Widok

Reklamacja butów - przeklęte CCC...

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Dziewczyny kupiłam córce trampki w CCC. Po dwóch tyg z pięt zaczęły wypadać tekturowe kawałki - podeszwa się zdarła. Reklamacja odrzucona, uzasadnienie. Złe uzytkowanie i zabezpieczenie obuwia. Ekhem od kiedy podeszwy się zabezpiecza? Poszłam do rzecznika praw konsumenta, dostałam kartkę na której mam opisać sytuację i do niego wrócić z nią. Co ja mam tam napisać??? Myślałam, że to rzecznik pisze jakąś opinię...?? Pomóżcie...
"Kiedys traktowałam ludzi dobrze, dzisiaj z wzajemnością..."
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
no niestety, to są takie buty. czasem na miesiąc starczają. Chociaż cena jest niska to aż tak mi nie szkoda i masz 4 pary w cenie solidnych markowych butów czysty zysk;) potem ci się znudzą wywalasz i kupujesz nowe 4;) Dzieciaki i tak mają na sezon to droższych nie kupuje, a sobie tak "do latania" też żeby mi żal nie było.

A generalnie to bardziej się opłaca kupić droższe, w markowych sklepach i to są buty na lata. ja tam żartuję z zakupu w ccc,że kupiłam sobie nowe buty z kartonu;) A jak kupuję droższe to mi leżą latami i nic się nie niszczą, prędzej już mam ich dosyć niż się rozpadną, a wyrzucić mi szkoda bo myślę,że może jeszcze się przydadzą, a te z ccc wywalam bez problemu.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
Opinię pisze rzeczoznawca obuwia, za to trzeba zapłacić i ciężko takiego rzeczoznawcę znaleźć.
Z założenia nie można odrzucić reklamacji "za złe użytkowanie".
Chyba, że zamiast chodzić-pływa się w bytach ;)
Napisz, że to są buty, których używasz na zmianę z innymi, czyścisz według instrukcji i że nigdy nie uległy przemoczeniu.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
A to nie to samo co powiatowy rzecznik praw konsumenta? U takiego byłam... :( czyli mam opisać po swojemu?
"Kiedys traktowałam ludzi dobrze, dzisiaj z wzajemnością..."
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niedawno przechodziłam reklamację obuwia w CCC... Po 2tyg od daty zakupu zauważyłam wadę, zaniosłam buty do sklepu i złożyłam reklamacje jako niezgodność towaru w umową. Ma się rozumieć reklamacja została uznana za niezasadną. Napisałam odwołanie i znowu zaniosłam do sklepu-taka sama odpowiedź. Poszłam do rzecznika praw konsumenta - musiałam na kartce opisać całą tą sytuację (jak buty były użytkowane, ile czasu, kiedy zauważyłam wadę) i dopisać coś w stylu że zwracam się do niego o pomoc w rozwiązaniu zaistniałej sytuacji. Później rzecznik zajął się tą sprawą. Ja po ok 2 tyg dostałam pismo z CCC (ale nie ze sklepu w którym kupowałam tylko z jakiejś ich chyba główniejszej siedziby) żebym zaniosła je jeszcze raz do sklepu z tym pismem a one zostaną przesłane do nich w celu ostatecznego wyjaśnienia sprawy. Zaniosłam buty a do pisma dołączyłam ksero wcześniejszych reklamacji i moich odpowiedzi. Ta reklamacja została uznana i zwrócono mi pieniążki. Tak więc wydaje mi się, że dwie pierwsze reklamacje odrzucał sklep a nie producent obuwia.
Trzeba nastawić się ciężki bój ze sklepem... Powodzenia
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
być moze andzia ma rację ja w ccc reklamowałam z 3 pary butów jedna torebke i nigdy moja reklamacja nie została odrzucona /port rumia/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też mam złe doświadczenie z CCC. kupiłam buty nie najtańsze, a po około 3 miesiącach użytkowania (oczywiście na zmianę z innymi butami), obcasy prawie zniknęły! po prostu wykonane z jakiegoś szajsu! ale oni z góry zakładają, że jak wada dotyczy podeszwy czy obcasa, to od razu jest odrzucana, bo "naturalne zużycie buta" lub "niewłaściwe użytkowanie". też pisałam odwołanie i tak samo mi je odrzucili. a niby okres gwaracji 2 lata. to ciekawe, skoro w butach da sie chodzic max 3 miesiące.

w żadnym obuwniczym nie spotkałam się z czymś takim, w Deichmannie nawet raz mi pani oddała pieniądze bez wypisywania żadnych reklamacji! po prostu z marszu przyjęła buty i wypłaciła kasę!

wiem jedno - w CCC juz nigdy więcej niczego nie kupię. nie ważne, czy są to baleriny za 39 zł czy botki za 119 zł czy jeszcze droższe buty. szajs i tyle.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Koszt takiej opinii to około 50zł, który to koszt i tak zwraca sprzedawca, jeśli reklamacja zostanie uznana. Korzystałam z tej opcji i wyszłam lepiej niż na zwróceniu się do rzecznika, może miałam szczęście, nie wiem. I wcale nie tak ciężko znaleźć, w necie jest całkiem sporo stron, gdzie można znaleźć rzeczoznawcę, ja ze swojej strony mogę polecić Rzeczoznawców Maj, w moim przypadku bardzo mi pomogli :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja raz reklamowałam w CCC swoje buty i przyjęli mi je bez problemu. Były to zwykłe letnie baleriny tzw "szmaciaki" , w których odkleiła się większa część podeszwy. Być może odklejenie się podeszwy jest inaczej traktowane jak przetarcie pięty. Tak czy siak, ja walczyłabym o naprawę obuwia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
znam ten ból też mój mąż walczy z nimi. Nigdy wiecej tam nie wejdę. Dodam tylko,że chodzi o buty Lasockiego kupione w ccc. Odkleiła się podeszwa od jednego buta były reklamowane naprawili i po miesiacu znowu w tym samym miejscu się rozkleił i znowu reklamacja odrzucona.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi także reklamacji nie uznali 3 x niestety poddałam się ,powodzenia !
"Kobieta jest to przysmak Bogów, byle go diabeł nie przyprawił."
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam
Nie ma co się poddawać. Polecam Rzecznika Praw Konsumenta.
Mój mąż kupił końcem grudnia buty w ccc. Po 3 tyg popękało lico. Zanieśliśmy do reklamacji. Po 2 tyg dostaliśmy odpowiedź, że buty zostały umyślnie zdewastowane (reklamacja nie uznana). Wybraliśmy się do Rzecznika Praw Konsumenta. Obejrzał buty i zajął się sprawą (koszt 10 zł za znaczki). Po niecałym miesiącu przyszło pismo z centrali ccc z Polkowic że chcą jeszcze raz przyjrzeć się butom. Ponownie udaliśmy się do sklepu zostawiliśmy buty. Po niecałych 2 tyg zapadła decyzja o zwrocie pieniążków.
Dlatego polecam Rzecznika Praw Konsumenta dzięki któremu odzyskaliśmy kasę;)
pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ccc to bardzo dziwna firma po 3 tyg buty się rozwaliły reklamacja nie uznana dla mnie to szok byłam u rzecznika praw ale jego stwierdzednie było proste ccc niesttey nie jest uczciwe wobec klientów dlatego trzeba się trzymać jak najdalej .Mam tylko nadzieję że dużo ludzi to zrzumie i kiedyś te dziadoskie sklepy zaczną przechodzić kryzys i znikać nam z oczu .W dzisiejszych czasach można kupic naprawdę fajne i nie drogie buty w innym sklepie niż CCC
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, nie poddawajcie sie. CCC takim dzialanie zmuszaa was do zniechecienia sie. W mojej rodzinie juz dwie osoby wygraly z ccc skonczylo sie na wmianie nowych butow. Kazda ich odmowe skarzcie do rzecznika konsumentwo, bo to pomaga!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja pitole jakas paranoja,tlumacza sie ,ze zle uzytkowanie obuwia. przeciez buty sa do chodzenia a nie do latania! najlepiej imtak powiedziec,zeby tylko nie zwrocic kasy.porąbany sklep
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
troszkę Wam opowiem o CCC :)
po 1. opinie co do Waszych reklamowanych butów wydaję najczęściej kierownik/zastępca lub osoba wyszkolona poprzez te osoby ;) wystarczy spojrzeć na pieczątkę pod opinią. - pieczątka sklepu
po 2.opinie są szablonowe - domyślam się że większość z nas ma taka samą opinię.
po 3. jeśli nie jesteście typowo "chamskimi" (znaczy się krzyczącymi klientkami przy kasie) to nic sama nie wskórasz
po 4. wizyta u rzecznika daje wiele - ale kto ma czas na latanie i załatwianie ??
po 5. nie kupujcie tam butów :)
często są to buty stare... leżą w jakiś magazynach latami... często tam tylko naszywają jakieś ozdoby i wypuszczają jako nową kolekcję ;)

pozdrawiam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Buty zostały oddane do reklamacji wyczyszczone i wypastowane, wróciły natomiast w takim stanie jakby ktoś wybrał się w nich na pielgrzymkę do częstochowy !
nie jestem przyzwyczajona do tego standardu obsługi reklamacyjnej może zbyt wiele wymagam od was i przyrównuję do standardów butów hogel które w większości noszę, ale dbałość o detale chyba jest ważna dla każdej firmy o standardach europejskich ?
wszystkie pisma oraz stan butów przed i po naprawie zostały pisemnie potwierdzone adnotacjami sprzedawczyni sklepu ccc pani sylwi ostrowskiej. Sama została zszokowana niską jakością naprawy i stanem butów po naprawie, które wcześniej przyjmowała do naprawy stalki obcasa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Możesz oddać obuwie do rzeczoznawcy i on ci sprawdzi czy naprawy są poprawnie wykonane czy nie, a przynajmniej tak zakładam, bo ja np do reklamacji zawszę dodaję opinię rzeczoznawcy maj i mi przechodzą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Moda i uroda

kosmetyki naturalne (10 odpowiedzi)

Jeśli jesteście zainteresowia kupnem kosmetyków naturalnych bardzo polecam...

Dobra kosmetyczka w Gdańsku i okolicach (57 odpowiedzi)

Witam, poszukuje dobrego salonu kosmetycznego z przystępnymi cenami. Proszę o wasze typy.

Poleccie mi dobre solarium w Gdańsku (18 odpowiedzi)

Witam, Prosze o polecenie mi dobrego solarium w Gdańsku... Z góry dziekuje

do góry