Widok

Refluks przełykowo- żołądkowy-> Możliwości Operacji lub metody bezinwazyjne...

Refluks przełykowo- żołądkowy-> Możliwości Operacji lub metody bezinwazyjne...
Witam

Wiele lat temu (teraz mam 30), jako nastolatka miałam non stop ból gardła, nikt nic nie widział dopiero po długim czasie laryngolog stwierdził, że mam niedowład krtani. Dostałam lek Controloc, brałam z 6 mies, ale po odstawieniu znów objawy wróciły, do tego nieprzyjemny zapach z ust (jakby od żołądka).
Po jakimś czasie miałam robiona gastroskopię, miałam b. dużo bakterii Helikobakter pylori i stwierdzili refluks przełykowo- żołądkowy (ale nie widzę nigdzie tego dokumentu w domu), mówili, że u mnie jedzenie wlatuje i wylatuje non stop, bo zwieracz w żołądku nie pracuje prawidłowo i stąd ten kwas w buzi.
Wtedy dopiero zrozumiałam, że to nie był ból gardła tylko tak duże pieczenie, ale wtedy nie wiedziałam co to jest zgaga. Oczywiście bakterie wyleczyłam i po pół roku zrobiłam test z apteki- byłam wyleczona, lecz nieprzyjemny zapach pozostał. Zauważyłam, że np jeśli miałam anginę itp i brałam antybiotyk, to pod koniec trwania kuracji zapach ten mijał i był świeży, ale po zakończeniu antybiotykoterapii znów wszystko wracało- zawsze tak było...
Zauważyłam w ogóle, że jak nie jem nawet tylko trochę to mam sucho w buzi i zaczynam mieć ten niemiły zapach- dbam o zęby itp., ale ewidentnie ten zapach pochodzi z żołądka- mam dość tyle lat ciągłego żucia gumy, bo jeśli tego nie robię krępuję się coś do kogoś mówić i jestem tak jakby na bezdechu... (:
Tabletki typu nolpaza biorę praktycznie non stop, ale nawet jak robię przerwę za jakiś czas muszę znów brać, bo pali mnie przełyk... bardzo jest to uciążliwe, najbardziej ten oddech...
Chciałam w związku z tym zapytać, jakie są możliwości inwazyjnego bądź bezinwazyjnego pozbycia się tego problemu? Czy można zrobić jakiś zabieg na NFZ czy tylko prywatnie, jeśli na NFZ to jak długo się czeka i gdzie wykonuje np w Trójmieście a jeśli prywatnie to gdzie się wykonuje i jaki jest koszt tego?

Czy na początku przed zabiegami lekarze sprawdzają jeszcze jaki to jest refluks itp, jeśli tak jakimi metodami?

Bardzo będę wdzięczna za odpowiedzi, ponieważ jestem już wykończona tym ciągłym stresem......


Pozdrawiam serdecznie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej, dobry lekarz wystarczy ze spojrzy na gardlo i juz wie, ze to refluks. Gardlo popalone przez kwas zoladkowy wskazuja na to. A mozna go stwierdzic na przyklad za pomoca usg lub gastroskopii. Musisz trafic na dobrego gastroenterologa, ktory zajmie sie problemem. Skoro masz niewyksztalcony zwieracz zoladka w tym wieku, pomoze Ci raczej tylko operacja i bedzie po problemie. A gastroskopie i tak zrobia Ci jeszcze raz, niestety. I tak masz dobrze, bo znasz przyczyne problemu i nalezy ja tylko wyleczyc, a bedzie spokoj.
Najlepiej zadzwon do Akademii Medycznej i dowiedz sie, kto jest ordynatorem na oddziale gastroenterologii albo lepiej, jego zastepca ( bo ordynatorzy podobno nie operuja najlepiej - maja inne sprawy na glowie ) , znajdz namiar na prywatny gabinet, a potem to juz bez problemow powinnas trafic do szpitala na zabieg.
Powodzenia:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też to mam ,niestety.Boję się gastroskopi. Miałam już usg przełyku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć jestem
Anna ja tez mam problem ale niebuj sie tego badania ja miałam gasstroskopie to nie boli trzy razy mialam teraz czekam na biopsje być może mam torbiela i refluks żołądka niebuj sie to tylko musisz pokonać wspulpracpwac i będzie dobrze znieczula gardło to nie boli tylko jest nieprzyjemnie powodzenia i pozdrawiam Anna Kozłowska
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale na szczęście mam łagodniejsze objawy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki za odzew :) fajnie, że ktoś orientuje się, gdzie mogę się zgłosić, w sumie nie napisałam że miałam jeszcze jedną gastroskopię później, ale nie wykazała już bakterii, więc nie zrobili nic z tym...
i tak kolejne lata minęły... poszłam do innego gastrologa- Pani, która powiedziała że tego nie da się wyleczyć (zapachu) no i że czasem ludzie do końca życia biorą tabletki...
Kiedyś pierwszy gastrolog na Al. Zwycięstwa powiedział mi, że można zrobić operację, ale to zawsze ryzyko więc nie poleca- czy to naprawdę takie niebezpieczne?
Same wiecie jakie to męczące, a ja ostatnio non stop mam palenie przełyku- szczególnie rano... Gołym okiem widzę, że z tyłu gardła, jest czerwone, a po bokach jakby takie "narośla' jak przy anginie
Jestem ciekawa ile taki zabieg kosztuje?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Cześć,

spróbuj stosować się do diet antygrzybicznych, po kilku miesiącach Twoje dolegliwości prawdopodobnie miną. Moim zdaniem to grzyb. Przynajmniej u mnie tak było, objawy miałam podobne.
Diety znajdziesz w necie, polegają głównie na odstawieniu wszystkiego, co słodkie z owocami włącznie i nabiału. W jednym i drugim wypadku wyjątkami pozostaje grejpfrut i jogurt. Wiem, że grejpfrut przy refluksie jest odradzany, ale spróbuj. Jak się gorzej poczujesz to oczywiście nie jedz, jeżeli jednak się uda to korzystaj, bo ma rewelacyjne efekty w walce z grzybicą. Jogurt naturalny zawiera z kolei bakterie, które zabijają grzyba.
Generalnie proponuję sprawdzić ten kierunek, bo możesz się szybko wyleczyć.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
a.pionk@wp.pl napisz do mnie a opowiem ci o swietnych produktach krorych juz nie jednych wyleczyły pozdrawiam
Agnieszka
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
a w sumie rozwiń jeszcze myśl jak możesz... mam zapytać o zastępcę ordynatora, później iść gdzieś do prywatnego gabinetu, gdzie lekarz skieruje mnie do szpitala np. w Akademii Medycznej na zabieg- dobrze rozumiem?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
hej, zapytaj o nazwisko ordynatora lub jego zastepcy - wszyscy maja gabinety prywatne, z ktorych bezposrednio kieruja Cie do szpitala na swoj oddzial - maja takie mozliwosci :). Sami wypisuja skierowanie.
JA tak zrobilam z moim synkiem u laryngologa, ludzie tak robia, bo tak jest prosciej i szybciej.
Jak chcesz dam Ci namiar na swietnego gastroenterologa, tylko musze skontaktowac sie z tesciowa :)
Aha, leki mozna brac do konca zycia, ale po co... Nawet malutkie dzieci sie operuje i to bardzo czesto ( z powodu refluksu oczywiscie ). W szpitalach wykonuja rowniez jakies badanie, ktore monitoruje wyplywanie tresci zoladka przez 24h - wiem, ze u dzieci tak robia. Zapytaj lekarza, jak juz trafisz do wlasciwego gabinetu.
Odezwe sie jeszcze, pozdrawiam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
aha, w necie znajdziesz namiary na ich gabinety, wystarczy wpisac nazwiska i gotowe...
a trzymasz diete? dieta jest niezmiernie wazna przy refluksie. A generalna zasada jest taka, aby jesc czesto, ale malymi porcjami i nie wolno jesc rzeczy smazonych oraz tlustych, wzdymajacych i kwasnych, bo one powoduja nadkwasote zoladka. W necie znajdziesz mnostwo informacji.
Powiem jeszcze, ze u mojego synka wykryto refluks po dwoch latach szukania przyczyny ciaglych chorob. Nic na niego nie dzialalo, tylko antybiotyki, ale i tak nie do konca, bo ciagle mial katar. Ale wymaz z nosa nic nie wykazal. Okazalo sie, ze to refluks podraznial mu gardlo w nocy do tego stopnia, ze powodowal ropny katar. Podrazniony migdal jest tak duzy, ze teraz czekamy w kolejce do wyciecia. A konsekwencja tego jest rowniez duzy ubytek sluchu, co spowodowal duzy migdal. W momencie kiedy zaczal brac gasec na refluks, nagle wszystkie leki zaczely dzialac :) Masakra...
Woda lecznicza Zuber - czytalam duzo pozytywnych opinii o tej wodzie, mozna ja kupic w aptekach. Podobno bardzo pomaga przy refluksie, ale dieta do tego tez musi byc. Moze warto sprobowac? Poczytaj o tym troche :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
prof. dr. hab. med. spec. chirurg gastroenterolog Marek Dobosz tel. 502 292 602, Gdansk ul. Legionow 6 - nie wiem, czy adres jest aktualny czy zostal zmieniony.
Polecam tylko tego lekarza, bo zostal juz sprawdzony wiele razy w naszej rodzinie. Moja tesciowa byla u pieciu innych bez rozwiazania problemu. Bolacy zoladek, po drodze pozbyla sie woreczka zolciowego i nadal bolalo. Ten lekarz od razu trafnie zdiagnozowal problem - stan przedrakowy - na szczescie po pol roku leczenia wszystko dobrze.
Nie wahalabym sie na twoim miejscu.
Niestety, nie wiem rowniez, w jakim szpitalu pracuje, ale zdaje sie, ze wlasnie w Akademii Medycznej.
Pozdrawiam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mika dzieki wielkie za info- to nie masz fajnie z synkiem- wspolczuje... mnie jeszcze meczy ciagla flegma w gardle, ktora ciezko mi przelknac no i jezyk zawsze mam oblozonyu, co do diety to tak srednio stosuje ale nie pije prawie w ogole, nie pale jedynie co nie umiem zyc bez rozpuszczalnej kawy z mlekiem...
a wiesz moze jak to wszystko dziala, jak szybko mozna zalapac sie na zabieg (jest on w ramach nfz) czy placi sie za wizyte i zabieg?

z gory dzieki za odfp bo postanowilam cos z tym w koncu zrobic ile mozna czekac chociaz boje sie ingerencji w organizm...

jesli mozesz podaj na jaka kwote musze sie przygotowac oraz jak szybko mozna sie zalapac na zabieg- z gory bardzo Ci dziekuje :*
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
a poza tym co do diety to wiesz wlasciwie chyba nic nie moglabym jesc bo prawie po wszystkim mam zgage i mnie pali to sokach, po gazowanych slodkich napojach, po owocach, po slodyczach, po smazonych, szczegolnie po frytkach itp., po mleku- generalnie po wszystkim, wiec denerwuje mnie to bardzo nawet po herbatach czerwonej i zielonej ktore lubie (:
Na co dzien pije duzo wody mineralnej, w/w herbaty bez cukru oraz rozpuszczalna kawe z mlekiem. Nie pamietam generalnie kiedy pilam na codzien napoje itp od wielu lat nie pije tego, jedynie sporadycznie. Slyszy sie ze soki sa zdrowe ale po nich tez mam zgage....
A czy po tym zabiegu trzeba do konca zycia stosowac diete czy juz bedzie trochwe lepiej jesli chodzi o posilki? Zazdroszcze ludziom ktorzy pala, pija, jedza co chca i nie maja takich problemow....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jesli chodzi o zabieg prywatnie, nie wiem ile mogloby to kosztowac, ale to lekarz musi zadecydowac, czy w ogole nadaje sie to do zabiegu. Ten lekarz, ktorego polecilam, skieruje Cie do szpitala, a nie prywatnej kliniki. Moj szwagier mial bardzo podobne objawy, a do tego stluszczona watrobe - okazalo sie, ze ma zapalenie sluzowki w zoladku - moze ty tez to masz. Jemu zabieg nie byl potrzebny, dostal leki, do tego dieta. Jak stosuje diete i leki, jest ok - jak tylko tego zaniecha, znowu wraca.
Dieta niestety musi byc, soki dla Ciebie nie sa zdrowe, bo kwasne - kompoty moze tak, ale nie za slodkie. W ogole gotowane miesa, duszone owoce. Warzywa na parze - tego typu rzeczy. Moze do refluksu dolozyl Ci sie jakis inny problem - trzeba to sprawdzic. Jak pojdziesz do lekarza, to sie wszystkiego dowiesz. Zrobi gastroskopie i zleci inne badania np. krwi czy bakterie. Nie jestem w stanie Ci wiecej pomoc, nikt z mojego otoczenia nie mial nigdy operacji na refluks. A to co wiem , to tylko tyle ile zdolalam sie dowiedziec w czasie choroby mojego synka.
Aha, i nie idz przypadkiem do lekarza z nastawieniem, ze powiesz mu, ze chcesz zabieg i tyle.Wiesz, jajko nie moze byc madrzejsze od kury :)prawdopodobnie bedzie chcial przeleczyc cie po swojemu, a zabieg to ostatecznosc. Zaufaj dobremu lekarzowi, a bedzie dobrze. Ale napewno nikt nie zrobi Ci zabiegu na podstawie tego, ze po prostu chcesz... A jesli chodzi o zabieg, to jest ryzykowny jak wiekszosc, ale ze wzgledu na narkoze. Tak powiedziano mi przy okazji migdalkow.
Ja mialam kiedys grzybice przewodu pokarmowego, a objawy takie jak przy refluksie i do tego oblozony strasznie jezyk i jakies dziwne krostki na jezyku i w jamie ustnej. A palilo mnie tez strasznie doslownie po wszystkim. Lekarz ogolny przepisal mi controloc i malo pomagalo. Dlugo sie meczylam. Zrobilam wymaz z gardla i wyszlo. Leczylam probiotykami, bo antybiotyki przyczyniaja sie tylko do jej rozwoju.
Stosujesz jakies probiotyki? Zrob wymaz z gardla. A jak wyjdzie grzybica to powiem Ci, co polecila mi aptekarka, zeby to wyleczyc bez antybiotykow.
Trzymaj sie kochana, zadzwon do lekarza, pozdrawiam :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aha, oblozony jezyk moze swiadczyc o grzybicy lub o obecnosci innych bakterii w jamie ustnej. Trzeba to leczyc. Zrob koniecznie wymaz.
Ja przy grzybicy tez odczuwalam ta flegme, ktora trudno bylo mi przelknac, doslownie tak, jakby gdzies w przelyku utkwil mi kawalek suchego chleba i nawet jak cos jadlam i pilam, to nie bylam w stanie tego przelknac.
Ja wymaz robilam w sanepidzie w gdyni - koszt 60zl, ale dobrze robia tez w szpitalu w redlowie - koszt 40zl. Wyniki po tygodniu, bo grzyby inkubuja dluzej niz bakterie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki Mika, wiesz tak szczerze mówiąc to niedawno miałam robiony wymaz z gardła i nosa, bakterie w nosie mało obfite, zaś wymaz z gardla- wynik:

- paciorkowce zieleniejące- wzrost bardzo obfity
- neisseria sp.- wzrost bardzo obfity

Pani doktor stwierdziła, że każdy ma bakterie i własciwie zakonczyla temat mowiac ze jesli mialabym przyjmowac jakis antybiotyk to taka "terapia" bylaby wyszczegolniona w opisie badania.

Wiec zastanawiam sie po co w wynikach badania skala od słabej do bardzo obfitej, skoro majac bardzo obfita nie musze z tym nic robic????????????
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oj, zebys ty byla taka dociekliwa u lekarza... dlaczego specjalistom nie zadajesz tych pytan?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
oj Karolu, bo specjaliści chcą jak najszybciej się Ciebie pozbyć, tu jest ten minus :P pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mika proszę powiedzimi kochana jakimi probpiotykami wyleczyc moje gardlo..w sumie jame ustna...mam objawy jak przy refluksie, a wiem ze grzybica go wywoluje...prosze odpisz...wrecz blagam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam. tez mam refluks mam na imie łukasz i mam 26 lat. powiedzcie prosze cos o tych lekach na grzyba błagam was bo moze i to to
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam. Choruję na refluks od ponad roku. Na dzień dzisiejszy na szczęście w miarę go opanowałam i pozwala mi jako-tako żyć, ale z ipp niestety nie mogę się rozstać :(
Bardzo dokucza mi spanie na podwyższeniu, muszę spać prawie na siedząco, inaczej po kilkunastu minutach leżenia bierze mnie na wymioty i tak do rana. Przez to mam problemy z kręgosłupem, a od kręgosłupa z nogami, czy też tak macie? Może macie opanowany jakiś sposób, jak ułożyć się, żeby plecy tak strasznie nie bolały?
I zapraszam na bloga smacznyrefluks. blogspot. com z przepisami dla refluksowców, czyli dla nas :) Póki co jest jeden, pierwszy wpis, ale będzie więcej :)
Pozdrawiam!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli cierpisz na częste lub długo utrzymujące się objawy refluksu kwasu, powinieneś skonsultować się z lekarzem. Pozostawiony bez leczenia, refluks kwasu może doprowadzić do rozwoju komórek przednowotworowych. Zajrzyj na stronę http://www.przelykbarretta.pl/ - znajdziesz tam wiele porad jak sobie z nim radzić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Możesz też mieć Candide - taki grzyb, typowe objawy ( w tym artykule jest to też opisane http://prawdaxlxpl.wordpress.com/2013/08/26/grozne-zakwaszenie-organizmu-gdy-cialo-gnije-za-zycia/ tutaj lepiej http://www.eternal-harmony.net/zdrowie/przyczyny-chorob/wplyw-zakwaszenia-organizmu-na-samopoczucie-i-zdrowie ). Jeśli chodzi o refluks to możesz też skorzystać z niekonwencjonalnych metod leczenia. Zapytaj się w Centrum Zdrowego Życia ul. Krzywoustego 25 80-360 Gdańsk tel. 58 351 15 38 kom. 660 450 482. Od poniedziałku do piątku: od 09:30 do 18:00 czy coś doradzą. Na pewno bez kolejek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
NAjlepiej udac sie do dobrego dietetyka :) pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ktos napisał "Zrobią Ci zabieg i po problemie"... otóz nie zawsze to tak kolorowo wygląda...występują często powikłania a 50% pacjentów musi nadal przyjmować leki po zabiegu...prócz tego mogą wystąpić problemy z przełykaniem, skutek zbyt mocno ściągnietego zwieracza itp, wygoogluj sobie. Znam trochę temat i uwierz że problem z przykrym zapachem to pikuś, nikt Ci nie da skierowania na operację ze względu na to. Prócz tego mogę polecić cudowny srodek - SIEMIĘ LNIANE, ale w ziarnach, gotować do momentu otrzymania kisielku :) nie robić "gluta" ale kisiel-da sie wypic... polecam tez tabletki na gardlo o nazwie ISLA, wyciag z "czegos tam" irlandzkiego-jedyne tabletki ktore powlekaja gardlo i dzialaja oslonowo na blone sluzowa, nie dzialaja ani nie smakuja jak tradycyjne tabletki na gardlo-przypominaja kawalek kauczuku :) przepraszam, ze tak bez ladu i skladu ale pora juz pozna. Ja prócz refluksu mam przepukline przelyku-nikomu nie zycze, mam ataki potwornego bolu przypominajace zawal...;/ mecze sie z tym a kazdy atak konczy sie w szpitalu na morfinie i srodkach zwiotczajacych miesnie, tylko takie silne leki daja mi ukojenie w bolu... :( spie rowniez z podwyzszonym zaglowkiem co nie jest wygodne ale mus to mus a do 30 tez mam jeszcze troszke...
"Kiedys traktowałam ludzi dobrze, dzisiaj z wzajemnością..."
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Podobno miód manuka pomaga w przypadku wystąpienia refluksu http://www.chorobarefluksowa.net/miod-manuka-mgo-w-diecie-refluksowej/ ale wiadomo zawsze warto o wszytko wypytać się lekarza, a i pewni i tak bez innych zabiegów się nie obędzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak naprawdę mało co pomaga ,trzeba nauczyć się z tym żyć ,można tylko łagodzić objawy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zgaga jest wynikiem nie tylko zakwaszenia żołądka lecz całego organizmu. Aby się jej pozbyć należy pić zjonizowaną wodą alkaliczną (zasadową) która "odkwasi" organizm. Można ją kupić w butelkach lub samemu wytworzyć za pomocą jonizatora wody. Polecam ciekawy artykuł o tym http://www.poradnia.pl/zakwaszony-organizm.html
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

polecam przejść na odpowiednia dietę i nie mieszać smaków tak jak słodki z kwaśnym itp ja poszłam na dietę z moją panią dietetyk Beata Ślebzak Cebulą, która przygotowała mi indywidualne menu i wszystko przeszło
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Zdrowie

Ceragem - wasze opinie, rady i spostrzeżenia (130 odpowiedzi)

będąc nba konferencji we Wrocławiu postanowiłam poświęcić chwilkę i spróbować masażu leczniczego...

ból stawów kolanowych (91 odpowiedzi)

Mam pytanie czy ktoś może borykał się po ciąży z problemem bólu stawów kolanowych? Jaka może być...

Internetowa apteka - proszę o opinie. (60 odpowiedzi)

Dziewczyny czy robiłyście kiedyś zakupy w aptece internetowej Gemini ? Czy jesteście...

do góry