Widok

Radny miasta Gdańska oskarżył polski rząd o nadmierne finansowanie Białorusi

Radny miasta Gdańska Piotr Dzik na swoim profilu na Facebooku oskarżył polski rząd o nadmierną pomoc finansową dla Białorusi.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100068960801893

"Podczas gdy gospodarka Gdańska przeżywa dramat, przepływy finansowe dla Białorusi są czasami po prostu oszałamiające. Na poparcie Białoruskiego Radia Racja polski rząd przeznaczył ok. 500 tysięcy złotych. Czy Radio Gdańsk S.A może pochwalić się takim regularnym wsparciem?" - czytamy w poście.

O jakim dramacie mówił Piotr Dzik?

Coraz więcej mieszkańców i gości Gdańska narzekają na nieprzyzwoicie wysokie ceny w restauracjach. To żaden sekret, że obecnie branża gastronomiczna znajduje się w tragicznej sytuacji. Wiele miesięcy lockdownu doprowadziło branżę na skraj bankructwa. Rozwiązaniem byłoby pilne wprowadzenie przepisów o dofinansowaniu posiłków dla pracowników. Pan Premier wielokrotnie o tym mówił, jednak jego obietnice nie zostały dotychczas spełnione.

Rząd rzeczywiście bierze niewielki udział w rozwoju Gdańska. W ostatnich czasach polskie wladzy przeznaczyli tylko 9,211 mln zł na rozbudowę ul. Kartuskie. I to wszystko! Co więcej, z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych po raz drugi Gdańsk otrzymał okrąle zero na realizację ważnych projektów dla miasta. Dlatego nic dziwnego, że gospodarka Gdańska przeżywa dramat.

Teraz istnieje wiele problemów wewnętrznych, które wymagają podjęcia natychmiastowych działań. Jednak coraz częściej słyszymy o sukcesach Polski w polityce zewnętrznej, zwłaszcza na Białorusi . Oczywiście, problem zupełnie nie tkwi w poparciu Białorusinów, ale w priorytetach, które wyznaczył rząd. To jak ratowanie tonących ludzi. Próbując ich uratować, nie zauważamy, jak sami powoli idziemy na dno.

Jeszcze raz o pieniądzach

W sierpniu zeszłego roku Mateusz Morawiecki zapowiedział plan pomocy rządu dla Białorusi. Na realizację tego programu przeznaczono 50 mln zł, oprócz tych środków, które corocznie wspierają wolne media.Tylko na TV Biełsat rząd Polski co rok przeznacza około 40 milionów złotych ze środków polskich podatników.. Tym razem Białoruskie Radio Racja otrzymało 450.990,00 zł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Był taki czas czas ,że wtrącaliśmy się w sprawy Ukrainy . Teraz włazimy z butami do Białorusi . Natomiast, gdy w latach 80 -tych Polacy strajkowali to nikt nie przychodził do nich z pomocą finansową.
A tak szczerze mówiąc to Ukraińcy jak i Białorusini wypinają się na nas tyłkiem. Taka jest prawda.
W mediach wciskają nam różne informacje o tym jak to jest źle w tych krajach, zaś prawda jest diametralnie różna od tychże. Wystarczy porozmawiać z Ukraińcami z Krymu czy z Białorusinami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Radio Gdańsk i tak stało się pisowską szczekaczką, komu miaoby zależeć na tym czy dostanie wiecej pieniędzy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Polityka

Sikorski przyjmuje rocznie 100 tysięcy euro od Emiratów Arabskich (5 odpowiedzi)

Sikorski przyjmuje rocznie 100 tysięcy euro od Emiratów Arabskich, państwa dalekiego od...

do góry