Widok

Puchnące nogi

Dzień dobry, Od pewnego czasu nasilił się mój problem z puchnącymi nogami. Kiedyś było to do zniesienia ale teraz jest coraz gorzej. Czasem ratuję sie maścią, która mi pomaga no ale w pracy ciężko tak. ZNacie jakieś lepsze sposoby na poprawę krążenia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Znamy. Nazywa się flebolog.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Hej, trzeba się zdiagnozować, można kupić maść Lioton 1000, i smarować.
Mnie kiedyś pomogły w medfizjo.pl masaże -drenaż limfatyczny ale to po skręceniu kostki.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Też miałam kiedyś ten problem. Lubi nawracać wiec profilaktycznie rajstopy uciskowe + np. jeżdżę rowerem jak nie ma mrozu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja już od kilku lat mam takie problemy z nogami, jest to niestety genetyczne, moja mama ma tak samo. Mama polecila mi tabletki maxi3vena które poprawiaja krążenie krwi i wtedy nogi tak nie puchną i nie ma uczucia ciężkości
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sprawdziłbym podstawowe parametry nerek we krwi - mocznik, kwas moczowy, kreatynine, tak dla wszelkiego spokoju.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

I jeszcze oczywiscie badanie ogolne moczu.

Ewentualnie jeszcze aspat alat dla sprawdzenia watroby, ale chyba duzo rzadziej nogi puchna od watroby. Teoretycznie mozna by tez pogadac jeszcze z kardiologiem pod katem jakis problemow z sercem, albo chociaz zrobic echo serca i ekg.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

A w praktyce więcej ruchu, mało siedzenia, picie płynów (wody mineralnej, bo jak organizm dostaje mało wody, to ją zatrzymuje i człowiek puchnie), mniej soli. Co do badań podstawowych i wizyty u POZ-ta, to nigdy nie zaszkodzi, a wręcz przeciwnie, bo już po podstawowych wynikach krwi, można dużo powiedzieć, co się dzieje. Jeszcze coś. Gdy siedzisz, to co 45 minut wstań i się przejdź, ewentualnie rób ćwiczenie: jeśli siedzisz i nie możesz chodzić, to ćwicz stopami, raz stawiaj ją na pięcie, raz na samych palcach, pięta, palce, wtedy działa łydka i pompuje krew do góry nie zostawiając jej w dolnej partii nogi.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przede wszystkim trzeba się więcej ruszać, ogólnie rekomenduje się około 10 tysięcy kroków dziennie, do tego warto brać coś co od środka wzmocni nasze krążenie. U mnie np sprawdzają się tabletki maxi3vena, już po dwóch tygdonisach widziałam pierwsze efekty
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie jest chyba problem, żeby dziennie zrobić te 10 tys, kroków. Jak liczysz, ile ich zrobiłaś? A po jakim czasie po maxi3venie opuchlizna całkowicie ci zeszła? Czy po tym dużo łatwiej się chodzi?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Być może masz nadmiar płynów w organizmie. Spróbuj pić dużo wody, jeśli pomimo tego problem nie zniknie, musisz iść do lekarza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale nie za dużo, bo nastąpi przewodnienie organizmu - zwykle jest to ok. 2,5 litra; zależy co robisz, bo podczas upałów, czy ćwiczeń, ciężkiej pracy, to więcej, a gdy nie ćwiczysz, nie ma upału, nie pracujesz ciężko fizycznie, to te 2,5 l. powinno wystarczyć dla osób zdrowych (inaczej jest z osobami chorymi - tu lekarz powinien zalecić dawkę). No i nie, że łykniesz zwartości np. całej szklanki lub dwóch na raz - trzeba popijać po łyczku co pewien czas
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja tak jeszcze sobie pomyślałam, że być może to jest spowodowane nieprawidłowym funkcjonowaniem nerek. Puchnące ciało może być wynikiem choroby nerek. Przeczytałam o tym tutaj http://ekonsultacje.pl/choroby-nerek-i-drog-moczowych-jak-je-rozpoznac/ i myślę, że warto, żebyś też tu zajrzała. Poza tym nie zaszkodzi też wizyta u specjalisty i zrobienie odpowiednich badań. Przynajmniej będziesz mieć pewność.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Zdrowie

dobry stomatolog - nfz i ceny (16 odpowiedzi)

Witam Czy znacie jakiegoś dobrego stomatologa na nfz? Taki który nie jest tam za kare z ludzkim...

Dobry Dentysta w Gdańsku na NFZ prosze o pomoc! (34 odpowiedzi)

Witam, szukam dobrego dentysty w Gdańsku na NFZ

Kolonoskopia robiona przez lekarza kobietę. Gdzie? (15 odpowiedzi)

Polecacie kogoś?

do góry