Widok

Ratunku!!!!!!

Czy w końcu ktoś z radnych wyrzuci tego uczonego organiste masakra!!!!!! Obraza nas parafian ze nie umiemy śpiewać a to on nie ma talentu nie umie się dostosować do uroczystości mszalnych !!!!! Czy ksiądz proboszcz tez stracił słuch gdzie nasze pieśni pełne życia . Ratunku!!!! Chcemy pana Marcina chcemy słyszeć i śpiewać nasze pieśni na nasze parafialne melodie wołam w imieniu parafian Chcemy Marcina organistę
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 6

Racja,popieram!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Trochę zmian jeszcze nikomu nie zaszkodziło. O ile pamiętam jak Pan Marcin obejmował stanowisko wielu ludziom też się jego śpiew nie podobał. Do wszystkiego można się przyzwyczaić bez niepotrzebnej krytyki.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6
Niestety do tego nie da się przyzwyczjic czujemy się tak jak na pogrzebie wszystko smutne na jedna nutę. Ochyda. Bardz długo jestem w tej parafii gdzie nasze piękne pieśni które jeszcze śpiewał sp pan Treder a potem pan Marcin
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
Tak racja nie da się słuchać a co dopiero śpiewać . Z całym szacunkiem On się nadaje do opery a NIE za organiste . Ja również chcę tak jak i inni parafianie aby pan Marcin wrócił a proboszcz chyba słuch stracił .
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3
Obecny mistrz skończył muzykologie na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, skrzypce na Konserwatorium Lwowskim, organy dyrygenture na Konserwatorium w Rydze. Może i skończył, ale niczego się tam nienauczył. Granie Bogurodzice na Przyjeciu podczas wejscia dzieci do kościoła to jest bezguście (dzieci chyba na wojnę się nie wybierają), granie muzyki z filmu Ojciec Chrzestny podczas niedzieli Jana Chrzciciela nie przystoi, śpiewanie pada śnieg na uwielbienie w Nowy Rok to jest już herezja. Jak się pan organista na studiach nie nauczył co przystoi w kościele to teraz z pewnością się nie nauczy. Lepiej nie bedzię i mówienie dajcie czas musi się zgrać z parafią nie ma sensu. Tak wykształcona osoba po miesiącu czy dwóch powinna sie zgrać. Mija rok a nic lepiej nie jest. Dziwi mnie fakt, że znajdują się osoby co bronią obecnego organistę. Naprawde nie ma czego bronić. Jest osoba wykształconą a nic podczas mszy św nie potrafi zaprezentować. A ktoś wogóle wie jakie były prawdziwe powody odejścia pana Marcina. Proboszcz słyszy oj słyszy tylko siedzi cicho bo aferę ma na karku, dlatego robi dobrą minę do złej gry. Proboszcz tylko o swój stołek w tej chwili się troszczy i by dotrwać w Kielnie do emeryturki.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4
Jeżeli chodzi o wyksztalcenie to pan Marcin ma magistra i zadne inne studia mu nie potrzebne bo ma to co najważniejsze w muzyce talent i SŁUCH ksiadz tylko patrzy na wyksztalcenia a przy tym obraża zwykłych ludzi.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wcześniej narzekaliście na Pana Marcina, a teraz nagle wszyscy jego powrotu by chcieli. Zdecydujcie się w końcu co chcecie
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

My wiemy nikt nie narzekał tylko proboszcz nie wie!!! Przeszkadza mu ze nie ma dyplomy organisty! Pan Marcin zawsze był i będzie organista naszej parafii
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie słyszałem,żeby ktoś narzekał na pana Marcina.Odszedł bo proboszcz rzucał mu ochłapy z pańskiego stołu.Teraz za to płaci krocie dyplomowanemu organiście,który jak pokazał czas nie bardzo potrafi sie u na odnaleźć.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Widocznie nie słyszeliście jak parafianie się skarżyli że Pan Marcin brał krocie za wesela, pogrzeby itp. Oczywiście było to kłamstwo że brał dużo, ale ludzie zaczęli się skarżyć do proboszcza na niego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

A ile bierze obecny? Zamawialam u niego teraz ślub i mi zaśpiewał 250 zł. Mało? ?? Pan Marcin mówił ile inni ludzie dają i dawałes ile uważasz. A wiem bo moja siostra zamawiala pana Marcina, a ja jestem wskazana na tego terroryste. I jeszcze za 250 zł! !!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Slubna. Uważaj na tego terrorystę, bo ma w zwyczaju nie przychodzic na ślub. Słyszałem o dwóch takich przypadkach.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zdarzyło mi sie zamawiać pana Marcina do uroczystości pogrzebowych.Wiadomo trzeba zagrać na mszy i potem zaśpiewać przy grobie na cmentarzu.Gdy spytałem "ile sie należy" odpowiedział"ile pan uważa". Ten pan ma mój szacunek.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

To może czas najwyższy pomyśleć o zmianach i podjąć jakieś działania aby tu wrócił. Bynajmniej wiemy co będziemy mieli.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Na razie nic nie zrobimy bo pan Marcin raczej nie wróci dopóki jest ksiądz Rompa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ślubna zamów pana Marcina on nie zawiedzie tylko ten nowy kluczy organy na kludke a organy to nie jego własność a probosz z zazdrości ze panMarcin lepiej gra niż ten dyplomowany może nie odkluczyc jak nie udostępni organów nie płac księdzu za slub
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

A może wspólnymi siłami jakieś podpisy zebrać albo nowemu organy zakluczyc bo kto wie czy jak będzie nowy proboszcz czy nie będzie słuchać Rompy . Myśle ze siła jest w nas parafianach tylko Tylko te babcie są zaslepione
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zawsze można porozmawiać. A nie juz w przód mówić, że nie wróci. Dajcie mu konkretne pieniądze i wróci. Nie chodzę tutaj do kościoła, ale z chęcią bym się dorzucila
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zawsze można porozmawiać. A nie juz w przód mówić, że nie wróci. Dajcie mu konkretne pieniądze i wróci. Nie chodzę tutaj do kościoła, ale z chęcią bym się dolozyla na pensje dla poprzednika. Warto by było! Zamiast dać na kolekte to porostu na organiste zrzuta. No i tyle. Co sądzicie? Ps. Nie mam kontaktu do Pana Marcina aby go poprosić o oprawę muzyczną.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Racja jak stać proboszcza żeby nowemu płacić krocie jeszcze za tak beznadziejne granie to naszemu powinien płacić jeszcze raz tyle!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ślubna w kielnie każdy ci powie jak skontaktować się z panem Marcinem
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Potwierdzam byłam na takim weselu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moze ten muzykolog z uniwerku nadaje się na skrzypce bo na organach mu granie nie wychodzi takie coś w naszym kościele!!! porażka
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
W końcu ktoś poruszył konkretny temat. ! Szacunek! Kościół w Kielnie żył dzięki Panu Marcinowi. Ksiądz miał swoje chimery. Ciągle wołał o pieniądze, wychwalał tylko siebie jaki to on nie jest! Ty siedząc w ławie się gotujesz... gdy zagrały organy wszystko zostalo zakamuflowane ,ponieważ ta gra i śpiew uspakajaly. A za razem wychodząc z kościoła szybko się zapomniało jaki jest ksiądz !! Dzięki organiście Marcinowi proboszcz czuł się pewnie i pokazywał rogi! A dlaczego ta cała afera wybuchła jak pan Marcin odszedł? ? Ludzie się zbuntowali. ... nie miał kto tego wszystkiego zamieść pod dywan. A jednocześnie wychodziłes nerwowy z kościoła! Wiec ludzie kochani zastanówcie się ile jest wart obecny organista?! Gdy tylko zaczyna grać to dzieci zaczynają płakać. .. mój dzieciaczek wpadał w taką furie, że własnego dziecka nie poznawalam . Ps. Dużo osób było takich,które przychodziły do kościoła ze względu na Pana Marcina. I dodam tylko ostatnie zdanie. W święta Bożego Narodzenia czy Wielkanocne ,gdyż dzieci były na chórze Pan Marcin miał przygotowane cukierki bądź lizaki. Wiec w pewien sposób też przyciągał dzieci do kościoła. A obecny organista nie ma żadnego podejścia do dzieci,a wrecz się go boją. I to tyle. Bardzo dziękuję panie Marcinie za taka postawę! !
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
A pan Marcin musiał te głupoty proboszcza całą niedziele wysłuchiwać.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
Siedzę na chorze i widzę jak wali w organy niedługo one przestaną grać masakra!!! Panie Marcinie nie tracimy nadziejo ze wrócisz.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4
Też to zauwarzylem, wali w te organy jak cep w mlockarni, a efektu zero.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
Wracam z mszy organista śpiewa jakby na bitwę sie szło masakra!!!!! Nic życia w tych pieśniach kiedy to w końcu się skończy !!!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
Proponuję trochę wyluzować. Szkrabik może miał gorszy moment. ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Zacznijmy, że to organista miał gorszy moment, zresztą cały czas go ma.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Tak lizaki to podstawa. Teraz jak ktoś nie daje cukierków to już skreślony.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
Pani się nie podoba a ja się już przyzwycziłam do nowego organisty.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5
Jak się ma tępy słuch to i tępy organista nie przeszkadza.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
Ech
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chyba pani Olu słoń ci na ucho nadepnal tu nie trzeba mieć dyplomów żeby stwierdzić ze to beztalencie
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Nie ma co gadu gadu tylko Jak wcześniej ktoś zaproponował zacznijmy zbierać podpisy aby pan Marcin wrócił
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
Ludzie dajcie hasło nowej radzie ekonomicznej aby porozmawiali z panem Marcinem. Bardzo go brakuje w tym kościele.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
No oby i ona nie była przekupiona może zbierajmy podpisy puścimy listę w obieg co Wy na to?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Terrorysta dziś znowu smętnie grał masakra!!!!!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4
A czy Pan Marcin chce wrócić?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
To jest dobra myśl. Najpierw ustalić czy chce wrócić, a potem podjąc konkretne działania.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Tak jak parafianie chcą tak i pan Marcin tez chce być z nami i grać nam na mszach . To co działamy?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3
Co się w tym Kielnie wyrabia?Po co wy ludzi do tego kościoła chodzicie?Jak wszystko wam przeszkadza.Wstyd
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Też tak uważam. Ludzie nie róbmy sobię wstydu. Kolejna lista!!!Ten organista naprawdę nie jest taki zły.Czy naprawde nie można iść do tego kościoła z wiarą, uprzejmnościa do drugiego człowieka.Co się z wami dzieję? I jestem skłonny uwierzyć że rzeczywiście jest to jakaś nagonka na tego pana...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
No tak pan organista pięknie gra, nic nie kasuje za granie, na śluby przychodzi o czasie. A to parafianie kretyni się czepiają biednego człowieka. Jaki on pokrzywdzony niesprawiedliwie. Spojrzmy prawdzie w oczy. gdyby dobrze grał to by mie było tematu na tym forum.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Tak to forum jeste stworzone tylko do oszczerstw ludzi którzy są przeciwko proboszczowi i szukają problemu nawet u organisty, którego domagała się samozwańcza rada ekonomiczna i piszą wciąż ta same osoby które są zainteresowane złym wizerunekiem naszej parafii
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Wymyśli kolejna głupia listę którą zainteresowana jest garstka forumowiczów którzy chodzą do kościoła nie dla wiary i Boga tylko żeby szerzyć zamęt wśród parafian.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Najwiecej do powiedzenia i oskarżania tych co negują obecną sytuację mają Ci co do koscioła niechodzą. Skoro niechodzą to proboszcz złodziej z dwoma mercedesami im nie kole w oczy. Nie słuchają brzękania obecnego organisty. Idą na Pasterkę i Rezurekcje. Dwa razy w roku da się wytrzymać. Ale co niedziela ten horror i szopkę to już ponad siły. Czas zrobic spóźnione porządki w parafii
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Akurat do kościola chodzę i nie widzę tej nagonki która chcecie przedstawiać innym forumowiczom jeste to tylko by wprowadzić nie potrzebny zamęt dla ludzi którzy to czytają
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja tez chodzę co niedziela na msze i niestety tego nowego organisty nie da się słuchać!!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
Spójrz na babcie te dopiero chodzą na pokaz i z ciekawości
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
My parafianie to nie kretyni uważaj sobie!!!!! Precz z nowym organista!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
Nawet babcię biedę dostają!!! Masakra.Ile nienawiści w was
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Widać w Kielnie sami melomani i profesorowi od muzyki. W zadnej innej wsi parafianie nie maja takich problemów jak w Kielnie i do tego nikt nie wylewa swoich zalow na forum. Porazka
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Najwidoczniej bywają jeszcze normalnie kapłani. Skoro w innych parafiach nie ma skarg. Bądź umieją się dobrze kamuflowac, a nie jak nasz biznesmen w sutanie. Chcesz kraść to umiej się człowieku maskowac!! ps. wykształcenie swoją drogą, ale talent trzeba mieć. Dasz inżyniera do łopaty , a nie wie jak się nią obchodzić. !żal gumę w majtkach ściąga! !! Tak samo jest z naszym obecnym maestro wykszalconym muzykiem. Nie potrafisz grać to zamilcz. To będzie Twój oto szacunek do śpiewu i gry! A daj innym kontynuowac to co piękne. !! Talent i szacunek do muzyki. Wstyd ,wstyd panie Pawelku. Tyle szkół skończonych i nic reprezentacji za tym nie idzie! Może pozostanie pan przy tym co panu najlepiej wychodzi? ? (Przemomy na pożegnanie ) . Bardzo o to prosimy my parafianie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5
Ale się zawzieliście na tego pana!!!Ten pan absolutnie nikomu nie przeszkadza jedynie zawziętej garstce osób udzielającej się na tym forum.Ja będę go bronić bo nie zasługuje na tekie oszczerstwa ,chyba jeszcze nie słyszeliście źle brzmiących organistów. Garstka tych samych osób wypowiada się w imieniu wszystkich parafian które nawet nie mają świadomości o istnieniu takiego forum.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4
Nie mów za wszystkich, tylko za siebie. A chcesz bronić to broń. Jakie oszczerstwa? Stwierdzanie faktów nie jest oszczerstwem. A slyszelismy źle brząkającego organiste. I zaskocze co niektórych. Jeden pastwi się nad parafianami swoim beztalenciem w Kielnie. Ot smutna historia.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5
Nie wypowiadam się za wszystkich ale chodzę do kościoła co niedzielę i nie słyszę tłumów narzekających.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
Dobrze powiedziane dyplom to on ma ale nie wie do czego organy służą
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Organy ma tak dobite ze szkoda gadać a są zabytkowe jest nas więcej niż garstka jestem parafianka i ten pan drażni mnie swoim beztalenciem mimo ze ma dyplom niestety nasza muzyka parafialna umiera i to jest przykre I nie piszcie o jakiejś nienawiści bo tu nie o to chodzi ktoś myli pojęcia! Jak ksiądz który ma talent pozwala na to czyżby aż tak zaślepił go ten dyplom?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
Nie musimy być profesorami żeby stwierdzić ze ten pan tylko smutasy gra i nie umie się dostosować do parafi
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Tylko chodzi o nienawiście do tego Pana!!! .Za wszelką cenę chcecie pozbyć człowieka pracy i oczerniacie go.Czytajac te posty jestem przekonany że robicie wszystko aby wrócił poprzedni organista.Sam pan Marcin chodził z listą na swego pracodawce i uważam że zrobił nie fer.Będę bronić tego pana i mam nadzieję że nie tylko ja jak będzie taka potrzeba.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Szkoda lolo że nie broniłeś poprzedniego organisty jak proboszcz nim pomiatał.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
To go broń my właśnie chcemy pana Marcina i tak robimy wszystko aby wrócił i nie nienawidzimy go ale po prostu nie potrafi dostosować się tu ile razy trzeba to powtarzać!!! A jak jest taki uczony to ze znalezieniem pracy nie będzie miał problemu wielki profesor!!!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
Ale obecny organista nie jest bezrobotny. Prowadzi firmę pogrzebową, dlatego wszystko jest tak smutne.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
No to mamy jasność no i wiemy dlaczego jest taki drogi
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Niby skąd takie wiadomości, że pan Marcin zbierał podpisy??? Z tego co się orientuje to mieszka gdzieś w moich okolicach. Ale u mnie nie był. Pewnie znowu jakaś plota. A co do nowego organisty to jedna wielka porażka. Nie znam się na muzyce i nie mam słuchu. Ale tego nie da się sluchac. Super forum o powrocie poprzednika. Cała moja rodzinka jest za powrotem pana Marcina
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
Jeszcze nie dawno czytajc te wszystkie posty to pan Marcin nie chciał wrócić do parafii za księdza Rompe...już mu się odmieniło.... oczywiście że chodził z listą... proszę nie pisać bzdur że tak nie było
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
A pan Marcin chyba też nie jest bezrobotny z tego co mi wiadomo.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja tez chodziłam z lista i co z tego jak parafia upada to trzeba coś robić a nie siedziec!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
A chodzenie z listą w słusznej sprawie to wstyd? Wstyd i nie moralne jest wyproeadzenie tylu pieniędzy z parafi przez proboszcza. Rada ekonomiczna też chodziła i podpisy zbierała a teraz z proboszczem rządzą parafią. Ktos im to wypomina?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Oczywiście, że nie jest bezrobotny. Porządny organista zawsze coś znajdzie. A jak ludzie go chwalą po innych parafiach. Aż miło słyszeć, że w mojej parafii był taki organista. A proboszcz niech żałuje. Nie wie co stracił. !! No cóż teraz ma wykształcona osobę.,odpowiednie dobraną do siebie. Jeden i drugi siebie wart. Nic nie potrafi,a jest najważniejszy! Gdybym wiedziała szybciej o tych podpisać to bym też zbierala. A czy nie słusznie zbierał podpisy ??? Z tego co się czyta na forum ile mln proboszcz ma ukradzione, a z organisty za przeproszeniem debila robił. Przyjecie i bierzmowanie grał za free. Ile nauk przed tymi uroczysciami było. Tego nikt nie widział? Czy nie chciał widzieć? Jak moja córcia miała nauki przed komunia to pan Marcin w biegu po pracy jeszcze do kościoła biegał . Wstyd wam wszystkim powinno być! Mi bardzo było wstyd i za rodziców i proboszcza. Tyle przygotowań wszystkiego i biegaj i się mecz z dziećmi aby wszystko wyszło. Bardzo dziękuję panu Marcinowi, że nauczył moja corcie psalmu. Do dziś wspomina milo organiste . Pomyślcie sobie ile dla was zrobił bądź waszych pociech. A nie czepiacie się podpisów. Złodzieja się czepiajcie! Wstyd wam katolikom powinno być! Nie umiecie nic docenic.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
A jednak to z listą to prawda...przypomniało się!!Mam nadzieję że nie nowa rada samozwańcza a ksiądz proboszcz będzie miał w tej spawie coś do powiedzenia.!!! Bo im bardziej brnę w tym temacie tym coraz bardziej jestem przekonany że jest tu coś nie tak.. najpierw ksiądz teraz organista...a za chwilę co wy myślicie....
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Na chwile obecną wszytko powinno być wymienione. Proboszcz bo złodziej, wikary bo kryje proboszcza i kazania prawi by afere stłamsić, no i organista hicior z bogurodzica na przyjeciu prawdziwy majstersztyk
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Człowieku.,jakby wszystko było dobrze to nikt by ani podpisów nie zbierał i nie czepiał się organisty. A że jest jak jest to ludzie się burza. Zawsze tak było i jest. Nic dziwnego. Mają rację.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
To nie jest troska o parafie...to jest niszczenie parafii...wszystko przeszkadza babcie , ksiądz,organista nawet wikary!!!Teraz jestem w 100 procentach pewien że to wszystko jest zwykła nagonka....tak nie możne być..
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
O przepraszam babcie nie przeszkadzają tak nie napisałam !!! Tylko są ciekawskie a to różnica ! Doświadczyłam tego jak im przeszkadza ze dzieci małe się kręcą (nie gadaly) to wielkie halo wiec nie myl pojęć A wikary jest super dzieci go bardzo lubią zreszta dorośli tez
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Informuję iż ten wątek jest zalozony o powrocie organisty Pana Marcina,a nie o obronie proboszcza i organisty. Chcesz to załóż sobie swoj watek´''jestem wazelinka i obronie Franciszka''
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Pytanie maturalne z matematyki.
W roku 1999 parafia kielno dostała ok. 50 ha.
W roku 2017 proboszcz po aferze ogłasza z dumą i pompą i fanfarami, że parafia ma ok. 23 ha
Pytania:
1. Ile brakuje? Tak na oko 27 ha.
2. Co się stało z tym pokażnym areałem? Wyparował? Upały są dopiero w tym roku.
3. Wartość zgubionego areału.
Przyjmijmy, że z ha osiagniemy 8 działek po 1000 (bo drogi dojazdowe trochę zabierają). Czyli 27ha*8dzialek z ha = 216 działek.
Cena dzialki w okolicach Leźna w 2007 wynosiła ok 150zł (ziemie były położone w okolicach Leźna, Pruszcz Gd).
Obliczenia:
8000m2 * 150 zł/m2= 1 200 000 * 27ha = 32 400 000 zl.
Około 30 mln zl wyparowało z parafii a proboszcz ciągle zbiera i zbiera bo trzeba remontować. Za te pieniądze nowy kościół by wybudował.
Ale ludzie w kielnie bronią proboszcza, że niby dobry zarządca. Rządzi kasą że ciągle mu brakuje. A co w spadku dostaną przyszłe pokolenia skoro nasze pokolenie sprzenierzyło tyle majątku parafialnego. Nasi dziadowie dla koscioła oddawali a my to wszystko sprzedali. A kosiół się sypie.
Ludzie zastanówcie się dobrze jak będziecie pisać nagonka, oszczerstwa, troska o parafię, budowanie jedności, proboszcz przeszkadza.
Po tych prostych przeliczeniachwidać, że parafia jest tragicznie zarządzana. Czas to naprawić, żebyśmy się przed przyszłymi pokoleniami nie musieli wstydzić. Przemyślcie to.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Tak zgadza się tu walczymy o powrót organisty pana Marcina tylko i wyłącznie .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ta cała dyskusja jest bez sensu. Nic nie dała, nie daje i nic nie da. Obrażanie się nawzajem, wytykanie komuś dyplomów czy wyzywanie od złodziei.
Fakt jest taki. Należymy do Parafii Rzymskokatolickiej. Niestety, nie jesteśmy parafią protestancką, żebyśmy mieli jakikolwiek wpływ na wybór księdza. Tam rada parafialna - wybierana przez parafian - wybiera pastora z którym podpisuje umowę o pracę i jeśli ten się z czegoś nie wywiązuje to leci z roboty.
W Rzymskim kościele tkwimy głęboko w średniowieczu. i organizacyjnie i mentalnie. Niestety w polskim języku ksiądz jest blisko księcia i to się im myli.
Diecezja jest praktycznie własnością biskupa. A tego mamy o pseudonimie flaszka, itd. To człowiek, który otacza się wszechogarniającym zbytkiem. Kocha złoto i przepych co widać czy to w jego rezydencji na św Wojciechu czy w jego prywatnym pałacu na Podlasiu.
I taki oto biskup właściciel diecezji mianuje i trzyma na stanowisku ludzi, którzy są mu posłuszni i pozwalają gromadzić majątek. Ekonomisto, uważasz, że nasz proboszcz mógłby sprzedać 27 ha ziemi bez wiedzy i zgody biskupa?
Ryba psuje się od głowy. Nawet gdybyśmy mieli i z 20 rad parafialnych/ekonomicznych/ziemskich czy jakkolwiek by je nie nazwać to i tak nic nie da. Nasz proboszcz jak i wielu innych aby utrzymać się w dochodowej parafii musi robić to co mu każe jego eminencja ekscelencja.
Co do organisty. Nie wiem czy się zwolnił, czy został zwolniony. Tego nie wiem bo nikt tego oficjalnie głośno nie powiedział. Osobiście bardzo tego żałuję, ale praktycznie każdy z nas został zwolniony kiedyś z pracy czy zwolnił pracownika. Było minęło. Możemy żałować, może żałować pracodawca i pracownik i jeśli oboje dojdą do zdania że było warto to kiedyś jeszcze usłyszymy szkołę śp. Organisty Tredera. Ale póki co nie ma tematu.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Drogi luk masz racje . Śpiew pana Tredera był wyjątkowy i przekazał ta wiedzę panu Marcinowi za tym tęsknimy i trzeba próbować aby ten śpiew wrócił
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Luk ...nic dodać nic ująć!!! Super napisane.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Proszę nie wypowiadać się w imieniu całej parafii. „My parafianie” - kiedyś „My król”. Chyba jednak te czasy już za nami.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Przepraszam może być większość parafian bez ciebie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Czytając te forum uważam, że obecny organista tutaj wcina swoje 5gr. A więc panie organisto. Nie chce mi się podejsc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Nie chce mi sie podejść do Pana posła mszy wiec powiem Panu tutaj. Jeżeli masz człowieku honor to odejdź z honorem z tej parafii i pozostaw muzykę ludzia ktorzy umieją umiejetnie wykorzystać to piękno. Zamiast pisać te bzdury popracuj nad sobą! !!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Tragedia!!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Tragedia to wy gropka wiesniakow pseudomelomanów udajacych znawców i obrażających innych mających odmienne zdanie. Ludzie oszczędzcie wstydu sobie i parafi
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Proszę nas normalnch parafian nie obrażć od wieśniaków..to forum robi się nie smaczne!!! Mam nadzieję że nie tylko ja ale też inni parafianie zauważyli to co ja...że to forum jest po to by zniszczyć , oczernić i skłócić parafian....i pozbyć się obecnego organisty!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie skłócamy patafian każdy ma swoje zdanie ale tak chce nie będę pisać chcemy bo będzie halo żeby obecny organista odszedł ponieważ psuje tradycje naszej mojej parafii i odpycha od kościoła człowiek zamiast się skupić to jest nerwowy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mocne słowa. Od kiedy wolna dyskusja ma na celu zniszczenie, oczernienie oraz skłócenie parafian.
Ja zauważyłem tu dwa obozy których poglądy się ścierają jak to w demokracji bywa. Jedni są za obecnym porządkiem rzeczy a drudzy mają dosyć panującego bałaganu w parafii. Ostrożnie z doborem słów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mieszają się tu dwie sprawy. Jedna to sprawa proboszcza, która do jego emerytury już się nie zmieni. Jedyny sposób to dać wyraz dezaprobaty poprzez nieprzychodzenie przez jakiś czas do kościoła w Kielnie i wcześniejsze ogłoszenie bojkotu. Żeby było wiadomo, że ludzie są przeciw.
Druga to sprawa organisty. Organista gra jak gra. Są lepsi i gorsi od niego. Na pewno nie można powiedzieć, że psuje organy czy że jakoś tam mega fałszuje. Gra po prostu inaczej.
Jeśli był konflikt na linii Proboszcz - Organista Marcin, a skoro pisaliście o jakieś liście to był - to nie ma szans na jego ponowne zatrudnienie dopóki administrować będzie dotychczasowy ksiądz.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Panie obecny organisto nie potrafi pan po naszemu zagrać „Chwala na wysokości Bogu” przecież mamy wychwalać Boga a nie Go chować poza tym tego się nie da śpiewać a słuch akurat mam dobry inne pieśni tez pan zawala tak być nie może! Z całym szacunkiem niech pan już nie gra.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

Nie psuje tez mi. To zobaczcie tą bardzo estetyczną kudkę podobną mam do kluczenia blaszaka. Wycięta dziura na dwa kable wygląda wyśmienicie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Żałośni jesteście. Myślałem że to parafianie powinni śpiewać, a to wygląda tak jakbyście siedzieli i chcieli słuchać tam tylko organistę. Idziecie tam do Boga, a wam wszystko nie pasuje, nie jesteście w kinie czy teatrze żeby wszystko oceniać. Módlcie się do Boga o zmiany, jeśli jesteście aż tak wierzący, a wysłucha wasze prośby
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Chce pośpiewać ale jak cymbał spiewa po swojemu na swoje melodie, swoje pieśni co kosciół nie zna to jak tu śpiewać skoro się z tym maestro od siedmiu boleści nie da. Ostatnio słyszałem pieśń z tych nowych w innym kościele. Bardzo mi się podobała ale tu w kielnie koszmar sluchac a co dopiero grac.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ale co ty go winisz. Śpiewa po swojemu bo tak już ma, a ty go wyzywasz. Wszyscy którzy go obrażają powinni zostać zgłoszeni. Przyjęliśmy go do swojej parafii na organistę, a teraz go wyzywamy. Nie podoba on się nam to go zwolnijmy, ale czemu go od razu wyzywać
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Mnie nie podoba się pan Marcin jak śpiewa!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

A mnie nie podoba się śpiew i gra pana Pawła.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ja go nie przyjęłam i nikt nie pytał się mnie czy nas nikt go nie obraza tylko wyraźnie zwraca mu się uwagę żeby przestał grać bo jako organista niestety nie ma talentu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Parafianinie nie podoba ci się śpiew pana Marcina ponieważ jak się domyślam nie masz talentu .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

A to może ksiądz po kolei pójdzie do każdego człowieka i zapyta się czy podoba mu się organista. Każdy ma swój styl itp. Może nie jest z naszych okolic i ma inny gwar, czy sposób śpiewania ze swoich rodzinnych stron. Jak uważacie się za takich wspaniałych to może sami pójdziecie pełnić rolę organisty, cwaniaczki
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Czy wam nie jest wstyd. Obcego bronicie on taki biedny, pokrzywdzony, ludzie się go czepiają niepotrzebnie.
A ktos się wstawił za panem Marcinem?
To jest polska mentalność. Smutne to.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

Koleżanka wychodzi za maz chce żeby pan Marcin grał jej na ślubie a ksiądz proboszcz nie zgodził się skandal!!! Czyż kościoł nie należy do parafian czyż nie mamy wyboru ! I kto tu robi problem!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

moze księdzu on pasuje ale niech nie zabrania grać naszemu organiści ! Żal mi tej dziewczyny będzie miała stype
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

To niech koleżanka idzie sobie gdzieś indziej brać ślub skoro jej organista nie pasuje!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Wstyd powinno być tym co bronia obecnego organiste. ! Swojego organiste mieszkańca Kielna byście zgnebili,a obcego w d*pe calujecie!! Taki jest właśnie naród polski. Jak potrzebujesz człowieka to jak pijawka, a jak już nie to jak pies na kota!!! Wstyd! !! Słusznie, że pan Marcin odszedł, ponieważ szkoda czasu na takich zalosnych ludzi.!! Oby chlopina miała lepiej!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Kolejny wasz idiotyzm. Że wolimy innego od swojego własnego. Czyli jak pojedziecie w góry, do stolicy czy gdzie indziej to wszyscy mogą was gnębić bo jesteście tam obcy, a nie swoi. Spójrzcie najpierw na to co piszecie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Od ponad 40 lat chodzę do kosciola były wzloty i upadki i wszędzie organiści grają żywiej niż u nas chór „Kaszubia” swietnie śpiewał orkiestra pięknie gra wiec panie Pawle dostosuj sie do tej parafi albo ...masz głos operowy wiec wykorzystaj go gdzie indziej
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Jeżeli nie mam talentu to wolałabym żeby mi ktoś powiedział niż mam z siebie robić durnia nawet w górach czy gdzie tam chcesz
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Co do koleżanki tu jest jej parafia!!! I nikt jej nie będzie wyganiał kto kolwiek tak pisze ostro przegiął !!! I ma prawo zadać innego organisty!!!!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ani nikt nam nie będzie wybierał organisty!!!Od tego jest ksiądz!!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Rozumiem ze jak pójdę do baru nad jeziorem to również mogę zażądać kucharza z Gosi bo lubię jego kuchnię.
Tak jak karczma należy do jego właścicieli tak kościół niestety należy do księdza. Możemy się napinać ale nic z tym nie zrobimy. Chyba ze cała parafia się zbuntuje i wywiezie proboszcza na taczce, to biskup MOŻE przydzieli kogoś innego albo przywróci obecnego z powrotem.
Kto z Was miał wpływ na wybór proboszcza czy wikarego. Nikt. Jesteśmy tylko owieczkami do strzyżenia. Nie łudźcie się, ze kościół należy do Was. Tak samo ziemia nadawana parafii nie jest ziemia parafialna a kościelna. Należy do kościoła jako instytucji.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czyli kosciól może se chulac jak chce a ty człowieku módl się nakolanach cały dzień a pieniądze to zbyteczna marność. Pan Jezus czegoś innego uczył jak to co kościół wyprawia. Nie dziwie się że na zachodzie kościoły zamykają. Jak ludzie widzą taką obłude to przestają chodzić. Czas na parafię kielno. Chodzić po sąsiednich parafiach i już.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Widzę ze niektórzy stoją murem za nowym organista ale ja się zawiodłam za pare lat i tak tu nikt nie będzie chodził do kościoła bo jak nie ksiądz to organista wykończy spokojnych ludzi
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Kościół to nie ksiądz tylko ludzie co by sam ksiądz robił do pustych ławek mówił?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Przestań człowieku buntować.Jak tak bardzo nie możesz słuchać naszego organisty to nie chodź wogóle do tego kościoła.Tej jatki nawet się już nie chce komentować.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Chyba organista się odezwał. Biedactwo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nie organista ale parafianin.... który ma dość czytania tych bzdur!!!Dzięki temu forum zrozumiałem jak bardzo nie lubicie obecnego organisty ,obrażacie go i wyzywacie!Takim sposobem chcecie aby wrócił pan Marcin!!!Takiego zachowania absolutnie nie popieram. Chodzę do kościoła co niedzielę i naprawdę nie jest tak źle jak piszecie .I gdyby nie to forum to
nawet bym nie widział że jest taki problem o organiste!!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Marcin nie mógł dogadać się z księdzem, a chcecie żeby Marcin wrócił. Po co? Żeby znowu się kłócili? Pytał się ktoś w ogóle czy on chce być znowu organistą? A może inni parafianie chcą by ten co jest został. Jak zwykle coś nie pasuje kilku osobom i uważają że to oni są najważniejsi i musi być tak jak oni chcą.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Oto w kosciele chodzi. Aby wszelkie afery zamiatac pod dywan i udawać, że nic się nie stało. Ja chodziłem do naszej parafii ale już dłużej nie mam siły oglądać tej obłudy. Chodze po sąsiednich parafiach. I bardzo mnie nurtuje pytanie. dlaczego gdzie indziej jest poprostu normalnie a w kielnie nie. boli mnie że niemogę iść do swojej rodzinnej parafi na normalną Mszę Św.
Szybko ludzie zapomnieli popisówke proboszcza w zeszłym roku w czerwcu jak cudował żeby ludzie przyszli na odpust licheński a to jakaś pelegrynacja tylko wielki szum o kasę a okazało się że to tekturowy obraz z sklepu z dewocionalimi. Mi osobiście by było wstyd dać biskupowi aby ten wprowadził obrazek do kościoła. To była totalna porażka zważywszy, że poprzednie trzy lata jak byl ks. Michał były normane. Proboszcz się uspokoił,wyciszył. Do kielna się chciało chodzić. A msze dziecinne czy roraty no normalnie bajka. Uważam, że to były najlepsze 3 lata za czasów proboszcza Rompy. Ale w zeszłym roku proboszcz w czerwcu pokazał swoje oblicze. Cały tragizm polega na tym, że ludzie bronią tego bagna co jest w kielnie. Zamiast się zebrać i zacząć działać aby było normalnie. Szemud w zeszłym roku pokazał, że o swoje potrafi zawalczyć i biskup ustąpił. A Kielno cienkie bolki co tylko biadolą i biadolą a parafię z kasy okradli proboszcz z biskupem i jeszcze ludzie bronia. Wstyd mi że jestem z Kielna.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nam nie przekadza.Ksiadz proboszcz teraz jest super, wikary wspaniały człowiek....Msze fajne.... organista gra...rada ekonomiczna dba o finanse...Nasza parafia jest super!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

A jak się komuś nie podoba to niech chodzi do inne parafii !!!A nam spokojnym parafianom da spokój!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Wychodzi na to, że w Kielnie mamy samych anonimów. Do tej pory wydawało mi się, że przeważają inne nazwiska. Podpisujcie się chociaż inaczej, żeby można było Was rozróżnić. Kilka osób z tego samego IP bije tutaj pianę, więc proponuję jakieś zebranie w remizie, nad jeziorem czy w innym dowolnym miejscu. Ustalmy coś i wywieźmy kogo trzeba jak Marynę na taczce obornika w Chłopach.
Wszyscy cały tydzień rozmawiają na temat niedzielnej mszy. Nie wiem czy ktoś gra na organach w dni powszednie bo nie bywam, ale domniemam że nikt z Was również w kościele każdego dnia nie bywa.
Okazuje się, że każdy chodził tylko dla Organisty. Marcin. Chwała Ci za to, że przyczyniłeś się do utrzymania wiary katolickiej w naszej parafii!! Bez Ciebie wrócilibyśmy do pogaństwa!
Co do obecnego (nie nowego bo to już rok) to niektóre pieśni są ok, inne mniej mi pasują, ale ja jestem przyzwyczajony do starej szkoły śp. Pana Korneliusza. Czasem lubiłem sobie pojechać do Osowy i posłuchać śpiewu tamtejszego organisty, nie trawiłem za to śpiewu a'la Czesiu w Chwaszczynie. Chciałbym posłuchać jeszcze starych dźwięków, ale czasy się zmieniają i nic nie jest stałe.
Jeśli tak bardzo przeszkadza Wam tempo, czy niektóre pieśni to jeśli nie macie odwagi powiedzieć tego wprost to zostawcie kartkę z podpisem anonim o następującej treści: od następnej mszy śpiewaj to albo to bo inaczej zatkamy ci wszystkie piszczałki...
I trochę więcej luzu. Mi bardziej przeszkadza piasek na asfalcie, bo ciężarówki jeżdżące ze żwirem niedostatecznie go zabezpieczają, czy brak chodników w innych miejscach, albo pijacy siedzący na przystankach.
Ale zbliża się kolejna niedziela. Brrrr aż zimno się robi i niebo zaszło chmurami...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ktoś pisze ze buntuje Ja nie buntuje nikogo mamy wolna wole i człowieczku nie zabronisz mi chodzić do kościoła ! I tak nie mogę go słuchać bo nie mogę nic pośpiewać !!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Panie luk dobry pomysł ze zebraniem z ludźmi i rada ekonomiczna
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Super pomysł. To kiedy robimy zebranie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Forumowicze kochani. Padło hasło zebranie w remizie. Robimy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dobrze że mamy tylu ludzi będących specjalistami w każdej dziedzinie a zwłaszcza w obrazaniu innych. Wystawiają sobie świadectwa które mówią o ich poziomie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jakby organista grał dobrze to by nie było tematu i tyle osób by się tu nie wypowiadało. Głuchy słyszy, że w kościele smętnie grają. To już nie jest to samo. Organista czas dostał i przez rok nie zrobił nic by było lepiej. Tego się nie da słuchać.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Chwilunia Adgam!! W tej chwili nikt nikogo nie obraza! ! Tylko organizuje spotkanie! Jeżeli chcesz robić jakieś HALLO to nie tutaj. ! Daruj sobie!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Kieleńscy melomani znów w natarciu :)
Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Jak Ci za wesoło to sobie poplacz.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Widać organista fochy strzela na melomanów.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

och Adgam o tej specjalizacji to mówisz o sobie obecny organista przypadł ci do gustu? Świadectwa to wy moze macie ale taletu brak. Może jako uczona jestem z niższej polki ale za to słuch mam na wysokim poziomie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Wszyscy słuch mają idealny, szkoda tylko że nie macie talentu to sami byście zagrali. Jak gość ma inny głos to nie jego wina, takim go Bozia obdarowała.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

To nie oznacza, że nasza parafia musi zejść na psy. Jak chce śpiewać to niech dalej w swojej super firmie pogrzebowej śpiewa. Widocznie już nawet tam go niechcą.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Parafia ma się dobrze....jak się komuś nie podoba to niech jedzie gdzieś indziej!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ludzie!! To forum nie jest o parafi lecz o organiście! !
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dlaczego mnie wyrzucasz do innej parafii? Jakim prawem. Ja się tu urodziłem, wychowałem i żyję. Wiele zmnian w parafi widziałem ale obecna rozszada i cyrki w kościele przechodzą wszelkie pojęcie. Chcę chodzić do mojej parafi. Mam takie prawo. I chcę aby tu było normalnie. A narazie nie jest.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tylko ty tak uważasz!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja byłem w niedzielę i środę na maszy świetej żadnego cyrku nie widziałem!!!!Msza jak zwykle a organistą pięknie grał!!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
do góry