje, kupki prawidłowe, zacieków mimo dorastających ząbków brak. Kontakt z hodowca jest cały czas. I powiem tak, jeśli ktoś ma jakieś obawy, to może szukać gdzieś indziej. Ja nie mam zamiaru robić nikomu reklamy i nikogo namawiać, bo to jest każdego indywidualna i przemyślana decyzja. Ja jestem zakochana w mojej przylepie:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czy z psiakiem wszystko ok?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam nadzieje ze jest zdrowy ... u nas wszyscy pokochali sunie od pierwszego dnia ... a koszmar zaczął się po 3 ... trwał 6 dni . Mia jeśli możesz odezwij się i daj znać co i jak ...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

U nas wszystko ok. Piesek rozwija się prawidłowo i jest mega kochany. Hodowca cały czas jest w kontakcie ze mną i naprawdę jestem mega szczęśliwa , że jest z nami:-D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

dlaczego nie dogadałeś się z hodowcą skoro niemal każdy piszę że jest ok?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

stale to samo powtarzasz a inni piszą zupełnie co innego, że hodowca i szczenięta jest ok.
nie chcę się wtrącać ale tu się myli kilka hodowli ze sobą nie związanych bo Osowa jest mocno znana z roznoszenia chorób.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam. Czy otrzymał Pan zwrot pieniędzy za pieska? Nasz piesek też odszedl na parwowiroze po tygodniu leczenia. Zakupiony u tej okrutnej hodowczyni w Starej Hucie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pani Ewelino czy mogę prosić o kontakt 530526227
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam Pani Ewelino,
jakiego pieska Pani kupiła u tej czarownicy? Czy to taki dom na odludziu ( a pani Marzena się jąka)
Czy to jest to samo miejsce :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Neon czy mogę prosić o kontakt ?
505036123
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie wiem czy to to samo, ja odbierałem psa z Gdańsk-Osowa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

neon dlaczego nie chciałeś dogadać się z hodowcą? wszyscy piszą że jest ok
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jak można się było do gadać ? Pies miał parwowirosa co powoduje ze przez kolejne 6 miesięcy nie można mieć szczeniaka w domu ... poczytajcie co to za choroba ! Kto daje kolejnego psa wiedząc jaka jest tego konsekwencja ? Odnoszę wrażenie że Ci wszyscy to jedna osoba ... ja tylko podzieliłem się moim doświadczeniem. A dodam ze pies był tylko raz zaszczepiony a nie dwa tak jak to powinno być...
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Luedy odbierales pieska? My 25.05. Nasza sunia zachorowała po tygodniu. Przestała zupełnie jeść. Weterynarz zrobił morfo i wyszła anemia. Kroplowki i b12. Mimo przymusowego dokarmiania co 3 godziny mała nie chce jeść w dalszym ciągu. Czy mieliście ten problem? Może te pieski z jednego miotu?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

MIA- czy odebralas psa? Prosba o Kontakt
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak, odebrałam psa. A o co chodzi?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja odebrałam pieska kilka dni temu ze Starej Huty, piesek przestał jeść jest osowiały:(, może ktoś się podzieli swoim doświadczeniem? szukam też kontaktu z osobą ze Środy Wlkp chyba ten sam miot która kupiła pieska w podobnym czasie (kontakt 882 350 830 )
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

U nas od początku było wszystko ok. Poszliśmy na przegląd do weta, powiedział że wszystko jest dobrze. Jedynie teraz chcieliśmy zmienić mu karmę na suchą, ale jednak okazało się za szybko i dopadła go biegunka, wiec powrót do RC. Na początku dużo spał, ale teraz szaleje. Piesek jest u mnie 1,5 tygodnia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Anika A kontaktowałas się z hodowcą?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jeżeli hodowca jest ok to powinnaś się z nim kontaktować. tu piszą , że jest ok. pisanina tu nic nikomu nie da chyba że hodowca olał za przeproszeniem temat ale z wpisów wynika że cały czas jest w stałym kontakcie. wpisami można kogoś mocno skrzywdzić
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Hodowca daje tzw. 7 dni gwarancji, jeśli okaże się , że coś się dzieje z pieskiem należy od razu kontaktować się z nim. Anika jeśli masz jakieś obawy, to dzwoń do nich. Nikt Ci głowy za to nie urwie, wręcz przeciwnie..masz do tego prawo. Po upływie gwarancji również możesz kontaktować się hodowcą. Dobry hodowca podpowie co można zrobić, żeby było dobrze. Pamiętaj też, że dla piesków to jest ogromny stres, zmiana domu, zabrany od reszty. Mój na początku bardzo dużo spał, a minę miał jakby za karę był u mnie:-) po paru dniach zaczął się oswajać z nami i nowym otoczeniem, a teraz chodzi za nami krok w krok j cały czas chce się bawić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dodam jeszcze, że ja też panikowałam i teraz też panikuje czasami, A bo to kupka nie taka, a bo to śpioszek koło oka, wiadomo że każdy chce dla pieseła jak najlepiej, dlatego dla swojego świętego spokoju, poszłam porostu do weta na przegląd.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jechałam po pieska prawie 400km w jedna stronę wszystkie pieczątki w książeczce psa są z Lubonia, to lecznica 3km ode mnie. Od razu tam pojechałam. Bardzo dziwna sytuacja że szczepionki dają wet nie z rejonu.... mój piesek ma angine, jutro kontrola, chyba poproszę o zrobienie testu na parwow. Jest lepiej po lekach ale lampki awaryjne palą mi się cały czas. Na pewno pieska dostałam bardzo wychudzonego.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak, dokladnie. Bardzo dziwne jest, ze weterynarz jest z drugiego konca Polski. Wydaje mi sie, ze mamy do czynienia z wystawianiem ksiazeczek zdrowia in blanco z zawyzonym wiekiem i nieprawdziwymi szczepieniami!!!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szczepienia są fikcyjne sekcja wykazała brak p/ciał kobieta oszukuje
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zgadza sie a to jest fałszerstwo i grozi za to 3 do 5 lat więzienia dzwoniłem do pani weterynaż ona zadzwoniła do starej huty i to babsko przelao pieniądze na moje konto widocznie nie chce iść siedzieć.Z tą umową w sądzie nie wygra się ale fałszerstwo można udowodnić
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

My odebraliśmy pieska w sobotę a w niedzielę już przestał jeść. Piesek chory - jest osowiały, nie chce jeść i wymiotuje. Weterynarz nie daje mu szans. Tragedia dla całej rodziny i pieska:(
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

A na jakiej podstawie weterynarz nie daje szans? Proponuję zmienić weterynarza i od tego zacząć...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Isli A weterynarz powiedział co jest psu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może na takiej, że zrobił test i pies ma np. parwowirozę?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Anonim, tego autor nie napisał, jedynie że jest chory-osowialy, wymioty i bez szans. Parwo nie jest chorobą nieuleczalną, wszystko zależy od szybkości reakcji i odporności pieska. Tym bardziej jeśli byłaby to parwo, a pies jest u właściciela od 5 dni, to pierwsze co, to jest kontakt do hodowcy, a nie forum trójmiasta. Nie zamierzam rozpętać żadnej g****burzy swoim wpisem, ale tak powinno to wyglądać. Bo jeśli to tak szybko by się ujawniło, to znak że może być to wyniesione z hodowli.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Witam. Ja również w sobotę Maltanczyk. Wczoraj pieska oddalm. Składam zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Kartuzach. Objawy identyczne jak u ludzi którzy tu piszą że mają chorego pieska. Wymioty, rozwolnienie, krew w kale....moj wet również jest złym wet. Kasy za pieska nie odda.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja proponuję złożyć zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Kartuzach i Inspektora Sanitarnego Weterynarii w Kartuzach.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Prosimy o kontakt telefoniczny nasz słodziak po mimo walki 4 dnia odszedł :( ... 505036123
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam, nas spotkała ta sama sytuacja....może moglibyśmy jakoś wspólnie złożyć to zawiadomienie, jest nas więcej tutaj..., żeby te pieski dalej nie cierpiały
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Była już próba zrobienia sprawy sądowej, ale wszystko zostało zamiecione pod dywan...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Aga,skontaktuj sie ze mna w tej sprawie -anoch@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Skontaktuj sie ze mna,zrozpaczona -anoch@wp.pl.Pieniądze Ci zwróciła?Wielka hodowca psów rasowych......
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Paula,dostałaś zwrot pieniedzy?Ewidentnie,piesek uszkodzony.Zdrowy żyje 15 lat!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cześć kiedy dokładnie odbierałas Pieska "? Jaka rasa ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Paula - Maltańczyk. Mia- uważam że weterynarz dobry. No chyba że weterynarz z hodowli jest lepszy (bo z rodziny)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Isli nie mówię, że weterynarz z hodowli jest lepszy, bo ja też byłam u swojego weta. Czy to rodzina-nie wnikam-nie interesuje mnie to. A co dokładnie jest pieskowi?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

jestem wręcz zniesmaczony do czego ludzie używają internet oraz jak zabijają nim innych ludzi. Temat powstał o Osowej , potem miesza się z błotem inne hodowle porównując znowu do Osowej. O tych drugich pisze się że hodowca pomaga i się nie wymiguje a Wy tu nadal bazgracie. Ludzie wyrządzacie nie do odrobienia krzywdę innym. Opamiętajcie się. dajcie argumenty że hodowca zrobił was w balona i się np. ukrywa czy wymiguje. To jest powód ale nie mieszajcie z błotem wszystkich jednakowo. Kur...cze co za ludziska
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Tematem tego wątku jest pseudohodowla a nie tylko Osowa ... po co te nerwy ... nikt sobie nie wymyśla problemów ! Bo po co ! A gdzie można szukać odp na takie pytania jak nie w internecie?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

internet lekiem na całe zło tak? Ludzie opanujcie się. Tu pisza też konkurencje pod pseudonimem. Dlaczego nie podajecie swoich prawdziwych danych? Tu dowiecie się prawdy tak?? żałosne
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 9

Cieszę się że taki wątek tu jest bo ewidentnie jest problem z hodowlą w starej hucie jeśli tyle chorych psów wyszło tylko w ostatnich dniach Szokujące że to ma rację bytu

Ja nie wzięłam psa i teraz się cieszę bo nie chciałabym by zachorował i nie msm ochoty wspierać hodowli która nie dba o dobro zwierząt!!
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

Możecie napisać co konkretnie stwierdził weterynarz u waszych piesków?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czemu nikt nie napisze konkretnie na Ci chorowaly psy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Konkretnie : Parwowirus potwierdzony testem u weterynarza.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Neon u Ciebie wiem, bo od razu napisałeś, co jest ważna informacja dla wszystkich. Ale reszta pisze jedynie, że pies chory.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

co za cuda wianki.... piesek ma CHYBA anginę i chyba zrobię test na parwo. Jak się tu ładnie nakręca sytuacja. Od razu rozstrzelajcie hodowcę , który jak wynika z każdej rozmowy nie ukrywa się.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Czy poza propozycją nowego psa, z której nie skorzystales, Pani zwróciła Ci pieniądze?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wcześniejsze pytanie do Neona
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oczywiście , że nie oddała pieniędzy ....
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Neon, wspomniałeś jak dobrze zrozumiałem coś o umowie. Masz umowę czy nie? Jeżeli tak co w niej jest ? Czy zgodziłeś się na inne wyjście niż oddanie pieniędzy? Czy w ogóle hodowca dał jakąś umowę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tak jest umowa przekazania psa. Według niej jest wszystko pięknie ... inaczej to wygląda w rzeczywistości ... nie ma mowy aby teraz się dogadać z pseudohodowcą ...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy o tym ogłoszeniu mowa?

Maltańczyki - FKwP- profesjonalna hodowla
2 950 zł
wyróżnij to ogłoszenie odśwież to ogłoszenie
Rasa
Maltańczyk
Nazwa stowarzyszenia (związku)
FKwP
Opis
Zapraszamy do zakupu szczeniąt rasy maltańczyk
- szczepione i odrobaczone z książeczka zdrowia
- metryka
- czip
- umowa z gwarancja
- testy na parvowirus
- metryka z hologramem
- wyprawka

Cena od 2950zł
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak to ogłoszenie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

a ogłoszenie wygląda tak ładnie. dziękuję
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szanowni;
Współczuje wszystkim, którzy mają problemy ze swoimi psiakami. Czytam od dłuższego czasu wszystkie wpisy na tym forum ponieważ też znam historię opisywanych maltańczyków.
Wiem, że są tu dobrzy policjanci i źli, którzy piszą oceniając sytuację patrząc przez pryzmat swoich doświadczeń. Można dyskutować z ocenami ale nie dyskutuje się z faktami. Ja chce się skoncentrować właśnie na nich. Niech każdy wyciągnie z nich wnioski.
Zapewne można byłoby długo dyskutować na temat tego co dzieje się. Osobiście rozmawiałem z dwoma osobami telefonicznie wymieniając się swoimi doświadczeniami, niestety niezbyt miłymi - z Panią, która jak twierdzi od ponad 30lat hoduje psy.
Zacznijmy od faktów z nimi się nie dyskutuje. Więc.. ogłoszenie Gdańsk, po przelewie pieniędzy za tzw. rezerwacje, proszę o adres odbioru psa, adresu nie otrzymuje, po interwencji telefonicznej dowiaduje się, że to wcale nie Gdańsk a jakaś wieś oddalona o ponad kolejnych 50km. Dla mnie to jawne i celowe zatajanie faktów aby kupujący nie był w stanie sprawdzić informacji na temat tego miejsca. Jeśli ktoś nic nie ukrywa nie robi takich manewrów. Dalej.. sama hodowla.. trawa po pachy, brama na łańcuchy, latające koty w sumie chyba ich jest więcej niż psów, domofon wiszący na drutach, wpuszczanie jednej osoby na teren posesji, informacje na temat umierającej matki przy porodzie szczeniaka ta historia to już praktycznie stała wymówka.. w zasadzie sprawdza się powiedzenie, że często powtarzane kłamstwo staje się faktem.. Przykre jest to, że ten proceder nadal funkcjonuje, cierpią zwierzęta i rodziny, które przeżywają rozczarowanie z powodu złego stanu nowo nabytych pupili. Wraz z rodzinami cierpią dzieci..
Faktów ciąg dalszy.. zarezerwowany psiak nadal wyświetla się w nowo odświeżanych ogłoszeniach w nieskończoność.. czy to nie dziwne? Na to samo zdjęcie wiele różnych lokalizacji ogłoszenia chyba to ogólna praktyka stosowana na zasadzie, szeroki zasięg więcej potencjalnych klientów.. Nikt nie wie, że będzie musiał śmigać pod Kartuzy. Kto z Was prosił o zdjęcie psa i kto dostał? Ja się nie doczekałem.. Szczerze odradzam złych doświadczeń.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 2

heh tu nawet już trawę opisują. Przeszkadzają koty a tam wieś . Ludzie co Wy tu chcecie osiągnąć. Niszczycie ludziom życie. Piszecie , że jest umowa to jak nie można się dogadać? Przecież powinna być dokumentacja lekarska a dobry hodowca zawsze rozmawia z nabywcą? Sam skontaktowałem się z hodowcą. To sympatyczna Pani ale zdruzgotana takimi paszkwilami. Udostępniła mi umowę. Boże żeby każdy hodowca miał takie zabezpieczenie dla kupującego. Ona zawsze idzie na rękę nabywcom ale są tez warunki np. sekcja zwłok. U Neona okazuje się jeżeli to on, którego podejrzewa hodowczyni to sekcja wykluczyła chorobę o której on pisze. Ale i tak Zaproponowała kolejnego psa. On się zgodził. Ale jak widać lubi bazgrać i pisać nieprawdę. Psy jak ludzie też choruja ale ważne by mieć zabezpieczenie po stronie hodowcy. Rzadko się spotyka takie zabezpieczenia dla nabywcy.
Ludzie zanim rzucicie kamieniem to najpierw sprawdźcie sami. Ja tam podjechałem. Piękny wielki dom ale w trakcie wykańczania. Umowę przeczytałem całą. Wzorcowa i każdemu życzę aby taka otrzymać z hodowli a nie tylko wpisy broniące hodowcę. To na tyle. Mam nadzieje, że hodowczyni poda do sądu tych ,,pisarzy''. Sam widziałem 2 wyroki sądowe na korzyść hodowcy. Jedźcie sami i się przekonajcie. Psy piękne i zadbane. Jak będę chciał kupić psa to na pewno zrobię to u tej hodowczyni. Przekonajcie się sami.

p.s. zastałem wielki długi rów na posesji .... zakładany jest nowy domofon hahahha . Ludzie ,,pisarzyki'' idźcie się leczyć naprawdę a ci wyżej nick ,,dobry duch'' to ,,pseudo warszawiacy''
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 19

Kompletne brednie co pisze Robert ... dziwne jest twoje zaangażowanie w obronę tej hodowli ... nie masz psa a jeździsz niby tam i dzwonisz ? Jestem pewna że to ktoś z ich otoczenia ...
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 3

znowu teoria spiskowa.... ty to nie pan z sekcją?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

robiłeś sekcję czy nie?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

jeszcze jedno... raz piszesz jako on teraz jako ona . Czy to nie dziwne?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Neon - znowu twoje teorie spiskowe. Jestem z trójmiasta i miałem niedaleko żeby podjechać. pojechałem tam żeby zobaczyć czy to co się tu pisze jest prawdą. Robisz ludziom krzywdę. Chętnie będę świadkiem i taka propozycję już złożyłem na miejscu :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 8

Ja robię krzywdę? Nie no to jakiś żart! Krzywdę robi ten co sprzedaje chore zwierzęta ... i ten co broni go w dziwny sposób ...
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dokładnie
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

My byliśmy dziś w tej pseudo hodowli ... szkoda słów :-((( Tylko psów szkoda :-(((( zaznaczę że właśnie niejaki Robert otworzył mam bramę .
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

A to sposob pisania kogos z hodowli :) identyczne heh i hahah dostaje w mailach z hodowli :)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ta sama sytuacja 2 tygodnie temu..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Umowę znam na pamięć. To zabezpieczenie dla hodowcy. Hodowca to w tym przypadku słowo na wyrost. Powinno się zrobić wszystko, żeby tam psy się nie rozmnażały. Chore i słabe. Kobieta to idealny przykład zwykłej handlary, nic więcej. Umowa skonstruowana idealnie pod hodowcę. Żadnej możliwości polubownego załatwienia sprawy. Oby ktoś dobrał się im do d*py.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nasz piesek chorowal na parwowiroze, lambioza.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Miałam tak samo. Przez pierwsze dwa tygodnie pies pod kroplówką z ciężką anemią. Wymiotowała, nie chciała jeść. Pani twierdziła, że to przez leki na odrobaczenie, a moja Zuzia miała 50% szans na przeżycie. Jak już się udało ją podkarmić ze strzykawki i zrobiła kupkę, od razu na badania. Wykazało Kokcydia. Odpowiednie leczenie i piesek ma się dobrze. Warto zbadać psa konkretnie na te pasożyty, podobno powodują u psów anemie. Swoją drogą przemiła konwersacja z hodowcą, człowiek takich bajek się nasłuchał :) :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Siostra odebrała 1 stycznia psa ze Starej Huty, po 3 dniach okazało się, że ma lambliozę i parwowirozę. Dramat. Pseudohodowla. Przestrzegam przed tymi ludźmi. Nie można się z nimi dogadać.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja też
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Można wiedzieć jaka nazwa tej hodowli ??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam, czy ktoś z Państwa po zakupie psa z hodowli Arka/Tobi otrzymał metrykę?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

A zarejestrowałaś chip i wysłałaś do hodowcy? Wtedy odsyłana jest metryka w ciągu 3 miesięcy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Bzdura, metryka powinna być wraz z umową kupna psa.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z tym się zgadzam. Ale ja metrykę otrzymałem pocztą. I nie narzekam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

acapulco
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Można prosić o więcej informacji na temat tej hodowli? Odradza się czy warto stamtąd wziąć psiaka? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Odradzam !!!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja przestrzegam przed hodowca z okolic Szymbarka, egiertowa, koscierzyny . pan sprzedaje psy przez brame, przynosi ze stodoly.Ma wiele ras psow. Rozmawialem z niejedna osoba z ktora znalazlem kontakt. Psy chore mnozone na potege niejenokrotnie z rodzenstwem. Chore oczy, robaki i parowiroza. Nie sposob wymienić. Pies smierdzi jak nie wiem co. Owczarki, malmuty, chiulala, labradory, mopsy,border colie, pinczery...cholera mnie bierze jak to widze na olx.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam,
Czy ktoś posiada opinie na temat hodowli szpiców miniaturowych, lokalizacja Gdynia Śródmieście ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
My kupiliśmy szpica ze Starej Huty (w ogłoszeniu było Gdynia, Śródmieście) piesek jest z nami ponad 2 tygodnie i ma się dobrze. Po odbiorze zbadaliśmy go u weterynarza który stwierdził że piesek jest zdrowy i zadbany.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
Zakupiłam również pieska z tej hodowli
Myśle że to co jest tutaj napisane mija się totalnie z prawdą
Wydaje mi się że gdyby psy były tak bardzo chore to byłoby to widoczne już w wieku 7 lub 8 tygodni
Moja psina jest zdrowa i była zdrowa
Nie mam żadnych przeciwskazań co do tej hodowli
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 15
UWAGA !!!! To jest pseudo hodowla !! Masa psów na jednym terenie ! Smród i jeszcze raz smród ! Na ogłoszeniu sprzedająca Paula, na przelew podana Marzena. Nie kupujcie tam psów proszę ! Ja zgłaszam sprawę do sądu.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 2

totalna bzdura... byłem w hodowli i mam pieska. Piesek zadbany, pachnący. Pani hodowczyni rzeczowa. Mam umowę z gwarancja co rzadko zdarza się od hodowców. Jeżeli wieś tobie śmierdzi to siedź w cuchnącym spalinami mieście.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 17

Nie wieś mi śmierdzi tylko dom i miejsce trzymania szczeniaczków.Potwierdził to Główny Inspektor Weterynarii ! Proszę popytać Policję z Kartuz co wie o tej "hodowli". Właścicielka rzeczowa??!! Hahaha !!! Nawet nie potrafi potwierdzić sprzedawanej rasy. O jakiej umowie Pan mówi ? O tej co chroni tylko sprzedawcę ? A co ze szczeniaczkami ???
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Przekazałem to hodowczyni i jest zszokowana tymi bzdurami. Powiedziała że wszystkie kontrole ma perfekcyjne i może to udostępnić. Nie wiem co Pan tu oczekuje ale robi Pan krzywde innym. Ja mam tam kupiłem psa i byłem na miejscu. Czy był Pan w samej hodowli?? Ja mam umowę która mnie chroni mnie i szczenię a nie hodowce. I tu się nic nie zgadza z tym co piszesz
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 10

ANoNIM - no tak. Każdy kto pisze ,, uprzejmie donoszę'' jest niewiarygodny. Przedstaw się to hodowczyni , bedzie mogła to zweryfikować . A może ty jesteś np zazdrosną konkurencją? To obrzydliwość
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Witam Wszystkich ponownie, kiedyś dopytywałam o te hodowlę tu na forum, opinie były straszne, pojechałam- zobaczyłam, pojechałam po raz drugi, wróciłam z psinkiem. Obecnie ma prawie 6 miesięcy rozwija się prawidłowo, nic mu nie dolega i jest przekochany. Kontakt z hodowcą był również po odbiorze. Także, ze swojej strony mogę powiedzieć jedno, nikt nikogo nie zmusza na zakup pieska z tej hodowli, to jest każdego indywidualna decyzja. Ja zaryzykowałam i to była bardzo dobra decyzja. Jedynie zastanawia mnie, że przez dłuższy czas była cisza na forum. Wcześniej pisano o parwo i innych przypadłościach...czyżby się skończyły? Czy forum opuściła osoba, która nakrecała sytuację?
Pozdrawiam wszystkich;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7

Mia piszesz tak jakbyś była właścicielką tej pseudohodowli a trzy osoby zadowolone to córka , syn i mąż, współ prowadzoncy ten proceder . Niestety prawda jest taka,że parwowiroza jest w tej hodowli sam kupiłem tam psa ,który po trzech dniach miał biegunke z krwią i wymioty . Tego samego dnia weterynaż zrobił testy na parwowiroze ,Testy potwierdziły parwowiroze. Pieska niestety już z naminie ma.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie jestem ani właścicielką, ani nikim z rodziny. I proponuje cofnąć się do moich wcześniejszych wpisów i zapoznać się z przebiegiem rozmów na tym forum. Jako pierwsza zapytałam o tą hodowle i opinie były bardzo różne, odnalazłam na Facebook ludzi którzy wcześniej odbierali tam pieski, żeby upewnić się czy te wszystkie wpisy o chorobach są prawdziwe, byłam w hodowli dwa razy. Miałam również kontakt telefoniczny z Panią, która również brała udział w dyskusji na forum. Nie mam potrzeby bronić nikogo, poprostu piszę jak u mnie to wyglądało i jak jest teraz. Jedyny problem jaki miałam z psem, to dobranie odpowiedniej karmy, bo niestety po jednej się drapał, a po drugiej była "brudna robota". Po odbiorze pieska od razu pojechałam do weterynarza, żeby sprawdzić czy wszystko jest ok. Widocznie miałam to szczęście, że trafiłam na zdrowego psa. Na chwilę obecną piesek ma 6 miesięcy i jest w trakcie wymiany zębów. A moje prawdziwe imię to Natalia. Niestety nie mam możliwości wstawienia tutaj zdjęcia pieska...a szkoda.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 10

Cos mi tu podpada. Wiek psa nie zgadza się się do czasu w którym Pani pisze. 6 miesięcy temu Pani kupila psa, 3 miesiace temu Pani pisze ze pies na 6 miesięcy. A co do hodowcy od pierwszego wrażenia zle jej patrzylo z oczu. Nie wierzę ze Pani ma o tej osobie dobre zdanie, to jest niemożliwe
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie ma co dyskutować. Nieważne kim jesteś. Być może miałaś szczęście z wyborem psa. Ale w dobrej hodowli nie oszczędnie chodzi. Psy muszą być wydawane zgodnie z zasadami. Wydanie psa 7 tygodniowego jest niezgodne z przepisami. Psy są chore i koniec tematu. Dlatego tej sprawy nie można zostawić. To ciągnie się latami. Osobiście zgłoszę tę hodowlę do odpowiednich instytucji i nie zasnę spokojnie dopóki handlarze psami nie przestaną tego robić. Zmiana nazw hodowli i konstruowanie sztucznych umów w niczym nie pomoże.
Wypowiedź właścicielki również przeczytałam na forum, nie jest mi jej szkoda. Mam nadzieję, że dosięgnie ją surowa kara.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Popieram w 100%
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy otrzymala Pani metrykę?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hodowczyni dobrze wie,że to prawda.Nikt nie donosi.Takie są fakty!!!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Megi,zgłaszaj do sądu.Tak nie moze byc!Oszustów należy karać!!Mój znajomy zabrał sie juz za to!Miał takie samo doświadczenie -psy chore i uszkodzone genetycznie-koszmar dla psów i kupujących.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Całą posesję widać na google maps wnioski wyciągmijcie sami
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Już zgłosiłam.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kogo zglosilas
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Megi,skontaktuj sie z podanym adresem,poniżej.
Opisz swoja sytuacje.Tam jest osoba,która zbiera takie informacje.
starahutapseudohodowlapsow@gmail.com
Pozdr
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy mogę prosić o kontakt 605990243
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Anonim,skontaktuj sie z adresem,który podałam Megi,wszystko bedziesz wiedział.
starahutapseudohodowlapsow@gmail.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy zgłosiła pani pozew, jesteśmy w podobnej sytuacji chcemy składać pozew.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pieski są nadal na sprzedaż, dzwoniłam pytałam z zamiarem kupna, ale teraz się mocno zastanawiam po tym co tu przeczytałam.....
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Broń Boże nie kupuj z tamtąd psa ! Nie daje Ci do myslenia ilość sprzedawanych ras ? Jeśli mi nie wierzysz , że nie dzieje się w tej hodowli dobrze , zadzwoń do Państwowego Inspektora Weterynarii w Kartuzach i zapytaj go o tę hodowlę , albo zadzwoń na Policję w Kartuzach i zapytaj czy byli kiedyś wzywani na tę posesję i czy toczą się jakieś postępowania wobec właścicielki ? Wiem, że się toczą bo sama byłam już 2 razy przesłuchiwana w charakterze świadka. To śmierdzące miejsce , które nie jest żadną hodowlą tylko okrutną żywą maszynką do robienia pieniędzy ,zostanie w końcu kiedyś zamknięte , a ta kobieta rozliczona z okrucieństw !
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy może Pani po Świętach skontaktować się ze mną 530526227
Kupiłam pieska nasze cierpienie okrutne Mam nadzieje ze wyzdrowieje wydałam na leczenie 1000 zł
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jaką rasę Pani kupiła i za ile? Jednak przed kupnem psa warto zapoznać się z tym co piszą w internecie a nie kupować z pseudo, bo taniej. Życzę zdrowia pieskowi. Proszę przestrzegać innych przed takimi ludźmi dla których pies to maszynka do robienia kasy, tyle się teraz o tym pisze. Psiak to przyjaciel, nie ważne jak wygląda. Adoptuj nie kupuj.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie oby ją zamknęli w tych jej klatkach bez wody ...
Dorabia się na krzywdzie tych niewinnych zwierząt :(
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Z przyjemnością się podpisze pod pozwem....
To nie powinno istnieć ... cierpią zwierzęta a babsko się dorabia ... ochyda
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam. Wszyscy gadacie o jakiś pseudohodowlach ale nikt nie wspomnial o FCI bo każdy myśli jak piesek jest z FCI to jest bez wad i nic mu nie dolega!!!. Ja wczoraj zakupiłam shih-tzu z FCI od Pani Grażyny z Dąbrowa Górnicza ktora ma hodowle od 18lat po różnych wyróżnieniach. Przyjechalam do niej wszystko ładnie pięknie suczka ładna ale zaczęła przy nas chrumkac i sie pytaliśmy czy coś jej dolega ale Pani hodowczyni powiedziała nam ze u tej rasy tak występuje ale po dorosnieciu pieska i powiększeniu głowy te nozdrza sie poszerzają i problem ustępuje. Pytaliśmy również o przepuchline ktora czesto u tych ras występuje a Pani powiedziała że suczka nie ma przepuchliny ale po wizycie u weteryniarza w Vet-Care w Gdyni powiedzieli ze ma mala przepuchline i jest potrzeba operacja nozdrzy ktora jest bardzo kosztowna. Wiec bardzo pozdrawiam tych ludzi co opisują pseudohodowle a o fci nikt nie wspomina bo każdy myśli ze to związek idealny.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tam w FCI to dopiero walki robia
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kupilam pieska 2 tyg temu , 3500 tysiąca. Pani nie wydała mi metryki urodzenia, zapewniła , ze po rejestracji pieska w bazie i przeslanie do niej kopii tego dokumentu odesle - mało w to wierzę. Bylam.u weterynarza, piesek byl mlodszy niz deklarowała w odchodach byly robaki ,juz martwe co swiadczy o ich ogromie - aktualnie czekam na wyniki badań. Mam podejrzenia, ze szczepienia itd to sciema... pani podala przed zakupem inna nazwe hodowli ,inny ciut adres twierdząc, ze źle uslyszalam, wiec nie było jak sprawdzić po " internetach". Wchodzac na teren, jak zobaczylam pieska gołym okiem widac, ze sprawy źle sie maja... nie bylam w stanie zostawić tam teho malenstwa... nie moglabym spokojnie spać ale przez takich ludzi jak ja interes jej sie kreci. Mam nadzieje, ze z psem będzie wszysyko ok!. Nie polecam kupowania tam psa
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Piesek byl kupiony na kartuzach w starej hucie - dodam. Mial tez przy mnie wykonany test na parvovirus
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jak tu wierzyć skoro same anonimy a dobre opinie mieszaja się ze złymi.
ludzie przedstawcie dokumenty a nie bazgracie . ludzie piszą że jest umowa od hodowcy. to dlaczego z niej nie korzystacie. najlepiej jest nabazgrać i się cieszyć z cudzej krzywdy. co za świat
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

ostatni wpis niezadowolonej pani to już żenada. pieska wzięła z litości, jest zdrowy ale trzeba nabazgrać na hodowcę. nawet pochwaliła się testem jaki rzadko robi hodowca. jakim trzeba byc człowiekiem żeby tak po ludziach jechac a jak widac wszystko jest ok z psem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 12

http://expresskaszubski.pl/pl/11_wiadomosci/35239_stara-huta-znaleziono-120-martwych-psow-na-posesji-animalsi-uratowali-ponad-setke.html dalej jest Pani pewna swojej wypowiedzi?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja kupiłam 12-mscy temu i sytuacja była podobna jak opisujesz. Niestety jest to pseudohodowla, bo chcąc zarejestrować psa w FCI usłyszałam "to niemożliwe". Mioty nie były zarejestrowane. Jest tam typowa masówka/ produkcja... U mnie Pai Marzena również nie chciała podać mi adresu, dostałam go dopiero w dzień przyjazdu po szczeniaka. Przez tydzień dzwoniła do mnie, zęby szybciej odebrała psa - niepokojące naleganie. Same odebranie psiaka było dość dziwne, bo nie pozwolili wejść mnie i mojemu narzeczonemu RAZEM podpisać umowę, tylko miałam wejść sama... Warunki dość dziwne...

Niewątpliwie jest to pseudohodowla. My czujemy się oszukani...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mogę pomóc jak można wsadzić ją do więzienia na 3 do 5lat
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wszystkie ostatnie posty to prawda, ja również kupiłam pieska z tej hodowli - Stara Huta 26A pseudoStowarzyszenie Miłośników Psów i Kotów Rasowych. Przy mnie Pani również wykonała test na parvovirus, który wyszedł negatywny, niestety dzień później piesek zachorował na parvovirusa. Weterynarz, gdy zobaczył test powiedział, że jeśli były tam chore psy i choroba się dopiero rozwijała to mógł wyjść w tamtej chwili negatywny. Nie ma się tutaj co ekscytować tym, że "hodowca" robi test na parvo. Każdy powinien go robić. Piesek malutki, nacierpiał się bardzo. Mnóstwo wizyt u lekarza, zastrzyków, beznadziejne samopoczucie.
Mało tego, Pani informuje, że jeśli piesek jest chory, to zabierają go, leczą, a gdyby zdechł to dają innego. Jakiś koszmar
Wejścia pilnuje facet jąkała, który nie potrafi się wysłowić i na każde pytanie odsyła do szefowej. Pozwalają wejść tylko jednej osobie niby ze względu na covid, a sami siedzą bez maseczki. Umowa jest tak skonstruowana, że niestety nie ma możliwości dochodzić swoich praw.... inna rzecz, że w tej ekscytacji na widok małego pieska i wśród tysiąca pytań nie zwraca się na to uwagi (co niestety jest ogromnym błędem i biorę to na klatę).
To co jedna z Pań pisze, że wzięła pieska z litości Nie dziwię się, bo patrząc na sytuację w tym domu, to faktycznie też możemy mieć takie poczucie, że uratowaliśmy mu życie, teraz psiak ma ciepły dom i kochających ludzi wokół. Psy towarzyszyły mi zawsze od dziecka, z reguły były to psy z ciapkowa. Nie można krytykować kogoś, że chce psa kupić. Ma do tego pełne prawo. Krytykować należy tych co psy porzucają i tych co stwarzają im piekło tak jak np. nierzetelni hodowcy.
Poza tym nie ma co się dziwić, że wpisy są anonimowe. Właścicielka pseudohodowli ma umowy, a na nich adresy zamieszkania, telefony. Biorąc pod uwagę gbura-psychopatę, co zdejmował łańcuchy i kłódkę z bramy wjazdowej, bo są zamknięci jak w twierdzy, to też mam wątpliwości co do podania swoich danych.
Co jeszcze ciekawe, sprawdźcie książeczki weterynarz z Lubonia ciekawe czy ten weterynarz faktycznie jeździ szczepić te psy spod Poznania do Starej Huty jak pokazuje mapa to ponad 348 km. Warte zastanowienia
Piszcie jeśli Was też spotkała taka sytuacja, bo nie można pozwolić, aby to babsko kontynuowało swoją działalność Ktoś podejmuje jakieś kroki w tej sprawie??? Chętnie dołączę
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

skoro piszesz prawdę to nie powinieneś bać się swoich danych jakie ma hodowca. czego się boisz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

dodatkowo ubliżasz człowiekowi wyzywając go od jąkałów. jesteś taka idealna? tragedia że ludzie to czytają
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Jakiś kontakt można prosić?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wieczorem podam maila
Zobaczcie co znalazłam
http://expresskaszubski.pl/pl/11_wiadomosci/35239_stara-huta-znaleziono-120-martwych-psow-na-posesji-animalsi-uratowali-ponad-setke.html
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

https://www.olx.pl/d/oferta/chihuahua-szczeniaki-z-rodowodem-CID103-IDHyAhE.html

Ona wziąz sprzedaje Psy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wystarcz zgłosić na policje prawdopodobieństwo fałszerstwa kk art 270
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

tak, tak - wystarczy... :)

znam kilkadziesiat osob, ktore probowaly cos zdzialac z ta hodowlą (sprawy sadowe i wizyty policji, itp) i nic!

dopiero determinacja nowych wladz lokalnego animals cos podzialala...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja tą hodowlę zgłaszałam w 2008 roku i przez tyle lat nic nie zrobili ile zwierząt wycierpiało przez tych ludzi masakra
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Spotkało mnie to samo w zeszłym tygodniu musiałem uśpić szczeniaka po całotygodniowym podawania kropluwek dzwoniłem do pani weterynarz i posiada ona dwie pieczątki to jest starsza pani i na pewno nie szczepi tych psów.Jak powiedziałem że zgłaczam na policje zawiadomienie o przestępstwie fałszerstwa zadzwoniła do starej huty i oddała mi część pieniędzy ale ja na tym nie skończe,posadze ją do więzienia
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Proszę o jakiś e-mail do kontaktu w tej sprawie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

lizakowskia@gmail.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Proszę wszystkich którzy kupili psa z tej hodowli i piesek niestety nie przeżył o kontakt pod wybranym mejlem jeśli posiadacie książeczke szczepień możemy ją posadzić do więzienia
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podaj maila proszę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja kupiłam z parvo w komplecie ale go odratowalam, jeśli mogę w czymś pomóc to jak najbardziej, marzena812@gmail.com pozdrawiam
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja w styczniu kupiłam w tej hodowli maltańczyka. Był malutki więc nie było widać że coś z nim nie tak. Po przywiezieniu do domu dostał biegunki z krwią ale na szczęście dobrze się skończyło. Dziś pies ma ponad 6 miesięcy i wyglądem odbiega od maltańczyka. Jestem wściekła i oburzona
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mój urodził się w Starej Hucie 24 lutego i też maltanczyk. Narazie jest wszystko ok. A czy mogłabym prosić zdjęcie na maila jak Pani maltanczyk byl malutki a jak teraz wygląda? Bo mój wet mówi że to na 100 % maltanczyk ... okaże się..
matcho123@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


Dzień dobry, mój maltańczyk urodził się 7 lutego. Wg tej daty ma prawie 13 tygodni, straszna z niej rozrabiara. Otarła się o śmierć, bo po przyjeździe do domu okazało się że ma parwowirozę i psi covid. Lekarze wet ją uratowali. Jest teraz po pierwszym szczepieniu, bo to szczepienie w lipnych książeczkach nie jest brane pod uwagę - była zbyt mała żeby ją zaszczepić, a po drugie lipny weterynarz z okolic Poznania i książeczki anonimowe - wypełniane w dniu zakupu. Nie wiem czy jest 100% maltańczykiem, ale jest tak kochana i tyle było stresu żeby przeżyła, że jest mi obojętnie, no chyba że wyrośnie z niej ogromny labrador :) ale wtedy i tak będę kochać :)
Jedno szczęście, że ten koszmar się zakończył i pieski trafiły do schroniska.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


mój mail aknelcia2021@gmail.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No i udało sìę ją posadzić,pisałem że jej nie odpuszcze i nie odpuściłem.Dzwoniłem do pani weterynarz i nie mogła w to uwierzyć,powiedziała że tego by się nie spodziewała taka miła osoba. Pani izabela też nie odbiera chyba jest bardzo zajęta he he
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Brawo, jesteś wielki!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pani Izabela od dwoch dni siedzi w areszcie. Ja mam pieska od 1,5roku. Pies mial mase robakow, biegunku, na maksa zarobaczony. Oddala mi 500 zl za to ze oklamala mnie z rasa, ale nie odpuszcze i po ujawnieniu tego co robila psom, ide do sadu. Tyle psow zmarlo i cierpialo, przez te okropne kobiete.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kupiliśmy pod koniec lutego od Pani Izabeli suczkę Cavalier i po 1 dniu dostała biegunki,wymiotowała.Po badaniu okazalo się,że jest bardzo zarobaczona.Dzwoniliśmy do Pani Izabeli to beszczelnie nam powiedziala,że pies musial złapać robaki u nas bo ona sprzedała zdrowego psa.Nie chcia£a pokryc kosztów leczenia.Sytuacja byla niepewna po miesiacu leczenia uda£o się sunię wyleczyć.I proszę żeby nikt nie pisał,że ludzie kupują bo jest tanio
Tanio nie było bo daliśmy 4200 i nie wiedzieliśmy że jest to pseudohodowla.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie kupiła pani z pseudo ta pani miała swoją hodowlę a pseudohodowla to niezarejestrowana hodowla tak jak pseudo animalsow nic nie piszą że ta pani Iza brała dotacje i była także w animalsach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chyba nasze suczki są siostrami. U nas był świerzb
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

cześć
Zastanawiałem się, czy jej nazwisko brzmiało Urbańska? Kupiłem maltańską dziewczynę około lat temu w Polsce w Gdańsku. Stara Huta 26a, Sianowo
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak Izabela Urbańska się nazywa
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak Izabela Urbańska.Ja 6 lat temu kupiłam maltańczyka.Wlasnie dziś dowiedziałam się o tej akcji.No masakra.Ukarac tych bandytów. Biedne psiaki.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też mam psa z tej pseudo hodowli. I pies ma wadę serca, alergie - jack russel terrier. Pisałem z właścicielka SMS odnośnie chorób psa to usłyszałem odpowiedz że jak pies ma allergie to mam przywieść psa i da mi nowego.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rowniez posiadam psa z tej hodowli. Pies na 5 dzien pobytu w nowym domu rozchorowal sie, okazalo sie ze to parwowiroza ktora na poczatku wykluczono bo byl szczepiony w kierunku tej choroby oraz przed oddaniem z hodowli zrobiony mu test na parwo. Szczeniak 2 tygodnie walczyl o zycie i jezdzil na kroplowki. Ciesze sie ze chociaz u nas skonczylo sie to pomyslnie i pieska uratowalismy
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rowniez kupilam tam psa, 2 lata temu. Teraz mam wyrzuty sumienia ale chociaz uratowala mu zycie. Teraz juz wiem ze lepiej odzalowac wiecej grosza albo wziasc psiaka ze schroniska. Nic nie wzbudzalo moich watpliwosci do czasu kiedy nie otrzymalam metryki od wlascicielki i brak bylo z nia kontaktu. Piesek ma sie dobrze, na szczescie nie chorowal, prawidlowo sie rozwijal.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Brawa dla wszystkich, którzy coś zrobili w tej sprawie!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie kupuj - adoptuj!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Największa szkode uczyniła Pani Doktor Rogsalska _Wodniczak z która rozmawialem osobiscie . Nie ma sobie nic do zarzucenia.Na moje pytanie czy widziała hodowle fizycznia , potwierdzila ze kilka razy i nic niw wzbudziło jej podejrzeń. A w wiekszosci przypadków psy "przyjezdzały" do Poznania...Totalna hipokryzja. Napisałem zażalenie na takowe praktyki lekarskie do Wielkopolskiej Izby Lekarskiej Wetrerynaryjnej..
Mam nadzieje że epizod tej pani równiez bedzie miał miejsce przed Temidą
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie,też rozmawialiśmy z Panią weterynarz i tak jak Pan pisze wg niej wszystko jest w porządku.Również złożyliśmy zażalenie na jej praktyki lekarskie.Liczymy na to,że również odpowie za to.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

zgłoś do kogo trzeba. są organy scigania . .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy miał może ktoś do czynienia z hodowlą Amor del Perro?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dołączam do pytania. Czy są jakieś opinie o tej hodowli?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A czemu ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
https://www.olx.pl/d/oferta/chihuahua-szczeniaki-z-rodowodem-CID103-IDHyAhE.html

To od niej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
https://m.olx.pl/d/oferta/maltanczyk-CID103-IDKepjw.html
Dalej sprzedaje psy. Wystawia ogłoszenia córka Paula.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


Karolina 3 rasy psów - https://www.olx.pl/d/oferta/maltipoo-szczenieta-sunie-CID103-IDKeQ0G.html#f547f7b888
Paula - to samo stowarzyszenie: https://www.olx.pl/d/oferta/maltanczyk-CID103-IDKepjw.html#f547f7b888
i jakiś xyz - https://www.olx.pl/d/oferta/maltanczyk-piekny-samczyk-CID103-IDKdRnr.html#f547f7b888 - sprzedaje 3 rasy
https://www.olx.pl/d/oferta/maltanczyk-szczeniaki-z-rodowodem-CID103-IDGErMR.html#f547f7b888

niestety nazwa hodowli i nazwa stowarzyszenia/związku są nieidentyfikowalne! I nikt nic z tym nie robi
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hodowla chyba nadal prężnie działa mimo interwencji o której było tu głośno... Na olx pełno świeżo założonych kont które mają po jednym ogłoszeniu z wyjątkowo tanimi pieskami - wszystkie z okolicy Żukowa. Konta mają podejrzane nazwy typu xyz lub "proszę dzwonić" i wszędzie te same zdjęcia lub od kogoś ukradzione :/
https://imgur.com/a/aoB6o1x
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

To jest szok, że oni nadal działają... I szok, że ludzie kupują tam psy. I jeszcze o tym tu piszą, wielce zdziwieni, że trafili na pseudohodowlę, o której tak głośno w mediach było...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Są jakieś nowe informacje co do pseudo w Starej Hucie ? Toczy siw już jajaś sprawa sądowa ? Ktoś coś wie ????
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z tego mi wiadomo /zaslyszane/ to Izabelka nadal handluje psami, tylko nie pod swoimi danymi i nie u siebie. Na etapie zbierania dowodow przez jedna z kancelarii bylo juz wiadomo, ze ma kilka zaprzyjaznionych miejscowek, jednakze jakos w mediach nikt o tym nie mowil, po schwytaniu Izabelki.

Widac, ze reka reke myje i proceder trwa nadal. Pomijam juz watek, ze gdy przedsiebiorca pomyli sie w deklaracji podatkowej to KAS wjezdza na sygnale i sledztwo za sledztwem 5 lat do tylu. A tutaj Izabelka robi sobie biznesik z lesnymi dziadkami z Poznania = czytaj weterynarze, ktorzy juz sa niemalzej po drugiej stronie swiata, handel na masowa skale, udowodnione tysiace sprzedanych psow w ostatnich latach i co? I nic.

Urzad Skarbowy? niezainteresowany!
Policja? kolezenstwo albo zwiazane rece.
Prokurator? ktokolwiek widzial, ktokowiek wie.
Animals? odpalili sie dopiero po kilku latach, moze cos sie zmienilo w Bojanie we wladzach? ze mimo zgloszen nic z tym tyle lat nie robili?

ale o czym my mowimy, skoro w niedalekiej Koscierzynie, emerytowany policjant, zrobilem sobie biznesik i katownie w ramach schroniska dla zwierzat....

Dramat goni dramat.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najważniejsze jest by znaleźć dobrą i sprawdzoną hodowlę. Warto to zrobić z pomocą platformy https://www.look4dog.com/ , tutaj szybko znajdziecie dla siebie zdrowego pieska, dodatkowo znajdziecie tutaj też informacje na temat jego odżywiania
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Polecam, tę wyszukiwarkę. Wszystko w jednym miejscu i hodowle tylko zarejestrowane w ZKwP/FCI
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Zwierzaki

Wojciechowe wzgórze - zna ktoś taką hodowlę? (19 odpowiedzi)

j.w zna ktoś tą hodowlę, warto kupić tam pieska? bardzo proszę o pomoc bo ja się kompletnie na...

Zaginął pies Doberman 02.02.16 (10 odpowiedzi)

Pies zaginął w Koleczkowie w okolicy szkoły, pies zachipowany, na uczciwego znalazcę czeka...

Weterynarz dla buldoga francuskiego (3 odpowiedzi)

Witam, czy ktoś może polecić weterynarza, który specjalizuje się w leczeniu buldogow francuskich

do góry