Widok

Ratunku!!!!!!

Czy w końcu ktoś z radnych wyrzuci tego uczonego organiste masakra!!!!!! Obraza nas parafian ze nie umiemy śpiewać a to on nie ma talentu nie umie się dostosować do uroczystości mszalnych !!!!! Czy ksiądz proboszcz tez stracił słuch gdzie nasze pieśni pełne życia . Ratunku!!!! Chcemy pana Marcina chcemy słyszeć i śpiewać nasze pieśni na nasze parafialne melodie wołam w imieniu parafian Chcemy Marcina organistę
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 7

Racja,popieram!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3
Trochę zmian jeszcze nikomu nie zaszkodziło. O ile pamiętam jak Pan Marcin obejmował stanowisko wielu ludziom też się jego śpiew nie podobał. Do wszystkiego można się przyzwyczaić bez niepotrzebnej krytyki.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 7
Niestety do tego nie da się przyzwyczjic czujemy się tak jak na pogrzebie wszystko smutne na jedna nutę. Ochyda. Bardz długo jestem w tej parafii gdzie nasze piękne pieśni które jeszcze śpiewał sp pan Treder a potem pan Marcin
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 6
Tak racja nie da się słuchać a co dopiero śpiewać . Z całym szacunkiem On się nadaje do opery a NIE za organiste . Ja również chcę tak jak i inni parafianie aby pan Marcin wrócił a proboszcz chyba słuch stracił .
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4
Obecny mistrz skończył muzykologie na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, skrzypce na Konserwatorium Lwowskim, organy dyrygenture na Konserwatorium w Rydze. Może i skończył, ale niczego się tam nienauczył. Granie Bogurodzice na Przyjeciu podczas wejscia dzieci do kościoła to jest bezguście (dzieci chyba na wojnę się nie wybierają), granie muzyki z filmu Ojciec Chrzestny podczas niedzieli Jana Chrzciciela nie przystoi, śpiewanie pada śnieg na uwielbienie w Nowy Rok to jest już herezja. Jak się pan organista na studiach nie nauczył co przystoi w kościele to teraz z pewnością się nie nauczy. Lepiej nie bedzię i mówienie dajcie czas musi się zgrać z parafią nie ma sensu. Tak wykształcona osoba po miesiącu czy dwóch powinna sie zgrać. Mija rok a nic lepiej nie jest. Dziwi mnie fakt, że znajdują się osoby co bronią obecnego organistę. Naprawde nie ma czego bronić. Jest osoba wykształconą a nic podczas mszy św nie potrafi zaprezentować. A ktoś wogóle wie jakie były prawdziwe powody odejścia pana Marcina. Proboszcz słyszy oj słyszy tylko siedzi cicho bo aferę ma na karku, dlatego robi dobrą minę do złej gry. Proboszcz tylko o swój stołek w tej chwili się troszczy i by dotrwać w Kielnie do emeryturki.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4
Jeżeli chodzi o wyksztalcenie to pan Marcin ma magistra i zadne inne studia mu nie potrzebne bo ma to co najważniejsze w muzyce talent i SŁUCH ksiadz tylko patrzy na wyksztalcenia a przy tym obraża zwykłych ludzi.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Wcześniej narzekaliście na Pana Marcina, a teraz nagle wszyscy jego powrotu by chcieli. Zdecydujcie się w końcu co chcecie
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

My wiemy nikt nie narzekał tylko proboszcz nie wie!!! Przeszkadza mu ze nie ma dyplomy organisty! Pan Marcin zawsze był i będzie organista naszej parafii
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nie słyszałem,żeby ktoś narzekał na pana Marcina.Odszedł bo proboszcz rzucał mu ochłapy z pańskiego stołu.Teraz za to płaci krocie dyplomowanemu organiście,który jak pokazał czas nie bardzo potrafi sie u na odnaleźć.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Widocznie nie słyszeliście jak parafianie się skarżyli że Pan Marcin brał krocie za wesela, pogrzeby itp. Oczywiście było to kłamstwo że brał dużo, ale ludzie zaczęli się skarżyć do proboszcza na niego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

A ile bierze obecny? Zamawialam u niego teraz ślub i mi zaśpiewał 250 zł. Mało? ?? Pan Marcin mówił ile inni ludzie dają i dawałes ile uważasz. A wiem bo moja siostra zamawiala pana Marcina, a ja jestem wskazana na tego terroryste. I jeszcze za 250 zł! !!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Slubna. Uważaj na tego terrorystę, bo ma w zwyczaju nie przychodzic na ślub. Słyszałem o dwóch takich przypadkach.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zdarzyło mi sie zamawiać pana Marcina do uroczystości pogrzebowych.Wiadomo trzeba zagrać na mszy i potem zaśpiewać przy grobie na cmentarzu.Gdy spytałem "ile sie należy" odpowiedział"ile pan uważa". Ten pan ma mój szacunek.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

To może czas najwyższy pomyśleć o zmianach i podjąć jakieś działania aby tu wrócił. Bynajmniej wiemy co będziemy mieli.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Na razie nic nie zrobimy bo pan Marcin raczej nie wróci dopóki jest ksiądz Rompa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ślubna zamów pana Marcina on nie zawiedzie tylko ten nowy kluczy organy na kludke a organy to nie jego własność a probosz z zazdrości ze panMarcin lepiej gra niż ten dyplomowany może nie odkluczyc jak nie udostępni organów nie płac księdzu za slub
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

A może wspólnymi siłami jakieś podpisy zebrać albo nowemu organy zakluczyc bo kto wie czy jak będzie nowy proboszcz czy nie będzie słuchać Rompy . Myśle ze siła jest w nas parafianach tylko Tylko te babcie są zaslepione
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zawsze można porozmawiać. A nie juz w przód mówić, że nie wróci. Dajcie mu konkretne pieniądze i wróci. Nie chodzę tutaj do kościoła, ale z chęcią bym się dorzucila
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zawsze można porozmawiać. A nie juz w przód mówić, że nie wróci. Dajcie mu konkretne pieniądze i wróci. Nie chodzę tutaj do kościoła, ale z chęcią bym się dolozyla na pensje dla poprzednika. Warto by było! Zamiast dać na kolekte to porostu na organiste zrzuta. No i tyle. Co sądzicie? Ps. Nie mam kontaktu do Pana Marcina aby go poprosić o oprawę muzyczną.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Racja jak stać proboszcza żeby nowemu płacić krocie jeszcze za tak beznadziejne granie to naszemu powinien płacić jeszcze raz tyle!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ślubna w kielnie każdy ci powie jak skontaktować się z panem Marcinem
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Potwierdzam byłam na takim weselu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moze ten muzykolog z uniwerku nadaje się na skrzypce bo na organach mu granie nie wychodzi takie coś w naszym kościele!!! porażka
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
W końcu ktoś poruszył konkretny temat. ! Szacunek! Kościół w Kielnie żył dzięki Panu Marcinowi. Ksiądz miał swoje chimery. Ciągle wołał o pieniądze, wychwalał tylko siebie jaki to on nie jest! Ty siedząc w ławie się gotujesz... gdy zagrały organy wszystko zostalo zakamuflowane ,ponieważ ta gra i śpiew uspakajaly. A za razem wychodząc z kościoła szybko się zapomniało jaki jest ksiądz !! Dzięki organiście Marcinowi proboszcz czuł się pewnie i pokazywał rogi! A dlaczego ta cała afera wybuchła jak pan Marcin odszedł? ? Ludzie się zbuntowali. ... nie miał kto tego wszystkiego zamieść pod dywan. A jednocześnie wychodziłes nerwowy z kościoła! Wiec ludzie kochani zastanówcie się ile jest wart obecny organista?! Gdy tylko zaczyna grać to dzieci zaczynają płakać. .. mój dzieciaczek wpadał w taką furie, że własnego dziecka nie poznawalam . Ps. Dużo osób było takich,które przychodziły do kościoła ze względu na Pana Marcina. I dodam tylko ostatnie zdanie. W święta Bożego Narodzenia czy Wielkanocne ,gdyż dzieci były na chórze Pan Marcin miał przygotowane cukierki bądź lizaki. Wiec w pewien sposób też przyciągał dzieci do kościoła. A obecny organista nie ma żadnego podejścia do dzieci,a wrecz się go boją. I to tyle. Bardzo dziękuję panie Marcinie za taka postawę! !
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5
A pan Marcin musiał te głupoty proboszcza całą niedziele wysłuchiwać.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4
Siedzę na chorze i widzę jak wali w organy niedługo one przestaną grać masakra!!! Panie Marcinie nie tracimy nadziejo ze wrócisz.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5
Też to zauwarzylem, wali w te organy jak cep w mlockarni, a efektu zero.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4
Wracam z mszy organista śpiewa jakby na bitwę sie szło masakra!!!!! Nic życia w tych pieśniach kiedy to w końcu się skończy !!!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3
Proponuję trochę wyluzować. Szkrabik może miał gorszy moment. ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Zacznijmy, że to organista miał gorszy moment, zresztą cały czas go ma.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Tak lizaki to podstawa. Teraz jak ktoś nie daje cukierków to już skreślony.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
Pani się nie podoba a ja się już przyzwycziłam do nowego organisty.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5
Jak się ma tępy słuch to i tępy organista nie przeszkadza.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4
Ech
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chyba pani Olu słoń ci na ucho nadepnal tu nie trzeba mieć dyplomów żeby stwierdzić ze to beztalencie
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4
Nie ma co gadu gadu tylko Jak wcześniej ktoś zaproponował zacznijmy zbierać podpisy aby pan Marcin wrócił
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4
Ludzie dajcie hasło nowej radzie ekonomicznej aby porozmawiali z panem Marcinem. Bardzo go brakuje w tym kościele.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
No oby i ona nie była przekupiona może zbierajmy podpisy puścimy listę w obieg co Wy na to?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4
Terrorysta dziś znowu smętnie grał masakra!!!!!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6
A czy Pan Marcin chce wrócić?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5
To jest dobra myśl. Najpierw ustalić czy chce wrócić, a potem podjąc konkretne działania.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5
Tak jak parafianie chcą tak i pan Marcin tez chce być z nami i grać nam na mszach . To co działamy?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5
Co się w tym Kielnie wyrabia?Po co wy ludzi do tego kościoła chodzicie?Jak wszystko wam przeszkadza.Wstyd
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Też tak uważam. Ludzie nie róbmy sobię wstydu. Kolejna lista!!!Ten organista naprawdę nie jest taki zły.Czy naprawde nie można iść do tego kościoła z wiarą, uprzejmnościa do drugiego człowieka.Co się z wami dzieję? I jestem skłonny uwierzyć że rzeczywiście jest to jakaś nagonka na tego pana...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3
No tak pan organista pięknie gra, nic nie kasuje za granie, na śluby przychodzi o czasie. A to parafianie kretyni się czepiają biednego człowieka. Jaki on pokrzywdzony niesprawiedliwie. Spojrzmy prawdzie w oczy. gdyby dobrze grał to by mie było tematu na tym forum.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
Tak to forum jeste stworzone tylko do oszczerstw ludzi którzy są przeciwko proboszczowi i szukają problemu nawet u organisty, którego domagała się samozwańcza rada ekonomiczna i piszą wciąż ta same osoby które są zainteresowane złym wizerunekiem naszej parafii
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Wymyśli kolejna głupia listę którą zainteresowana jest garstka forumowiczów którzy chodzą do kościoła nie dla wiary i Boga tylko żeby szerzyć zamęt wśród parafian.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Najwiecej do powiedzenia i oskarżania tych co negują obecną sytuację mają Ci co do koscioła niechodzą. Skoro niechodzą to proboszcz złodziej z dwoma mercedesami im nie kole w oczy. Nie słuchają brzękania obecnego organisty. Idą na Pasterkę i Rezurekcje. Dwa razy w roku da się wytrzymać. Ale co niedziela ten horror i szopkę to już ponad siły. Czas zrobic spóźnione porządki w parafii
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5
Akurat do kościola chodzę i nie widzę tej nagonki która chcecie przedstawiać innym forumowiczom jeste to tylko by wprowadzić nie potrzebny zamęt dla ludzi którzy to czytają
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
Ja tez chodzę co niedziela na msze i niestety tego nowego organisty nie da się słuchać!!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5
Spójrz na babcie te dopiero chodzą na pokaz i z ciekawości
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
My parafianie to nie kretyni uważaj sobie!!!!! Precz z nowym organista!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
Nawet babcię biedę dostają!!! Masakra.Ile nienawiści w was
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Widać w Kielnie sami melomani i profesorowi od muzyki. W zadnej innej wsi parafianie nie maja takich problemów jak w Kielnie i do tego nikt nie wylewa swoich zalow na forum. Porazka
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Najwidoczniej bywają jeszcze normalnie kapłani. Skoro w innych parafiach nie ma skarg. Bądź umieją się dobrze kamuflowac, a nie jak nasz biznesmen w sutanie. Chcesz kraść to umiej się człowieku maskowac!! ps. wykształcenie swoją drogą, ale talent trzeba mieć. Dasz inżyniera do łopaty , a nie wie jak się nią obchodzić. !żal gumę w majtkach ściąga! !! Tak samo jest z naszym obecnym maestro wykszalconym muzykiem. Nie potrafisz grać to zamilcz. To będzie Twój oto szacunek do śpiewu i gry! A daj innym kontynuowac to co piękne. !! Talent i szacunek do muzyki. Wstyd ,wstyd panie Pawelku. Tyle szkół skończonych i nic reprezentacji za tym nie idzie! Może pozostanie pan przy tym co panu najlepiej wychodzi? ? (Przemomy na pożegnanie ) . Bardzo o to prosimy my parafianie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6
Ale się zawzieliście na tego pana!!!Ten pan absolutnie nikomu nie przeszkadza jedynie zawziętej garstce osób udzielającej się na tym forum.Ja będę go bronić bo nie zasługuje na tekie oszczerstwa ,chyba jeszcze nie słyszeliście źle brzmiących organistów. Garstka tych samych osób wypowiada się w imieniu wszystkich parafian które nawet nie mają świadomości o istnieniu takiego forum.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4
Nie mów za wszystkich, tylko za siebie. A chcesz bronić to broń. Jakie oszczerstwa? Stwierdzanie faktów nie jest oszczerstwem. A slyszelismy źle brząkającego organiste. I zaskocze co niektórych. Jeden pastwi się nad parafianami swoim beztalenciem w Kielnie. Ot smutna historia.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6
Nie wypowiadam się za wszystkich ale chodzę do kościoła co niedzielę i nie słyszę tłumów narzekających.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
Dobrze powiedziane dyplom to on ma ale nie wie do czego organy służą
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Organy ma tak dobite ze szkoda gadać a są zabytkowe jest nas więcej niż garstka jestem parafianka i ten pan drażni mnie swoim beztalenciem mimo ze ma dyplom niestety nasza muzyka parafialna umiera i to jest przykre I nie piszcie o jakiejś nienawiści bo tu nie o to chodzi ktoś myli pojęcia! Jak ksiądz który ma talent pozwala na to czyżby aż tak zaślepił go ten dyplom?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4
Nie musimy być profesorami żeby stwierdzić ze ten pan tylko smutasy gra i nie umie się dostosować do parafi
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Tylko chodzi o nienawiście do tego Pana!!! .Za wszelką cenę chcecie pozbyć człowieka pracy i oczerniacie go.Czytajac te posty jestem przekonany że robicie wszystko aby wrócił poprzedni organista.Sam pan Marcin chodził z listą na swego pracodawce i uważam że zrobił nie fer.Będę bronić tego pana i mam nadzieję że nie tylko ja jak będzie taka potrzeba.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
Szkoda lolo że nie broniłeś poprzedniego organisty jak proboszcz nim pomiatał.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
To go broń my właśnie chcemy pana Marcina i tak robimy wszystko aby wrócił i nie nienawidzimy go ale po prostu nie potrafi dostosować się tu ile razy trzeba to powtarzać!!! A jak jest taki uczony to ze znalezieniem pracy nie będzie miał problemu wielki profesor!!!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
Ale obecny organista nie jest bezrobotny. Prowadzi firmę pogrzebową, dlatego wszystko jest tak smutne.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
No to mamy jasność no i wiemy dlaczego jest taki drogi
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Niby skąd takie wiadomości, że pan Marcin zbierał podpisy??? Z tego co się orientuje to mieszka gdzieś w moich okolicach. Ale u mnie nie był. Pewnie znowu jakaś plota. A co do nowego organisty to jedna wielka porażka. Nie znam się na muzyce i nie mam słuchu. Ale tego nie da się sluchac. Super forum o powrocie poprzednika. Cała moja rodzinka jest za powrotem pana Marcina
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
Jeszcze nie dawno czytajc te wszystkie posty to pan Marcin nie chciał wrócić do parafii za księdza Rompe...już mu się odmieniło.... oczywiście że chodził z listą... proszę nie pisać bzdur że tak nie było
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
A pan Marcin chyba też nie jest bezrobotny z tego co mi wiadomo.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja tez chodziłam z lista i co z tego jak parafia upada to trzeba coś robić a nie siedziec!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
A chodzenie z listą w słusznej sprawie to wstyd? Wstyd i nie moralne jest wyproeadzenie tylu pieniędzy z parafi przez proboszcza. Rada ekonomiczna też chodziła i podpisy zbierała a teraz z proboszczem rządzą parafią. Ktos im to wypomina?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Oczywiście, że nie jest bezrobotny. Porządny organista zawsze coś znajdzie. A jak ludzie go chwalą po innych parafiach. Aż miło słyszeć, że w mojej parafii był taki organista. A proboszcz niech żałuje. Nie wie co stracił. !! No cóż teraz ma wykształcona osobę.,odpowiednie dobraną do siebie. Jeden i drugi siebie wart. Nic nie potrafi,a jest najważniejszy! Gdybym wiedziała szybciej o tych podpisać to bym też zbierala. A czy nie słusznie zbierał podpisy ??? Z tego co się czyta na forum ile mln proboszcz ma ukradzione, a z organisty za przeproszeniem debila robił. Przyjecie i bierzmowanie grał za free. Ile nauk przed tymi uroczysciami było. Tego nikt nie widział? Czy nie chciał widzieć? Jak moja córcia miała nauki przed komunia to pan Marcin w biegu po pracy jeszcze do kościoła biegał . Wstyd wam wszystkim powinno być! Mi bardzo było wstyd i za rodziców i proboszcza. Tyle przygotowań wszystkiego i biegaj i się mecz z dziećmi aby wszystko wyszło. Bardzo dziękuję panu Marcinowi, że nauczył moja corcie psalmu. Do dziś wspomina milo organiste . Pomyślcie sobie ile dla was zrobił bądź waszych pociech. A nie czepiacie się podpisów. Złodzieja się czepiajcie! Wstyd wam katolikom powinno być! Nie umiecie nic docenic.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
A jednak to z listą to prawda...przypomniało się!!Mam nadzieję że nie nowa rada samozwańcza a ksiądz proboszcz będzie miał w tej spawie coś do powiedzenia.!!! Bo im bardziej brnę w tym temacie tym coraz bardziej jestem przekonany że jest tu coś nie tak.. najpierw ksiądz teraz organista...a za chwilę co wy myślicie....
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Na chwile obecną wszytko powinno być wymienione. Proboszcz bo złodziej, wikary bo kryje proboszcza i kazania prawi by afere stłamsić, no i organista hicior z bogurodzica na przyjeciu prawdziwy majstersztyk
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Człowieku.,jakby wszystko było dobrze to nikt by ani podpisów nie zbierał i nie czepiał się organisty. A że jest jak jest to ludzie się burza. Zawsze tak było i jest. Nic dziwnego. Mają rację.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
To nie jest troska o parafie...to jest niszczenie parafii...wszystko przeszkadza babcie , ksiądz,organista nawet wikary!!!Teraz jestem w 100 procentach pewien że to wszystko jest zwykła nagonka....tak nie możne być..
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
O przepraszam babcie nie przeszkadzają tak nie napisałam !!! Tylko są ciekawskie a to różnica ! Doświadczyłam tego jak im przeszkadza ze dzieci małe się kręcą (nie gadaly) to wielkie halo wiec nie myl pojęć A wikary jest super dzieci go bardzo lubią zreszta dorośli tez
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Informuję iż ten wątek jest zalozony o powrocie organisty Pana Marcina,a nie o obronie proboszcza i organisty. Chcesz to załóż sobie swoj watek´''jestem wazelinka i obronie Franciszka''
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
Pytanie maturalne z matematyki.
W roku 1999 parafia kielno dostała ok. 50 ha.
W roku 2017 proboszcz po aferze ogłasza z dumą i pompą i fanfarami, że parafia ma ok. 23 ha
Pytania:
1. Ile brakuje? Tak na oko 27 ha.
2. Co się stało z tym pokażnym areałem? Wyparował? Upały są dopiero w tym roku.
3. Wartość zgubionego areału.
Przyjmijmy, że z ha osiagniemy 8 działek po 1000 (bo drogi dojazdowe trochę zabierają). Czyli 27ha*8dzialek z ha = 216 działek.
Cena dzialki w okolicach Leźna w 2007 wynosiła ok 150zł (ziemie były położone w okolicach Leźna, Pruszcz Gd).
Obliczenia:
8000m2 * 150 zł/m2= 1 200 000 * 27ha = 32 400 000 zl.
Około 30 mln zl wyparowało z parafii a proboszcz ciągle zbiera i zbiera bo trzeba remontować. Za te pieniądze nowy kościół by wybudował.
Ale ludzie w kielnie bronią proboszcza, że niby dobry zarządca. Rządzi kasą że ciągle mu brakuje. A co w spadku dostaną przyszłe pokolenia skoro nasze pokolenie sprzenierzyło tyle majątku parafialnego. Nasi dziadowie dla koscioła oddawali a my to wszystko sprzedali. A kosiół się sypie.
Ludzie zastanówcie się dobrze jak będziecie pisać nagonka, oszczerstwa, troska o parafię, budowanie jedności, proboszcz przeszkadza.
Po tych prostych przeliczeniachwidać, że parafia jest tragicznie zarządzana. Czas to naprawić, żebyśmy się przed przyszłymi pokoleniami nie musieli wstydzić. Przemyślcie to.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
Tak zgadza się tu walczymy o powrót organisty pana Marcina tylko i wyłącznie .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ta cała dyskusja jest bez sensu. Nic nie dała, nie daje i nic nie da. Obrażanie się nawzajem, wytykanie komuś dyplomów czy wyzywanie od złodziei.
Fakt jest taki. Należymy do Parafii Rzymskokatolickiej. Niestety, nie jesteśmy parafią protestancką, żebyśmy mieli jakikolwiek wpływ na wybór księdza. Tam rada parafialna - wybierana przez parafian - wybiera pastora z którym podpisuje umowę o pracę i jeśli ten się z czegoś nie wywiązuje to leci z roboty.
W Rzymskim kościele tkwimy głęboko w średniowieczu. i organizacyjnie i mentalnie. Niestety w polskim języku ksiądz jest blisko księcia i to się im myli.
Diecezja jest praktycznie własnością biskupa. A tego mamy o pseudonimie flaszka, itd. To człowiek, który otacza się wszechogarniającym zbytkiem. Kocha złoto i przepych co widać czy to w jego rezydencji na św Wojciechu czy w jego prywatnym pałacu na Podlasiu.
I taki oto biskup właściciel diecezji mianuje i trzyma na stanowisku ludzi, którzy są mu posłuszni i pozwalają gromadzić majątek. Ekonomisto, uważasz, że nasz proboszcz mógłby sprzedać 27 ha ziemi bez wiedzy i zgody biskupa?
Ryba psuje się od głowy. Nawet gdybyśmy mieli i z 20 rad parafialnych/ekonomicznych/ziemskich czy jakkolwiek by je nie nazwać to i tak nic nie da. Nasz proboszcz jak i wielu innych aby utrzymać się w dochodowej parafii musi robić to co mu każe jego eminencja ekscelencja.
Co do organisty. Nie wiem czy się zwolnił, czy został zwolniony. Tego nie wiem bo nikt tego oficjalnie głośno nie powiedział. Osobiście bardzo tego żałuję, ale praktycznie każdy z nas został zwolniony kiedyś z pracy czy zwolnił pracownika. Było minęło. Możemy żałować, może żałować pracodawca i pracownik i jeśli oboje dojdą do zdania że było warto to kiedyś jeszcze usłyszymy szkołę śp. Organisty Tredera. Ale póki co nie ma tematu.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Drogi luk masz racje . Śpiew pana Tredera był wyjątkowy i przekazał ta wiedzę panu Marcinowi za tym tęsknimy i trzeba próbować aby ten śpiew wrócił
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Luk ...nic dodać nic ująć!!! Super napisane.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Proszę nie wypowiadać się w imieniu całej parafii. „My parafianie” - kiedyś „My król”. Chyba jednak te czasy już za nami.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Przepraszam może być większość parafian bez ciebie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Czytając te forum uważam, że obecny organista tutaj wcina swoje 5gr. A więc panie organisto. Nie chce mi się podejsc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Nie chce mi sie podejść do Pana posła mszy wiec powiem Panu tutaj. Jeżeli masz człowieku honor to odejdź z honorem z tej parafii i pozostaw muzykę ludzia ktorzy umieją umiejetnie wykorzystać to piękno. Zamiast pisać te bzdury popracuj nad sobą! !!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Tragedia!!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Tragedia to wy gropka wiesniakow pseudomelomanów udajacych znawców i obrażających innych mających odmienne zdanie. Ludzie oszczędzcie wstydu sobie i parafi
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Proszę nas normalnch parafian nie obrażć od wieśniaków..to forum robi się nie smaczne!!! Mam nadzieję że nie tylko ja ale też inni parafianie zauważyli to co ja...że to forum jest po to by zniszczyć , oczernić i skłócić parafian....i pozbyć się obecnego organisty!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie skłócamy patafian każdy ma swoje zdanie ale tak chce nie będę pisać chcemy bo będzie halo żeby obecny organista odszedł ponieważ psuje tradycje naszej mojej parafii i odpycha od kościoła człowiek zamiast się skupić to jest nerwowy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mocne słowa. Od kiedy wolna dyskusja ma na celu zniszczenie, oczernienie oraz skłócenie parafian.
Ja zauważyłem tu dwa obozy których poglądy się ścierają jak to w demokracji bywa. Jedni są za obecnym porządkiem rzeczy a drudzy mają dosyć panującego bałaganu w parafii. Ostrożnie z doborem słów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mieszają się tu dwie sprawy. Jedna to sprawa proboszcza, która do jego emerytury już się nie zmieni. Jedyny sposób to dać wyraz dezaprobaty poprzez nieprzychodzenie przez jakiś czas do kościoła w Kielnie i wcześniejsze ogłoszenie bojkotu. Żeby było wiadomo, że ludzie są przeciw.
Druga to sprawa organisty. Organista gra jak gra. Są lepsi i gorsi od niego. Na pewno nie można powiedzieć, że psuje organy czy że jakoś tam mega fałszuje. Gra po prostu inaczej.
Jeśli był konflikt na linii Proboszcz - Organista Marcin, a skoro pisaliście o jakieś liście to był - to nie ma szans na jego ponowne zatrudnienie dopóki administrować będzie dotychczasowy ksiądz.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Panie obecny organisto nie potrafi pan po naszemu zagrać „Chwala na wysokości Bogu” przecież mamy wychwalać Boga a nie Go chować poza tym tego się nie da śpiewać a słuch akurat mam dobry inne pieśni tez pan zawala tak być nie może! Z całym szacunkiem niech pan już nie gra.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

Nie psuje tez mi. To zobaczcie tą bardzo estetyczną kudkę podobną mam do kluczenia blaszaka. Wycięta dziura na dwa kable wygląda wyśmienicie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Żałośni jesteście. Myślałem że to parafianie powinni śpiewać, a to wygląda tak jakbyście siedzieli i chcieli słuchać tam tylko organistę. Idziecie tam do Boga, a wam wszystko nie pasuje, nie jesteście w kinie czy teatrze żeby wszystko oceniać. Módlcie się do Boga o zmiany, jeśli jesteście aż tak wierzący, a wysłucha wasze prośby
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Chce pośpiewać ale jak cymbał spiewa po swojemu na swoje melodie, swoje pieśni co kosciół nie zna to jak tu śpiewać skoro się z tym maestro od siedmiu boleści nie da. Ostatnio słyszałem pieśń z tych nowych w innym kościele. Bardzo mi się podobała ale tu w kielnie koszmar sluchac a co dopiero grac.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ale co ty go winisz. Śpiewa po swojemu bo tak już ma, a ty go wyzywasz. Wszyscy którzy go obrażają powinni zostać zgłoszeni. Przyjęliśmy go do swojej parafii na organistę, a teraz go wyzywamy. Nie podoba on się nam to go zwolnijmy, ale czemu go od razu wyzywać
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Mnie nie podoba się pan Marcin jak śpiewa!!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

A mnie nie podoba się śpiew i gra pana Pawła.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ja go nie przyjęłam i nikt nie pytał się mnie czy nas nikt go nie obraza tylko wyraźnie zwraca mu się uwagę żeby przestał grać bo jako organista niestety nie ma talentu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Parafianinie nie podoba ci się śpiew pana Marcina ponieważ jak się domyślam nie masz talentu .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

A to może ksiądz po kolei pójdzie do każdego człowieka i zapyta się czy podoba mu się organista. Każdy ma swój styl itp. Może nie jest z naszych okolic i ma inny gwar, czy sposób śpiewania ze swoich rodzinnych stron. Jak uważacie się za takich wspaniałych to może sami pójdziecie pełnić rolę organisty, cwaniaczki
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Czy wam nie jest wstyd. Obcego bronicie on taki biedny, pokrzywdzony, ludzie się go czepiają niepotrzebnie.
A ktos się wstawił za panem Marcinem?
To jest polska mentalność. Smutne to.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

Koleżanka wychodzi za maz chce żeby pan Marcin grał jej na ślubie a ksiądz proboszcz nie zgodził się skandal!!! Czyż kościoł nie należy do parafian czyż nie mamy wyboru ! I kto tu robi problem!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

moze księdzu on pasuje ale niech nie zabrania grać naszemu organiści ! Żal mi tej dziewczyny będzie miała stype
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

To niech koleżanka idzie sobie gdzieś indziej brać ślub skoro jej organista nie pasuje!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Wstyd powinno być tym co bronia obecnego organiste. ! Swojego organiste mieszkańca Kielna byście zgnebili,a obcego w d*pe calujecie!! Taki jest właśnie naród polski. Jak potrzebujesz człowieka to jak pijawka, a jak już nie to jak pies na kota!!! Wstyd! !! Słusznie, że pan Marcin odszedł, ponieważ szkoda czasu na takich zalosnych ludzi.!! Oby chlopina miała lepiej!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Kolejny wasz idiotyzm. Że wolimy innego od swojego własnego. Czyli jak pojedziecie w góry, do stolicy czy gdzie indziej to wszyscy mogą was gnębić bo jesteście tam obcy, a nie swoi. Spójrzcie najpierw na to co piszecie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Od ponad 40 lat chodzę do kosciola były wzloty i upadki i wszędzie organiści grają żywiej niż u nas chór „Kaszubia” swietnie śpiewał orkiestra pięknie gra wiec panie Pawle dostosuj sie do tej parafi albo ...masz głos operowy wiec wykorzystaj go gdzie indziej
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Jeżeli nie mam talentu to wolałabym żeby mi ktoś powiedział niż mam z siebie robić durnia nawet w górach czy gdzie tam chcesz
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Co do koleżanki tu jest jej parafia!!! I nikt jej nie będzie wyganiał kto kolwiek tak pisze ostro przegiął !!! I ma prawo zadać innego organisty!!!!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ani nikt nam nie będzie wybierał organisty!!!Od tego jest ksiądz!!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Rozumiem ze jak pójdę do baru nad jeziorem to również mogę zażądać kucharza z Gosi bo lubię jego kuchnię.
Tak jak karczma należy do jego właścicieli tak kościół niestety należy do księdza. Możemy się napinać ale nic z tym nie zrobimy. Chyba ze cała parafia się zbuntuje i wywiezie proboszcza na taczce, to biskup MOŻE przydzieli kogoś innego albo przywróci obecnego z powrotem.
Kto z Was miał wpływ na wybór proboszcza czy wikarego. Nikt. Jesteśmy tylko owieczkami do strzyżenia. Nie łudźcie się, ze kościół należy do Was. Tak samo ziemia nadawana parafii nie jest ziemia parafialna a kościelna. Należy do kościoła jako instytucji.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czyli kosciól może se chulac jak chce a ty człowieku módl się nakolanach cały dzień a pieniądze to zbyteczna marność. Pan Jezus czegoś innego uczył jak to co kościół wyprawia. Nie dziwie się że na zachodzie kościoły zamykają. Jak ludzie widzą taką obłude to przestają chodzić. Czas na parafię kielno. Chodzić po sąsiednich parafiach i już.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Widzę ze niektórzy stoją murem za nowym organista ale ja się zawiodłam za pare lat i tak tu nikt nie będzie chodził do kościoła bo jak nie ksiądz to organista wykończy spokojnych ludzi
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Kościół to nie ksiądz tylko ludzie co by sam ksiądz robił do pustych ławek mówił?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Przestań człowieku buntować.Jak tak bardzo nie możesz słuchać naszego organisty to nie chodź wogóle do tego kościoła.Tej jatki nawet się już nie chce komentować.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Chyba organista się odezwał. Biedactwo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Nie organista ale parafianin.... który ma dość czytania tych bzdur!!!Dzięki temu forum zrozumiałem jak bardzo nie lubicie obecnego organisty ,obrażacie go i wyzywacie!Takim sposobem chcecie aby wrócił pan Marcin!!!Takiego zachowania absolutnie nie popieram. Chodzę do kościoła co niedzielę i naprawdę nie jest tak źle jak piszecie .I gdyby nie to forum to
nawet bym nie widział że jest taki problem o organiste!!!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Marcin nie mógł dogadać się z księdzem, a chcecie żeby Marcin wrócił. Po co? Żeby znowu się kłócili? Pytał się ktoś w ogóle czy on chce być znowu organistą? A może inni parafianie chcą by ten co jest został. Jak zwykle coś nie pasuje kilku osobom i uważają że to oni są najważniejsi i musi być tak jak oni chcą.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Oto w kosciele chodzi. Aby wszelkie afery zamiatac pod dywan i udawać, że nic się nie stało. Ja chodziłem do naszej parafii ale już dłużej nie mam siły oglądać tej obłudy. Chodze po sąsiednich parafiach. I bardzo mnie nurtuje pytanie. dlaczego gdzie indziej jest poprostu normalnie a w kielnie nie. boli mnie że niemogę iść do swojej rodzinnej parafi na normalną Mszę Św.
Szybko ludzie zapomnieli popisówke proboszcza w zeszłym roku w czerwcu jak cudował żeby ludzie przyszli na odpust licheński a to jakaś pelegrynacja tylko wielki szum o kasę a okazało się że to tekturowy obraz z sklepu z dewocionalimi. Mi osobiście by było wstyd dać biskupowi aby ten wprowadził obrazek do kościoła. To była totalna porażka zważywszy, że poprzednie trzy lata jak byl ks. Michał były normane. Proboszcz się uspokoił,wyciszył. Do kielna się chciało chodzić. A msze dziecinne czy roraty no normalnie bajka. Uważam, że to były najlepsze 3 lata za czasów proboszcza Rompy. Ale w zeszłym roku proboszcz w czerwcu pokazał swoje oblicze. Cały tragizm polega na tym, że ludzie bronią tego bagna co jest w kielnie. Zamiast się zebrać i zacząć działać aby było normalnie. Szemud w zeszłym roku pokazał, że o swoje potrafi zawalczyć i biskup ustąpił. A Kielno cienkie bolki co tylko biadolą i biadolą a parafię z kasy okradli proboszcz z biskupem i jeszcze ludzie bronia. Wstyd mi że jestem z Kielna.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nam nie przekadza.Ksiadz proboszcz teraz jest super, wikary wspaniały człowiek....Msze fajne.... organista gra...rada ekonomiczna dba o finanse...Nasza parafia jest super!!!!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

A jak się komuś nie podoba to niech chodzi do inne parafii !!!A nam spokojnym parafianom da spokój!!!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Wychodzi na to, że w Kielnie mamy samych anonimów. Do tej pory wydawało mi się, że przeważają inne nazwiska. Podpisujcie się chociaż inaczej, żeby można było Was rozróżnić. Kilka osób z tego samego IP bije tutaj pianę, więc proponuję jakieś zebranie w remizie, nad jeziorem czy w innym dowolnym miejscu. Ustalmy coś i wywieźmy kogo trzeba jak Marynę na taczce obornika w Chłopach.
Wszyscy cały tydzień rozmawiają na temat niedzielnej mszy. Nie wiem czy ktoś gra na organach w dni powszednie bo nie bywam, ale domniemam że nikt z Was również w kościele każdego dnia nie bywa.
Okazuje się, że każdy chodził tylko dla Organisty. Marcin. Chwała Ci za to, że przyczyniłeś się do utrzymania wiary katolickiej w naszej parafii!! Bez Ciebie wrócilibyśmy do pogaństwa!
Co do obecnego (nie nowego bo to już rok) to niektóre pieśni są ok, inne mniej mi pasują, ale ja jestem przyzwyczajony do starej szkoły śp. Pana Korneliusza. Czasem lubiłem sobie pojechać do Osowy i posłuchać śpiewu tamtejszego organisty, nie trawiłem za to śpiewu a'la Czesiu w Chwaszczynie. Chciałbym posłuchać jeszcze starych dźwięków, ale czasy się zmieniają i nic nie jest stałe.
Jeśli tak bardzo przeszkadza Wam tempo, czy niektóre pieśni to jeśli nie macie odwagi powiedzieć tego wprost to zostawcie kartkę z podpisem anonim o następującej treści: od następnej mszy śpiewaj to albo to bo inaczej zatkamy ci wszystkie piszczałki...
I trochę więcej luzu. Mi bardziej przeszkadza piasek na asfalcie, bo ciężarówki jeżdżące ze żwirem niedostatecznie go zabezpieczają, czy brak chodników w innych miejscach, albo pijacy siedzący na przystankach.
Ale zbliża się kolejna niedziela. Brrrr aż zimno się robi i niebo zaszło chmurami...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ktoś pisze ze buntuje Ja nie buntuje nikogo mamy wolna wole i człowieczku nie zabronisz mi chodzić do kościoła ! I tak nie mogę go słuchać bo nie mogę nic pośpiewać !!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Panie luk dobry pomysł ze zebraniem z ludźmi i rada ekonomiczna
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Super pomysł. To kiedy robimy zebranie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Forumowicze kochani. Padło hasło zebranie w remizie. Robimy?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dobrze że mamy tylu ludzi będących specjalistami w każdej dziedzinie a zwłaszcza w obrazaniu innych. Wystawiają sobie świadectwa które mówią o ich poziomie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Jakby organista grał dobrze to by nie było tematu i tyle osób by się tu nie wypowiadało. Głuchy słyszy, że w kościele smętnie grają. To już nie jest to samo. Organista czas dostał i przez rok nie zrobił nic by było lepiej. Tego się nie da słuchać.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Chwilunia Adgam!! W tej chwili nikt nikogo nie obraza! ! Tylko organizuje spotkanie! Jeżeli chcesz robić jakieś HALLO to nie tutaj. ! Daruj sobie!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Kieleńscy melomani znów w natarciu :)
Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Jak Ci za wesoło to sobie poplacz.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Widać organista fochy strzela na melomanów.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

och Adgam o tej specjalizacji to mówisz o sobie obecny organista przypadł ci do gustu? Świadectwa to wy moze macie ale taletu brak. Może jako uczona jestem z niższej polki ale za to słuch mam na wysokim poziomie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Wszyscy słuch mają idealny, szkoda tylko że nie macie talentu to sami byście zagrali. Jak gość ma inny głos to nie jego wina, takim go Bozia obdarowała.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

To nie oznacza, że nasza parafia musi zejść na psy. Jak chce śpiewać to niech dalej w swojej super firmie pogrzebowej śpiewa. Widocznie już nawet tam go niechcą.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Parafia ma się dobrze....jak się komuś nie podoba to niech jedzie gdzieś indziej!!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ludzie!! To forum nie jest o parafi lecz o organiście! !
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dlaczego mnie wyrzucasz do innej parafii? Jakim prawem. Ja się tu urodziłem, wychowałem i żyję. Wiele zmnian w parafi widziałem ale obecna rozszada i cyrki w kościele przechodzą wszelkie pojęcie. Chcę chodzić do mojej parafi. Mam takie prawo. I chcę aby tu było normalnie. A narazie nie jest.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Tylko ty tak uważasz!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ja byłem w niedzielę i środę na maszy świetej żadnego cyrku nie widziałem!!!!Msza jak zwykle a organistą pięknie grał!!!!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5

Cyrku nie było ale stypa tak
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

A może mi ktoś odpowie po co mamy śpiewniki parafialne w/g których śpiewaliśmy pieśni od dziesiątków lat. Zatrudniając organistę proboszcz powinien wymóc na nim aby te pieśni były śpiewane. Problemu nie ma aby je wgrać w komputer i wyświetlać ludzie by śpiewali i byliby zadowoleni.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Proboszcz teraz swoja d... chroni by w Kielnie do emeryturki wytrwac. W d.... ma co organista gra i śpiewa. Wazne byle był halas w kosciele.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Bo mamy wyświetlacz....i nie trzeba nam już książeczek parafialnych.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ale na wyświetlaczu mogą być umieszczone pieśni z ksiązeczki parafialnej. A nie te nowe eksperymenty. Tu nie miasto. Tu sie tradycja liczy.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Racja jestem za tradycja a o spiewnikach wszyscy chyba zapomnieli .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Śpiewnik miał swoje mankamenty ale spełnił jedno wielkie zadanie. Parafia śpiewała. I każdy z rodziny jak przyjeżdżał do nas do parafi chwalił jak parafia śpiewa. Teraz tego śpiewu nie ślysza. Mowią, że coś jest nie tak. To już nie to co kiedyś.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nie ma sensu nawet czytać tych postów.... istna komedia można się pośmiać...Aby pan Marcin tylko nie wrócił bo cofniemy się do epoki kamienia hahah
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Czyli to organista jest winny że ludzie są za leniwi by śpiewać, super macie podejście. A pomyśleliście że to nie tylko od organisty zależy co jest grane?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

A właśnie niech pan Marcin wraca!!! Bynajmniej będzie można śpiewać .jezeli komuś pan Marcin nie pasuje to niech się nie odzywa!!! I niech zabiera obecnego organistę i się zmywaki roku!!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Miało być zmywajcie razem. Sorki za błędy nie jestem po dyplomach itp
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Żałośni jesteście. Myślałem że do kościoła idziemy się modlić, a wy robicie z tego jedną wielką paranoję.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4

Tak idziemy się modlić ale obecny organista zakłuca myśli i tylko denerwuje .
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5

To idź się modlić po za mszą jak aż tak Cię denerwuję. Wasza wiara to rzeczywiście musi się opierać na cienkiej nici
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

No przy takim organiści i niektórych kapłanach to rzeczywiście kościół spada na psy ale wiara w człowieku zostaje bo wciąż wierze ze pan Marcin wróci do naszej parafii! A ty nie mów mi gdzie mam się modlić od tego jest kościół tylko jedna osoba nie potrafi się dostosować
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

"Najniżej upadło społeczeństwo, które w milczeniu wysłuchuje, jak jawni dranie prawią mu kazania o moralności” (Marie von Ebner-Eschenbach).
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nie mów mi gdzie mam się modlić? Z takim tekstem, ile ty masz lat? Dziecinne zachowanie. Na ulicy spotkacie bezdomnego to go jeszcze kijem walniecie byleby od was się oddalił, ale w kościele to rączki złożone i aniołki z was. Żałosne to społeczeństwo, które tylko w kościele święte jest, a po za nim to diabeł w ludzkiej skórze
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Madkrs
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Bezdomnych nie mieszaj coś ci się myli chyba zbyt daleko sięgasz szukasz dziury w całym . Ja czy my tu rozmawiamy przypominam o tym aby pan Marcin organista wrócił inne wymysły mnie nie interesują
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ty co za cytaty prawisz jeszcze trochę a po niemiecku będziesz teraz szprechal
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

A może Marcin nie chce wrócić. Kogo to obchodzi co wy chcecie. Nie odpowiada wam ta parafia to ją zmieńcie, cóż za problem. Jeden by chciał to drugi tamto, wszystkim nie dogodzisz. Pałacie wręcz nienawiścią do nowego organisty, naprawdę musicie być katolikami. Tylko oni potrafią szerzyć miłosierdzie i mordować jak popadnie,
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Dlaczego pan organista Paweł wmawia nam że pałamy nie nawiscią? To są ostre i nie zasadne oskarżenia wyssane z palna. Osoby na tym forum wypowiadają się na temat czy im sie podoba gra nowego organisty czy też nie. A to znacząca róznica od pałania nienawiscią.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Gdybym była panem Pawłem to bym zrobiła wszystko aby te osoby które tak bardzo go obrazaly na tym forum poniosły karę. A Pan Marcin niech zajmie się swoją pracą bo nam parafianom nie przeszkadza gra obecnego organisty.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6

Wyssane z palna xd nie no super. Myślisz że ten organista nie ma co robić, a tutaj siedzieć i pisać z wami te bzdury. Weź się chłopie ogarnij
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Chwilunia... obrazaly? ? Ludzie stwierdzili fakt jak jest. Człowiek nie potrafi grać. A ta wczorajsza Alleluja? Hmmm..... w kościele raczej nie wypada. ! W kościele to raczej kościelne melodie a nie filmowe. Jakieś rozpoznanie trzeba mieć! Noo tak...rok temu na odpuście ''róże dla ciebie '' a teraz ''SHREK ''' porostu jakąś paranoja. A poprzednie lata to i na cmentarzu grywał Don Vasyl . Fakt!. Bardzo katolickie. Nie chodzę często tutaj do kościoła, ale jak już idę to spotykam takie cudenka. A może ludzie z Kielna lubią takie klimaty?? Bo nowo wprowadzeni nie!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Do parafianki -jesteś cięta na nas niektórych parafian stoisz w obronie obecnego organisty możesz sobie nas karać ja i tak będę za panem Marcinem bo od 40 lat nie słyszałam tak nieudanego organisty chce aby pan Marcin wrócił !
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

A ja jeszcze raz powtarzam nie będę zmieniać parafii bo tu moja parafia i nikt nie będzie mnie -nas wyganiał jestem tu od urodzenia czyli dluuzej niż ksiądz !!!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Agata masz 100% racje. Prawdziwe cudeńka. Dodam że w Nowy Rok organista rzeźbił Pada śnieg czyli Jingle bells. To nawet angielska kolęda nie jest tylko piosenka gwiazdkowa. A w Kielnie na uwielbienie maestro ciśnie te dzwonki. Jak to usłyszałem to myślałem że zawał dostane. Takie cudeńko w kościele naprawdę nie wypada. Ale ludzie w Kielnie mają zbiorową ślepote i głuchotę.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Może w końcu zrobimy cos aby pan Marcin wrócił? A nie tylko piszemy. ! Czas leci . Lada chwila i kolejne święta!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Do Parafianki. Nikt pana Pawła tu nie obraził. Tu są tylko opinie o stylu gry i porównania. Uważam, że jak na karę jaką parafia ponosi słuchając wypocin, czy też słono płacąc za usługi tegż Pana to te porównania są dość spokojne, kulturalne jak na wszech obecną w języku "łacinę"
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Pewnie na te świeta usłyszymy bardziej friwolną wersję jingle bels rock. Będzie odjazd.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Wierz mi Agato ze na pewno większość z nas parafian kielenskich tez nie lubimy tych klimatów dlatego tak walczymy o nasza tradycje
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

No dobrze. W jaki sposób walczycie? Pisząc na forum? To wam nic nie da. Zróbcie w końcu jakiś postęp, a nie gadu-gadu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Staroświeckie trole.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Czyżby się ktoś przestraszył M? A może to żonka organisty ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

To zróbmy to zebranie tak żeby wszyscy byli moze na 19ta? zudzcie hasło gdzie i kiedy ja po sąsiadach dam znac reszta na pewno tez
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Super. Może w remizie w Kielnie? Przy obecności rady ekonomicznej. Jak to oglosic? Może w ogłoszeniach parafialnych?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

I pewnie przyjdą ludzie tylko +60 xd
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

A niech sobie przychodzą jacy chcą. A czy ktoś wogole rozmawiał z poprzednim organista
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pewnie nie, dlatego mnie to aż tak wszystko bawi. Jak oni to sobie wyobrażają, jeśli Marcin nie chce być u nas organistą, a ludzie na siłę go chcą sprowadzić, zer0 myślenia.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jeżeli chodzi o pana Marcina to tak chce nadal grać w naszej parafii tylko ksiądz zalegał z wynagrodzeniem chociaż i tak były to marne pieniądze
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czemu myślisz ze po 60tce? a właśnie ze nie tylko. To na kiedy informować ludzi do remizy podajcie datę i wszystkich się zawiadomi np przez facebook ja tez będę wszystkim mowic , mozna podejść do pana z rady ekonomicznej który mieszka w kielnie i uzgodnić datę
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

A może piątek za tydzień? To wee
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

A może piątek za tydzień? To weekend i ludzie maja czas?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jeszcze niedawno czytałem że pan Marcin nie chce grać za księdza Rompe w naszej parafii. Chodził i zbierał podpisy na niego a teraz chce wrócić.Nie ma wstydu!!!Teraz wiadomo dlaczego tak bardzo źle piszecie o obecnym organiscie i chcecie go porostu wykopać!!!! ludzie wierzący i wtaki sposób. jednak Pan Marcin teraz żałuję.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

A czy ktoś wogole rozmawiał z panem Marcinem? Skoro nie to czego ma się wstydzić? Nie rozumiem. .. a po drugie proboszcz nie ma wstydu. To czego organista ma się wstydzić? Nie rozumiem was kochani ludzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

po pierwsze jak nie wiesz o co poszło to się nie udzielaj ! Po drugie proboszcz tylko o sobie myśli a nie o parafianach nawet na kościelnego mu szkoda pieniędzy a po trzecie pan Marcin niczego nie żałuje!!! Tak a obecny organista mi nie pasuje i będę wszystko robić aby przestał tu grać mówię za siebie bo będzie halo napewno większość tez tak myśli a teraz ja ci powiem jak tak bronisz tego organisty to znajdź inna parafie i tam sobie grajcie z Pawełkiem !!!!!! A wstyd to kraść!!!!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ksiadz proboszcz powinien przeczytać na kazaniu to co jest na tym forum napisane. Ja czytajac te wpisy zrozumiałem że to jest zwykła nagonka na obecnego organiste aby powrócil Pan Marcin. tyle w temacie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ogarnij się Aga, niby taka wielka katolicka a taką nienawiścią pałasz do nowego organisty jak i do tych którym on nie przeszkadza. Radzę ci nie chodzić do kościoła, bo pewnie chodzisz tylko po to by sąsiedzi widzieli.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

I tu się mylisz!!! chodzę żeby właśnie se pośpiewać pieśni a z tym organista nie idzie śpiewać A napewno mylisz pojęcia ja go nie nienawidzę on ma operowy głos wiec. niech gdzie indziej idzie z tym talentem po prostu tu nie pasuje ja czy my parafianie jesteśmy przywiązani do naszej tradycji i nie mów mi o nienawiści . Chodzę do kościoła dla siebie a nie dla ludzi nie tak jak niektórzy nie wiedza jak się wystroić żeby ludzie widzieli .cenie sobie tradycje i pieśni których jeszcze pan Treder mnie uczył . Niestety obecny organista temu nie podołał .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nie rozumiem co wy z tym pałaniem nienawisci ciągle wyskakujecie. Tu są tylko wyrażane opinie. Jedni twierdzą że im się podoba. To niech im sie podoba. A inni twierdzą że nie. To sie nie podoba. Dodawanie tej otoczki pałanie nie nawiścią czy nagonka jest jawną głupotą i pewnego rodzaju niedorozwinięciem umysłowym. Ocenianie kogoś jakim jest katolikiem jest nie na miejscu. Nikt nie wie co drugi człowiek ma w sercu tylko Bóg i ocenianie wiary zostawcie instancji wyższej. A ktoś kto chce oceniać wiarę kogoś niech zacznie od siebie. Drzazgę w cudzym oku widzą a we własnem belki to już nie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oczywiści pałacie nienawiścia na księdza i organiste aż kipiecie.... i nie trzeba być niedorozwinietym aby czytając te posty to zrozumieć
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Skoro napiszę, że niepodoba mi się, że proboszcz wyprowadził z parafi okolo 30 mln zl a organista gra beznadziejnie to znaczy, że pałam nienawiscią, że aż kipi. To jest jakaś nowa filozofia. Ja stwierdzam tylko fakt, że takie rzeczy w kosciele wogóle nie powinny mieć miejsca. I ubolewam nad tym, że parafia z takim spokojem przyjmuje fakt wyparowania 30 mln zl. Nie rozumiem tego że ludziom to takie obojętne.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Najpierw piszecie że nie ma talentu, albo że ma operowy głos i tu nie pasuje. Zdecydujcie się. Zarzucacie kościołowi brak rozwijania się a tu przyszedł gościu przełamał tradycje i wniósł coś nowoczesnego i macie pretensje. I co z tego że zniknęło 30 mln? Po co komu te pieniądze. Parafia i tak mocno się rozwinęła. Wystarczy spojrzeć jak wygląda parafia i okolica. Zrobiliśmy duży postępek
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Postepek? Przestepek! !!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie wierzę w to co czytam 30 mln to nic takiego? Szaleju się najadłeś. To kiedyś parafianie dali na rzecz kościoła a teraz podczas 15 lat znika 2/3 majątku. Żeby te pieniądze były wykorzystane na remonty koscioła. Ale wiekszość inwestycji to ze zbiórek było robione. Więc spora część na tajnych kontach proboszcza. Ale widzę to nic takiego. Świat się kończy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nawet już nie wieże że to prawda. To pewnie taka sama nagonka była na księdza jak teraz na organiste.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

A widziałeś kiedyś te 30 mln? Cmentarz jest zrobiony, kościół zrobiony, pomnik postawiony, ołtarze pozłacane, nowe ławki, nowe schody, dalej wymieniać? Wystarczyło że jakaś łajza powiedziała o 30 mln i od razu wszyscy zaczęli to wierzyć. Widziałeś kiedyś te pieniądze, no przecież nie, dlatego ciemnocie łatwo jest wmówić takie rzeczy, a wy we wszystko uwierzycie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Mercedesy kosztują. ... zawsze się znajdą walezinki proboszcza. Zanies mu swą pensje. On taki biedny. Zbiera na porsche. Doloz się, a będzie jezdzic z twoim imieniem na tablicy rejestracyjnej. To będzie inwestycja. Nie zastanawiaj się, doloz się jeszcze dzisiaj. go go !!!!!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Tu nie chodzi o ksiedza to byl inny temat tu chodzi o organiste jak ktos wspomnial o dawne parafialne piesni
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Anonimie co ty z ta nie nawiscia!? Moze ma jakis talent ale operowy ale jako organista ma bardzo malusienki talent i dlatego mi nie pasuje i tyle!!! za to pan Marcin ma wielki talent i dlatego go cenie i to wszystko!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jak proboszcza stać to niech sobie kupi nawet samolot. Mam to gdzieś. Szkoda waszych nerwów i zdrowia. Organista jest ok i fajnie że parafia się rozwija. I przestańcie pisać o tradycji bo wszystko się zmienia... szkoła też była inna za Pana dyrektoraKowalskiego... dajcie nam parafianom spokój. Nie chcemy kolejnego zamieszania w parafii bo paru osobom na tym forum nie odpowiada organista!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

No proboszcza stać bo działki posprzedawał. No muzyka i śpiew w parafi to raczej upada zamiast się rozwijać. Ale jak ktoś niechce widzieć to choćby widział to nie zobaczy. Dlatego zamiast tu pisać trzeba zorganizować spotkanie i ludzie niech się wypowiedzą jak faktucznie to widzą jak jest w parafi, a przez obecność pokażą że los parafi nie jest im obojętny.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

To niech parafianie zaczną śpiewać, ile razy jestem w kościele to tylko organistę słychać, albo kilka osób z tyłu co śpiewają. Zacznijcie sami śpiewać! Jesteście za leniwi by to robić to organista musi za was śpiewać. Ciekawe ile osób które tutaj się wypowiadają same śpiewają, pewnie nikt. Jako katolicy to chyba jesteśmy najgorszym kościołem. Mówimy o dobroci, a sami grzeszymy na potęgę z uśmiechem na twarzy.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

W niczym nie będę uczestniczyl bo mi dobrzek i nic mi nie przeszkadza!! !A jeśli będzie trzeba to popre księdza proboszcza bo teraz już wiem że to wszystko zmierza do wykopania obecnego organisty aby mógł wrócić Pan Marcin.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Się znowu powtarzasz że już teraz wszystko wiesz. Nie masz bladego pojęcia co się stało w parafi. Ale jak to Polacy racji nie mają ale w głupocie trwać będą. Jak chcesz to se popieraj proboszcza, przecież nikt ci nie broni. Tym poparciem sam stajesz się współwinny obecnej sytuacji. My chcemy zmiany obecnej sytuacji.
Pamiętam że tak wcale dawno temu kosciół spiewał, teraz stęka.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Od dobrych 5 lat nie śpiewa, było tak i za organisty Marcina, nie wina to organisty, ale ludzi
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

No tak czyli nasza wina. My brzydcy parafianie nie śpiewamy i na domiar złego jeszcze się czepiamy. Normalnie ręce opadają.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dokładnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To co w piątek za tydzień zebranie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Forumowicz taka prawda. Organista ma grać a ludzie mają śpiewać, a to że jesteście za leniwi i do kościoła chodzicie bo chodzicie to organista musi śpiewać. To organista powinien się wstydzić za was że taka marna parafia mu się trafiła, że musi śpiewać za ludzi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

I doszlismy do sedna. Skoro mu się zła parafia trafiła to nie musi tu grać. Są inne wolne etaty. I może trafi mu się lepsza parafia, że nie będzie się musiał męczyć i śpiewać i wstydzić za nas. A nasza parafia nie będzie się musiała wstydzić, że ma takiego organiste, który co drugie słowo śpiewa bo mu się nie chce. Wszystkie strony będą zadowolone.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sam proboszcz mówił ze przez śpiew dwa razy bardziej się modlimy ja bardzo lubię śpiewać a z panem Marcinem to wszyscy śpiewali z księdzem nawet na dwa głosy wiec sami słyszycie ze teraz nie da się śpiewać
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nawet za Marcina, gdyby on nie śpiewał w kościele byłaby cisza. Gdzie są te wasza chrześcijańskie wartości? Zniknęły już dawno
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Może warto się zapisać do churu skoro tak uwielbiacie śpiewać!!!!To wam dobrze zrobi!! Może nie będziecie mieć czasu na nienawiść i szukania dziury w całym
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jestem jak najbardziej za zebraniem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

W churze śpiewałam u pana Tredera i było super poto chodzę do kościoła by tam pośpiewać i pomodlic Ale ty tego nie rozumiesz
i po raz kolejny powtarzam ze nie ma tu nienawiści może to ty organisto piszesz czemu się nie dostosujesz do nas Ty dołączyłeś do tej parafii chyba trochę zadzierasz nosa.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

a..... pewnie chór Jana Pawła II za nowoczesny.....przecież tradycja najważniejsza albo Pan dyreykent zbyt mądry wkoncu uczony...nie wasza półka
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

W tym momencie obrażasz sporą część parafi. Jak byś się zorientował w temacie to byś wiedział że spora część parafi przewineła się przez chór kaszubia a pan Treder był bardzo wykształconym organistą jak na powojenne czasy. Zdobył wiele wyróżnień jak i chór który składał się z amatorów. Szkoda, że proboszcz miał w d.... tamten chór i 100 lat tradycji. Na ten nowy do dmuchane chuchane. Mieli prześć komunę to by mieli szkołe życia.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Anonim ty zaczynasz robić sie chamski.Co prawda w Kielnie zamieszkałem wiele lat temu .Jednak rozumiem tych,którzy krytykują organistę.Tu od zawsze śpiewało sie w Kościele a organy stanowiły podstawę do tego śpiewu.W kościele przygrywa sie do mszy i musi to być muzyka raczej prosto zagrana bez żadnych udziwnień.Fajnie ,że pan organista kształcony.Jeszcze tylko musi zacząć grać tak jak to sie gra w kościele przygrywając do mszy i będzie ok. A swoje muzyczne umiejętności może pokazywać na specjalnie zorganizowanych koncertach.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Fred bardz dobrze powiedziane w kielnie słyszało się śpiew i organy
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

To ciekawe jak ludzie z całej tej wypowiedzi wychwytują tylko jeden wątek ;) teraz wio do remizy na spotkanie. Reszta wątku przepadła w odmętach anonimów ze słuchem absolutnym.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zamknąć kościół i będzie spoko. Można zawsze w domu się pomodlić, przynajmniej pośpimy dłużej w niedzielę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

A dlaczego zamykać kościół?Jak chcesz to se pośpij w niedziele widać ze nie chodzisz do kościoła A co do Oli tak chcemy zrobić spodkanie zapraszamy
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pewnie jestem gorszym katolikiem, bo nie chodzę do kościoła, a ty tak xd żałosne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Nie jesteś gorszy najwyżej jak to mówi się niepraktykujacy
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

No i odszedł.Wczoraj podziękował z uwagę.

Ciekawe czy wróci pan Marcin.?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oby nie!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Wraca Pan Marcin!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tak wraca. I dziekuje wszystkim którzy byli za panem Marcinem nareszcie wrócą nasze parafialne pieśni
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dziekuje radzie i parafianom którzy odpowiedzieli na mój apel „Ratunku” Oraz gratulacje dla pana Marcina
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Hurrrrraaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Szanowni Państwo,

przyglądam się sytuacji w Państwa parafii. Gdyby ktokolwiek chciał pomóc/porozmawiać, proszę o kontakt: katarzyna.wlodkowska@agora.pl

Z poważaniem
Katarzyna Włodkowska
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

''wyborcza" szuka sensacji, nie dajcie się podpuścić
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Bo sensacja jest dotyczy zniknięcia części majątku parafii.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokladnie. Czas zrobic z tym porzadek. Prosze udac sie do rady ekonomicznej parafii Kielno . Maja wszelka dokumentacje. Skoro zaczeli robic porzadek z proboszczem to niech to skacza. Pani jest zainteresowana. Moze jak sie pojawi artykul w gazecie to proboszcza zmienia. W koncu ktos sie zainteresowal.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Idź do parlamentu europejskiego donosić a pani niech się zajmie lepiej naszym wójtem i jego machlojami .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nie rozumie komlpetnie naszej parafii i tego co się w niej dzieje. Dla czego tyle jest nienawiści. Dla czego ksiądz zgodził się na powrót pana Marcina?Co takiego zrobił obecny organista?. Dla czego rzadza nami osoby z rady ekonomicznej!!! gdzie w tym wszystkim jest zarządca naszej parafii? Nie zgadzam się na powrót pana Marcina. Dla czego ksiądz nie przeczyta na kazaniu zamieszczonych na tym forum postów... Przecież jest tu biało na czarnym że chcieli się pozbyć obecnego organisty!!!Pan Marcin zbierał podpisy na księdza proboszcza też bym nie chciał takiego pracownika. A teraz wraca... Dziwne to wszystko..pamietajcie karma wraca....
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wyluzuj bo ci żyłka pięknie.Były organista po prostu nie bardzo radził sobie z przygrywaniem do mszy.Co nie znaczy ,ze był do niczego.Zwyczajnie,jego umiejętności są inne niż wymagane.To tyle.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nie wyluzuje. Nie popieram takiego zachowania. Tak nie można postępować z ludźmi. radził sobie doskonale. a umietnisci i wykształcenie można było tylko pozazdrościć.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ewidentnie chcieli się go pozbyć
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Anonimie umiejetnoscim i wykształcenie może ma ale gdybys widział jego zachowanie i wulgaryzm to byś zmienił/la zdanie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy wam już ludzie zupełnie rozum odebrało. Skończcie już tą wojnę polsko-polską. Organista mógł się nie podobać, ale to co się tu wyprawia to z wiarą ma tyle wspólnego co pingwiny z Majorką. Wylewacie z siebie jad aż słabo się robi. Skąd w was ludzie zawiści - tak zawiści i możecie mówić co chcecie, ale tak to wygląda.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zgadzam się! Miałbym też kilka pytań do naszych radnych. W gronie zacne osoby... ja już nie wiem czy oni robią porządek czy tuszują rozkradanie majątku.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Organista może i se radził ale parafia z nim już niekoniecznie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Proszę przestac pisać bzdury... To proszę się zapytać parafii... A nie rady ekonomicznej i paru parafian... ksiądz proboszcz powinien przeczytac te posty na kazaniu a wtedy nich parafianie zdecyduja.....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Gdyby grał dobrze to by nie było tematu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kto opiniował czy gra dobrze i na jakiej podstawie. Uderzał w złe klawisze? Podczas grania stosował nieodpowiedniej długości pauzy? Sami tenorzy się znaleźli w tym kościele. Proboszcz na te swoje pseudo dwa głosy to fałszuje. Nie słyszycie tego?
Każdy z nas drze tu mo.. tzn głośno śpiewa nie słysząc siebie samego jak fałszuje. Organista może pasował może nie pasował. Jednym tak drugim nie. To jest subiektywne odczucie. Państwo Wojciechowscy mogliby się wypowiedzieć w tej sprawie, może jeszcze kilka innych osób z całej parafii ale nie jedna czy druga osoba. Większość z nas edukację muzyczną skończyła w szkole podstawowej czy po jednym semestrze w szkole średniej więc nie mamy prawa obrażać człowieka i jego umiejętności.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Obydwie rady poparły pana Marcina. A państwo Wojciechowscy tez
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Tak jak mi pisaliście ze mam iść do innej parafi wiec droga wolna możecie śmiało podążać za panem Pawełkiem ucieszy się ze słuchaczy
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 9

Nikogo nie obrazalismy! masz racje muzykę skoczyliśmy w podstawówce ale czegoś nas nauczyli na tej muzyce i co niektórzy maja tak zwany SŁUCH
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Masakra z Panem Marcinem.... znów wróciliśmy do kamieniołomow..... dla czego proboszcz na to pozwolił!?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Przeczytałem i ....opadła mi szczęka.Anonim zmień lekarza w trybie natychmiastowym!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jaka masakra przynajmniej śpiewa się z radością piękne piesni, a nie takie bez składu i ładu. Bardzo dobrze ,że wrócił Pan Marcin od razu jest radośniej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Hej anonimie jak nie lubisz pana Marcina to podążaj za Pawełkiem do nowoczesności powodzenia napewno się dopasujcie
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Szacun dla pana Marcina narescie słychać rozspiewanych parafian
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Wy jesteście katolikami? Już bym chyba wolał żeby cały ten islam by wyciął w pień katolików, bo to wasze zachowanie poniżej normy społecznej jest.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Pan Marcin jak dla mnie nie ma wstydu.... i tyle. Dziwi mnie tylko zachowanie księdza... Przecież mógłby zawalczyć o Pana Pawła... A on na wszystko się zgadza... Dziwne to wszystko i kto nami wkoncu rządzi w parafii?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Śpiewa z radością!!!To jest masakra.Bez wykształcenia...Parafianie tak nie może być.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Jest pan Marcin i kropka! Tak chciała większość parafian i nie ma o czym dyskutować.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Co ty z tym wykształceniem!!!! Panie Pawle bo chyba ty to piszesz masz dyplomy a ręki radnemu nie podałes! i to ma być wykształcenie!!!!! Twoje zachowanie to masakra . Nasz pan Marcin ma to coś co ty nigdy nie będziesz miał! kulturę szacunek i talent
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Parafianko nie wiesz co mówisz!!! proboszcz tylko się męczył z Pawlem nie trzeba być uczonym aby to widzieć i słyszeć! Paweł to porażka a dla proboszcza duży plus
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jeszcze się przekonamy.... mnie parafinki nikt się nie pytał...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

To kto mówi tu o większości...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zebrało się kilka moherów i poszli do księdza, a potem mówią że byli większością. Trzeba było zrobić referendum na całą parafię.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Też jestm tego zdania..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Może warto w coś tej sprawie zadziałac..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

A idźcie wy ludzie ..był tamten-źle ,jest ten też źle!Sami nie wiecie czego chcecie!To juz nawet nie jest śmieszne.Pewnie i tak połowa z was w kościele bywa od święta a głos zabiera.Ja kończę tę bezsensowną dyskusje.Tymczasem,do zobaczenia w innym wątku. :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Chcemy sprawiedliwości... Pan Paweł jak dla mnie został nie słusznie potraktowany... był nie wygodny dla Pana Marcina. Stad ta cała afera!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Anonimie chyba wy pare osób jesteście za pawlem Nas może przyjść wielu. Paweł miał cały rok żeby sie dostosować nie podołał porażka i naprawdę przestań zrzędzić jest pan Marcin i tak ma być! Teraz jest sprawiedliwie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Taki dyplomata nie powinien mieć problemu z znalezieniem pracy ale u zgarynal niezła kasę śluby i pogrrzeby 400-600 zł to mu pasowało cwaniak!!!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie po to się kończy szkoły żeby zarabiać 100 złoty. Widać że ty wszyscy chyba po podstawówce.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pan Marcin chyba miał..... skoro tak bardzo mu zależało aby wrócić...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Chcecie sprawiedliwosci. Puste słowa. I pusci ludzie jestescie. A jakos nikt nie ządał sprawiedliwosci rok temu jak proboszcz pomiatał parafią księżmi i organistą. Afera mu wyskoczyła to spokorniał. Rada ekonomiczna robi pożadki w parafi od tego roku i całe szczescie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ta rada też trzeba się zająć....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zacznij od proboszcza że tyle ziemi z parafi wyparowalo
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A co miał zrobić z tą ziemią? Zbudować sobie tam pałac, czy wy może byście chcieli sobie tam coś zbudować? Chociaż, rzeczywiście mógł zostawić tą ziemię, bo jak w koło będzie tyle idiotów, to najlepiej będzie ich wysłać do piasku.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Tak nie zostawimy tej sprawy!!!! Pójdę do księdza i porozmawiam z nim. Przedstawie mu to forum i to co zostało tu napisane..i że nie zgadzamy się aby w taki sposób Pan Paweł został zwolniny. Uważam że była to typowa manipulacja osób które chciały powrotu Pana Marcina.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

To kiedy sie wybierasz. Chętnie pójde z Tobą. Kłakać szczekaczką na forum każdy potrafi ale iść powiedzieć do proboszcza to odwagi brak. To co w ten weekend Ci pasuje?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Proszę wierzyć odwagi mi nie brak!!!Poradzę sobie... Nie padrauje takiego zachowania..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Super ,ja się z chęcią dołączę. Miliony na kącie , a ludzia za pracę nie wypłaca.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

O jakie zachowanie Ci chodzi?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niech se idą pan Marcin tez jest po studiach i nie zdziera pieniędzy z parafian gra z zamiłowania a nie dla pieniędzy niech Pawełek bogaci się w innej parafi!!! My będziemy stać murem za panem Marcinem!!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Po muzycznych studiach?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

No tak radę ekonomiczna przyznała mu na pewno dobra pensje..... wkoncu to oni rządzą parafiia a nie ksiądz....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wnioski z palca wyssane ale na forum piszecie skoro bladego pojęcia niemacie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie musza być studia muzyczne jak się ma talent a tak po za tym obrażacie nas ! Niedługo nie będzie można wejść do kościoła bo nie mamy studiów co za żenada !!! Anonimie idź za Pawełkiem i nie udzielaj się . Był jest i będzie pan Marcin i na tym kończymy forum! Aha jak już pisałam na spotkaniu była tez rada parafialna i poparła pana Marcina !
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Aga na prezydenta. Bo wszystko musi być po jej myśli. Nie ważne że większości nie przeszkadzał nowy organista. Przeszkadzał on jednej Pani i należy wszystko zmienić. W d*pie mam kto jest organistą. Po co innego się idzie do kościoła, ale ton wypowiedzi Pani "Aga" wskazuje że chyba powinna być z tego kościoła wyrzucona, bo jedynie co robi tutaj na forum to budzi nienawiść do organisty Pawła i ludzi którym on nie przeszkadzał. Kiepski daje nam przykład na bycie porządnym katolikiem.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Tu się mylisz właśnie większości przeszkadzał nowy organista! Nie nienawidzę go ale niestety nie umie grać a jak masz to w du... to wcale się nie udzielaj I będę tu chodzić do kościoła bo tu należę!!! Boli cię to ze stoję za panem Marcinem ja i wielu innych łącznie z rada. I nikomu nie daje przykładu każdy odpowiada za siebie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Najpierw proszę zapytać sie parafin czy pan Paweł przeszkadzal.... nie bylo tłumów narzekajacych...... a chodzę do kościoła co niedzielę....
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie będę z tobą dyskutować parafia Teraz jest rozśpiewana ja tez chodzę co niedziele do kościół i widzę zmiany na lepsze
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Tłumy nie narzekały bo ich nie było w kosciele. Wiele osob jeżdziło do sąsiednich parafi.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bzdury
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie zostawimy tej sprawy tak....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie musiał się wam podobać Paweł, ale co on wam zrobił? Budzicie tutaj nienawiść do niego? Dlaczego bo nie grał tal jak wy chcieliście? Żałosne
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Oczywiście, że żałosne. Ciekawe jest to, że to główny temat na forum naszej wsi. To jak kto uderza w klawisze przez godzinę w tygodniu. Nie ma tu innych problemów. Niejaka Aga uznaje się za trybuna ludu, ludzie się obrażają, podmiot dyskusji jest wyszydzany i poniżany.
Mamy dno wielkiej polityki na swoim podwórku.
A co do muzyki to wszystko kwestia gustu. Jeden lubi disco polo a drugi muzykę poważną. Śmiem stwierdzić, że "discopolowcom" łatwiej "komentować" muzykę poważna aniżeli odwrotnie. I to właśnie mamy na tym forum.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dobrze zauważyłeś że to główny temat na forum Kielna. Widać że mieszkają tu sami wielbiciele chrystusa. Pewnie sami tubylcy kaszebi na tym wątku siedzą. Trzeba zmienić to Kielno i tylko my napływowi z trójmiasta to zmienimy. Bo my nie wierzymy w takie zabobony. Zapraszam wszystkich na film KLER w ten weekend. Zobaczycie co wasi idole tam wyprawiają.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

My parafianie dokonaliśmy swego i kończymy temat do widzenia
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Garstka parafian.... a większa większość parafii dopiero zacznie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Te wpisy z tego forum znajdą się w każdym domu.... niech parafianie przeczytaja w jaki sposób Pan Marcin dostal te prace...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ty nie możesz tego przeboleć już wszyscy wiedza nic nowego przy okazji nie obrażaj ludzi z wioski bo jeszcze możesz potrzebować ich pomocy a jak tak ci przeszkadzają ludzie z wioski to po co tu mieszkasz
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

A o co chodzi,, ludzie z wioski,"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może to nie o ciebie chodzi anonimie ktoś napisał:„My napływowi z trojmiasta” chcą zmieniać Kielno co miastowi maja do nas
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak wam żle na tej ziemi kaszubskiej, to spadać w podskokach do miasta. A pan Marcin przeciez był tu już organistą pare lat, to co niby miał załatwiać. To przecież z woli ludzi zgłaszajacych Radnym, Rada ekonomiczna wraz z Radą parafialną podieły decyzje aby wrócił i tyle. Jednym ta decyzja się podoba drugim nie. I cały ambaras. Dziwią mnie posty o jakiejs nie nawiści. Było dużo skarg na pana Pawla dlatego został odsunięty. Jak ktoś tu się dopatruje nie nawiści to niech idzie do psychatry.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ciekawi mnie bardzo jaka miesięczna pensja rada ekonomiczna przeznaczyla na Pana Marcina?A jaka miał Pan Marcin? My parafianie mamy prawo wiedzieć.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jaka miał Pan Paweł? Przeprszam za błąd
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Paweł nie chwalił się wypłata ale zdzierał zato przy okazji z ludzi i to duże pieniądze! Pan Marcin nigdy z ludzi nie zdziera
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

No pewnie... No bo rada ekonomiczna przyznała mu tyle że nie musi zdzieradz z ludzi.....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jedna wielka gra!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Teraz masz ślubna i pogrzeb powinien być w cenie wypłaty Pana Marcina.... dla czego wogule mamy za to płacić?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Anonimie robisz się beszczelny my ci w pertfel nie zaglądamy i odpuść ciekawość to pierwszy stopień do piekła i nikt ci nie każe płacić
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mamy jako parafinie wiedzieć anie że robię się bezczelny.. Beszczelne zachowanie jest rady ekonomicznej i garstki parafian
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nie takiej garstki jak jesteś ciekawy to sam się zapytaj aha rada parafialna tez była na spotkaniu to nie czepiaj się tak tej ekonomicznej tylko ty jesteś ciekawy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

To pisze urazony organista Pawełek. Cwaniactwo się skonczyło i teraz boli.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

A tu pewnie piszę Pan Marcin? Nie to nie pan Paweł to parfinin który widzi co się dzieję w parafii i kto nam rządzi
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja jestem tylko parafianinem i stoję murem za naszym parafianinen organista panem Marcinem. Swoj czlowiek, stad wywodzący gra w naszej parafi. A nie w innej. Przeciez zna nasza tradycje i kontynuuje styl pana Tredera. Nieraz jezdziłem do tej parafi co byl bo mam tam rodzine. Ludzie byli bardzo zadowoleni bo se mogli pospiewac porządne piesni koscielne a nie re nowosci, ktorych nikt niezna. Jest mi tym bardziej przykro ze ludzie z tej parafi swojego nie cenia a obcego bronia. Ale jak czytam i domyslam sie jest to grupa nalezaca do naplywowych i probuje robic porzadki. Proponuje abyscie najpierw zrobili lustracje finansowa pana Pawla a potem sie zastanowcie co piszecie. Z tego co wiem pan Pawel byl tu rok i cennik mial zaj....sty z kosmosu urwany. A tak naprawde to trzeba proboszcza zlustrowac bo dwa mesie w garazu z nieba niespadly no chyba ze bezdomny mial gest i dal biednemu jak mysz kosciela proboszczowi.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

A czym proboszcz ma jeździć, starym polonezem? Chyba dobrze że jeździ mercedesem i jakoś się prezentuje. Co do stwierdzenia że kogoś bronimy. To nie tak i to zrozum. Nikt tu nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Mi osobiście obojętnie kto jest organistą, ale wylewanie tyle złości na organistę Pawła bo gra tak jak go uczono to jest po prostu d**ilizm. To tak jakbyś zaczął wyzywać drugiego człowieka bo lubi disco polo, a nie rap. Można wszystko kulturalnie załatwić, ale wy byście najlepiej Pawła wywieźli na taczce. Z drugiej strony kościół powinien być nowoczesny, skoro szukamy tradycji to może co niektórzy chcą wrócić do czasów kiedy np. za spowiedź trzeba było płacić xd xd xd
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ty chyba jesteś jakiś anonimie pomylony jak chcesz nowoczesnych kościołów to jedz do miasta jest ich tam pełno no i nie ma organisty tylko grają na gitarze weź Pawełka będzie miał fuchę no i odczep się od naszej parafi i naszych tradycji bo wymyślasz takie bzdury
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

A co nie kulturalnie zostalo zrobione z panem Pawlem, bo nie rozumiem o co chodzi. Prosze o wyjasnienie o co chodzi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jakiś Anonim stoi za panemPawlem a to Paweł był niekulturalny na zebraniu uważa się za nie wiadomo kogo
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Poczytajcie ile tutaj na forum było napisane a Pawle, jakich użyto słów. Takie coś nie powinno mieć tu miejsce. A Ty Ago, weź się w końcu ogarnij. Wyrzucasz mnie z mojej parafii? Kim ty tu w ogóle jesteś? Zwykłym człowiekiem i nie powinnaś się tak udzielać, nie ty tu rządzisz, więc się w końcu ogarnij. Gdyby ludzie grali na gitarze itp. to na pewno więcej osób by przychodziło do kościoła. W kościele powinniśmy się cieszyć że jesteśmy, śpiewać, grać na instrumentach, a ty byś chciała jak stara baba siedzieć ponuro i marudzić na wszystko w koło. Kościół musi być nowoczesny, nie jesteśmy już w średniowieczu. Musi się dostosowywać do czasów w których jesteśmy. Jak jesteś taką tradycjonalistką to co ty tu robisz na forum internetowym? Komputer, internet to jest domena naszych czasów, nowoczesności, a ty jesteś przecież tradycjonalistką, może wtedy list wyślesz do mnie? To by bardziej pasowało do Twojego toku rozumowania.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ty się ogarnij ! mamy schole chór I normalnego organistę ,teraz nasza parafia jest rozśpiewana wiec o co ci chodzi ty masz problem i będę się udzielać bo ja i inni stoimy za panem Marcinem
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

schole? w jakim to języku? niemieckim? Jak tak zapatrzona jesteś w Marcina to może zamieszkaj z nim
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

Jaki ty nowoczesny skoro nie wiesz co to schola widać jak chodzisz do kościoła
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

A no tak, zapomniałem w Twoim rozumowaniu każdy kto opuści mszę świętą jest bezbożnikiem. Już widzę jak siedzisz w kościele w pierwszej ławce, a za murami kościoła to jako pierwsza rzucasz kamień. Skoro z Ciebie taka święta to ile razy przeczytałaś biblię?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

No zle myślisz zdaza mi się opuścić msze chodziło tu o to ze jak nie wiesz co to schola to idź na 12.30 to zespół dziecięcy który śpiewa wiec jak widzisz nie jesteśmy staroświeccy a dla twojej ciekawości Biblię przeczytałam 3 razy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A co Ty nasz anonimie do „tubylców kaszebów”???? Delikatnie mówiąc szlag mnie trafia jak czytam takie głupie komentarze. Kaganek oświaty przywiozłeś na wieś to uważaj teraz żebyś od niego nie osmolił.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Zacznijmy od tego, że nikt się nie pytał parafian czego chcą. Proboszcz chroni swoje du...ko i tyle. A organista był dobry,a teraz znowu to miaaaauczenieeeee lalalala w kooościeeeleee :p
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Nie warto to komentować jesteś zalosna
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Jaćka ma rację.... też tak uważam.....
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

To się dopasowalyscie żenada
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

*anonim lepiej zapytaj proboszcza ile za ślub i pogrzeb. Jak brałam ślub organista grosza nie wziął a proboszcz powiedział ile ludzie dają. Za pogrzeb mówił za to tyle za tamto tyle i komu tu się przyjrzeć?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Żałujesz to mu nie dawaj....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rozumiem, że Ty Maja też pracujesz za darmo skoro żądasz darmowej obsługi w kościele?!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Kielno

Dzieje się... (9 odpowiedzi)

https://szemud.pl/aktualnosci/informacja-o-wyniku-i-przetargu-ustnego-nieograniczonego-na-sprzeda...

Jak tam mieszkańcy Kielna? (9 odpowiedzi)

Przy najbliższych wyborach będziecie głosować na Waszego Wójta czy dacie Gminie Szemud trochę...

Dzisiejsza debata (118 odpowiedzi)

Proste zasady, a prowadzący i tak się pomylił. Pytanie do kontrkandydata i Kalkowski dostał 1,5...

do góry