Widok

Republika Matarnia

Republika Matarnia Temat dostępny też na forum:
Do osiedla można dojechać samochodem z Wrzeszcza, Śródmieścia Gdańska, jaki i z Gdyni. Do tej części miasta dojeżdża także komunikacja publiczna – autobus lub Pomorska Kolej Metropolitalna. Planowane jest wybudowanie w sąsiedztwie osiedla nowego przystanku PKM Firoga.

Nieopodal inwestycji znajdują się tereny leśne kompleksu Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz ścieżki rowerowe i biegowe ...
więcej
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Joł

Od kiedy można będzie zobaczyć ofertę i zobaczyć co kolwiek
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 4

Zapraszamy na stronę inwestycji

http://www.republikamatarnia.pl
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Republika Matarnia

Dzień dobry, zapraszam do kontaktu z biurem sprzedaży inwestycji biurem Noble Nieruchomości nr telefonu 882 607 740
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Od 114m2 do 114m2 - budki lęgowe dla ptactwa z garażem? Powierzchnia działek na to by wskazywała.
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 27

klukowo już nie będzie przyjaznym osiedlem

Jak to jest, że w planie zagospodarowania przestrzennego dla tej działki jest "dopuszczalna forma zabudowy: wolnostojąca i bliźniacza", a deweloper buduje czworaki?

karta terenu oznaczonego symbolem 011-M22 miejscowego planu
zagospodarowania przestrzennego klukowo-rębiechowo w rejonie
potoku zajączkowskiego w mieście gdansku o numerze ewidencyjnym:
2710
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 18

Bo to pewnie są bliźniaki ale każdy po 2 lokale.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ktoś dostał duże pieniądze, podobnie było w przypadku" Domu Seniora"
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 9

Tak samo jak łożyska ślizgowe działają puki jest smarowanie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 10

cd.

Zgodnie z uchwałą nr li/1436/10
rady miasta gdańska
z dnia 26 sierpnia 2010 r.
w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego KlukowoRębiechowo w rejonie Potoku Zajączkowskiego w mieście Gdańsku.

2) wielkość powierzchni zabudowy w stosunku do powierzchni działki: maksymalnie 30%,

A tu patrzę powierzchnia zabudowy 60m2 na powierzchni działki 140m2-160m2.
O co tu chodzi przecież to jest ponad 37% , a przy najmniejszych działkach 43%.

Później w Gdańsku powodzie.
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 21

miejsce mi nie odpowiada, ale

architektura ciekawa.
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 11

Do zastanowienia się !!!

Osiedle jest w odległości kilkuset metrów od obwodnicy ,w pobliżu najbardziej obciążonego ruchem odcinka. Mieszkam kilkaset metrów dalej ,a i tak hałas jest chwilami nie do wytrzymania ( kiedy wiatr jest od obwodnicy). Nie myślę żeby to była dobra lokalizacja do zamieszkania.
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 19
Będą ekrany!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 7

To nie jest Matarnia a tym bardziej Rębiechowo. To jest dzielnica Klukowo.Pozdrawiam
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 8

Klukowo jest częścią Matarni.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nic podobnego :) jest częścią Gdańska tak jak Matarnia czy Złota Karczma
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

to jest ..

osiedle mieszkaniowe w dzielnicy Matarnia
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2

W 1 rok wybudują 64 domy? WOW. Rozmach. A deweloper jak dotąd nie zbudował nawet sobie strony internetowej
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 15

Jak z dojazdem?

Mieszkam w pobliżu, tak oczywiście, jest to Klukowo a nie dzielnica Matarnia- Rębiechowo, i zastanawiam się nad dojazdem do nowo powstałego osiedla? Proponuję uwzględnić własne lądowisko w sercu Republiki, bo pozostaje jedna polna, leśna droga i jedna albo dwie osiedlowe, wąskie bez pobocza i chodnika.Nie mogę sie doczekać rozpoczęcia inwestycji, ale jeszcze NIC nie widać,
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 21

Gdańsk nie ma dzielnicy o nazwie Klukowo

Dzielnica się nazywa Matarnia
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tragedia

Osiedle wygląda tragicznie, kolejny obóz ludzi jak w Baninie. Kto zezwolił na taki rodzaj zabudowy wśród domków jednorodzinnych?! jeden na drugim, a ludzie głupi kupują..
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 31
Nic nie kupują bo sprzedaż miała ruszyć we wrzesniu a pani z biura sprzedaży milczy :) wiec chyba nici z inwestycji
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 9

Gratuluje!!!

A ja gratuluje szczerze mieszkańcom ulicy Wojnarskiego pomysłowości;) zawczasu ustawiony znak zakazujący ruchu samochodów ciężarowych, czyli cały ruch budowlańców pójdzie przez Ikara, z resztek asfaltu na tej ulicy nic nie zostanie... może deweloper dorzuci się do remontu ulicy po wszystkim...
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 17

Domy Piękne.

Informacja dla ludzi bardzo "zawistnych" . Brzydkie słowo ale chyba jedyne jakie przychodzi na myśl czytając bardzo brzydkie opisy. ....Rezerwacja domu zrobiona . i wiele innych. Piszę ponieważ będziemy tam mieszkać. i wiele innych fajnych rodzin. . Piękne miejsce i fajna szkoła obok. Polecam.
popieram tę opinię 55 nie zgadzam się z tą opinią 19

Grace

A jaka cena bo mnie tez się teren podoba
popieram tę opinię 39 nie zgadzam się z tą opinią 5

Jakim cudem zrobiona rezerwacja jak deweloper wycofał się z obecnego projektu budowlanego? Kłamać trzeba umieć.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 34

Fajnie

to wygląda, jednak jak byłem na miejscu to nie widziałem wbitej ani jednej łopaty na planu budowy. O co chodzi?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zawistnych

Zawistnych to jest odpowiednie słowo czytając komentarze. Jednak obiektywnie. Szkoła fajna- jednak z braku miejsc, moja córka musi chodzić na matarnie do szkoły. Miejsce bardzo fajne, jednak proszę się spróbować przejść w stronę osowy lub Matarni pieszo, brak jakiejkolwiek infrastruktury. Chodnika lub ścieżki. Proszę spróbować z małym dzieckiem chodzić na spacery. Sami mamy małe dziecko i stwierdzam że to jest dramat. Dwa autobusy na godzinę to trochę za mało, autobus do Oliwy również zlikwidowany. Więc obiektywnie nie zawistnie- miejsce super do mieszkania, pod warunkiem że nie mamy i nie planujemy dzieci, posiadamy auto i nie lubimy spacerować. Odnośnie wielkości działki, sam mam osiemset metrów działki i stwierdzam że to zbyt mało, innemu wystarczy 150 Więc wszystko jest kwestią podejścia.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Można pójść z dzieckiem do lasu :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

idelanie to wyglada

Prawdopodobnie wiele osób miało szczęście i dostali rezerwacje w korzystnych cenach. Teraz możliwe ,że ceny beda trochę wyższe . Ale jak widać na folderach to super dizajn. Czekamy z niecierpliwoscią na ceny.
popieram tę opinię 47 nie zgadzam się z tą opinią 13

Super dizajn i w zestawie poradnik jak umeblować kawalerkę. Sprawdźcie proszę jaki samochód wrysowany w garażu bo nie będzie to klasa C ;)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 8

Fajnie

to wygląda, jednak jak byłem na miejscu to nie widziałem wbitej ani jednej łopaty na placu budowy. O co chodzi?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Chcemy zamieszkać

Dlaczego kilka osób może blokować budowę osiedla . Rozumiem , że są osoby , które chcą samotności . Proponuje kupno okolicznych działek , albo wyjazd w Bieszczady .
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 11

Z tego co wiem inwestycji nikt nie blokuje, decyzja jest ostateczna ,a opóżnienia wynikają z organizacji inwestora. A ilość negatywnych opinii świadczy, ze ludzie maja wiele wątpliwosci
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czekamy

Czekam na możliwość kupna domu . Informacje są takie , że kilka osób blokuje budowę
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 9

NIC nie dawać !!!!

Pewnie zachłannym sąsiadom uroiło się ,że ugrają grosik. ???!!!
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 9
projekt jest niezgodny z miejscowym planem zabudowy. trzymam kciuki żeby te kurnik nie powstały.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 14

Czy kupili Państwo dom?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Osiedle

Dlaczego kilka osób może blokować budowę ? Rozumiem chęć mieszkania bez sąsiadów , ale w takim razie proponuje kupno okolicznych działek , albo wyjazd w Bieszczady
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 13

U pato developerka posty pisze. Żal mi osób które chciały by mieszkać bez ogrodu bez prawa do gruntu z tyloma sąsiadami na głowie i to za takie wielkie pieniądze - SZOK
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 9

projekt niezgodny z MPZP

Projekt jest niezgodny z miejscowym planem zabudowy. Trzymam kciuki żeby te kurniki nie powstały. Do tak dużych inwestycji deweloper powinien dostać nakaz przystosowania dróg dojazdowych, ciągów pieszych i całej infrastruktury towarzyszącej. Powstanie czegoś takiego w tak kameralnym miejscu sparaliżuje całe osiedle. 64 domy to jest ponad 100 aut.
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 21

Dalej bełkot

Nic nie dostaniecie i dalej kłamiecie i pewnie konsekwencje poniesiecie . Będzie bardzo dużo samochodów i dzieci , wózki i rodzice tez będą spacerować . Będziemy bardzo blisko. was.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 13

Źli ludzie

To te cztery kurniki obok. Wybudowali sobie domek i chcieliby mieć wyłączność na okolice.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 11

bojar

jaki bełkot? proszę zapoznać się z miejskim planem zagospodarowania przestrzennego. tam jest wyraźnie napisane jakie wymogi musi spełnić inwestycja (dom jednorodzinny lub bliźniak, dopuszczalna powierzchnia zabudowy 30% powierzchni działki). nikt od nikogo nie chce żadnych pieniędzy. zachęcam pojechać do banina i zobaczyć jak wygląda takie osiedle w praktyce.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 13

Dzień dobry. Widzę, że jest Pan mocno w temacie. Czy jest realna szansa na zablokowanie tej inwestycji w takiej postaci? Czy to tylko odwlekanie w czasie, bo inwestor załatwi zmianę MPZP i będzie po sprawie? Jak wiemy w Gdańsku deweloperzy mają spore przywileje. Planuję się budować w Klukowie i przeraża mnie potencjalne obciążenie ul. Radarowej. Pozdrawiam! :)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5

ciężko już teraz załatwić zmianę MPZP, za głośno się zrobiło. deweloper będzie musiał w jakiś cywilizowany sposób zaprojektować to osiedle. jeżeli powstanie to o połowę mniej domów.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 8

Rozumiem. A jak z perspektywy mieszkańców wygląda hałas generowany przez samoloty? Czy jest to w normalnych czasach uciążliwe? Na co dzień na pewno można przywyknąć, ale jak ze spędzaniem czasu w ogrodzie w sezonie letnim? Pytam głównie o rejon szkoły. Lotnisko w ciagu 5 lat planuje podwoić liczbe obsługiwanych pasażerów, czyli de facto podwoić liczbę lotów. Jak się Państwo na to zapatrują?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zlikwidować lotnisko

Moim zdaniem mieszkańcy powinni walczyć o zlikwidowanie lotniska. Nad szkolą również trzeba się zastanowić. nie da się żyć w takich warunkach. drogie domy i mieszkańcy powinni mieć spokój.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 7

Halas z lotniska

Lotnisko nie generuje dużych hałasów. Gorszy jest ciągły szum z obwodnicy
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
A najgorsi są roszczeniowi Sąsiedzi z bachorami dracymi japę. Zagłusza nawet 3 obwodnicę i 5 lotnisk.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepiej zabrać sobie kocyk i jedzonko i znaleźć miejsce żeby posiedzieć w dzień w miejscu gdzie myśli pani budować się. Na planie lotów można zobaczyć kiedy jest natężenie lotów. I tak ze 2x najlepiej kiedy wiatr wieje z innych stro bo raz lądują z jednej raz z drugiej strony. Jeśli lubi pani ciszę to nie polecam . W Klukowie słychać Obwodnicę , samoloty ,pkm plus ul. Radarowa gdzie kiedy zapchana obwodnica robią sobie nią objazd :(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

BAJKA

Najpiękniejsze domy . w końcu coś nowego. Klukowo znowu górą.. Brawo . To jest niesamowite, że będziemy tam niedługo mieszkać. Dziękujemy.... Szkoła podstawowa faktycznie top. Pani dyrektor czeka i zaprasza .
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 24
Jakie najpiekniejsze? Domki w rozmiarach niecale 100m? Z garazami 16m gdzie zmieszcza sie 2 rowery?
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 8

Mike

Ciekawe jak będziecie mieszkać skoro nie są nawet jeszcze w sprzedaży. :)
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 7

Panie deweloper

Proszę przestać pisać samemu sobie opinie :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 13

Który dom Pan kupił?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Zgadzam się z opinią. bardzo fajne miejsce. Długo czekałam na taką inwestycję, a dokładnie na domki o mniejszym metrażu w takiej lokalizacji. Nie rozumiem negatywnych ocen. Przecież nikt nie pisze, że to są wille z wielkim ogrodem. Nie każdy o czymś takim marzy. Ja np szukałam czegoś pomiędzy blokiem, a domkiem i znalazłam :).
popieram tę opinię 33 nie zgadzam się z tą opinią 0

uwaga

Uważajcie, to osiedle to mina
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 11

Komunikacja

Miejsce super do mieszkania, pod kilkoma warunkami. Nie planujemy dzieci, ponieważ jazda wózkiem przypomina koszary, zresztą dziecko ma małe szanse na dostanie się do szkoły w klukowie ( Po prostu jest zbyt mała) Infrastruktura chodnikowa- katastrofa. Chodnik urywa się przy krzyżu w stronę Matarni i przy krzyżu w stronę Osowy. Autobus śmiga dwa razy na godzinę, oczywiście w szczytach. W pozostałych godzinach raz .
Autobus do Oliwy 169 został zlikwidowany.
Więc obiektywnie i nie złośliwie. Miejsce do mieszkania mega. Pod warunkiem braku planowania rodziny, posiadania auta i bycia niezależnym. Odnośnie wielkości działki 160 metrów to jest sztuka po prostu mieć takie cacko. Polecam ogromnie te miejsce do życia. Może dzięki większej ilości mieszkańców coś się tutaj zmieni na lepsze
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 6

działka

Nie będziesz miał żadnej działki na własność !! Teren przynależy do całego osiedla.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 5
Z tego co wiem wtoczą się sprawy sądowe co do inwestycji także los inwestycji nie jest jeszcze pewny .W związku z tym nie ryzykowakbym kupna na tym etapie.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4

Fajne miejsce

Jest już prawomocne pozwolenie na budowę i deweloper rozpoczął budowę. Już niedługo będziemy mogli chyba kupować domy. Fajne miejsce, no i jest to alternatywa dla bloku.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 9

naciąganie ludzi

I jest też sprawa w sądzie
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4

Chyba przesada

Developer chyba bedzie musiał urealnić trochę ceny. Milion zlotych za dom na wspólnym gruncie (tak to nie bedą oddzielne kw na dzialke pod domem) o powierzchni uzytkowej ok 100m. Do tego garaz, w ktorym nic wiekszego od fabii sie nie zmiesci.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 2

Deweloper to padnie zanim wybuduje

Jak ktoś pisał opóźnienia ,opóźnienia ,a głupi kupili. Przy deweloperze z nikąd można kupować tylko i wyłącznie gotowe domy...inaczej można wtopić i tu na to wyglada ,że tak będzie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

1mln pffff

"Domy jednorodzinne, dwu lokalowe w zabudowie bliźniaczej " ściany działowe mogą zrobić z kartonu w domku jednorodzinnym, do tego będzie dzialka wspólna a nie własnościowa. Ciekawe czy na tych wąskich uliczkach postawia choć jedną latarnię...patodeweloperka, smutny będzie wygląd tego osiedla
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 4

Patodeweloperka za 1mln kup i płacz

Dzialka bez własności bo to dom jednorodzinny ("dom jednorodzinny dwulokalowy w zabudowiebliźniaczej"), ścianki działowe mogą zrobić chociażby z kartonu bo nie ma żadnych wymogów akustycznych, na wąskich uliczkach zero latarni piękna ciemnia będzie...gratuluję deweloperowi w znajdywaniu jeleni
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 6

A mnie stać!

Ja chyba się zdecyduje!, a swoją drogą mam wrażenie, że piszący negatywnie o osiedlu i o Klukowie to w większości " zawistni pokurcze, którzy reprezentują naszą obecną władzę" nie stać Was bo za mało 500+? nie podoba się bo za małe (no jak się planuje dzięki PISowi 5 dzieci)to fantastycznie, że nie kupicie tu domu może będzie gwarancja, że sąsiadów z PISu nie będzie !!! Zostańcie na sowich 38m2 z 5 dzieci i kotem!!!!
A mnie stać, hahaha!!!
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 18

odp a mnie stać

Pragnę zauważyć że jest różnica pomiędzy kupnem czegoś za milion bo jest tyle warte a kupnem czegoś za milion i przepłaceniem bo chciwy deweloper chce wydoić z ludzi jak najwięcej. Jak panią stać to proszę sobie kupić w tej cenie nawet całe osiedle.
- wąskie uliczki bez oświetlenia
- działeczki po 140m
- brak odrębnej księgi na działkę (wspólność z sąsiadem)
- obwodnica za płotem (24h słychać hałas z obwodnicy)
Faktycznie "willa" warta 1mln zł ;)
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 18

Ulica faktycznie do zrobienia. Mam nadzieję że to już załatwi deweloper po zakończeniu osiedla:)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

odp mnie stać

Pani polityczny wywód świadczy o strasznym ograniczeniu światopoglądowym. PiS jest jedną z gorszych partii ludzi zacofanych, ale proszę zadać sobie trud i znaleźć informację na temat tego "czy niemcy uznają wyższość prawa unii nad prawem niemieckim" i "czy w niemiecjek tv/prasie jakiś zagraniczny udziałowiec ma udział większy niż 30%". PO i PiS to jeden i ten sam ściek. Adamowicz sprzedawał Gdańsk za bezcen a ludzie cieszyli się że mają wybitnego prezydenta. Za sprzedaż GPECu niemcom powinien oglądać świat w kratkę.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 22

Smutne życie

Panie Macieju, pan ma raczej smutne życie albo coś panu nie wyszło.
popieram tę opinię 28 nie zgadzam się z tą opinią 4

:)

Smutno to się czyta komentarze osób którym skończyły się argumenty do merytorycznej dyskusji i zaczynają obrażać innych.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 24

Czy zdecydowała się Pani na zakup domu? Też się zastanawiam właśnie. Fajna alternatywa dla mieszkania.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niezły bałagan

A czy ktoś posprząta te wszystkie niezabezpieczone śmieci z budowy, które leżą porozrzucane po całej okolicy? Czy skoro już leżą poza terenem budowy to nie wasz problem?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 9

Informacja od Dewelopra

Dzień dobry, dziękujemy za informację, jeśli tylko uporządkowanie terenu dookoła będzie konieczne prace zostaną wykonane jeszcze dziś.
Prosimy o zgłaszanie nieprawidłowości pracownikom działu sprzedaży na terenie inwestycji to umożliwi nam podjęcie działań w trybie natychmiastowym.
Nam również zależy aby teren dookoła inwestycji prezentował się jak najlepiej.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dziękuję

Miło widzieć takie podejście
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ceny coraz niższe ;)

Obserwuję huśtawkę cen tych odmów od jakiegoś czasu, zaczęło się od 750tyś później było ponad 900tyś a dziś już można coś tam wygrzebać za 800tyś. Chyba warto jeszcze poczekać ;)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cennik Domów

Ceny domów niezmienni ponad 900.000,00 zł a domy o najniższej cenie to 799.000,00 zł. Zapraszamy do biura Sprzedaży na Ikara w celu usystematyzowania Państwa wiedzy na temat cen domów i dostępności.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Pytanie do mieszkańców

Widomo coś czy miasto zamierza postawić ekrany wygłuszające obwodnicę? Hałas jest straszny.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 6

Brak informacji

W związku z tym, że teren inwestycji jest oddalony od Obwodowej a pomiędzy terenem osiedla a Obwodnicą jest jeszcze sporo terenów przeznaczonych pod zabudowę nie ustalaliśmy czy takie ekrany będą stawiane ale spróbujemy uzyskać odp. na to pytanie i wrócimy z odpowiedzią.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Brak informacji

Dzień dobry,
Na ten moment nie ma takich planów, podobno nie odnotowano wniosków z takimi wnioskami od mieszkańców.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Piotr

Bardzo fajne miejsc.i wbrew temu czego sie spodziewałem cisza i spokój.z obwodnicy szum jedynie . Mam pytanie czy deweloper zajmie się również droga dojazdowa i latarniami poza terenem?
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dobra Informacja

Witamy serdecznie - naszym obowiązkiem będzie utwardzić całą drogę Ikara, pobocze oraz postawić nowe lampy.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Droga Ikara odp

Dzień dobry Panie Piotrze wykonanie nowej nawierzchni , pobocza oraz oświetlenia przy ul Ikara na całej jej długości (od ulicy Radarowej) jest naszym obowiązkiem nie mniej jednak prace te zostaną wykonane wraz z koniec IV - ostatniego etapu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

dziękuję za informację, na kiedy wstępnie jest planowane zakończenie Iv etapu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

komunikat deweloper

Szanowni Mieszkańcy bardzo prosimy o zgłaszanie wszelkich uwag związanych utrudnieniami i zniszczenia do jakich trwająca budowa osiedla się przyczynia, szczególnie w zakresie drogi dojazdowej Ikara oraz pobocza. Zgłoszenie w dziale sprzedaży oraz te złożone drogą mailową na adres : info@republikamatarnia.pl będą w trybie natychmiastowych przekazywane do inwestorów oraz generalnego wykonawcy i zostaną wyciągnięte odpowiednie konsekwencje.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0

Opóźnienia

Ktoś wie skąd wynikają opóźnienia? Miał być marzec 23 będzie wrzesień 23 .
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

ojej

w takim kurniku to chyba tylko kury chcą mieszkać, buahaha
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6
Myślę, że nie tylko kury....Ja już nie mogę się doczekać kiedy tam zamieszkam, a kurą nie jestem. Pozdrawiam serdecznie:)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wiadomo skąd opóźnienia? Mamy info że odbiór koniec sierpnia, a Wy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

:-)

Pozdrawiamy serdecznie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przesunięcie terminu Etap I

W celu uzyskania rzetelnych informacji prosimy o kontakt z działem sprzedaży, pracownicy udzielą wszelkich odpowiedzi i rozwieją Państwa wątpliwości.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Opóźnienia w oddaniu

Nam przykładali odbiór kilka miesięcy. Teraz jest już koniec września. Nie wiadomo czy tak w ogóle będzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A nie przypadkiem koniec sierpnia ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Opóźnienia

Opóźnienia w odbiorach są już mocne 7 miesiecy. Najgorsze jest to żeby odebrać dom to muszą to wszyscy zrobić tym samym czasie ( wydają
domy w jednym czasie wszystkim , wynika z umowy) Czyli odbiór w tym samym czasie, później poprawki dewelopera czyli opoznienie bo wiadomo ,że zawsz coś się znajdzie
do poprawy. Nawet jak ja nic nie zgłoszę to nie będzie odbioru bo wszyscy muszą czekać! Umowa. odbiór realnie to lisropad i to najwcześniej! Uważnie czytać umowę! To bubel.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Szanowni Państwo

Dokładnie Szanowna Pani Rodziewicz odbiory planowane I etapu naszej inwestycji to Marzec 2023.
Domy a dokładnie lokale mieszkalne będą wydawane na typowy dla lokali mieszkalnych zasadach(czyli jak dla mieszkań). W zawartych umowach deweloperskich i zawieranych umowach nie ma żadnych zapisów, które wskazywałyby inny sposób przekazywania lokali. Prosimy nie wprowadzać Klientów w błąd i nie wprowadzać niepotrzebnego zamieszania.
Zaniepokojonych Klientów i Zainteresowanych prosimy o kontakt z działem sprzedaży.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ściema!

Nie ma zgody na użytkowanie , a żeby tam móc zamieszkać to to musi być przede wszystkim , również do nadania nazwy, numeru ulicy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7

Czynsze

Najgorsze że tam będą czynsze! nikt nie zna ich wysokości ,nic w umowie nie ma o wysokości czyli może być 1000 miesięcznie ( czynsze do dewelopera bedzie się wpłacało do zakończ całej całej budowy czyli ? Wg planu 2026r. Obstawiam 2030.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
Skąd takie informacje ? Czynsz to będzie płacony na utrzymanie tereny ale do wspólnoty i nie do końca budowy tylko zawsze. Ktoś musi utrzymywać teren.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

W żadnych domach nie ma czegoś takiego , tu będzie wspólnota ....
Do wspólnoty będzie się wpłacać czynsz. Nie ma tego w umowie jakiej będzie wysokości! Na słowo ,że 100zl to dziecko uwierzy tylko! Może być 100 ,a może być i 1000. Dopóki nie masz nic na piśmie może się zdarzyć wszystko!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kolejna bzdura

Przedmiotem umów sprzedaży są lokale bez czynszu, zakup gruntu a dokładnie udziału w drodze osiedlowej będzie wiązał się z powstaniem w tym zakresie wspólnoty a co za tym idzie opłaty miesięcznej za utrzymanie drogi, bramy i terenu placu rekreacyjnego w należytym stanie. Do czasu wybudowania całego osiedla funkcje administratora pełnić będzie raczej deweloper - to typowa sytuacja. Na ten moment opłata miesięczna wyniosłaby max 100zł.
W razie pytań prosimy o kontakt z Działem sprzedaży
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kiedy lokal uzyskuje adres...

Zgoda na użytkowanie nie jest potrzebna aby uzyskać adres tak się składa, że adres będziemy znali przed uzyskaniem PNU.
To decyzja dewelopera kiedy uzyskanie adres co do zasady występuje się o nadanie nr w momencie uzyskania zgody na użytkowanie.
Ogromna prośba, w celu uzyskania pełnych i wiarygodnych informacji prosimy o kontakt z Działem Sprzedaży.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czyli napisane wyraźnie

...Co DO zasady w momencie uzyskania pnu.... Gdyby to była prawda, że moze byc adres już zaraz to dlaczego go nie ma. Bo nie ma PNU. Proszę nie klamac.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Janusze tam kupują!

Taka prawda. Kupują tam głównie ludzie bezmyślni, bez prawnika, ot tak na słowo wierzą , czyli w bajki wierzą, tym co im to wciskają i mają w tym interes żeby to sprzedać.
Mieszkam za granicą, na szczęście zatrudniłam ludzi którzy sprawdzili i uchronili mnie przed stratą prawie miliona
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

Miałem kupić

Też miałem kupić ale pan sprzedający okazał się gburem, po tym co czytam dziękuję bogu, że się wycofaliśmy &
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 12
Nie wiem skąd te negatywne komentarze, akurat z Panem, jak u Panią z biura kontakt super, chyba ktoś ma na celu zaszkodzić inwestycji, też miałam kupić , biuro nieruchomości sprawdziło inwestycje, jednak okazało się że mnie na ta nieruchomość nie stać.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Szczegóły

Jestem zainteresowany zakupem nieruchomości od tego dewelopera. Czy mógłby pan przybliżyć szczegóły zaistniałej sytuacji?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też chętnie się dowiem, bo akurat jakiego typu nieruchomość, na jakiej działce i jak to wygląda dokładnie wiem, w umowie wszytako jest dokładnie opisane. Z opinii powyższych wychodzi jakby każdy myślał, że kupuje dom wolnostojący na dużej działce i nagle otrzymuje coś innego. Proszę zrozumieć, że niektórzy szukają właśnie czegoś pomiędzy domem, a mieszkaniem. Proszę zobaczyć ile kosztują w okolicy np na nowej inwestycji inpro mieszkania z garażem i przestać obrażać przyszłych mieszkańców, że są Januszami, no chyba że ma Pan konkretne dowody, że zostaliśmy oszukani. Fakt odbiory się przesuwają, co też mi się nie podoba, ale takie rzeczy niestety się zdarzają.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

aj

Przecież wiadomo, że nie zrobią odbioru tylko dla jednego mieszkania. Nie można mieszkać na budowie. Współczuję wyboru, dużo taniej się samemu wybudować, mieć swój ogródek i być niezależnym.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

Upss

Myślisz, że kupujesz swój własny dom,a tu upss kot w worku,współczuję wyboru, na dodatek wygląda jak getto
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 20

Odbiory

Witam Państwa, wiadomo już coś o odbiorach i wydawaniu lokali? Tam nie ma jeszcze dróg wewnętrznych. Oni to zrobią w tym roku?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na 100 !

Przecież pisałam Wam na grupie .... ludzie2 jesteście naiwni. Odbiory? Miały być marzec 2023...będą może w grudniu po południu ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

czy jest jakaś grupa dla przyszłych mieszkańców? jak tak proszę o namiar
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jest grupa tylko dla osób, które kupiły już nieruchomość. W odbiorze są opóźnienia, nie większe jak u innych deweloperów. Drogi i podjazdy są w trakcie realizacji.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak można dołączyć do grupy, jest jakiś mail ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Grupa jest założona na Facebooku nazywa się tak jak inwestycja.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Uwaga

Lepiej nie kupować nieskoncznych budynków, nowy nieznany deweloper, duże opóźnienia. Naprawde warto jechać zobaczyć tą patodeweloprke. Już samo ogrodzenie na 2m jak w geccie, wygląda jak ogrodzenie budowlane, a to juz ostateczne ogrodzenie...ogródek na dwa kroki i płot. Odbiór to może pod koniec roku...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 17

akurat osiedle wygląda bardzo fajnie, domy jedne z ładniejszych, ogródki może faktycznie nie za duże, ale to każdy już wie na etapie zakupu. Ale faktycznie skończyć już powinni dawno....
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2

znowu sąsiad i sąsiedzi

My kupiliśmy i bardzo nam się podoba .To będzie nasze miejsce do życia. A o was sąsiedzi już wszyscy wiedzą i o waszych bezczelnych działaniach w celu opóźnienia inwestycji developerowi. pewnie marzyło się coś ??? nic się nie dostanie ! . hi hi
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4
My też kupiliśmy i też nam się podoba :).
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

co się podoba? ogródek 2x2 i salon wielkości komórki?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Hahah

Nie ma to jak deweloper sam pisze sobie komentarze. Sąsiedzi chcieli żeby było wybudowane to zgodnie z MPZP a nie na patencie i cwaniackim obejściu prawa
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6

Karma wróci

Sąsiedzi ! karma wróci . Proszę nam wierzyć . A dla was to pan Developer . Będziecie obserwowani . Hi hi
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 6

auuu

do wycia chyba, w takiej klitce
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Deweloper

Szanowny Sąsiedzie, Deweloper sam nie inicjuje jak również nie ingeruje w prowadzone wymiany opinii a jedynie reaguje na wpisy, z których wynika, że osoby prowadzące konwersacje posiadają braki w miedzy o inwestycji. Szczególnie dalecy jesteśmy od komentowania poziomu wypowiedzi opiniodawców.
Zapewniamy, że realizowana inwestycja jest zgodna z MPZT i uzyskanie pozwolenia na budowę nie wymagało jakichkolwiek zmian w miejscowym planie.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

łał

Te domki to do hodowli kur?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 13

lał najpiękniejsze

prawidłowa pisownia to kór /. A domki najpiękniejsze w Gdańsku.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Od kogoś kto kupił i czeka

Dzień dobry,
strasznie długi ten wątek z opiniami. Nie ukrywam, że przed zakupem przeczytałem całość i dalej śledzę z zapartym tchem ;)

Dziwią mnie komentarze o tym, że te domki mają służyć do hodowli kur. Przecież taki dom szeregowy jest oczywistą alternatywą dla mieszkania a nie domu jednorodzinnego. Przecież przy dzisiejszych cenach za te pieniądze można mieć dwu-trzy pokojowe mieszkanie w mieście zależnie od lokalizacji. Zamiast tego tutaj mamy domek ze skromnym ogródkiem na uboczu. Jakość też wydaje się być okej, zwłaszcza po poznaniu standardów jakie panują na rynku deweloperskim. No a komentarz o s-klasie, która nie wejdzie do garażu? Śmieszne, przyznaję. Tylko, że nie każdy ma ambicję, żeby s-klasę posiadać, nie mówiąc o garażowaniu jej. Ja zdecydowałem się na zakup po spędzeniu całego dotychczasowego życia w bloku i wydaje mi się, że będę zadowolony.

Jeśli chodzi o estetykę osiedla, mi się bardzo podoba, choć płot faktycznie mógłby być bardziej elegancki. Raczej trzeba będzie go szybko zasłonić roślinami żeby nie raził za bardzo.

Sąsiadom zupełnie nie dziwię się, że chcieli oficjalnymi drogami zaprotestować wobec budowy sporego osiedla zaraz obok ich domów. Przecież każdy się przyzwyczaja do pewnej wizji swojego domu i okolicy a spora inwestycja obok może zmienić te wyobrażenia i przyzwyczajenia. Podziwiam determinację i odwagę, żeby zawalczyć o swoje. Mam nadzieję, że fakt ostatecznego powstania osiedla nie wpłynie negatywnie na nasze stosunki sąsiedzkie a samo osiedle pozytywnie wpłynie na okolicę pod pewnymi względami.

Przyznam za to, że pewien brak doświadczenia dewelopera wychodzi przy wydłużających się terminach odbiorów. O ile samo opóźnienie mnie nie dziwi to zdecydowanie komunikacja o opóźnieniach jest do poprawy.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

zgadzam, się z komentarzem w 100 %, też zamieniłam moje mieszkanie w bloku na większy metraż z kameralnym ogrodem, domy wolnostojące to nie dla mnie, a w mieszkaniu zaczęło mi brakować trochę metrów i małego ogródka. klasy s również nie posiadam i posiadać nie będę :). Osiedle mi się bardzo podoba, co oczywiście nie oznacza, że czegoś bym nie zmieniła, aby było jeszcze lepiej. Ale fakt odebrać bym już bardzo chciała, a i sąsiadom też się nie dziwię, też bym pewnie protestowała jakbym mieszkała obok :). pozdrawiam wszystkich przyszłym mieszkańców osiedla, jak również przyszłych sąsiadów domków jednorodzinnych.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
do góry