Widok

Raport o stanie Gminy.

Szanowni Mieszkańcy,
15 Mieszkańców ma szansę zadać pytanie na np na temat : kto podjął i w jakim trybie decyzję o finansowaniu studiów Wójta, reorganizacji stołówek, budżetu i jego zmian, Zadłużenia Gminy, działania GPK, Remontu szkoły w Szemudzie, celowości budowy Centrum Samorządowego, stanu dróg, inwestycji itd, itd.

http://bip.szemud.pl/raport-o-stanie-gminy/

Niestety na zebranie podpisów są tylko trzy dni !
Dziś ukazało się ogłoszenie.
W poniedziałek chyba sesja - choć na podstronie rady Jak zwykle zero informacji.
Tak jak to zwykle - trudno tu dopatrywać się transparentnych działań Wójta i Rady Gminy.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

W załączeniu Link do Raportu o stanie Gminy

http://bip.szemud.pl/wp-content/uploads/sites/2/2018/11/zarzadzenie-424.07.2020.pdf
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ciekawa lektura. :-) Mnie zastanawia ta liczba mieszkańców Bojana - 3355. Nowe domy w naszej "wioseczce" rosną jak grzyby po deszczu, a liczba mieszkańców od lat zmienia się powoli. Ludzie się nie meldują, nie głosują a potem wójtem zostaje przypadkowa osoba. Chyba czas to zmienić.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ale mamy to zrobić razem czy każdy osobno?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wszystkim którzy wiedzą że coś jest nie tak w naszym samorządzie polecam odniesienie się do raportu o stanie gminy. Piszcie jeżeli widzicie. Piszcie żeby inni też widzieli. Jezeli wszyscy mają w nosie to co ma się zmienić.?!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Proszę sobie przeczytać cały art. 28 aa o samorządzie gminnym.
ust. 1 Wójt co roku do dnia 31 maja przedstawia radzie gminy raport o stanie gminy.
ust. 3 Rada gminy może określić w drodze uchwały szczegółowe wymogi dot. raportu.
ust. 4 Rada gminy rozpatruje raport podczas sesji na której podejmowana jest uchwała w sprawie udzielenia lub nieudzielenia absolutorium wójtowi.
ust. 6 W debacie nad raportem o stanie gminy mieszkańcy gminy mogą zabierać głos.
ust. 7 Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos, składa do przewodniczącego rady pisemne zgłoszenie, poparte podpisami co najmniej 20 osób.
ust. 8 Zgłoszenie składa się najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który zwołana została sesja, podczas której ma być przedstawiony raport o stanie gminy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odwołać wójta!!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy ktoś zebrał podpisy i wybiera się tam w poniedziałek?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wnioskować, aby na stronie BIP Gminy Szemud były publikowane zarządzenia Wójta jako organu wykonawczego gminy (chociażby od roku 2019), tak jak to czynią inne gminy, aby mieszkańcy mieli możliwość zapoznania się z nimi.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

A kogo to obchodzi?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 10

Mnie
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Bojano

Jakieś wieści z bazarku? (184 odpowiedzi)

Można otwierać szampana z świeżą bryzą?

Do licznych włascicieli psów (17 odpowiedzi)

Wiem, że zapewne mój post odbije się pustym echem, ale uważam, że przelała się już czara goryczy...

Koinonia Jan Chrzciciel Bojano wspólnota destruktywna czy.........No właśnie co? (684 odpowiedzi)

Przez roku czasu wraz z żoną uczęszczałem do domu modlitwy wspólnoty Koinonia Jan Chrzciciel z...

do góry