Widok

Pytanie do dziewczyn jezdzacych na rolkach :)

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Na rolkach jezdzilam jakies 10 lat temu ,wiele sie zmienilo od tej pory ,na co zwrocic uwage kupujac rolki ??
Jakiej firmy wzbrac??? cale allegro przekopalam a jest ich pelno i roznych przeroznych a niechce kasy wtopic w jakies g... :D

dziekuje z gory za odpowiedzi :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kup rollerblade, nie zawiodą cię :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jakby co mam do sprzedania rolki Head rozmiar 39, mało używane, może akurat byłabyś zainteresowana :))
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam salomony z aluminiową płozą, kupiłam je 8 lat temu chyba i są jak nówki a dużo jeździłam. Jeżeli zainwestujesz - powinnaś być zadowolona. Ja wtedy za moje dałam 800, teraz pewnie podobne są już duuużo tańsze :) dopasuj sobie tylko miękkość kółek ro rodzaju nawierzchni, po której będziesz jeździć. Mi marzą się jszcze takie 4 kołowe wrotki, pośmigałabym sobie, ech, tylko i tak czasu brak :)
[url=http://www.forumticker.net/]image

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pwinny być miekkie w środku, staraj się poszukać w miarę lekkich, wiązanych w całości, fajnie jeżeli mają takie uchwyty do noszenia z tyłu, odblaski, jeżeli jeździsz wieczorami... dużo sie zmieniło tao fakt, więc może wszystkie już to wszystko mają :) przejedź się po sklepie.
Moje mają jeszcze termiczną wkładkę, która pod wpływem ciepła dopasowuje się do stopy... Nic więcej mi nie przychodzi go głowy na razie
[url=http://www.forumticker.net/]image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a i przede wszystkim wypróbuj - nie kupuj w ciemno na allegro
Udanych zakupów :)
[url=http://www.forumticker.net/]image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziekuje za odpowiedzi :) te za 800 to napewno wypasione :)
anula a mozesz mi podeslac fotki rolek ,i cene i jaka maja dlugosc wkladki wewnetrznej :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zasadnicze pytanie jak bardzo planujesz pasjonować się tym sportem.
Jeśli to rekreacja to rolki fitnesowe, dobrze byłoby aby miały łożyska ABEC 7. I dość twarde kółka 83A np. Co do reszty? Wygodne. Jeśli nie będziesz zbyt często jeździła nie jesteś ich w stanie i tak zajeździć..
np.
http://www.filaskates.com/index.php?option=com_content&task=view&id=293&Itemid=147

http://startshop.pl/rolki-fitnesowe-roces-r201-white-blue-p1996-store1996.html

a innych firm? Rollerblade, K@ (fitnesowe)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z nieba mi spadłaś!
Nic nie mówiłaś że zamierzasz jeździć na rolkach :)

Pojeździmy razem ??
maritiki@op.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja tez mam salomony jakies 6 lat i polecam. fakt ja za swoje płaciłam ok 700zł ale są nie do zdarcia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moje rolki mają już 4 latka. Teraz to już na pewno dziewczyny Ci polecą lepsze, ale w 2007 roku to były Mercedesy ;)

Ja mam dokładnie te: http://sklep.ski.net.pl/activa-rolki-rollerblade-lyzworolki-p-38.html
I widzę, ze na wyprzedaży mają teraz zarąbistą cenę :)
maritiki@op.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ewela ,ja tak samo niewiedzialm hehhe :)
Jasne ze razem pojezdzimy ,u was na osiedlu nawet jest gdzie :)
Dziekuje za odpowiedzi :)

A szczegolnie Piterowi ,widac ze znsz sie na rzeczy :) dokladnie bede jezdzic rekreacyjnie :) i upatrzylam sobie rolki z pierwszego linku ale sie zastanawialm czy warto je kupic :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam właśnie fitnessowe K-2. mam je już z 7 lat i dałam za nie mnóstwo pieniedzy. ale mimo, ze jest postęp techniczny i mam łożyska ABEC 5 i kółka 78mm to i tak jeździ sie leciutko.
a zanim kupiłam swoje K-2 to jeździłam tez na rollerblade`ach i nie podpasowały mi. dziwnie się jeździło i były mega niewygodne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może Asia miałaś jakiś starszy model... sama piszesz że to było dawno...

Ja tam generalnie zawsze będę polecać Rollerblade'a.


PS. Matylda! Nasza Aga (z zimówek) też ma Rollerblady (ale chyba model niższy od moich) i też jest zadowolona :)
My już jeździłyśmy razem parę razy :)
maritiki@op.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
super to i ja sie dolacze ,tylko za jakis .czas ,m usze sie zaopatrzec w rolki :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny a widziłyście gdzieś wrotki? chodzi mi o takie z butem jak rolki. miałam uraz głowy i wrotki są stabilniejsze więc dlatego wolałabym je od rolek. na allegro są ale wolałabym je kupić w sklepie żeby najpierw przymierzyć
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja osobiscie polecam rolki k2 sa nie dozdarcia. Bardzo wygodne, noga oddycha, bardzo dobrze sie w nich jezdzi. Mam osobe ktora sprowadza rolki K2 oraz innych firm (nowe i uzywane) w bardzo atrakcyjnych cenach. Jezeli masz jakies pytania napisz na priv z checia odpowiem.Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja jeszcze od 5 lat na SIGNA roleczkach.

http://allegro.pl/lyzworolki-rolki-regulowane-signa-2025-roz-m-36-39-i1635818880.html
Jestem bardzo zadowolona. Dobre rolki są wygodne i najważniejsze są łożyska. Ja mam ABEC 7 i jazda jest czystą przyjemnością :)
Polecam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Łożyska:
Łożyska ABEC mogą przyjmować przedziały od ABEC 1, przez ABEC 3, ABEC 5, ABEC 7 aż do ABEC 9. Im większa liczba tym gładsze i dokładniejsze łożyska. Każdy rodzaj łożysk wykorzystywany jest do innego rodzaju aktywności, choć w wielu wypadkach wybór jest indywidualną sprawą każdego rolkarza. ABEC 1 i 3 przeznaczone są dla dzieci i początkujących rolkarzy. ABEC 3 i 5 są idealne do jazdy fitness, natomiast ABEC 5 i 7 zostały stworzone do treningów i wyścigów na rolkach. Najwyższy model, ABEC 9 został stworzony dla profesjonalistów preferujących jazdę szybką i wyścigi dla rolkarzy. Czyli Im większa liczba tym gładsze i dokładniejsze łożyska. Ma to ogromny wpływ na prędkość, tworzenie się ciepła i oczywiście cenę łożysk.

Kółka do rolek:
To kółka, uzbrojone w łożyska, określają główne parametry jezdne takie jak przyczepność, opory toczenia, zwrotność i amortyzację czyli tłumienność. Nie należy zapominać, że od ich wytrzymałości zależy też nasze bezpieczeństwo. Im twardsze i większe tym szybsze. Najpopularniejsze w rolkach do slalomu (jak i freeridu czy fitness) są średnice 72, 76 i 80. . Rolki do jazdy szybkiej mają kółka o dużych średnicach dochodzących do 110mm. Pędzi się na nich niemal bez wysiłku ale skakać czy szaleć między kubkami w slalomie się już na nich nie da, nie mówiąc o wjechaniu na rampę.

Twardość:
Podawana przez producentów tzw. twardość wyrażana w skali "A" np. 78A, 80A, 82A, 83A itp. Do freestyle-u czyli freeridu i slalomu szukajmy kół o profilu okrągłym bądź lekko eliptycznych, z litą piastą o małej średnicy zewnętrznej czyli grubych oponach, o twardości z zakresu 80A – 86A.

Najlepsze rolki aktualnie na rynku to firm Roces, Rollerblade, K2, Tempish, Barbe, Skip, Fila.

To tak po krótce :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry